انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 2:12pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2728 , 2729 , 2730 , 2731 , 2732 , 2733 , 2734 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
در مورد سفال در راهنما توضیح دادم. GPX5000 با لوپ مونو سفال رو بخوبی سنس میکنه. تنها تفاوت در قدرت و حساسیت هست که برای جی پی کمتره وگرنه فرکانسش که خیلی بالاتر هست و طبیعیه که اینطور چیزها رو خوب سنس بکنه. لذا برای فلزجو باید تنظیمات مناسبتری استفاده کنین و بخصوص عرض پالس و حساسیت رو پایین تر بذارین تا سنس های ضعیف نداشته باشین. همینطور اگر سفال سطحی باشه فاصله مناسب کویل بخصوص کویلهای بزرگ از زمین اهمیت داره.

پنج شنبه 23 تیر1401 - 2:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

باسلام خدمت دوستان.دستگاه فلزجوی من مدتی است که از کار افتاده وایراد آنرا من پیدا نکردم و خرابی آن هم به این صورت است که وقتی لوپ را وصل میکنم و مداررا روشن میکنم بعد از دو ثانیه مدار حدود 1.5 آمپر جریان میکشد و تا لوپ را قطع میکنیم چریان مصرفی مدار به 30 میلی آمپر میرسد من لوپ را چک کردم هیج اتصالی ندارد و اهم آن 1.4 اهم است و پاور مس فت را عوض کردم وbs170 را هم عوض کرم ولی درست نشد.از مهندس حمید درخواست راهنمایی دارم با تشکر

یکشنبه 2 مرداد1401 - 2:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir reza نوشته است:
باسلام خدمت دوستان.دستگاه فلزجوی من مدتی است که از کار افتاده وایراد آنرا من پیدا نکردم و خرابی آن هم به این صورت است که وقتی لوپ را وصل میکنم و مداررا روشن میکنم بعد از دو ثانیه مدار حدود 1.5 آمپر جریان میکشد و تا لوپ را قطع میکنیم چریان مصرفی مدار به 30 میلی آمپر میرسد من لوپ را چک کردم هیج اتصالی ندارد و اهم آن 1.4 اهم است و پاور مس فت را عوض کردم وbs170 را هم عوض کرم ولی درست نشد.از مهندس حمید درخواست راهنمایی دارم با تشکر

این مشکل بیشتر از قسمت لاین فیبر مسی هستش خوب چک کن ببین کجا شورتی شده و شاید میکرو هم مشکل داشته باشه ماسفت ها هم که گفتی تعویض کردی ولی باز از یه مارک دیگه استفاده کن شاید قبلی تقلبی بوده باشه
در کل شما باید دو عکس با کیفیت از پشت و روی فیبر بذارید تا بشه نظر دقیق تر داد

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

سه شنبه 4 مرداد1401 - 9:32pm
مدیر کل
مدیر کل

amir reza نوشته است:

جریانکشی زیاد در صورت وصل بودن لوپ بدلیل روشن بودن دائمی ماسفت هست. معمولا این اتفاق در صورت خرابی یا تقلبی بودن BS170 رخ میده. اما سیمکشی این قطعه و ماسفت و اطرافش هم باید درست باشه. احتمال کمی داره این مساله به میکرو مربوط باشه. میکرو رو از مدار خارج کنین اگر باز هم ایراد وجود داشت به میکرو ربط نداره.

چهارشنبه 4 مرداد1401 - 12:50am

باسلام خدمت دوستان گل
مدار من بدون لوپ شروع به سنس میکنه .ماسفت + bs170 عوض کردم بین لاینها تمیز کردم ومیکرو دوباره پرگرم کردم ولی فایده نداشت وقتی لوپ وصل میکنم سنس داره ولی همراه سنس کاذب
ممنون میشم نظرتون بگید

چهارشنبه 5 مرداد1401 - 5:02pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
سلامت آیسی 357 و خازنهای 10 و 11 و 12 رو بررسی کنین. ظرفیت خازن11 رو هم چک کنین زیاد خطا نداشته باشه.

چهارشنبه 5 مرداد1401 - 5:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و عرض ادب خدمت مهندس حمید عزیز
مهندس یک فلز جو من دارم که بیش از حد باطری خالی میکن به فرض اینکه اشکال از باطری نباشد کجای کار میتواند باعث خالی شدن باطری شود بورریکه در عرض ۶ ماه ۴ بار این اتفاق افتاده بعضی مواقع یک باطری و بعضی مواقع دو باطری خراب میشود

دوشنبه 10 مرداد1401 - 7:05am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
باید مصرف باطری مدار رو اندازه بگیرین. مصرف مدار بدون اتصال کویل باید حدود 40 میلی امپر و در حین کار با فرکانس 100 و عرض پالس 200 حدود 100 میلی امپر باشه. در غیر این صورت ایرادی در مدار هست. اما خرابی باطری در بازه طولانی میتونه دلایل مختلفی داشته باشه. بخصوص اگر سیستم شارژر و کلید روشن و خاموش رو طوری گذاشته باشین که در حین خاموش بودن مدار جریانکشی وجود داشته باشه عمر باطری کوتاه میشه. همینطور شارژ سریع هم میتونه باعث خرابی باطری بشه.

دوشنبه 10 مرداد1401 - 2:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود و سپاس از شما

سه شنبه 11 مرداد1401 - 6:35am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز خسته نباشی
مهندس میدونم که در مورد خازن های 100 نانو توی فایل راهنما گفتین که جنسش چی باشه.حالا دوتا خواهش دارم اگر مقدور هس یه توضیح در مورد اینکه نقش دقیق این خازن ها در عملکرد مدار چیه یعنی مثلا اگر جنسش مناسب نباشه چه جوری میشه تشخیص داد از روی کدوم پارامتر؟اون علامت تعجب زود زود میاد میره روی صفحه یا چی؟کلا چه جوریاس؟
دوم اینکه من دوتا خازن اینجا میگم ببینید اینا مناسب هستن یا نه همون عدسی ساده کفایت میکنه؟
اولی خازن پلی اتیلن که برای bypassing , filtering توی دیتاشیت اشاره شده.
دومی هم خازن ساخت WIMA آلمان سری MKS02 هس که اونم مخصوص bypassing ساخته شده.از نوع پلی پروپیلن متالیزه است و این امر این خازن را برای کارهای صوتی بسیار مناسب کرده است . طرح هایی با نویز پایین.

دیتاشیت هر کدوم رو میزارم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 11 مرداد1401 - 1:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2728 , 2729 , 2730 , 2731 , 2732 , 2733 , 2734 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 113 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure