انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 8:54pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 435 , 436 , 437 , 438 , 439 , 440 , 441 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

با سلام خدمت همه دوستان بخصوص مهندس حمید عزیز . خیلی خیلی خیلی باعث تاسف هست که رفتار بعضی ها (چه فروشنده ها و چه افرادی که بخث این تاپیک رو به جاده خاکی کشوندن) باعث نا امیدی مهندس حمید عزیز گردید چون شواهد اینگونه بر می آید که این افراد موفق شدند مهندس را به بن بست بکشانند :-w (خدا ... کند) . مهندس جان مطمئن باش بدون تو. این تاپیک به سرانجام نهاییییییییی نخواهد رسید . درست است که تعدادی از دوستان هم واقعا زحمت میکشند اما بدون تو مطمئن باش کار به جایی نمی رسد [-( .
دوستان دو عکس زیر مربوط به شیلد گرافیتی است که برای (لوپ 60 سانتی ساخته شده با چوب بالسا) (عکس در چند صفخه قبل) ساخته ام اگر مهندس حمید عزیز میزان مقاومت را تایید کند روش ساخت را که بسیار بسیار ساده می باشد را به طور کامل توضیح خواهم داد . و اگر تایید نشود به معنی خوب نبودن آن می باشد (شاید ما هم سهمی در پیشبرد این تاپیک داشته باشیم). شیلد مربوطه برای خدود 25 سانتیمتر آن فقط حدود 500 اهم وبرای دور ترین قسمت لوپ(60 سانتی) خداکثز 1.8 کیلو اهم مقاومت دارد. مهندس جان بی صبرانه منتظر نظز علمی شما هستم. همیشه پاینده باشی.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 7 اسفند1393 - 4:34pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون azadun عزیز. خسته نباشین.
بله نتیجه شما که در مورد مقاومت شیلد گرافیتی قطعا خوب هست و قبلا هم در مورد مقاومت توضیح دادیم. دوستان حتما خوشحال میشن از روش کار شما به همراه نحوه تهیه گرافیت و چوب بالسا اطلاع پیدا کنن. ممنون. @};-

پنج شنبه 7 اسفند1393 - 4:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
استاد حمید با اینکه میدونم دو منبع ولتاژ که سری میشن باید حداقل جریانهای نامیشون یکی باشه.ولی در عمل درصورتیکه برابر هم نبودن برای یه مداری استفاده کردم و مشکلی پیش نیومد.
آیا میتونم یک باطری 12vبا3.3A.H رو بایک باتری 6Vبا2A.H که هردواتمی هستن برای تست اولیه سری کنم؟ مشکلی پیش نمیاد؟
باتشکر @};- @};- @};-

کسی که نتواند دنیا را بهتر کند پس به چه دردی میخورد

پنج شنبه 7 اسفند1393 - 5:22pm
مدیر کل
مدیر کل

madrek نوشته است:
سلام دوستان فلزیاب من با انتگرال 44 فرکانس 201 پالس165دیلی14)+12(سنس16تن3گارد2 فیبرمسی 10*7 رو در60سانت وکاسه استیل رو در 110سانت سنس میکنه برد ش نسبت به برد شما خیلی کم است لطفا کمکم کنید لوپم عنکبوتی 50سانت با ظرفیت 388واهم1 وسیم لوپ 1.5 افشان جنس مرغوب است فقط یک خازن یک نانو موازی با دوتا سیم خروجی لوپ وصل کردم ومقاوت بزرگ چینی شکل سری با شیلد لوپ برای افزایش اهم از نیم به یک مهندس جان اشکال کار من کجاست لطفا به منم یه کمکی بکنید تشکر

خسته نباشین.
لوپ شما که ظاهرا مشکلی نداره ولی نتیجه شما قطعا ضعیف هست. ممکنه از لوپ باشه و میتونه از مدار یا محیط تست هم باشه. فقط بنده متوجه خازن موازی 1 نانو نشدم!!! این مدل جدید بوده؟ :D دوست عزیز ما در فلزیاب پالسی نهایت تلاشمون رو میکنیم که ظرفیت خازنی لوپ و حتی کابل اتصال لوپ به حداقل برسه و در حد چند پیکوفاراد کمتر هم باز نتیجه بهتری میده. حالا شما اگر یک خازن 1 نانو موازی لوپ بذارین که هم شکل موج شدیدا عوض میشه و هم قدرت سنس افت میکنه!
در خصوص مقاومت لوپ هم بنظر من لازم نبود با سری کردن مقاومت این کارو انجام بدین. نیم اهم هم باید خوب جواب بده. بفرض هم اگر مقاومتی سری کنین بنظر من بهتره با مغزی سری کنین نه با شیلد!

پنج شنبه 7 اسفند1393 - 5:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
madrek نوشته است:
سلام دوستان فلزیاب من با انتگرال 44 فرکانس 201 پالس165دیلی14)+12(سنس16تن3گارد2 فیبرمسی 10*7 رو در60سانت وکاسه استیل رو در 110سانت سنس میکنه برد ش نسبت به برد شما خیلی کم است لطفا کمکم کنید لوپم عنکبوتی 50سانت با ظرفیت 388واهم1 وسیم لوپ 1.5 افشان جنس مرغوب است فقط یک خازن یک نانو موازی با دوتا سیم خروجی لوپ وصل کردم ومقاوت بزرگ چینی شکل سری با شیلد لوپ برای افزایش اهم از نیم به یک مهندس جان اشکال کار من کجاست لطفا به منم یه کمکی بکنید تشکر

خسته نباشین.
لوپ شما که ظاهرا مشکلی نداره ولی نتیجه شما قطعا ضعیف هست. ممکنه از لوپ باشه و میتونه از مدار یا محیط تست هم باشه. فقط بنده متوجه خازن موازی 1 نانو نشدم!!! این مدل جدید بوده؟ :D دوست عزیز ما در فلزیاب پالسی نهایت تلاشمون رو میکنیم که ظرفیت خازنی لوپ و حتی کابل اتصال لوپ به حداقل برسه و در حد چند پیکوفاراد کمتر هم باز نتیجه بهتری میده. حالا شما اگر یک خازن 1 نانو موازی لوپ بذارین که هم شکل موج شدیدا عوض میشه و هم قدرت سنس افت میکنه!
در خصوص مقاومت لوپ هم بنظر من لازم نبود با سری کردن مقاومت این کارو انجام بدین. نیم اهم هم باید خوب جواب بده. بفرض هم اگر مقاومتی سری کنین بنظر من بهتره با مغزی سری کنین نه با شیلد!

تشکر از مهندس حمید @};- @};-

پنج شنبه 7 اسفند1393 - 5:39pm
مدیر کل
مدیر کل

m.m.s عزیز درسته مشکلی پیش نمیاد ولی برای مدار مشکلی پیش نمیاد! برای باطری تا حدی مشکل بوجود میاره. اولیش این هست که با سری کردن دو منبع ولتاژ با جریانهای مختلف ؛ عملا ظرفیت جریان مجموع باطری ها معادل باطری ضعیف تر هست و باطری قوی تر دیگه فایده ای در این بین نخواهد داشت! چرا که وقتی باطری ضعیف تر خالی میشه دیگه مجموع باطریها از کار میفتن. مشکل بعدی در مورد شارژ کردن باطریهاست اگر بخواد بصورت سری انجام بشه! در این صورت شارژ کامل انجام نمیشه و یکی کمتر شارژ میشه و دیگری بیشتر و عمر باطریها هم کاهش پیدا میکنه. مگر اینکه جدا شارژ بشن که اون هم کار مشکل تری هست.

پنج شنبه 7 اسفند1393 - 5:48pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
مهندس حميد عزيز من ميخوام از 2 عدد باطري 12 ليتيوم پليمر بصورت سري شده واسه مدار استفاده كنم .
حالا ميخوام لطفا راهنمايي كنين آيا ميشه با يك شارژر مناسب 3 سل بصورت همزمان براي 2 باطري استفاده كنم؟
حميد جان ضمنا در مورد مشكلتون لطفا اگه كمكي از ما برمياد دريغ نكنين شما حق استادي گردن همه كاربرا دارين .
ياحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 7 اسفند1393 - 6:00pm

استاد حمید سلام وخسته نباشید و امیدوارم هر مشکلی هست بزودی برطرف بشه ان شاا..
استاد نظرتون در مورد پودر گرافیت برای شیلد لوپ چیه؟
یه نگاهی به این سایت بنمایید
http://saakhtani.ir/archive/1393/09/6569

پنج شنبه 7 اسفند1393 - 6:08pm

با کسب اجازه از استاد حمید .
روشی را که من برای ساخت این شیلد گرافیت استفاده کردم با استفاده از پیشنهادی بود که یکی از دوستان در تاپیک چنس داده بود البته خیلی راحت تر.
دوستان عکسی را که در پایین گذاشته ام پودر گرافیتی هست که از خرازی به مبلغ 35000 تومان خریدم(برای کارهای گرافیکی ازش استفاده میشه).
به مقدار 3 قاشق مربی خوری پر(خیلی پر) در ظزفی ریختم و با مقدار لازم رزین ساختمانی(رزینی که بر روی سنگ نمای ساختمان برای جلا دادن زده میشه و در اندازه های یک لیتری و چهار لیتری و بیشتر موجود است . مارک و مدلش هم فرقی نمیکنه چون با تحقیقی که کردم تمامی مارکای موجود در بازار توسط یک نفر تولید میشه اما با مارکهای متفاوت به بازار میاد (اینم یه نوع کلاهبرداریه دیگه) .بعد از آن به مقدار خیلی کم تینر اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم تا به شکل عسل شل در بیاید و سپس با قلم مو (قلم موی چهارسانتی راحت تره) .خیلی نرم آن را بر روی کاغذ می کشیم(در واقع کاغذ را رنگ می کنیم). (هر چه یکنواخت تر باشد مقاومت کمتری میدهد)(البته اگر خیلی نازک بزنید مقاومت ایجاد نمیشود) . بعد از اتمام کار حداقل دو روز نیاز به خشک شدن دارد .(در مورد پورد گرافیتی که من خریدم نمیدانم مارکهای دیگر هم همین کیفیت را دارد یا نه). در هر صورت امیدوارم این مطلب به درد دوستان بخورد. در ضمن بنا به فرمایش جناب مهندس حمید عزیز (که امیدوارم خدا همیشه خیرشان دهد و اگز مشکلی هم دارند به زودی حل شود) طرز ساخت لوپ بالسا را که ساختم و عکسهایش را هم دوستان دیده اند را بعد از تهیه مراحل ساخت به صورت گرافیکی توضیح خواهم داد(جهت سهولت فهم دوستان). ضمنا مطلبی را درباره عکسی که در خصوص لوپ 60 سانت با چوب بالسا گذاشته بودم عرض کنم : پس از چیدن سیمهای اضافه و مرتب کردن سیمها امپدانس لوپ 358 میکرو هانری محاسبه شد (اگر دوستان نیاز داشتند عکس جدید ارسال خواهم کرد)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 7 اسفند1393 - 6:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

2840644 نوشته است:
lalash نوشته است:
سلام دوستان
ما با اجازه اتون یه فیبر دیگه زدیم واسه بهتری مثلا الکی خیلی دقت کردم واسه این مدار دومی و کلی وسواس بخرج دادم
بهتر نشد هیچ بدتر هم شده .مدار اولی بدون هیچ مشکلی بالا میاد فقط بردش کمه
این دومی که اگه کویل بهش وصل باشه بالا نمیاد اصلا و ماسفت داغ میکنه .و وقتی کویل و جدا میکنم بالا میاد و بعد کویل و بهش وصل میکنم دیلی رو 22 میشناسه و همینطور واسه خودش بالا پایین میپره .
کسی میدونه مشکلش چیه؟
ممنون

دوست من ولتازها رو چک کنید احتمالا ماسفت شما مشکل داره

سلام دوست خوبم
قبل از جاگذاری ای سی و میکرو طبق راهنماییهای شما عزیزان اول ولتاژ ها رو چک کردم و چون درست بود میکرو رو جا زدم .
قطعات همون قطعات برد اولی هستش که به صورت دوتا یا سه تایی سفارش داده بودم.اینبار فقط خیلی دقت کردم در نصب قطعات .چون احتمال میدادم بار اول میخواستم زود نتیجه رو ببینم سر سری و فوری سر هم بستم.

karajniaz نوشته است:
lalash نوشته است:
سلام دوستان
ما با اجازه اتون یه فیبر دیگه زدیم واسه بهتری مثلا الکی خیلی دقت کردم واسه این مدار دومی و کلی وسواس بخرج دادم
بهتر نشد هیچ بدتر هم شده .مدار اولی بدون هیچ مشکلی بالا میاد فقط بردش کمه
این دومی که اگه کویل بهش وصل باشه بالا نمیاد اصلا و ماسفت داغ میکنه .و وقتی کویل و جدا میکنم بالا میاد و بعد کویل و بهش وصل میکنم دیلی رو 22 میشناسه و همینطور واسه خودش بالا پایین میپره .
کسی میدونه مشکلش چیه؟
ممنون

سلام دوستان
دوست عزیز به احتمال خیلی زیاد اشکال مدار شما از bs170 باشه.
اگر از اون نبود ماسفت رو تعویض کن
در مورد دیلی هم اگر خود به خود دیلی تغییر میکنه که حتما ایراد از کلید پایین شماست و گیر داره و یا اتصالی روی مدارتون هست
اگر هم مشکل اینه که با هر بار فشردن کلید پایین عدد دیلی تغییر میکنه،مربوط به مجاورت فلز کنار لوپه @};-

سلام دوست خوبم
میگم bs170 همون s170 هستش ؟
چون روی هر دو مدار من چیزی که واسم فرستادن s170 فرستادن و من جا زدم .
تمام خازنها مارک فوجیه .مارک خوبیه ؟

پنج شنبه 7 اسفند1393 - 6:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 435 , 436 , 437 , 438 , 439 , 440 , 441 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 , zagalo16 و 153 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure