انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 7:33am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 562 , 563 , 564 , 565 , 566 , 567 , 568 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام به دوستان

ممنون میشم راهنمایی فرمایید
امروز با تنظیمات زیر یه تست زدم.اما مشکل تو نمایش ولتاژ دارم. با هر بار بالانس میزان قدرت باطری عوض مبشه.خروجی باطری من که یه ۱۲ و یک ۶هست رو یه بار بالای ۱۹نشون میده یه بار درست همون مقدار باطری رو نشون میده
تنظیمات
دیلی ۱۶_سنس۱۵_پالس و فرکانس پیش فرض_
درب قوطی سوهان پانزده سانتی با کویل ۲۵ (البته کویل دارای متراژ سیم مناسب و پیچش خوبی نیست.فقط جهت رفع خطا درستش کردم)رو تو ۱۰۰سانتی تک بوق و در ۹۴سانت سنس کامل دارم.ممنون

شنبه 8 فروردین1394 - 8:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

archilO نوشته است:
reza2490 نوشته است:
دوستان تستهای که من با ظروف مسی که به شکل دیگ یا ظرفهای کوچکتر انجام دادم عمق کاوش در مقایسه با فلز مسی سطح صاف که یک اندازه بود از نصف هم کمتره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! هم به خاطر اینکه چکش خورده هستند هم شکل خاصشون وچیزای هم که ما دنبالش هستیم خیلی کم سطح صاف دارند من با چنس هم تست کردم اونم به همین شکل بود این خیلی بد هست فلزیاب باید 6متر فلز سطح صاف را در عمق بزنه که همون اندازه فلزغیر سطح صاف را در 2.5 تا 3متر بتونه بزنه حالا نمیدونم چطور امواج ازش رد میشه که سنس نمیشن خدتون میتونید تست کنید.

حالا نمیدونم فلزیابهای پالسی به این صورت هستند یا وی ال اف ها هم به همین شکل هستند

ایا این یک مشکل بزرگ هست ویا قابل رفع.........................

reza2490 عزیز سلام
این تستی که شما گفتین رو من هم انجام دادم که فقط برای فلزات جدید زیاد صدق میکنه اما برافلزات قدیمی مدفون شده که چندین سال زیر خاک بودن به خاطر هاله ایجاد شده دور فلز این حالت زیاد محسوس نیست که تو سنس تاثیر انچنانی بزاره

شما تست زیر خاک هم انجام دادیت.
یعنی هیچ هدفی از دست ما در نمیره

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

شنبه 8 فروردین1394 - 8:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kavoshgar نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید
دوستانی که دنبال برد بیشتر در این مدار هستند باید خدمتشون عرض کنم که با تغییر ماسفت 840 به w11nm80 برد در حدود 10 الی 15 درصد بیشتر میشه در ضمن مدار نسبت به 840 خیلی ساکت تر کار میکنه و روی زمین نسبت به 840 سر و صدای اضافی نداره البته من این نتایج تست ها رو قبلا با استاد حمید در جریان گذاشتم و ایشون هم همین موضوع رو تایید کردن و لی باز از ایشون تقاضا دارم یه بار دیگه در مورد این ماسفت توضیح علمی رو بیان کنند
اینم دیتاشیت

خسته نباشین من هرجاگشتم این ماسفت نبود

شنبه 8 فروردین1394 - 9:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با تشکر از اقای کاوشگر عزیز @};-
اقا شکیب این سایتها را ببین قیمت هم نوشته . در ضمن زنگ بزن چهره الکترونیک یا ایران میکرو یا پایا همشون دارند منتها توی سایتشون بگردی احتمال داره نباشه ولی همه دارند، تلفنی هماهنگی کنی برایت میفرستند.
http://www.elevery.com/showpart/1349
http://www.tpelectronic.ir/products.asp ... &q=&page=3
بخدا از بس کرایه پستی بالاست ادم نمیدونه چی بگه !!! به عنوال مثال این ماسفت یک کشور خارجی ساخته میشه بعد وارد ایران میشه قیمتش با ساخت قطعه و گمرکی و ...... به فرض 5000 تومنه ولی پست از تهران بفرسته شهرستان حداقل 15000 تومن می گیره !!!!! :-? والله مثل اینکه پست می خواد یک شیر نر را جابجا کنه اینقدر کرایه می گیره :D

شنبه 8 فروردین1394 - 9:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یه سوال مهم ازحمید اقا
اندوکتانس کمتر با مقاومت مناسب باعث چه چیزی میشه؟
اندوکتانس بیشتر از حد نرمال با مقاومت مناسب چی؟
اندوکتاس مناسب با مقاومت بیشتر یا کمتر از حد نرمال باعث چی میشه
ممنون

شنبه 8 فروردین1394 - 10:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس خسته نباشید : این ماسفت 1000 ولتی چطوره APT10050LVR سرچ می کردم اتفاقی دیدم در ماینر هم ازش استفاده شده مثل اینکه ازش راضی بودند.این هم دیتاشیت

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 8 فروردین1394 - 11:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

detector1368 نوشته است:
یه سوال مهم ازحمید اقا
ممنون

سلام.با اجازه مهندس حمید من جواب شمارو میدم و اگه من هم اشتباه جواب دادم مهندس حمید جواب هردوتامون رو میده. :D
در مورد سوال اولتون اگه مقاومت درست باشه اندوکتانس زمانی پایین میاد که قطر سیم رو خیلی زیاد در نظر بگیرید مثلا 3متر در3متر وچیز خاصی اتفاق نمیفته فقط واسه چرخش کویل به مایلر نیاز هست ;)
سوال دومتون هم جوابش میشه برد 90در صد از100 برای لوپ ایده ال
وجواب سوال سومتون برد تا حدودی کم میشه.اما با تنظیمات سیستم میشه جبران کرد وتا حد نرمال برد رو رسوند

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 8 فروردین1394 - 12:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر همه.
آقای کاوشگر، بابت انتقال این تجربه و یافتتون ممنون ومتشکرم. خدا شما وبقیه دوستانیکه نتایج زحماتشونو منتقل میکنن خیر بده. انشاالله خدا کمک کنه که بنده نیز بتونم تجربه مفید وطلایی برای سایرین داشته باشم.
راستی مهندس حمید؛ با توجه به فرمایشاتتون کابل رابطیکه فویل داره جالب نمیشه. من از قبل RG58 جنس خوب داشتم که برای 5 مترش مقاومت مغزی 0.2 اهم ومقاومت شیلدش 0.1 اهمه ولی فویل داره یعنی با این اوصاف باید ازش منصرف بشم و دنبال Max-japane باشم؟

یه دوستی هم به کابل آلمانی اشتوتگارت اشاره کردن که نتایج خیلی خوبی داشته فکر کنم آقای Ancient بودن. ممکنه محبت کنید آدرس دقیق فروشگاه مربوطه رو بفرمایید؟ امروز لاله زار بودم اگرچه اکثرشون باز بودن ولی خیلی کابل فروشا هم باز بودن. میپرسیدم اشتوتگارت آلمانی یا مکس -جی پین هاج و واج و مثل بز اخوش نگاه میکردن.

یکشنبه 8 فروردین1394 - 12:04am
مدیر کل
مدیر کل

detector1368 نوشته است:
یه سوال مهم ازحمید اقا
ممنون

خواهش میکنم.
اندوکتانس بیشتر باعث کاهش آمپر عبوری از لوپ میشه و اگر از حدود 400 میکرو بیشتر باشه انرژی میدان مغناطیسی لوپ بفرض ثابت نگه داشتن پهنای پالس کاهش پیدا میکنه. افزایش این ظرفیت میتونه باعث بالا رفتن ظرفیت خازنی لوپ هم بشه و در کل احتمال افزایش دیلی هم هست. در عین حال با این افزایش ظرفیت ممکنه ولتاژ نهایی فلای بک رو در لحظه نهایی پالس نداشته باشیم.
مقاومت زیاد هم به همین صورت میتونه سبب کاهش آمپر عبوری از لوپ بشه و قدرت میدان رو کاملا کاهش میده. در عوض میتونه به کاهش دیلی هم کمک کنه. مقاومت بالا میتونه با فرض ثابت بودن پهنای پالس مانع رسیدن به ولتاژ نهایی فلای بک بشه.
با توجه به تجربه ای که در پالسی ها وجود داره کلا ظرفیتی حدود 350 میکرو نزدیک به ایده آل هست و برای این مدار مقاومت حدود 1 اهم جواب خوبی میده.

یکشنبه 8 فروردین1394 - 12:47am
مدیر کل
مدیر کل

amiri11 نوشته است:
سلام مهندس خسته نباشید : این ماسفت 1000 ولتی چطوره APT10050LVR سرچ می کردم اتفاقی دیدم در ماینر هم ازش استفاده شده مثل اینکه ازش راضی بودند.این هم دیتاشیت

ممنون.
این هم ماسفت خوبی بنظر میرسه ولی بغیر از مساله ولتاژ ؛ سایر فاکتورها بخصوص ظرفیتهای خازنیش به خوبی قبلی نیست. بهرحال حرف آخر رو تست کردن میزنه. بفرض مشکلساز نبودن سایر فاکتورها ؛ بواسطه ولتاژ 1000 نسبت به 800 ممکنه 5 درصد برد بیشتری بدست بیاد!

یکشنبه 8 فروردین1394 - 12:53am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 562 , 563 , 564 , 565 , 566 , 567 , 568 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 194 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure