انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 4:29am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2744 , 2745 , 2746 , 2747 , 2748 , 2749 , 2750 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با تشکر از پاسخگویی دقیق و علمی دانشمند حمید عزیز پس از این مدل باطری تصویر زیر طبق فرمایش شما میشه استفاده کرد و بالانسر پنج سل که بالا عکسش گذاشتم با تشکر فراوان @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 12 اردیبهشت1402 - 6:44am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله منظورم همین مدل باطری هست. البته سلولهای 18650 با مارکهای مختلف در بازار وجود داره که اکثرا ظرفیتی دور و بر 2 آمپر دارن. فقط بررسی کنین جنس خوب باشه.

سه شنبه 12 اردیبهشت1402 - 11:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با عرض سلام خدمت مهندس عزیز

چهارشنبه 13 اردیبهشت1402 - 5:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دارم یه فلزجوی تازه میسازم با قطعات بهتر، البته چندتایی ساختم به لطف شما ولی در حدعالی درنیومده، الان خازنهای15و 16رو همون رنج قبلی بزارم یا نظر دیگه ای دارید، و اگر نظر جدیدی دارید که تو بهتر شدن مدار کمکم کنه ممنون میشم مهندس جان، کمال تشکر از زحمات شما

چهارشنبه 13 اردیبهشت1402 - 5:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس بیشتر مشکلم تو بی ثباتی مدار بوده، که، البته خیلی براش وقت گذاشتم برای ساخت، و ازمایش بیرون، نتونستم، کامل ساکتش کنم، از قطعات خوبی هم استفاده کردم در حد امکان، واینکه اون طرحی که گفتم یدونه ترانزیستور، ودوتا

چهارشنبه 13 اردیبهشت1402 - 5:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پتانسیومتر داره بنظر شما تو ثبات تاثیری داری ایندفعه اون طرح بسازم یا نه
با تشکر

چهارشنبه 13 اردیبهشت1402 - 5:50pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
لطف کنین مطالب اینجوری رو در یک پست مطرح کنین. نیاز به 4 پست نبود! اگر خواستین پست خودتون رو ویرایش کنین تا یک ساعت فرصت ویرایش وجود داره.
ابتدا بفرمایین دقیقا کدوم فیبر و با چه قطعاتی رو مونتاژ کردین؟ چون طبق گفته شما حداقل خازنهای 15 و 16 تغییر داشته. رقم دقیق این دو خازن اهمیت نداره ولی بهترین مقدار همون 4700 هست که قید شده.
اینکه مدار ساکت نمیشه باید دقیق تر توضیح بدین تحت چه شرایطی با چه تنظیمات و چه لوپی تست کردین؟ آیا محیط تست شما عاری از نویز هست؟ آیا کابل اتصال لوپ به اندازه کافی محکم هست؟ اینها در ثبات تاثیر زیادی داره. در عین حال درجه حساسیت هم اگر 18 یا بیشتر باشه رسیدن به ثبات کامل مشکل تر میشه.
پتانسیومتر ربطی به مشکل شما نداره. هر چند میشه با کارهایی مشابه این برد رو کم کرد و در نتیجه ثبات بهتری داشت. ولی اگر مساله این باشه میتونین به سادگی درجه حساسیت رو پایین بیارین. مدار دقیقا همون هست که در پست اول قرار گرفته. نیاز به هیچ تغییری نیست.

چهارشنبه 13 اردیبهشت1402 - 7:50pm

محل اقامت: آذربایجان
سلام خدمت اساتید @};-
استاد یه سوالی داشتم خازن 2.2میکرو تاثیرش مربوط به کدوم کارایی مدار میشه اخه چنتا ام کاتی سفارش دادم یه جایی نوشته بودید ام کاتی بهتر از تانتالیوم هست میخام جایگزین کنم در ضمن امروز مغازه یکی از دوستام بودم بین مقاومت های وات بالا که از روی بردهای قدیمی در اورده بود تست میکردیم ببینیم ثبات حرارتی کدوم بهتره یه مدل مقاومت صورتی روشن بودن خیلی عالی جواب میدادن حتی از مقاومت های وات بالاتر طوریکه با گرفتن فندک زیرشون خیلی جزئی کاهش اهم نشون میدادن و زود به اهم اولیه برمیگشتن متاسفانه اونایی که موجود داشت یا اهمشون خیلی کم بودن یا زیاد به کارمون نخورد هرچی تو نت هم گشتم از اون مقاومتها پیدا نکردم

چهارشنبه 13 اردیبهشت1402 - 11:24pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خازن 2.2 میکرو مهمترین خازن این مدار هست! این خازن از طرفی سد کننده ولتاژ DC هست لذا حداقل بودن نشتی اون اهمیت داره. از طرف دیگه چون تمام سیگنال مربوط به فلزیابی از این خازن رد میشه و محاسبات تفکیک بر اساس ظرفیت اون هست نباید بیش از 10 درصد خطا داشته باشه. یعنی مقدار این خازن در محدوده 2 تا 2.4 میکرو مورد قبول هست. اگر هم زیاد از محدوده خارج باشه ممکنه دستگاه درست بالانس نشه. همینطور ثبات حرارتی این خازن روی ثبات بالانس دستگاه تاثیر داره. تمامی فاکتورهایی که قید کردم در درجه اول در خازنهای ام کا تی و سپس پلیستر بهتر هستن و بعد اینها تانتالیوم قرار داره. اما در این ظرفیت ام کا تی یا پلیستر کمیاب هست و اگر هم باشه معمولا ولتاژ بالا هستن که اگر ولتاژ کارشون خیلی بالا باشه هم حجم بزرگی دارن و هم معمولا عملکرد فرکانسی خوبی ندارن و متاسفانه ممکنه نتیجه عکس داشته باشه. لذا اگر هم تعویض کردین باید نتیجه بهتر یا حداقل مساوی با تانتالیوم داشته باشه.
در مورد مقاومتهایی که اشاره کردین اگر از نوع سیمی نباشن با توجه به ثبات حرارتی بسیار مناسب هستن. اما بهرحال مقدار مقاومت باید دور و بر 390 اهم باشه وگرنه قابل استفاده نیست. البته اگر کیفیت و ثبات حرارتی مقاومت خیلی بالا باشه این ارزش رو داره که با سری کردن حداکثر دو مقاومت برای هر کدوم بتونین به محدوده 390 اهم برسین. اگر هم فقط برای یکی از این دو مقاومت تونستین گزینه با ثابت تر در نظر بگیرین مقاومت 11 مهم تر از 12 هست.
این توضیحات رو شاید برای اولین بار به این صورت دقیق عرض کردم چون احساس کردم وسواس زیادی دارین! :D

پنج شنبه 13 اردیبهشت1402 - 12:40am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر شما مهندس حمید مهندس جان برای خازن عدسیهای فلز جواز خازن ام کا تی استفاده کنیم بهتره یا نه عدسی بهتره

پنج شنبه 14 اردیبهشت1402 - 8:26am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2744 , 2745 , 2746 , 2747 , 2748 , 2749 , 2750 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: labridgedjamel , Majestic12 و 120 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure