انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 3:20am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2723 , 2724 , 2725 , 2726 , 2727 , 2728 , 2729 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
البته موارد دیگری خاص مورد مصرفی شما هم وجود داره که اشاره میکنم اگر خواستین میتونین روی اونها هم کار کنین:
یک مورد افزایش مقاومت دمپینگ شماره 12 هست. تنها در صورتیکه کویل رو مطابق چیزی که عرض کردم بسازین این اجازه رو دارین که این مقاومت رو افزایش بدین. چرا که مقدار مناسب برای مقاومت دمپینگ با ظرفیت کویل رابطه مستقیم و با حالت خازنی داخل اون نسبت عکس داره. لذا با افزایش مقدار 390 اهم به 470 و حتی 560 میتونین حساسیت بیشتری به خرده فلزات داشته باشین و دیلی اتومات کویل هم کمی کاهش پیدا میکنه. همینطور حذف خازن 5 پیکو هم میتونه اندکی به شما کمک بکنه. البته انجام هر دو کار طبیعتا ثبات دستگاه رو کمتر میکنه.
جهت کاهش حالت خازنی داخل کویل و رسیدن به فست کویل قویتر میشه از سیم لیتز نازک استفاده کرد. البته این سیم در بازار رایج نیست و کار کردن با اون از حیث لحیم کاری هم مشکل هست. ولی فکر میکنم سیم لیتزی که در بوبین کادر آنتن داخل رادیو ها استفاده شده میتونه برای این کار مناسب باشه. همینطور چون کویل کوچک هست و قراره به خرده فلزات حساس باشه ؛ هر اتصال فلزی در مسیر کویل حساسیت رو پایین میاره. لذا استفاده از کانکتور پلاستیکی خیلی مهم هست و حتی لحیم کاری نزدیک به کویل رو هم باید با ظرافت زیاد انجام بدین! حتی بنظر من بهتر هست سیمهای کویل رو تا فاصله چند سانتی از کویل ادامه بدین و بعد به کابل متصل بکنین. از طرف دیگه چون هر ظرفیت خازنی در مسیر کویل سبب کاهش حساسیت میشه باید از کابل مناسب با حداقل طول استفاده کنین. اگر دنبال کابلی با ظرفیت خازنی کمتر باشین کابل کواکسیال با امپدانس بالاتر میتونه مناسب تر باشه بشرطی که فویل نداشته باشه و البته بهتره مغزی اون هم افشان باشه. این مدل کابلهای کواکسیال با امپدانس بالاتر از 75 اهم به اون شکل در بازار رایج نیست لذا همینکه از طول کابل کمتر استفاده کنین بنظر من کفایت میکنه. اگر فاصله دستگاه تا کویل کم باشه احتمال داره عدم استفاده از کابل بهتر جواب بده! یعنی از سیم خود کویل بصورت تابیده شده به هم و بدون لحیم کاری اضافه برای اتصال به مدار استفاده کنین. البته در هر صورت دقت کنین سیمی که از بخش درونی کویل تخت میاد باید بعنوان مغزی در نظر گرفته شده و به نقطه لوپ2 متصل بشه.

شنبه 13 فروردین1401 - 3:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید عزیز ممنونتم بخدا بعد چند سال از طراحی فلز جو بازم با حوصله و دقت میاید تک تک ریز کاری هایی که ما باید با تست زیاد بدست بیاریم بدون هیچ چشم داشتی بهمون میگی یکیشون همین ظریف کاری لحیم لوپ به کابل که اگه سیم های خروجی لوپ بلند نباشه توسط خود لوپ سنس میشه واقعا نمیدونم با چه زبونی تشکر کنم توی این چند سال که عضو فلز جو هستم تا حالا هر چی گفتین بهشون رسیدم چون واقعا علمشو داری و یه استاد بزرگی ولی حیف منو امثال من قدر گوهری مثل شما رو نمیدونیم همه دستورات رو اجرا میکنم و به بهترین نتیجه میرسم و اینجا به همه اعلام میکنم بازم ممنونم مهندس دست بوستم @};-

شنبه 13 فروردین1401 - 4:06pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. لطف دارین. :ymhug: :x

شنبه 13 فروردین1401 - 4:54pm

بادرود به همه خصوصا" مهندس حمید عزیز:
خواستم بگم تمامی موارد ذکر شده از طرف saeed.jo درقدر دانی از مهندس حمید عزیز مورد تایید بنده نیز بوده واز صمیم قلب از مهندس عزیز سپاسگزارم .
باسپاس فراوان

یکشنبه 14 فروردین1401 - 8:24pm
مدیر کل
مدیر کل

:ymblushing: :x @};-

یکشنبه 14 فروردین1401 - 9:46pm
آواتار کاربر

محل اقامت: Türkiye
سلام استاد حمید
کجا دارم اشتباه میکنم
نمی دانم؟
دستگاه در آجر و خاک
من ساکت شده ام.
همچنین چگونه می توان پردازنده کامل را دریافت کرد؟
من می توانم آن را دریافت کنم.
با احترام
خال

Ahirette Seni Kurtaracak Bir Eserin Olmadığı Taktirde Fani Dünyada Bıraktığın Eserlerede Kıymet verme! Bediiüzzaman

چهارشنبه 17 فروردین1401 - 8:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس عزیز سلام
ظاهرا قسمت سرچ سایت کار نمیکنه و میخواستم علت افت برد فلزجو رو بدونم
دستگاه عالی کار میکرد ولیکن بعد اینکه لوپ رو بدون قطع پالس به دستگاه متصل کردم دیگه ۵ سانت بیشتر نمیزنه
علت چی میتواند باشد و چه قطعاتی باید تعویض گردد؟
فقط اینکه وجودت تو این دنیا مستدام باشه

چهارشنبه 17 فروردین1401 - 12:05pm
مدیر کل
مدیر کل

mole نوشته است:
سلام استاد حمید
کجا دارم اشتباه میکنم
نمی دانم؟
دستگاه در آجر و خاک
من ساکت شده ام.
همچنین چگونه می توان پردازنده کامل را دریافت کرد؟
من می توانم آن را دریافت کنم.
با احترام
خال

خسته نباشین.
سعی کنین فایل راهنمای فارسی رو ترجمه و از مطالب اون استفاده کنین. مسائل و جزئیات زیادی در اون توضیح داده شده. اگر منظور شما حساسیت به آجر و زمین هست در راهنما توضیح کامل دادم.
در مورد فایل هگز نسخه فول تا این لحظه فقط در اختیار آقا مجتبی هست و بصورت دستگاه کامل عرضه میشه.

چهارشنبه 17 فروردین1401 - 2:36pm
مدیر کل
مدیر کل

zanlog نوشته است:
مهندس عزیز سلام
دستگاه عالی کار میکرد ولیکن بعد اینکه لوپ رو بدون قطع پالس به دستگاه متصل کردم دیگه ۵ سانت بیشتر نمیزنه

خواهش میکنم. @};-
قسمت جستجو مشکلی نداره فقط ممکنه کمی طول بکشه تا جستجو انجام بشه. مشکلی که برای شما پیش اومده به احتمال زیاد مربوط به معیوب شدن ماسفت هست.

چهارشنبه 17 فروردین1401 - 2:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
zanlog نوشته است:
مهندس عزیز سلام

خواهش میکنم. @};-
قسمت جستجو مشکلی نداره فقط ممکنه کمی طول بکشه تا جستجو انجام بشه. مشکلی که برای شما پیش اومده به احتمال زیاد مربوط به معیوب شدن ماسفت هست.

لطف عالی مستدام @};-

چهارشنبه 17 فروردین1401 - 2:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2723 , 2724 , 2725 , 2726 , 2727 , 2728 , 2729 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 169 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure