انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 5:03am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 558 , 559 , 560 , 561 , 562 , 563 , 564 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

یه مورد دیگه در مورد تست قطعات برا تست قطعات باید مکان تستی که از دستگاه میگیرید ثابت باشه و فاصله لوپ از زمین و فول باطری و...همه یکسان باشه تابشه نتیجه یک قطعه را با قطعه دیگری مقایسه کرد مثلا بیایم یه قطعه ای ببندیم رو بعد دستگاه را ببیریم تو محیط خیس بیابون امتحان کنیم و بعد دوباره یه قطعه دیگه ببندیم و این سری ببیریم دستگاه را تو یه محیط خشک امتحان کنیم در این صورت کاره مقایسه قطعات با هم اشتباهه چون درصد رطوبت سردی هوا میزان ذرات خاک و... تا ثیر داره پس در نتیجه برا تست حتما باید محیط و شرایط یکسان باشه تا بشه رو نتیجه عملکرد قطعات نظر داد.

جمعه 7 فروردین1394 - 12:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

micro نوشته است:
با سلام
با عرض معذرت اقا حمید میدونم جای این تاپیک اینجا نیست ولی لطفا راهنمایی کنید در قسمت ردیابها موضوع مربوط به حذف کننده که تقریبا 170 صفحه داشت رو نمیتونم پیدا کنم ایا این موضوع حذف شده یا نه
ممنون

منظور شما این تاپیکه دوست عزیز؟؟
viewtopic.php?f=13&t=1860

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

جمعه 7 فروردین1394 - 1:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من نمیدونم چرا دوستان دنبال برد بیشتر هستن که این سیستم همینطوریشم برد خیلی خوبی داره اگه بیشتر روی کیفیت لوپ کار بشه برد 10 یا 20 درصد افزایش پیدا میکنه.بهترین گزینه واسه من لوپ 80 تخت هست که با کابل درست کردم اما کیفیت کابل خوب نبود دوباره خرابش کردم.هم از لوپ50 خیلی بهتره هم از لوپ 1 و هم مرکز رو میزنه بردشم برای دفینه در حد مطلوب هست.که تا 3متر میزنه از این بیشتر نه میصرفه حفاری کرد نه دستگاه قادره بالوپ بزرگتر اهداف متوسط رو در4 متر بزنه پس بدنبال بهترین لوپ موجود باشین که خیلی مهم هست حتی بیشتر از کل قطعات سیستم :D
نمونش من بالوپ 50 در حساسیت17 فلز 6 سانتی رو در 80 سنس میکنم.بالوپ 80 در حساسیت 10 به این برد رسیدم
منظورم توان سیستم برای کشف فلزات کوچک وبزرگ در حد مطلوب هست وگرنه همون فلز رو لوپ 1 در حساسیت 17 در 50 سنس میکنه..نتیجه اخلاقی حرف بنده این شد که دفینه های متوسط بیشتر در عمق بین 2تا 3متر هستن که اگه لوپ بزرگتر بشه کمتر سنس میشن نسبت به سایز لوپ پس لوپی بسازین که بین این دو عمق رو خوب پوشش بده.یا علی @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 7 فروردین1394 - 1:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز اقای 2840644 لطفا جواب بدهید: با لوپ ۸۰ و اهم ۱و اندوکتانس ۳۸۰ برای یک ورق 20 در 20 یا یک سینی 40 سانتی در هوا چند متر برد دارید ؟ در صورت امکان نوع سیم لوپ و تعداد دور را نیز بیان کنید.
با تشکر مجدد

جمعه 7 فروردین1394 - 2:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوست خوبم جناب امیری عزیز اولا لوپ الان اینجا نیست دوما با لوپ ۸۰ الان نمیتونم داخل خونه تست دقیق کنم از شما خواهش میکنم فرصت بدید حتما نتایج رو قرار میدم

جمعه 7 فروردین1394 - 2:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون دوست عزیزم هر وقت فرصت کردی اعلام کن :ymhug:
چون هدفم مقایسه کردن است، در لوپ های تا قطر 50 میتوان به برد 5 الی 6 برابر قطر لوپ دست یافت ولی در لوپ های بزرگ با همان سیم نمیتوان به 5 الی 6 برابر قطر لوپ دست یافت این موضوع قبلا هم توسط دوستان زیادی تایید و اعلام شده. همچنین با توجه به گرم نشدن ماسفت 840 میتوان حدس زد ان مقدار بار و توانی که باید از این ماسفت کشیده شود ، متاسفانه کشیده نمیشود و این موضوع احتمالا به خصوصیت مدار برمیگردد ، بنابراین اگر این ماسفت مقداری گرم میشد باز میشد نتیجه گرفت توان ورودی و خروجی ماسفت با هم متناسب می باشد و بار اپتیمم از ماسفت کشیده میشود ، ولی با توجه به گرن نشدن ان مثل اینکه زیر 50 درصد از ماسفت کار کشیده میشود و عوض کردن ماسفت بی نتیجه خواهد بود .البته این حدسیات و برداشت منه و چون تخصص کافی در این رشته ندارم نمیتوانم قطعا بگویم درسته، شاید در صورتیکه در برنامه ریزی مدار تغییراتی داده شود بتوان از همین ماسفت 840 بار بهتری کشید و برای لوپ های بزرگ نیز حداقل به 4 برابر برد دست یافت. مهندس عزیز لطفا راهنمایی فرمایید چرا برای لوپ های بزرگ با توجه به قطر لوپ ، برد خوبی به اندازه لوپ های کوچک نداریم.
با تشکر @};-

جمعه 7 فروردین1394 - 3:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
سلام.خسته نباشید
دوستان بنده چون الان راهی روستایی هستم و میخوام فلزیاب انجمن رو ببرم ، یک ساعت پیش روشنش کردم و حدود 30 دقیقه تستش کردم.فرمودین گرم نشدن ماسفت ، عرض کنم خدمتتون بنده از 2تا باتری 12ولت 1.3 آمپر بصورت سری استفاده میکنم ، بعد از 3الی 4 دقیقه ماسفتم حسابی گرممممم میشه و خداییش ثبات و قدرت عمق زنی مدارم درحدایده آل عمل میکنه.شما هم ولتاژ رو بالا ببرین تا شاهد گرم شدن ماسفت بشین :p
خدا بخواد دارم میرم کاوش یک قبرستون یهودی ( :D ) ، بعد از برگشتنم با دست پر میرسم خدمتتون :ymhug:
البته منظورم از دست پر نتایج تست های گوناگون در محیط تست واقعی بود ;)
پاینده باشید @};-

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

جمعه 7 فروردین1394 - 4:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Ancient عزیز ماسفت مدار من بعد از نیم ساعت هم گرم نمیشه !! احتمالا نوع ماسفت من عالیه گرم نمی کنه :D من هم از مدار راضی هستم دنبال برد زیاد هم نیستم این موارد بیشتر جنبه بحث و گفتگو داره. امیدوارم با دست پر برگردی شیرینی یادت نره :p

جمعه 7 فروردین1394 - 4:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
درود جناب مهندس
تصمیم گرفتم مدار شما رو بسازم , و فردا راهی همدانم تا قطعات را تهیه کنم
برای فیبر , از فیبر فایبرگلاس میخوام استفاده کنم ,و برای چاپ با اتو آیا همین فایل شما رو چاپ کنم روی گلاسه , آیا نیازه که بگم برعکسش کنن یا خیر ؟
ونکته ی بعدی یک کابل چاپگر که بیست و پنج رشته است را سه تا سه تا لحیم کردم و شد هشت رشته و فویل هم داره , آیا فویل را به منفی بزنم یا مثبت مدار , با تشکر

قسمت !

جمعه 7 فروردین1394 - 6:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز من بجای مهندس حمید جوابتون رو میدم
اگر بروش اتو میخواهید چاپ کنید نیازی به اینه یا برعکس کردن نیست شما همین فایلی که اقا حمید قرار دادن بر روی گلاسه چاپ کنید
تا اونجایی که من تست کردن سیمهایی که دارای فویل بودن جواب قابل قبولی ندادن ولی با این حال شما میتونید سیمها رو بروشی که گفتید ببندید فقط باید دقت کنید که ظزفیت و اهم لوپ برابر با مقداری باشه که اقا حمید در فایل توضیحات ذکر کردند

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

جمعه 7 فروردین1394 - 6:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 558 , 559 , 560 , 561 , 562 , 563 , 564 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 189 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure