انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 4:57am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2704 , 2705 , 2706 , 2707 , 2708 , 2709 , 2710 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خسته نباشین.
در مورد مشکل قطع نشدن صدای بوق سنس چند بار عرض کردم کیفیت قطعاتی مثل رگولاتور 7812 و خازنهای 10 و 11 و 12 در این مورد تاثیر داره و به علاوه باید از بلندگوی پیزو استفاده کنین. در این صورت بعد 2-3 دقیقه که دستگاه کار کنه و گرم بشه دیگه نباید مشکلی وجود داشته باشه. این مساله ربطی به ال سی دی نداره. تست سکه هم نباید مشکلی داشته باشه. تنظیمات صدا رو بررسی کنین. صدای تون 10 بنظر من مناسبترین هست. لوپ 60 شما هم مشکلی نداره.

یکشنبه 26 اردیبهشت1400 - 7:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ممنون. خسته نباشین.
در مورد مشکل قطع نشدن صدای بوق سنس چند بار عرض کردم کیفیت قطعاتی مثل رگولاتور 7812 و خازنهای 10 و 11 و 12 در این مورد تاثیر داره و به علاوه باید از بلندگوی پیزو استفاده کنین. در این صورت بعد 2-3 دقیقه که دستگاه کار کنه و گرم بشه دیگه نباید مشکلی وجود داشته باشه. این مساله ربطی به ال سی دی نداره. تست سکه هم نباید مشکلی داشته باشه. تنظیمات صدا رو بررسی کنین. صدای تون 10 بنظر من مناسبترین هست. لوپ 60 شما هم مشکلی نداره.

مهندس خازن هارو و رگلاتور تعویض کردم بازم همونجوریه .بلندگو هم پیزو هستش ولی باز همونجوریه.مشکلش اینه که یچیز سنس کنه دیگه سنسش قطع نمیشه همینجوری سنس میکنه

یکشنبه 26 اردیبهشت1400 - 11:48pm
مدیر کل
مدیر کل

بله عرض کردم این مشکل رو خیلیا داشتن و از همون مواردی میتونه باشه که ذکر کردم. کلا این مساله به کیفیت قطعات بستگی داره. چیزی نیست که به ذات مدار مربوط باشه. قطعه هم که تعویض میکنین اگر همون مدل و کیفیت قبلی باشه طبیعیه که مشکل حل نمیشه. البته اگر تنظیم گراند فعال باشه این مشکل رو تا حد زیادی جبران میکنه.

دوشنبه 26 اردیبهشت1400 - 1:21am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
بله عرض کردم این مشکل رو خیلیا داشتن و از همون مواردی میتونه باشه که ذکر کردم. کلا این مساله به کیفیت قطعات بستگی داره. چیزی نیست که به ذات مدار مربوط باشه. قطعه هم که تعویض میکنین اگر همون مدل و کیفیت قبلی باشه طبیعیه که مشکل حل نمیشه. البته اگر تنظیم گراند فعال باشه این مشکل رو تا حد زیادی جبران میکنه.

سلام مهندس ببخشید خازن هایی که گفتین تعویض کردم یه مدل دیگه گذاشتم مشکلم برطرف شد فقط یه مشکل دیگه داره که نمیدونم چرا موقعی که فلزی سنس میکنه تیک داره سنسش بصورت قطع وصلیه. اعداد سه گانه دستگاهم c781 b658 a235 هستش

دوشنبه 27 اردیبهشت1400 - 8:19pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اعداد شما تقریبا در رنج درست قرار دارن. قطع و وصل لحظه ای روی سنسهای ضعیف میتونه بدلیل اثر نویز باشه. ولی اگر این قطع و وصل روی سنس قوی هم وجود داره مشکلی در کار هست. فعال بودن و عدم تنظیم صحیح گزینه حذف آهن میتونه چنین مشکلی ایجاد کنه. در غیر این صورت اگر میتونین یک فیلم از حالت سنس قطع و وصل بگیرین.

سه شنبه 27 اردیبهشت1400 - 1:37am
کاربر فعال
کاربر فعال

این طرح فیبر فلزجوی خارجی که حسین آقا هم در کانال تلگرامی می فروشه چه فرقی با فیبر اصلی داره؟ اگه فایلشو دارین لطف کنین. ممنون میشم

چهارشنبه 29 اردیبهشت1400 - 2:45pm

با درود فراوان خدمت آقا حمید بزرگوار
بنده پس از چندین سال تجربه اندوزی با فلزجو اپراتوری خودم رو نسبتا بهبود بخشیدم و الان دیگه میتونم ادعا کنم از دوره ی آماتوری گذر کردم ولی با این حال در بسیاری از مکان ها به علت مرطوب بودن خاک و وجود املاح های مختلف به شک می افتم و سنس های ضعیف با میتر پایین در یک نقطه هر کاوشگری رو به شک میندازه و الان سوالم اینه که استاد به نظر شما امکانش هست مقاومت 12 رو 360 اهم قرار بدم برای اندکی ثبات بیشتر ؟؟
با تشکر و سپاس .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 29 اردیبهشت1400 - 7:03pm

Mehran237 نوشته است:
بنده پس از چندین سال تجربه اندوزی با فلزجو اپراتوری خودم رو نسبتا بهبود بخشیدم و الان دیگه میتونم ادعا کنم از دوره ی آماتوری گذر کردم ولی با این حال در بسیاری از مکان ها به علت مرطوب بودن خاک و وجود املاح های مختلف به شک می افتم و سنس های ضعیف با میتر پایین در یک نقطه هر کاوشگری رو به شک میندازه و الان سوالم اینه که استاد به نظر شما امکانش هست مقاومت 12 رو 360 اهم قرار بدم برای اندکی ثبات بیشتر ؟؟
با تشکر و سپاس .

سلام به همه دوستان عزیزم
وقت همه بخیر باشه
با اجازه حمید خان عزیز نکته ای رو عرض کنم خدمت شما دوست عزیز
قطع نشدن سنس گاهی بخاطر کیفیت پائین خازن 2.2 میکرو هست
بنده قبلاً از همون مدل خازن که تو عکس معلومه استفاده کردم و گاهی مشکل داشتم با قطع سنس، اگه صلاح میدونید از خازن مرغوب تانتالیوم یا MKT استفاده کنید، شاید مشکل تون رفع شد، هر چند که طرح فیبر شما هم متفاوت هست ولی این نکته رو خواستم خدمتتون عرض کنم، بقیه قطعات با کیفیت و خوب به نظر میان
موفق باشید @};-

چهارشنبه 29 اردیبهشت1400 - 9:09pm

نقل قول:
سلام به همه دوستان عزیزم
وقت همه بخیر باشه
با اجازه حمید خان عزیز نکته ای رو عرض کنم خدمت شما دوست عزیز
قطع نشدن سنس گاهی بخاطر کیفیت پائین خازن 2.2 میکرو هست
بنده قبلاً از همون مدل خازن که تو عکس معلومه استفاده کردم و گاهی مشکل داشتم با قطع سنس، اگه صلاح میدونید از خازن مرغوب تانتالیوم یا MKT استفاده کنید، شاید مشکل تون رفع شد، هر چند که طرح فیبر شما هم متفاوت هست ولی این نکته رو خواستم خدمتتون عرض کنم، بقیه قطعات با کیفیت و خوب به نظر میان
موفق باشید @};-

با سلام خدمت شما دوست عزیز و ممنون از نظرتون
مشکل بنده قطع نشدن سنس نیست و در زمین های خشک و کم املاح چنین مشکلی رو ندارم و تنظیماتی که استفاده میکنم بدین شرح هست
فرکانس 100 یا 200
پالس بین 180 تا 200
دیلی 30 الی 40
انتگرال 44
گراند خاموش
حساسیت متغیر بین 15 الی 17
در مورد خازن من فکر نمی کنم بی کیفیت باشه ؟؟ مطمئن هستین که این برند بوده ؟!
پیوست:
photo_2021-05-19_22-40-19.jpg

با این حال خیلی دنبال خازن زیر گشتم ولی پیدا نکردم متاسفانه !
VISHAY ERO
پیوست:
20180923_165953-600x600.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 29 اردیبهشت1400 - 9:49pm
مدیر کل
مدیر کل

Mehran237 نوشته است:
با تشکر و سپاس .

خسته نباشین.
بله قبلا عرض کردم مقاومت 12 رو میتونین 330 اهم هم بذارین. ولی مشکل سنس روی زمین مرطوب و پر املاح ربطی به این مساله نداره. فلزیاب بر اساس رسانایی سنجی کار میکنه و نوع خاکی که میفرمایین رسانایی بالایی داره. این موضوع حداقل در همه فلزیاب های مونولوپ با قدرت مشابه یکسان هست. روی این نوع زمینها مهمترین کار در نظر گرفتن فاصله مناسب کویل از زمین و حفظ این فاصله هست.

پنج شنبه 30 اردیبهشت1400 - 3:52pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2704 , 2705 , 2706 , 2707 , 2708 , 2709 , 2710 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 191 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure