انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 اردیبهشت1403 - 12:09am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2722 , 2723 , 2724 , 2725 , 2726 , 2727 , 2728 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان سه LCD 122x32 دستم رسیده میشه از اینها تو فلز جو استفاده کرد ؟ اگه جواب مثبته لطف میکنید ترتیب نصب پایه هارو بفرمایید با توجه به اینکه این ها 20 پایه دارن @};- @};-

دوشنبه 2 اسفند1400 - 6:00pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر برای فلزجو قابل استفاده نیست.

سه شنبه 2 اسفند1400 - 2:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس خسته نباشی. مهندس من لوپ ۱۰ سانت درست کردم با سیم ۰۳۵ لاکی با ۵۴ دور و قطر داخلی ۵.۵ سانت چون سلف سنج ندارم ولی حدودا شد ۲.۸ اهم تعداد دور سیم رو کم کردم حدودا به ۴۳ دور که اهم لوپ شد ۱.۸ و برد سنسم بیشتر شده برای فلزات ریز اعداد سه گانه هم ۳۹۵ و ۶۹۰و ۷۹۰ حدودا و دیلی اتومات شده ۸ حالا بنظرتون همون ۴۳ دور بزارم باشه مشکلی نیست؟ و دیلی ۸ اتومات بنظرتون قابل قبوله ؟؟

شنبه 13 اسفند1400 - 1:17am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خسته نباشین.
چون اولویت شما سنس فلزات بسیار ریز هست طبق تستهای خودتون هر جور که به سنس قویتر رسیدین شرایط کویل رو همونطور در نظر بگیرین. البته ممکنه سیستم تفکیک دیگه زیاد دقیق عمل نکنه که ظاهرا برای شما مهم نیست. در مورد دیلی اتومات هم همونطور که در راهنما قید کردم هر چقدر پایین تر باشه به فلزات ریز حساس تر میشه.

شنبه 13 اسفند1400 - 2:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم مهندس جان تشکر بی نهایت

شنبه 14 اسفند1400 - 4:38pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-

شنبه 14 اسفند1400 - 4:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
سلام خدمت عزیزان فلز جو و همینطور مهندس حمید عزیز . یه تجربه که برام اتفاق افتاده بود رو میخاستم با دوستان به اشتراک بزارم . اخرین باری که شروع کردم به ساخت برد فلزجو بعد از اتمام کار با اینکه تمامی قطعات نو و درجه یک بودن ولی متاسفانه وقتی لوپ رو وصل میکردم با مشکل کویل ارور مواجه میشدم . حتی مجبور شدم بعضی از قطعات و همینطور ماسفت رو عوض کنم وحتی میکرو رو از دوباره پروگرام کردم ولی مشکلم برطرف نشد . تقریبا بعد از چند روز کلنجار رفتن متوجه شدم مشکل از باتری ها هستش . بعضی مواقع امکان داره بخاطر سالم نبودن باتری ها دستگاه با مشکل کویل ارور مواجه بشه درصورتی که تمامی قطعات حتی سالم و سلامت باشن . با تشکر از انجمن خوب فلزجو

پنج شنبه 19 اسفند1400 - 10:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت همه دوستان و مهندس حمید عزیز مهندس جان من قبلا مزاحم شدم برای ساخت لوپ سایز کوچیک برای سنس خرده ریزه طلا و لوپ تخت کوچیک هم ساختم و نتیجه عکس زیر که دوتای اولی مس هستن و اخری طلا مس کوچیک اولی تو فاصله سه سانتی سنس میشه مس دومی تو فاصله ۵.۵ سانتی و اخری طلا تو فاصله یک سانتی :( نمیدونم چرا این طلا رو انقد کم سنس میکنه طلا هم ۱۸ عیار هست اگه راهی هست مهندس برای حساسیت بیشتر به طلا سرتا پا گوشم و اگه امکانش هست برای ورژن جدید اگه خواستید ارتقا بدین میشه حساسیت طلا رو تو برنامه نویسی افزایش داد یا کلا سنس طلا اینجور ضعیفه 8-| ولی اگه طلا رو هم مثل این مس ها سنس کنه از لحاظ قدرت فلز جو حتی از مینلب سرتره چون کلی فیلم دیدم در مورد سنس ریز طلا ها توسط minelab monster 1000 با لوپ دابل ۶ اینچ که مختص طلای ریزه
بدون اغراق میگم اگه حساسیت فلز جو به طلا بالا بره مثل سنس مس دیگه هیچ حرفی و حدیثی باقی نمیمونه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 12 فروردین1401 - 10:19pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خسته نباشین.
در مورد طلا و مسائل مرتبط با اون بخشهای زیادی در فایل راهنما توضیح دادم که میتونین با جستجوی کلمه طلا داخل فایل راهنما اونها رو ملاحظه کنین. اما چون این بحث به مرور زمان زیاد مطرح شده شاید لازم باشه توضیحات مفصلی عرض کنم که دیگه جای شبهه ای وجود نداشته باشه.
ببینید سنس طلا یا هر فلزی مرتبط به فلزجو یا فلان فلزیاب خاص نیست. مجموعه ای از پارامترها بعلاوه شرایط کویل دخیل هستن. بعلاوه بارها عرض کردم طلایی که اکثرا تست میکنن بدلیل گرانی معمولا بر خلاف سایر فلزات از نوع بسیار کوچک یا نازک در نظر گرفته میشه که حتی اگر طلا هم نباشه سنس خوبی نخواهد داشت! باید توجه کنین مبنای علمی سنس فلز توسط همه فلزیاب ها رسانایی الکتریکی هست. در مورد فلزیاب چون با سیستم کویل کار میکنه بزرگی فلز و همینطور تا حدودی ضخامت اون خیلی مهمتر از جنس فلز هست. در جدول رسانایی الکتریکی فلزات نقره ؛ مس ؛ طلا و آلومینیوم به ترتیب قرار دارن و از این حیث تفاوت محسوسی بین طلا با مس یا آلومینیوم نیست. ضمن اینکه طلای با عیار 18 به میزان 25 درصد مس و نقره داره که رسانایی اون رو حتی افزایش هم میده! ولی این طلایی که شما تست کردین بنظر میاد از نظر ضخامت مشکل داشته باشه. همین تست رو میتونین با آلومینیوم هم انجام بدین. انواع فویل آلومینیوم با ضخامت مناسب خیلی خوب سنس میشه با اینکه رسانایی اون حتی از طلا هم کمتر هست. اما وقتی نازکی آلومینیوم در حد یک زرورق بسیار نرم باشه میبینین که سنس اون خیلی ضعیف میشه حتی اگر ابعاد بزرگی داشته باشه. در واقع این همون نکته ای هست که باعث میشه زرورق های رسانا و بسیار نازک برای شیلد کویل مناسب باشن چرا که میدان کویل بدون تاثیر گذاری زیاد و تقریبا بدون تغییر شکل از اونها عبور میکنه. لذا نوع فلزیاب تاثیر زیادی در این مورد نداره. توصیه میکنم اگر شبهه ای در مورد جنس فلز دارین حتما با سکه طلای تمام تست بگیرین و با سایر سکه ها مقایسه کنین. من چنین تستی رو دهها بار در خلال طراحی انجام دادم تا مطمئن بشم واقعا مشکلی از حیث جنس فلز وجود نداره. در این صورت میبینید سکه طلا که عیار 21.6 داره و خالص تر از طلای 18 هست نسبت به سایر سکه های هم اندازه خودش تفاوت برد نداره و حتی بدلیل رسانایی خوب اندکی هم قوی تر سنس میشه. شاهد این مدعا بالاتر بودن عدد ID سکه طلای تمام نسبت به سکه 500 تومنی به میزان حدود 5 واحد هست. بخاطر داشته باشین ID میزان رسانایی قابل اندازه گیری فلز توسط فلزیاب رو مشخص میکنه.
در شرایط کلی برای سنس یک فلز کوچک و نازک توسط فلزیاب شرایطی برای کویل وجود داره و همینطور تنظیماتی مناسب تر هست که میتونین برای فلزجو اعمال کنین:

1- در مورد کویل بهترین مدلی که میتونه برای این خرده فلزات مناسب باشه نوع تخت هست. بعلاوه ظرفیت کویل برای این کار باید کمی پایین تر و در حدود 300 میکرو هانری باشه. سیم مورد استفاده باید از نوع لاکی با حداقل ضخامت باشه تا جاییکه مقاومت کویل از حدود 2 اهم زیاد بیشتر نشه. اگر برای ساخت این کویل نیاز به استفاده از چسب خاصی باشه جنس اون چسب بسیار اهمیت داره تا حالت خازنی بین دور ها رو افزایش نده. در چنین شرایطی ما به چیزی که به فست کویل معروف هست نزدیک میشیم و لذا دیلی اتومات این کویل هم باید حتی پایین تر از 16 باشه. البته همیشه در نظر داشته باشین کویل ها فلزاتی که از حدود یک بیستم سایز کویل کوچکتر باشن رو دیگه بخوبی سنس نمیکنن و انتخاب سایز کویل همیشه باید بر اساس ابعاد هدف مورد نظر باشه. مثلا اگر فلزی با ابعاد 5 در 5 میلی متر هدف سنس باشه طبیعتا نباید از کویلی بزرگتر از 10 سانت استفاده کرد!
2- فلزات کوچک و نازک به فرکانس بالا قویتر واکنش نشون میدن. لذا برای این مورد خاص هر چه از فرکانس بالاتر استفاده کنین بهتر هست.
3- بدلیل ثابت زمانی کوچک و سریعی که در پاسخ فلزات کوچک و نازک نسبت به پالس وجود داره ؛ عرض پالس نباید خیلی زیاد باشه. شاید از حدود 150 بیشتر نتیجه معکوس بدست میاد و برد کمتر میشه.
4- به همین دلیلی که عرض شد دیلی دستی هم باید کمتر گذاشته باشه. دیلی صفر حساس ترین حالت سنس دستگاه نسبت به خرده فلزات هست.
5- بدلیل کوچکی کویل و همینطور خود فلز و نیاز به سرعت سنس بالا تنظیم اسپید باید 9 یا 10 گذاشته بشه. اگر اسپید 10 توام با تنظیم فرکانس بالا باشه حداکثر سرعت سنس بدست میاد که حتی با یک حرکت سریع کویل از روی فلز هم میتونین سنس داشته باشین.

اگر همه این موارد در نظر گرفته بشه به شما اطمینان میدم که حداقل بین فلزیاب های پالسی محال هست فلزیابی وجود داشته باشه که نسبت به فلزجو امکان حساسیت بیشتر نسبت به خرده فلزات رو داشته باشه! اما باید توجه کنین چون اولویت ما سنس فلزات بزرگ بوده برخی از تنظیمات توصیه شده بخصوص برای داشتن ثبات بالاتر کاملا برعکس این بوده. در واقع مدار فلزجو چیزی برای تغییر در این زمینه نداره و هیچ دستکاری روی موج اصلی مثلا برای حذف ذرات و غیره داخل مدار انجام نشده. تمام این مسائل در برنامه انجام گرفته که اون هم کاملا مبتنی بر تنظیمات هست و در سیستم پالسی هم پارامتر دیگری وجود نداره که در فلزجو گذاشته نشده باشه. حتی بازه انتگرال که زیاد مهم نبود و میشد داخل تنظیمات نباشه ولی برای اینکه جای شبهه ای باقی نمونه اون رو هم بصورت قابل تنظیم در نظر گرفتم. حالا با همه این اوصاف اگر باز هم دنبال نتیجه بهتری در مورد خرده فلزات هستین فقط یک فلزیاب وی ال اف در رنج حدود 20 کیلو هرتز یا بالاتر میتونه قویتر عمل بکنه. حتی وی ال اف های تا حد 10 کیلو هرتز هم عملکردشون مشابه فلزجو هست. بعلاوه دستگاههای اختصاصی مینلب مثل GPX5000 و GPZ7000 هر چند بدرد دفینه یابی نمیخوردن ولی دقیقا برای منظور شما طراحی شدن.

جمعه 12 فروردین1401 - 11:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید دوست داشتنی واقعا زحمتت دادم ببخشید مهندس جان بنظرم حق با شما باشه که فلز طلای من خیلی نازک باشه و اکثر کار هایی که دستور دادین انجام دادم که اون تیکه های مس رو تو سه و ۵.۵ سانت سنس کردم و تو طراحی فلز جو هیچ شکی وجود نداره که رقیب نداره بخصوص الانم که دیدیم حتی خرده ریزه فلزی رو هم به راحتی سنس میکنه و این یه مزیت بزرگه که فلز فلزیاب های پالسی ندارن
ایشالا همیشه زنده باشی مهندس و برقرار @};- :x

شنبه 13 فروردین1401 - 10:05am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2722 , 2723 , 2724 , 2725 , 2726 , 2727 , 2728 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: fish , mnbvcxzaqwsx , qedqad , zagalo16 و 180 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure