انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 7:40am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2737 , 2738 , 2739 , 2740 , 2741 , 2742 , 2743 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد ،ممنون وسپاسگذارم :ymhug:

سه شنبه 22 آذر1401 - 10:33am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-

سه شنبه 22 آذر1401 - 2:33pm
مدیر سایت
مدیر سایت

mehdi.ah نوشته است:
حمید نوشته است:
mehdi.ah نوشته است:
سلام مهندس حمید گل. خسته نباشید
مهندس جان میشه یه لوپ ۶۰ رو نحوه ی ساختش با سیم روکش دار بگی که بشه متل لوپ ۱*۱ با کابل درستش کرد که حمل و نقلش راحت تر باشه؟
خیلی ممنونم ازت.
نمیدونم درست دارم پیغام میدم یا نه اگه اشتباهه ببخش به بزرگیت

ممنون. خواهش میکنم.
مدلی که نسبتا خوب جواب داده ساخت لوپ با استفاده از کابل شبکه کت 6 هست که 8 رشته سیم تک رشته داخل خودش داره. دقت کنین چند مدل از این کابلها وجود داره که شما باید نوعی که سیم ضخیم تر AWG22 بدون فویل داخلش استفاده شده رو مد نظر داشته باشین وگرنه قدرت و برد لوپ در حد محسوسی افت میکنه. برای ساخت لوپ 60 با کابل کت 6 نیاز به پیچیدن 2 دور از این کابل هست و سپس از دو سمت کابل که 8 رشته سیم وجود داره باید جوری سیمها رو با هم سری کنین که 16 دور داخلی در یک جهت داشته باشین. یعنی مسیر سری کردن همه سیمها یا در جهت عقربه های ساعت باشه یا خلاف اون. اگر تغییر جهت داشته باشین جواب نمیده. در نهایت 2 سر سیم باقی میمونه که برای اتصال لوپ استفاده میکنین.

خیلی ممنون مهندس حمید عزیز
آیا روش دیگه ای توصیه میکنید برای ساخت لوپ ۶۰ که بشه جمعش کرد مثل لوپ ۱*۱، که حمل کردنش راحت تر باشه؟
کابل کت۶ با ۸ رشته سیم AWG22بدون فویل توی بازار موجود هست؟

درود
اینقدر سخت نگیر ، یک لوپ 45 با سیم لاکی درست کن تا 2 متر فلزات دفینه شده در ابعاد 15 الی 20 سانتی رو میزنه ! بصورت حرفه ای کفایت میکنه و داخل کوله هم بخوبی این سایز جا میشه ، و در کنارش یک لوپ 1 هم باشه و یک لوپ 20 برای تستهای بعدی

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 9 دی1401 - 9:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
بنده ۱۰ سالی شد که کاوشگری میکنم خواستم یه تجربه ای خدمتتون بگمتا خدایی نکرده اگر گرفتار یگان شدید دردسرتون زیاد نباشه.
دوستان سعی کنید دستگاهتون رو خیلی شیک و طرح شرکتی درست نکنید مهم کاراییش هست که جوابشو پس داده این مدار دوست خوبمون.
من ۳ بار گرفتنم که دوبارش با سیستم شرکتی بود و یبار با ۴ تا دستساز شرکتیا بی بروبرگرد میدن تعزیرات ولی دستسازارو نه اون ۴ تا دستسازیم که ازم گرفتم پاسگاه اطلاعات اگاهی و در اخر دادسرا رفتم بدون دردسر تموم شد ولی شرکتیا برنامه شد برام جریمه گرفتن .
امیدوارم به دردتون خورده باشه

شنبه 10 دی1401 - 10:14pm
YIM

با درود بر مهندس حمید عزیز و دوست داشتنی که بدون چشم داشت و با حوصله فراوان کوچک ترین مشکلات بچه ها را بدون پاسخ نمی گذارد و با حوصله و سعه صدر همه سوالات را در اسرع وقت پاسخ میدهد بنده چند سال پیش اولین مدار فلزجو رو ساختم و با این که تجربه زیادی در الکترونیک دارم در عجب بودم که چنین بورد کم هزینه و کوچکی این همه امکانات و پیش رفتگی دارد هرگاه مشکل و یا سوالی داشتم چه در ساخت و چه در استفاده از دستگاه در مطالب این سایت جستجو کردم و همه سوالات و مشکلات من را مهندس در راهنما و چه در سوالات بچه ها پاسخ داده بود و بدون هیچگونه مشکلی توانستم چندین دستگاه بسازم اما در اپراتوری چون رشته من الکترونیک است و سررشته ندارم هیچگاه نتوانستم از دستگاه به درستی استفاده کنم تا اینکه چند ماه در مورد اپراتوری فلزیاب ها و در مورد دفینه ها تحقیق و جستجو کردم و موفق شدم به راحتی و با دقت و با برد بسیار بالا از دستگاه استفاده کنم بنده با لوپ ۶۰ توانستم فلز را در عمق ۹متری سنس کنم. ممکن است دوستان فکر کنند که بنده مبالغه می کنم اما شاید سنس ۹متری دستگاه به علت وجود گاز ها در عمق کمتری بود به هر حال بیشتر قصدم از این پست تشکر و سپاس از مهندس حمید است که حوصله و صبوری و دقت و علم بیش از حدی دارند و اینکه هیچ سازنده و اختراع کننده بورد الکترونیکی به این بخشش و بزرگواری را در هیچ جای دنیا ندیدم باز هم سپاس امیدوارم سلامت و سرزنده باشید❤️❤️❤️

پنج شنبه 15 دی1401 - 4:21pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. لطف دارین. به فلزجو خوش اومدین. @};-
از نظر اپراتوری عمومی فلزیاب پالسی تفاوت خاصی بین این مدار و سایر مدارات پالسی نیست. اما اگر کسی قبلا تجربه کار با فلزیاب رو نداشته باشه طبیعی هست که بسیاری از نکات و ریزه کاریها براش تازگی داره. با این حال من سعی کردم برخی از نکات کلی اپراتوری فلزیاب رو در کنار نکات و تنظیمات خاص برای این دستگاه در راهنما توضیح بدم و همیشه تاکید کردم تک تک نکات نوشته شده مهم هستن و باید مورد توجه دوستان قرار بگیرن.
در مورد سنس هدفی در 9 متری با لوپ 60 همونطور که خودتون هم گفتین کاملا و توسط هر فلزیابی غیر ممکن هست چون اصلا گستره میدان لوپ 60 سانتی از حدود 3 متر فراتر نمیره و طبیعیه که هیچ ربطی به عمق 9 متری نداره. حالا اگر واقعا چنین نتیجه ای گرفتین مطمئن باشین چیز دیگری در عمق کم رو سنس کردین و در عمق بیشتر هدف دیگری وجود داشته. کما اینکه برخی از اهداف در کاوش بهمین صورت هستن. این مساله ربطی به گاز یا اثر هاله و امثالهم نداره چون عمق 9 متری بسیار فراتر از آثار فرعی یک دفینه هست که فقط اندکی میتونن برد عادی رو افزایش بدن. @};-

پنج شنبه 15 دی1401 - 7:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. لطف دارین. به فلزجو خوش اومدین. @};-
از نظر اپراتوری عمومی فلزیاب پالسی تفاوت خاصی بین این مدار و سایر مدارات پالسی نیست. اما اگر کسی قبلا تجربه کار با فلزیاب رو نداشته باشه طبیعی هست که بسیاری از نکات و ریزه کاریها براش تازگی داره. با این حال من سعی کردم برخی از نکات کلی اپراتوری فلزیاب رو در کنار نکات و تنظیمات خاص برای این دستگاه در راهنما توضیح بدم و همیشه تاکید کردم تک تک نکات نوشته شده مهم هستن و باید مورد توجه دوستان قرار بگیرن.
در مورد سنس هدفی در 9 متری با لوپ 60 همونطور که خودتون هم گفتین کاملا و توسط هر فلزیابی غیر ممکن هست چون اصلا گستره میدان لوپ 60 سانتی از حدود 3 متر فراتر نمیره و طبیعیه که هیچ ربطی به عمق 9 متری نداره. حالا اگر واقعا چنین نتیجه ای گرفتین مطمئن باشین چیز دیگری در عمق کم رو سنس کردین و در عمق بیشتر هدف دیگری وجود داشته. کما اینکه برخی از اهداف در کاوش بهمین صورت هستن. این مساله ربطی به گاز یا اثر هاله و امثالهم نداره چون عمق 9 متری بسیار فراتر از آثار فرعی یک دفینه هست که فقط اندکی میتونن برد عادی رو افزایش بدن. @};-

سلام
دقیقا فرمایش مهندس حمید درست هستش و در جواب دوست عزیزمون قانون سنس لوپ‌ یه مبحث مشخصیه اگر با دقت مطالعه داشتید همچین صحبتی را نمیفرمودید . بنده خودم به تنظیماتی رسیدم که ثبات کاری بالا توام با حداکثر برد را داره ولی چند مورد تست ازمون باید بگیرم که بعد از ان همینجا به اشتراک خواهم گذاشت.

جمعه 15 دی1401 - 1:18am
YIM

سلام
خسته نباشید
دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید
من یه ایسی دارم هرچی پروگرام میکنم میزنه demo
اگر فیوز بیتارو d9 رو بزنم d1 اصلا فایل هگز کامل رایت نمیشه
باید حتما اول با d9 فایل هگزو رایت کنم بعد فیوزبیتشو بکنم d1
اصلا با هیچ کدومشون راه نمیافته فقط میزنه demo
ممنون میشم راهنمایی کنید

یکشنبه 16 بهمن1401 - 7:18pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
فقط از پروگرامر و همینطور برنامه پیشنهادی استفاده کنین. در غیر این صورت احتمال بروز مشکل زیاد هست. توضیحات راهنما رو با دقت مطالعه کنین کامل و با جزئیات تشریح شده. میکرو با هر دو مدل فیوز بیت باید قابل پروگرام باشه.

یکشنبه 16 بهمن1401 - 8:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید عزیز سلام
اکثر سایت های فروش نوشتن پروگرامmulti avr
ولی ذکر نکردن محصول چه شرکتیه
۲نوع رو بیشتر عرضه کردن

ملاحظه بفرمایید ببینید کدوم پروگرامر مد نظر شماست
یکی بزرگتره
یکی کوچیک تر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 20 اسفند1401 - 11:02pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2737 , 2738 , 2739 , 2740 , 2741 , 2742 , 2743 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 103 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure