انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 4:23am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 559 , 560 , 561 , 562 , 563 , 564 , 565 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
من نمیدونم چرا دوستان دنبال برد بیشتر هستن که این سیستم همینطوریشم برد خیلی خوبی داره اگه بیشتر روی کیفیت لوپ کار بشه برد 10 یا 20 درصد افزایش پیدا میکنه.بهترین گزینه واسه من لوپ 80 تخت هست که با کابل درست کردم اما کیفیت کابل خوب نبود دوباره خرابش کردم.هم از لوپ50 خیلی بهتره هم از لوپ 1 و هم مرکز رو میزنه بردشم برای دفینه در حد مطلوب هست.که تا 3متر میزنه از این بیشتر نه میصرفه حفاری کرد نه دستگاه قادره بالوپ بزرگتر اهداف متوسط رو در4 متر بزنه پس بدنبال بهترین لوپ موجود باشین که خیلی مهم هست حتی بیشتر از کل قطعات سیستم :D
نمونش من بالوپ 50 در حساسیت17 فلز 6 سانتی رو در 80 سنس میکنم.بالوپ 80 در حساسیت 10 به این برد رسیدم
منظورم توان سیستم برای کشف فلزات کوچک وبزرگ در حد مطلوب هست وگرنه همون فلز رو لوپ 1 در حساسیت 17 در 50 سنس میکنه..نتیجه اخلاقی حرف بنده این شد که دفینه های متوسط بیشتر در عمق بین 2تا 3متر هستن که اگه لوپ بزرگتر بشه کمتر سنس میشن نسبت به سایز لوپ پس لوپی بسازین که بین این دو عمق رو خوب پوشش بده.یا علی @};-

آقا بهرام عزیز مشخصات لوپ80رو که ذکر کردید رو میفرمایید
@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

کسی که نتواند دنیا را بهتر کند پس به چه دردی میخورد

جمعه 7 فروردین1394 - 7:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام ببخشید من میتونم با سیم نیم افشان لوپ 60 بسازم اگه میشه لطفا توضیح بدین

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

جمعه 7 فروردین1394 - 7:48pm
مدیر کل
مدیر کل

amiri11 نوشته است:
ممنون دوست عزیزم هر وقت فرصت کردی اعلام کن :ymhug:
چون هدفم مقایسه کردن است، در لوپ های تا قطر 50 میتوان به برد 5 الی 6 برابر قطر لوپ دست یافت ولی در لوپ های بزرگ با همان سیم نمیتوان به 5 الی 6 برابر قطر لوپ دست یافت این موضوع قبلا هم توسط دوستان زیادی تایید و اعلام شده. همچنین با توجه به گرم نشدن ماسفت 840 میتوان حدس زد ان مقدار بار و توانی که باید از این ماسفت کشیده شود ، متاسفانه کشیده نمیشود و این موضوع احتمالا به خصوصیت مدار برمیگردد ، بنابراین اگر این ماسفت مقداری گرم میشد باز میشد نتیجه گرفت توان ورودی و خروجی ماسفت با هم متناسب می باشد و بار اپتیمم از ماسفت کشیده میشود ، ولی با توجه به گرن نشدن ان مثل اینکه زیر 50 درصد از ماسفت کار کشیده میشود و عوض کردن ماسفت بی نتیجه خواهد بود .البته این حدسیات و برداشت منه و چون تخصص کافی در این رشته ندارم نمیتوانم قطعا بگویم درسته، شاید در صورتیکه در برنامه ریزی مدار تغییراتی داده شود بتوان از همین ماسفت 840 بار بهتری کشید و برای لوپ های بزرگ نیز حداقل به 4 برابر برد دست یافت. مهندس عزیز لطفا راهنمایی فرمایید چرا برای لوپ های بزرگ با توجه به قطر لوپ ، برد خوبی به اندازه لوپ های کوچک نداریم.
با تشکر @};-

خیر نتیجه گیری شما در مجموع صحیح نیست! شما لطف کنین فرکانس رو روی 500 و پهنای پالس رو روی 300 بذارین و اجازه بدین مدار 2-3 دقیقه در حالت اتصال به لوپ کار کنه. اونوقت میبینین کار کشیدن از ماسفت یعنی چی! :D اگر ماسفت داغ نکرد نشانه ظرفیت بالا یا اهم زیاد لوپتون هست.
اصولا در این مدار بصورت بهینه از همه چیز استفاده شده. اگر ایرادی در مدار باشه اتفاقا ماسفت بیهوده گرم میکنه و فقط جریان باطری رو هدر میده بدون اینکه برد بیشتری بدست بیاد.
در خصوص لوپهای بزرگ مشکلی نیست. هر وقت شما لوپ بزرگ رو تونستین کاملا با کیفیت لوپ کوچک بسازین و در نهایت در مکان باز تری هم ازش تست بگیرین میتونین نتیجه رو مقایسه کنین. در عین حال برای لوپ های بزرگ پهنای پالس بالاتر تاثیرگذار هست.

جمعه 7 فروردین1394 - 8:04pm
مدیر کل
مدیر کل

rot نوشته است:
درود جناب مهندس
تصمیم گرفتم مدار شما رو بسازم , و فردا راهی همدانم تا قطعات را تهیه کنم
برای فیبر , از فیبر فایبرگلاس میخوام استفاده کنم ,و برای چاپ با اتو آیا همین فایل شما رو چاپ کنم روی گلاسه , آیا نیازه که بگم برعکسش کنن یا خیر ؟
ونکته ی بعدی یک کابل چاپگر که بیست و پنج رشته است را سه تا سه تا لحیم کردم و شد هشت رشته و فویل هم داره , آیا فویل را به منفی بزنم یا مثبت مدار , با تشکر

تصویر فیبری که قرار گرفته رو بصورت سایز صد در صد پرینت میگیرین و میذارین روی فیبر و باقی داستان هم که خودتون حتما میدونین! نیاز به آینه کاری نیست. این همه کار سنگین انجام دادم ببخشید چلاق نبودم که اگر لازم بود تصویر آینه بشه خودم انجامش ندم! نمیدونم دوستان چرا بارها این سوالات رو میپرسن. خوبه توی فایل نوشتم فیبر مناسب برای روش اطو! :D
کابل فویل دار بدرد ساخت لوپ نمیخوره و این کابلی که فرمودین بدرد اتصال لوپ هم نمیخوره!

جمعه 7 فروردین1394 - 8:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس خسته نباشید : از پاسخ ممنونم مهندس عزیز . همانطور که قبلا هم گفتم مطالب در حد حدسیات بود و تا به حال محیط اجازه نداده روی پهنای پالس بالا مدار را تست کنم ببینم ماسفت گرم می کنه یا نه ، بنابراین حتما تست می کنم . به هر حال ممنون خیالمو راحت کردی ، توی فکر این بودم چرا ماسفت گرم نمی کنه :D
پس علتش فرکانس و پهنای پالس بالا بوده ، شرمنده من نمی دانستم . سپاس @};-

جمعه 7 فروردین1394 - 9:24pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم امیری عزیز.
فقط یاداوری کنم اگر مقاومت و ظرفیت لوپتون زیاد پایین بود و با این تست هم ماسفت هم مقاومتهای 390 اهم و هم رگولاتور همگی دود شدن بنده مقصر نیستم! :D شما میفرمایین از توان استفاده نمیشه بنده هم راهش رو نشون دادم که در واقع پیش بینی شده! ولی زیاد بدرد نمیخوره. ضمنا با تنظیمات حداکثری که عرض کردم مصرف باطری هم بسیار بالا خواهد رفت و باید مراقب باطری هم باشین! :D علت اصلی که بخصوص عدد بالاتر برای فرکانس قرار ندادم همین بود که اگر کسی میخواست صرفا تست بکنه و پهنای پالس هم علاوه بر فرکانس بالا باشه ؛ شانس سوختن قطعات وجود داشت بدون اینکه فایده ای در فلزیابی داشته باشه. لذا محدوده بدردبخوری رو برای این دو تنظیم در نظر گرفتم که احتمال سوختن قطعات بسیار کم باشه.

جمعه 7 فروردین1394 - 9:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باز هم ممنون .چشم مهندس کم کم پهنای پالس را بالا می برم جوری به 250 هم نرسه وقتی دیدم یه ذره ماسفت داغ شد بی خیالش میشم . خیلی برای مدارم زحمت کشیده ام نمی خوام به این اسونی ها از دستش بدم :((
شاید هم اصلا بی خیال این تست خطرناک شدم :D

جمعه 7 فروردین1394 - 9:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان ,بنده نیز از ایسی ۱۵۷ فلزی استفاده کردم.
و توی عمق تغییری ندیدم.ظاهرا ۳۵۷ پلاستیکیم اصل بوده.
با حساسیت ۱۲,مابقی پیشفرض,یک قوطی فلزی نوشابه کوکاکولا رو تو ۸۵ میزد.
تو حساسیت ۱۸
،۱۱۰ سانت.
واقعا معرکه است.
مهندس حمید جان ,تن و روحت همیشه سالم باشه.آمین.

جمعه 7 فروردین1394 - 9:38pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
كمال جان اندازه لوپت چي بود و اينكه لوپ عنكبوتيه يا معمولي؟
ياحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

جمعه 7 فروردین1394 - 9:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

لوپ پنجاه ,معمولی.
۱۸ دور سیم شبیه سازی شده ی ۱
گراند ۵
اسپید ۵

جمعه 7 فروردین1394 - 10:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 559 , 560 , 561 , 562 , 563 , 564 , 565 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 174 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure