انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 2:40am

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2725 , 2726 , 2727 , 2728 , 2729 , 2730 , 2731 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
البته خوب بود ذکر میکردین عدد اول تا چه حد بالا هست؟ چون مثلا اگر کمی بالای 300 باشه مشکلی نداره. در هر صورت بالا بودن عدد اول میتونه بدلیل استفاده از کابل نامناسب برای کویل یا شرایط خود کویل باشه و همینطور صحت مقدار قطعات و اتصالات اطراف آیسی 357 هم دخیل هست.

یکشنبه 25 اردیبهشت1401 - 2:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود برشما مهندس جان عدد اول ۴۲۸نشون میده بقیه نرماله اطراف ۳۵۷ رو چک کردم همه چی درسته

دوشنبه 26 اردیبهشت1401 - 6:53am
مدیر کل
مدیر کل

عدد اول نباید در این رنج باشه. قطعا یکی از مواردی که عرض کردم اشکال داره وگرنه این ایراد معمولا از 357 هم نیست. البته باز هم اشاره کنم باید مدار رو روی فیبر اصلی ساخته باشین وگرنه ممکنه طبق انتظار کار نکنه.

دوشنبه 26 اردیبهشت1401 - 2:57pm

با سلام خدمت استاد عزیز؛
با عرض تشکر فراوان و خسته نباشید بابت زحماتی که کشیدید؛
بنده به نوبه خودم کمال قدردانی و سپاس رو از جنابعالی دارم.
مهندس جان یه سوال در مورد لوپ داشتم، اگر وقت کردید، ممنون میشم پاسخ بدید؛
در مورد لوپ‌های بزرگ، مثلاً ۱.۵ متر، ظرفیت کویل باید حدود همون ۰.۳۵میکرو هانری دربیاد؟ و اینکه برای اتصال لوپهای بزرگ به دستگاه، حداکثر متراژ کابل باید چقدر باشه؟

دوشنبه 26 اردیبهشت1401 - 5:33pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. به فلزجو خوش اومدین. @};-
برای کویلهای کوچک ظرفیتی بین 300 تا 350 میکرو هانری با مقاومت بین 1.5 تا 2 اهم و برای کویل های بزرگ ظرفیت حدود 400 میکرو هانری با مقاومت حدود 1 اهم مناسب تر هست. البته این بدلیل کاربرد خاص هر یک از این کویلها و جوابگیری حداکثری هست وگرنه تفاوت زیادی وجود نداره و مدار هم با همه این مشخصات درست کار میکنه. اگر از مشخصات کویلهای پیشنهادی در راهنما استفاده کنین بطور خودکار همین مقادیر بدست میاد و نیاز به کار خاصی نیست. ولی اگر خواستین لوپ خاصی بسازین و سلف سنج هم داشتین باید مشخصات رو طبق چیزی که عرض شد در بیارین. ضمن اینکه ظرفیت 350 میکرو هانری معادل 0.35 میلی هانری هست که باید روی سلف سنج دقت کنین مقیاس میکرو و میلی رو اشتباه نگیرین.
در مورد طول کابل اتصال برای کویل های کوچک و متوسط معمولا بین 1 تا 1.5 متر و برای کویلهای بزرگ نهایتا تا 2.5 متر مناسب هست. این بیشتر به شکل ساخت اسکلت و نحوه اپراتوری شما بستگی داره. سعی کنین طول کابل رو بیشتر از حد مورد نیاز در نظر نگیرین.

دوشنبه 26 اردیبهشت1401 - 6:24pm

خیلی ممنون برای وقتی که گذاشتین و پاسخ کاملی که دادین. @};- @};-

دوشنبه 26 اردیبهشت1401 - 6:50pm

سلام استاد حمید خوشحالم زود پاسخ دادین انشالاه همیشه شاد و تندرست باشید استاد حمید سوال دیگه ای که داشتم در مورد صدای دستگاه فلزیاب fpi هست وقتی دستگاه رو روشن میگنم صدایی از روشن شدن دستگاه پخش میشه ولی وقتی وارد تنظیمات ولوم میشم و صداتو کم و زیاد میکنم یا اون یکی تنظیم صدارو کم و زیاد میکنم باید صداییی از بلند گو شنیده بشه یا نه چون هیچ صدایی موقع کم و زیاد کردن ولوم شنیدع نمیشه .امید وارم در تایپیک درستی سوال پرسیدم

پنج شنبه 5 خرداد1401 - 8:10pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خیر در این طرح صدایی برای زدن کلید ها یا تغییر تنظیمات در نظر گرفته نشده.

پنج شنبه 5 خرداد1401 - 8:59pm

سلام استاد حمید خسته نباشید ممنون میشم راهنمایی کنید مرا من فلزیاب fpiرو ساختم و پروگرم کردمش اشنا تنها مشکلی که دارم اینکه که دکمه ها دیر عمل میکنن باید حداقل ۲ ثانیه نگه داشت فیوز بیت هاشم چک کردم درست بود امکانش هست از مدار مشکلی داشته باشه استاد؟ و سوال بعدی که داشتم استاد واس لوپ ۶۰ چند متر سیم لاکی نیازه چون مم امروز رفتم سیم لاکی بگیرم متری ۲۰ تومن گفتن گفتم حالا بپرسم برم بگیرم .تشکر

یکشنبه 7 خرداد1401 - 1:47am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر دستگاه کلا کند عمل میکنه مشکل از درست پروگرام نشدن فیوز بیتهاست و در راهنما توضیح دادم. در واقع اگر از پروگرامر یا برنامه پیشنهادی استفاده نکنین احتمال زیادی داره که این مشکل پیش بیاد ولو اینکه به ظاهر درست پروگرام شده باشه. بهمین دلیل هست که اکیدا توصیه کردم فقط از پروگرامر و برنامه پیشنهادی استفاده کنین. این مشکل فقط مربوط به میکرو هست و به جای دیگه مدار ربط نداره. اما اگر برنامه دستگاه درست کار میکنه و فقط قسمت کلید مشکل داره میتونه مربوط به خود کلیدها یا اتصال اونها یا حتی خود آیسی میکرو باشه.
در مورد سیم لاکی همیشه بهتره اون رو بصورت وزنی تهیه کنین چون ارزون تر در میاد. ولی اگر بصورت متری خواستین بگیرین برای لوپ 60 تخت یا عنکبوتی 35 متر سیم لاکی 0.7 کافی هست.

یکشنبه 8 خرداد1401 - 2:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2725 , 2726 , 2727 , 2728 , 2729 , 2730 , 2731 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , namvar14 , sahra55 و 77 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure