انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:23pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2697 , 2698 , 2699 , 2700 , 2701 , 2702 , 2703 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد سنه اون سنگو که عکسشو گذاشتم با مشعل خوب حرارت دادم بعد تو این عکس انداختم تو یه سینی که اینجور مشخصن برای تست اسید هم انداختم تو اسید نیتریک هیچ تعغیری نکردن با جیوه هم تست کردم جیوه میخوره ولی نه هموشون رو چون تست کردم بعد جیوه رو داخل یه پارچه انداختم و فشار دادم همون تیکه های ریز جا موند رو پارچه ولی متاسفانه با سوزن که فشار میدی ورقع ورقه میشن خیلی تو نت گشتم ولی مشابه اینارو ندیدم ولی خو با حرارت زیادم تعغیر رنگ ندادن دیگه گیج شدم طلان یا نه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 23 اسفند1399 - 1:08am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بخاطر ورقه شدن ، نمیشه مطمئن بود که در ترکیبش طلا نداره . پیریت خرد میشه اما محکمتره
اما اگه اون کانیها رو که عرض کردم یکی یکی بررسی کنید ، معلوم میشه کدومه . یکیشون حالت خرد شدن داره اما بازم طلا در ترکیبش هست . نوع شکل دانه ها و سختی و رنگ و نوع سنگ همراهشون ، همگی بدقت توضیح داده شده
در تست جیوه باید به همون اندازه جیوه بزارید و به حجم سنگ توجه کنید ببینید چقدر کم میشه . معمولا کانیهای مختلف از حدود 10 تا 40 درصد طلا دارن در خود اون تیکه . یعنی بعد از ملغمه فقط کمی از حجم کم میشه که باید دید از حجم سنگ چقدر کم میشه و اگه کم شد ، جیوه رو بخار کنید که خوب معلوم بشه چیزی رو خورده یا نه
تصویر قبلی که بهتر از این بود برای تطابق با کانیها
نکته ی مثبتی که در تصویر دیده میشه ، رنگ شفاف و درخشنده هست . ریزدانه های مشابه معمولا رنگشون کدرتر هست
به هر حال باید قطعات بیشتری داشت تا بشه حجم کافی رو برای چندین تست مختلف بدست آورد
اگه قطعاتی حاوی این ریزدانه یافتید ، اونا رو خرد کنید که اگه دانه های دیگری هم توش بود ، معلوم بشه

لا اله الا هو

یکشنبه 24 اسفند1399 - 9:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم استاد سنه والا همه رو چک کردم اکثرا تو اسید نیتریک حل میشن که اینا نشدن ولی بازم عکس میدم که شما نظر بدین بازم ممنونم

یکشنبه 24 اسفند1399 - 1:06pm
مدیر سایت
مدیر سایت

saeed.jo نوشته است:
ممنونم استاد سنه والا همه رو چک کردم اکثرا تو اسید نیتریک حل میشن که اینا نشدن ولی بازم عکس میدم که شما نظر بدین بازم ممنونم

@};- با سلام و درود
لطف کن مقداری بیشتر استخراج کن بعد ببر طلاسازیها بده چک کنن برات ، اگر طلابود مکان رو لو نده و خودت برو حسابی استخراج کن به روش بشقابی و آب مثل روشی که از رودخانه ها طلا پیدا میکنن ؛ انشاا... که به مراد دلتون برسید :YMPRAY: @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 25 اسفند1399 - 10:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود و شادباش @};-
بهارتان خجسته و پیروز @};- @};-
دوستان مدار شارژری ک استاد حمید برای فلزجو معرفی کردن رو از کدوم صفحه بردارم ؟
سپاس ^:)^ @};-

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

یکشنبه 1 فروردین1400 - 9:15pm
مدیر کل
مدیر کل

سال نو شما هم مبارک. @};-
برای شارژ 5 سلول لیتیوم یون میتونین از مدار زیر استفاده کنین:
پیوست:
Charger_20v.jpg

در صورتیکه بخواین باطری کامل تر شارژ بشه میتونین بجای 4 دیود 4007 از 5 تا استفاده کنین. همینطور در صفحه 1132 یک مدل مدار شارژ با LM317 معرفی کردم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 1 فروردین1400 - 11:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
سال نو شما هم مبارک. @};-
برای شارژ 5 سلول لیتیوم یون میتونین از مدار زیر استفاده کنین:
پیوست:
Charger_20v.jpg

در صورتیکه بخواین باطری کامل تر شارژ بشه میتونین بجای 4 دیود 4007 از 5 تا استفاده کنین. همینطور در صفحه 1132 یک مدل مدار شارژ با LM317 معرفی کردم.

سپاس از لطف و زحمات شما استاد عزیزم امیدوارم همیشه سلامت و شاد باشید و در سال جدید ب هر آنچه خواست قلبیتون هست برسید @};- @};- @};-

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

یکشنبه 1 فروردین1400 - 11:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد با عرض پوزش ^:)^
ماژول دی سی ب دی سی ک بر پایه ال ام 2596 اس هستش با 5 سل باتری 3.6 ولت و 30000 میلی کنار این مدار شارژر ( پست قبل ) قرار میگیره ؟
ممنون @};-

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

دوشنبه 1 فروردین1400 - 12:33am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
متوجه منظور شما نشدم. اگر از ماژول DC-DC استفاده کنین فقط کافیه ولتاژ خروجی اون رو روی 20 الی 21 ولت تنظیم کنین و با مقاومت 5 وات به باطری متصل کنین.

دوشنبه 1 فروردین1400 - 1:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
متوجه منظور شما نشدم. اگر از ماژول DC-DC استفاده کنین فقط کافیه ولتاژ خروجی اون رو روی 20 الی 21 ولت تنظیم کنین و با مقاومت 5 وات به باطری متصل کنین.

ممنون @};-

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

دوشنبه 1 فروردین1400 - 1:56am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2697 , 2698 , 2699 , 2700 , 2701 , 2702 , 2703 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: kaakasat , MEYSAM28 و 119 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure