انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 5:25pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2745 , 2746 , 2747 , 2748 , 2749 , 2750 , 2751 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

محل اقامت: آذربایجان
ممنون از توضیحات و راهنماییتون استاد@};-
بله یکم وسواسی هستم تا جاییکه از هرکدوم از مدارهای انالوگ انجمن دوسه تا ساختم با قطعات مختلف الانم انداختمشون گوشه اتاق :D به این نتیجه رسیدم با قطعات طلا هم بسازی اونارو بازم ثبات و پایداری مناسبو ندارن من تی ال رو با بهترین قطعات هم ساختم اصلا تفاوت محسوسی ندیدم با مدار قبلی ولی مدار شمارو یه بار دیگه که با قطعات مناسب ساختم تفاوت چشمگیری داشت و کاملا نیازمو برطرف کرد ولی احساس میکنم بازم قطعات مرغوب میشه جایگزین کرد که فوق العاده بشه :ymhug:
اینم عکس خازنهای 2.2و مقاومتهایی که میگفتم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 14 اردیبهشت1402 - 1:47pm
مدیر کل
مدیر کل

hamid_54 نوشته است:
درود بر شما مهندس حمید مهندس جان برای خازن عدسیهای فلز جواز خازن ام کا تی استفاده کنیم بهتره یا نه عدسی بهتره

خواهش میکنم.
بارها توضیح دادم کاربرد خازنها متفاوت هست. برای خازنهای 100 نانو فقط باید از عدسی یا مولتی لایر استفاده کنین. اما خازن 2.2 میکرو با توجه به نقشی که در مدار داره داستانش کاملا فرق میکنه.

پنج شنبه 14 اردیبهشت1402 - 2:18pm
مدیر کل
مدیر کل

milad.n28 نوشته است:
ممنون از توضیحات و راهنماییتون استاد@};-
بله یکم وسواسی هستم تا جاییکه از هرکدوم از مدارهای انالوگ انجمن دوسه تا ساختم با قطعات مختلف الانم انداختمشون گوشه اتاق :D به این نتیجه رسیدم با قطعات طلا هم بسازی اونارو بازم ثبات و پایداری مناسبو ندارن من تی ال رو با بهترین قطعات هم ساختم اصلا تفاوت محسوسی ندیدم با مدار قبلی ولی مدار شمارو یه بار دیگه که با قطعات مناسب ساختم تفاوت چشمگیری داشت و کاملا نیازمو برطرف کرد ولی احساس میکنم بازم قطعات مرغوب میشه جایگزین کرد که فوق العاده بشه :ymhug:
اینم عکس خازنهای 2.2و مقاومتهایی که میگفتم

خواهش میکنم.
بخش قابل ملاحظه از تفاوتی که میفرمایین به طراحی مدار و فیبر اون بستگی داره و همینطور هر چه تعداد قطعات مدار بیشتر باشه بخصوص در مدارات آنالوگ نمیشه به نتیجه ایده آل رسید. مثلا در مدار TL12000 حداقل از نظر طراحی بهتر فیبر جای کار زیادی وجود داره و البته با توجه به تاثیر گذاری آیسیهایی نظیر 555 و تعدد سایر قطعات آنالوگ هرگز نمیشه به نتیجه مشابه در مدار دیجیتال دست پیدا کرد چون اصولا خیلی از بخشها در مدار فلزجو بعهده میکرو و به صورت دیجیتال هست که هیچ نوع مدار آنالوگی از نظر دقت و ثبات امکان رقابت با اون رو نداره.
در مورد خازنهایی که تصویرش رو گذاشتین هر 3 قابل استفاده هستن. اما بین MKT و WIMA سخت میشه پیش بینی کرد که کدومش ممکنه بهتر باشه بخصوص که ولتاژ کار هر دو مناسب هست. لذا باید با وسواس تست بگیرین بلکه متوجه تفاوت بشین.

پنج شنبه 14 اردیبهشت1402 - 2:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
با تشکر از شما بابت راهنمایی

پنج شنبه 14 اردیبهشت1402 - 5:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید جان سلام یه اشتباه لپی در مداری که برای یکی از دوستان ساختم به وجود اومد و اونم این بود که بعد از این همه کار با فلزجو و این همه فعالیت در انجمن به صورت ناخواسته و ناخوانا بودن رگلاتور ۷۸۰۵ از رگلاتور ۷۸۰۸ استفاده کردم و بقیه ماجرا فقط هم یه بار روشن کردم حالا آیسی ۳۲۸ یا السیدی نمیدونم به نظرتون عیب پیدا کرده باشن یا نه X_X X_X
در واقع چون خوانا نبود فکر کردم ۷۸۰۵ هستش بعد از روشن کردن و دو به شک بودن از مدار خارج کردم و با دادن ولتاژ متوجه شدم ۷۸۰۸ هستش

خدايا مددی کن

پنج شنبه 14 اردیبهشت1402 - 9:32pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین!
میکرو و ال سی دی رو که خدا بیامرزه! بقیه سالم هستن تا ببینیم در عملیات بعدی چقدر تلفات میدین! :D

پنج شنبه 14 اردیبهشت1402 - 11:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
حمید جان سلام یه اشتباه لپی در مداری که برای یکی از دوستان ساختم به وجود اومد و اونم این بود که بعد از این همه کار با فلزجو و این همه فعالیت در انجمن به صورت ناخواسته و ناخوانا بودن رگلاتور ۷۸۰۵ از رگلاتور ۷۸۰۸ استفاده کردم و بقیه ماجرا فقط هم یه بار روشن کردم حالا آیسی ۳۲۸ یا السیدی نمیدونم به نظرتون عیب پیدا کرده باشن یا نه X_X X_X
در واقع چون خوانا نبود فکر کردم ۷۸۰۵ هستش بعد از روشن کردن و دو به شک بودن از مدار خارج کردم و با دادن ولتاژ متوجه شدم ۷۸۰۸ هستش

قطعاً هم اتمگا 328 و هم نمایشگر 2در16 سوختن چون طبق دیتاشیت حداکثر ولتاژ کاری اتمگا328 حدود 5.5 ولت و نمایشگر هم 5 ولت هست

پنج شنبه 14 اردیبهشت1402 - 11:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خسته نباشین!
میکرو و ال سی دی رو که خدا بیامرزه! بقیه سالم هستن تا ببینیم در عملیات بعدی چقدر تلفات میدین! :D

دقیقاً متاسفانه حدود 400 هزار تومان خرج افتاد رو دستش X_X

پنج شنبه 14 اردیبهشت1402 - 11:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

:-w ~X(
یعنی وقتی بهش فکر میکنم بهش خندم میگیره از این که ابزار تست هم دم دستم بود ولی اصلا مغزم هنگ بود انگار =))
البته چهارصد که عددی نیست مهم نیست ،ممنون دوستان

خدايا مددی کن

جمعه 15 اردیبهشت1402 - 8:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود خدمت اعضای محترم انجمن خواستم یه تجربه اشتراک بذارم اونم اینکه اگه بعد از منتاژ قطعات مدار و تست ولتاژهای 12 و 9.5 و5 ولت قبل از نصب میکرو نمایشگر و بعدش با نصب میکرو و نمایشگر هیچ صدا و تصویری نداشتین مشکل فقط از کریستال 20 مگاهرتز هست تعویض کنید درست میشه

دوشنبه 18 اردیبهشت1402 - 8:47am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2745 , 2746 , 2747 , 2748 , 2749 , 2750 , 2751 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Aliavazpour , Reza.t و 93 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure