انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 3:10pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 560 , 561 , 562 , 563 , 564 , 565 , 566 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون کمال عزیز.
قبلا چند بار توضیح دادم و تاکید کردم که علت اصلی توصیه به استفاده از شماره LF157 به جهت ثبات بالا در شرایط هوای گرم و سرد هست و در درجه بعدی اینکه احتمال تقلبی بودنش پایین باشه! وگرنه قرار نیست 157 با 357 اصلی تفاوتی از نظر برد داشته باشه. حتی اگر اینجور هم بود باز برای کاوش فرق نمیکرد چون بهرحال مجبور هستیم برای کار روی زمین درجه حساسیت رو پایین تر از حداکثر بذاریم. لذا اگر در قسمت مدار گیرنده به هر طریقی از جمله تغییر آپ امپ تفاوت مثبتی برای تست برد در هوا حاصل بشه ؛ نتیجه این خواهد بود که برای کار روی زمین مجبور هستیم درجه حساسیت رو پایین تر از حد فعلی بذاریم!!! این مطلبی کاملا منطقی هست و لذا عرض کردم دوستانی که علاقه به امتحان کردن شانس خودشون در خصوص افزایش برد بصورت واقعی دارن فقط ممکنه از طریق یک ماسفت بسیار خاص با ولتاژ بالای 1000 ولت این کار ممکن باشه که البته چنین ماسفتی که سایر مشخصاتش هم مناسب باشه بنده در بازار نمیشناسم.

جمعه 7 فروردین1394 - 11:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: وطنم ایران
شاید حرفم برای دوستان خنده دار باشه ولی کاملا عملیه.بهترین راه برای ثبات بر روی زمین اینه که
دوتاچرخ کوچک پلاستیکی. مثل روروک زیر لوپ 60 سانتی به فاصله 10 سانت از زمین ببندیم،که ثبات به هم نخوره و لوپ روی دستمون سنگینی نکنه.

جمعه 7 فروردین1394 - 11:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تماشا جان این کار برای لوپهای بالای 2در 2 متر جالبتره.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 7 فروردین1394 - 11:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: وطنم ایران
بله شما درست میفرمایید، ولی از نظر من روی لوپ 60 هم خوبه چون هم احساس خستگی نمیشه وهم اینکه اون فاصله 10 سانتی متری لوپ از زمین نه 9 میشه ونه 11 میشه. حتی با حساسیت بالاتر هم میشه کارکرد.

جمعه 7 فروردین1394 - 11:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
مهندس حمید گرامی سپاس , به دقت فایلهای شما رو مطالعه کردم , باید گفت این یک شاهکاره ! حتما مدار را خواهم ساخت و از شما کمال تشکر را دارم , چنین مداری واقعا شاهکار و درخور ستایشه !
اما یک سوال هم دارم , روی مادربردها فت های زیادیوجود داره , آیا میشه از این فتها برای تست استفاده کرد ؟
مدلهایی قدیمی هست که فت های سه پایه هم داره !

قسمت !

شنبه 7 فروردین1394 - 12:42am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم شما لطف دارین.
نمیدونم اون فت ها چه شماره ای هستن. ولی هر ماسفتی مناسب این مدار نیست. همون 840 رو استفاده کنین بهتر و مطمئن تره.

شنبه 7 فروردین1394 - 12:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

m.m.s نوشته است:
بهرام نوشته است:
من نمیدونم چرا دوستان دنبال برد بیشتر هستن که این سیستم همینطوریشم برد خیلی خوبی داره اگه بیشتر روی کیفیت لوپ کار بشه برد 10 یا 20 درصد افزایش پیدا میکنه.بهترین گزینه واسه من لوپ 80 تخت هست که با کابل درست کردم اما کیفیت کابل خوب نبود دوباره خرابش کردم.هم از لوپ50 خیلی بهتره هم از لوپ 1 و هم مرکز رو میزنه بردشم برای دفینه در حد مطلوب هست.که تا 3متر میزنه از این بیشتر نه میصرفه حفاری کرد نه دستگاه قادره بالوپ بزرگتر اهداف متوسط رو در4 متر بزنه پس بدنبال بهترین لوپ موجود باشین که خیلی مهم هست حتی بیشتر از کل قطعات سیستم :D
نمونش من بالوپ 50 در حساسیت17 فلز 6 سانتی رو در 80 سنس میکنم.بالوپ 80 در حساسیت 10 به این برد رسیدم
منظورم توان سیستم برای کشف فلزات کوچک وبزرگ در حد مطلوب هست وگرنه همون فلز رو لوپ 1 در حساسیت 17 در 50 سنس میکنه..نتیجه اخلاقی حرف بنده این شد که دفینه های متوسط بیشتر در عمق بین 2تا 3متر هستن که اگه لوپ بزرگتر بشه کمتر سنس میشن نسبت به سایز لوپ پس لوپی بسازین که بین این دو عمق رو خوب پوشش بده.یا علی @};-

آقا بهرام عزیز مشخصات لوپ80رو که ذکر کردید رو میفرمایید

خواهش میکنم قبلا هم عرض کرده بودم ولی به روی چشم.17 متر سیم 3 رشته نمره یک بود .اما کیفیت کابل خوب نبود ودوباره خرابش کردم.اما دوباره میخوام با خود سیم افشان معمولی عنکبوتی 80 رو بسازم

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 8 فروردین1394 - 10:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان این کابل رابطومتری5هزارگرفتم یک شیلد قلع اندود و2مغزی قلع اندودداره که این 2مغزی به وسیله فویل پیچیده شده.
طریقه نصبشو میدونم فقط فویلشوبایدبه زمین وصل کنم؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 8 فروردین1394 - 1:46pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز بارها توصیه کردیم برای اتصال لوپ کابل فویل دار مناسب نیست و مشکل ایجاد میکنه! بهرحال فویلش به همون شیلدش اتصال داره و نیازی نیست فویل رو بصورت جدا به جایی وصل کنین.

شنبه 8 فروردین1394 - 1:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید جان قطعه مقاومت 390 اهم 2 وات پیدا نشد عوضش 360 اهم بزنم یابالاتر؟
470 اهم هم دارم @};-

گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است
گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود

شنبه 8 فروردین1394 - 1:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 560 , 561 , 562 , 563 , 564 , 565 , 566 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: علی مازندران و 85 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure