انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 5:43am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2741 , 2742 , 2743 , 2744 , 2745 , 2746 , 2747 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر شما مهندس حمید سال نو را به شما شاد میگویم امیدوارم سالی پربرکت و خوشی داشته باشی مهندس جان علت اینکه عدد اول دستگاه فلزجو تو زمینهای مختلف بالا و پایین میشه ایراد داره منظورم 357مشکل داره تو بعضی زمینها عدد اول 270وبعضی300وجاهای هم 370میشه لطفاً بفرمایید این ایراد هست یا مشکلی نداره

یکشنبه 13 فروردین1402 - 6:26pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. سال نو شما هم مبارک. @};-
اعداد 3 گانه از روی موج بازگشتی اندازه گیری میشن و طبیعتا به اینکه چیزی در حال سنس هست هم بستگی داره. منظور ما از اندازه گیری اعداد 3 گانه در شرایطی هست که چیزی نزدیک کویل نباشه. از اونجایی که زمین هم بسته به شرایط کمی سنس ایجاد میکنه میتونه بخصوص عدد اول رو تحت تاثیر قرار بده که این طبیعی هست.

یکشنبه 13 فروردین1402 - 9:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت مهندس حمید عزیز
خسته نباشین

۲تا سوال دارم

با لوپ ۴۵ سینی ۵۰سانتی سنس از2/20 مناسب هست یا نه
البته تو خونه انجام دادم اشیا مزاحم مثل دستگیره در و لوله آب کنار دیوار اتاق تلویزیون تو فاصله ۳متری لوپ بود .سنس های تک و توک بی دلیل هم داشتم که فک کنم به اشیائ فلزی کف اتاق مربوط میشه .چون شناژ هست و میلگرد و ضایعات احتمالا زیر زمین باشه
۲۰۰
۱۶۰
دیلی ۱۰سنس ۲/۲۰ با تک بوق اای مزاحم و کمی حساسیت و نابالانسی ،دیلی ۳۲ سنس ۱۷۰ و بالانس ثابت و بدون اذیت و آزار
۴۴
گراند خاموش
اسپید۹

سوال دومم راجع بهpcbهستش
میخوام برا پین پوینتر خودم pcbرو تغییر بدم و از قطعات smdهم اگه بتونم استفاده کنم
میتوام عرض ۳سانت در ۱۰سانت طراحیش کنم .طوری که میکرو و ۲عدد رگولاتور و موسفت دیپ باشن بقیه حتی المقدور نزدیک به هم و smd و اگه قطعات جا نشدن بعضیاشو از زیر pcb نصب کنم
نیازی به تفکیک ندارم اگه تفکیک بهم بخوره مشکلی نیس

میشه لطف کنید قطعات مربوط به ال سیدی رو بگید که حذف کنم
و خازن های ۴۷۰۰ میشه ۱دونه ۵۶۰۰استفاده کنم؟

با تشکر از شما بابت همه پاسخ هایی که تو بخش های مختلف به سوالات من دادید @};-

دوشنبه 14 فروردین1402 - 5:28pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. @};-
1- بله برد نهایی لوپ 45 حدود 2.4 متر هست و از این حیث نتیجه تست شما مناسبه.
2- متاسفانه هر جور فیبر رو تغییر بدین حداقل اندکی کیفیت کارکرد افت میکنه. ولی تحت شرایطی ممکنه اصلا درست کار نکنه. در مورد تفکیک اگر به هم بخوره معمولا برد هم کم میشه! در واقع حداقل برای این طرح کیفیت عملکرد برد و تفکیک توام با هم هست. مقاومتهای 1 و 21 و خازنهای 1 و 25 مربوط به ال سی دی هستن که میتونین حذف کنین. برای خازنهای 4700 هم میتونین یکی بذارین.

دوشنبه 14 فروردین1402 - 6:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر شما مهندس حمید خدا حفظتون کنه که اینقدر با صبر حوصله و بدون چشم داشتی به سوالات جواب میدن تشکر از جنابعالی لطفاً بفرمایید که طول سیم در برد دستگاه تاثیر داره مثلاً در لوپی عنکبوتی در لوپ 60تعداد 18دور و در لوپ تخت 15دور اما تستی که من انجام دادم برد عنکبوتی بیشتره لطفاً نظرتون رو بفرمایید

دوشنبه 14 فروردین1402 - 9:15pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
طول سیم که بخودی خود اهمیتی نداره. مهم ظرفیت اندوکتانس و مقاومت مناسب در عین حالت خازنی حداقلی بین سیمهاست. لوپ عنکبوتی از حیث فاکتور سومی که عرض کردم نسبت به لوپ تخت برتری داره و این میتونه برای سنس بهتر اهداف کوچک مفید باشه. اما برد نهایی برای اهداف بزرگ در صورتی که ابعاد لوپها یکی باشه تفاوت محسوسی نداره. در مجموع لوپ عنکبوتی بخصوص با توجه به راحت تر پیچیده شدنش بیشتر مورد توصیه من هست. در ضمن در سایز 60 اگر هر دو لوپ رو درست و طبق مشخصات بپیچین لوپ عنکبوتی باید 1 دور بیشتر از تخت پیچیده بشه.

دوشنبه 14 فروردین1402 - 10:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
طول سیم که بخودی خود اهمیتی نداره. مهم ظرفیت اندوکتانس و مقاومت مناسب در عین حالت خازنی حداقلی بین سیمهاست. لوپ عنکبوتی از حیث فاکتور سومی که عرض کردم نسبت به لوپ تخت برتری داره و این میتونه برای سنس بهتر اهداف کوچک مفید باشه. اما برد نهایی برای اهداف بزرگ در صورتی که ابعاد لوپها یکی باشه تفاوت محسوسی نداره. در مجموع لوپ عنکبوتی بخصوص با توجه به راحت تر پیچیده شدنش بیشتر مورد توصیه من هست. در ضمن در سایز 60 اگر هر دو لوپ رو درست و طبق مشخصات بپیچین لوپ عنکبوتی باید 1 دور بیشتر از تخت پیچیده بشه.

بسیار سپاسگزارم

دوشنبه 14 فروردین1402 - 11:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ممنون. @};-
1- بله برد نهایی لوپ 45 حدود 2.4 متر هست و از این حیث نتیجه تست شما مناسبه.
2- متاسفانه هر جور فیبر رو تغییر بدین حداقل اندکی کیفیت کارکرد افت میکنه. ولی تحت شرایطی ممکنه اصلا درست کار نکنه. در مورد تفکیک اگر به هم بخوره معمولا برد هم کم میشه! در واقع حداقل برای این طرح کیفیت عملکرد برد و تفکیک توام با هم هست. مقاومتهای 1 و 21 و خازنهای 1 و 25 مربوط به ال سی دی هستن که میتونین حذف کنین. برای خازنهای 4700 هم میتونین یکی بذارین.

ممنون مهندس .میدونم تک تک کلمات و جملاتی که تو پاسخ ها میفرمایید مثل قانون و کلید هستش
پاسخ های شما تک به تک بهشون برخورد کردم
نشده یه نکته بگید و من بش نرسیده باشم
دمت گرم مهندس :ymapplause:
من فیبر رو تغییر میدم برا پین پوینتر .هدفم اینه توی لوله جابشه
هر نتیجه ای که داد به اطلاع شما میرسونم
ممنون مهندس

چهارشنبه 16 فروردین1402 - 2:25pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
در مورد تغییر فیبر مهمترین مساله رعایت جاگذاری مناسب خازنهای 15 یا 16 و همینطور 12 هست. این جاگذاری باید شبیه به فیبر اصلی باشه وگرنه ممکنه فلزیاب کلا درست کار نکنه.

چهارشنبه 16 فروردین1402 - 5:27pm

درود به مهندس حمید عزیز انشااله که خوب و سلامت باشین
سوالی در مورد تنظیمات دارم برای سکه یابی در یک زمین کشاورزی نسبتا صاف و هموار، احتمالا عمق یک یا دو متر، این اعداد، اعداد مناسبی هست؟ لوپهایی که دارم هم 2متر - 1 متر و 60 عنکبوتی

حساسیت 18
فرکانس 100
پالس 150
دیلی 40+ انتگرال 44
گراند 9
سرعت 7
آهن هم در ابتدا خاموش بعد از سنس دوباره روشن

شنبه 26 فروردین1402 - 3:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2741 , 2742 , 2743 , 2744 , 2745 , 2746 , 2747 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 143 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure