انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:54pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2694 , 2695 , 2696 , 2697 , 2698 , 2699 , 2700 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

اگر با همه کویلها همینطور باشه که دیگه مشکل ربطی به کویل نداره. اصولا ابتدا باید با کویل کوچک تست کنین تا مطمئن بشین دستگاه مشکلی نداره. بی ثباتی که میفرمایین میتونه از نویز شدید در محیط باشه. جای دیگه تست بگیرین اگر همینطور بود باید وضعیت کابل کویل و کانکتور و اتصالات رو بررسی کنین. خازنهای مدار هم اگر معیوب باشن میتونن بی ثباتی ایجاد کنن.

دوشنبه 20 بهمن1399 - 6:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
اگر با همه کویلها همینطور باشه که دیگه مشکل ربطی به کویل نداره. اصولا ابتدا باید با کویل کوچک تست کنین تا مطمئن بشین دستگاه مشکلی نداره. بی ثباتی که میفرمایین میتونه از نویز شدید در محیط باشه. جای دیگه تست بگیرین اگر همینطور بود باید وضعیت کابل کویل و کانکتور و اتصالات رو بررسی کنین. خازنهای مدار هم اگر معیوب باشن میتونن بی ثباتی ایجاد کنن.

درود
اقا همه چی به خدا قبلش عالی بود با همین کانکتور ها و لوپ
خازن ها بررسی کردم مشکلی نبود
مهندس از lf357 که نیست؟

خدایا در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان

سه شنبه 21 بهمن1399 - 12:44pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد کانکتور و اتصالات ممکنه چیزی شل شده باشه. این مشکل معمولا به 357 ربطی نداره.

سه شنبه 21 بهمن1399 - 5:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
Honarmand7 نوشته است:
مهندس ممنون بابت راهنمایی.دستت درد نکنه.
یکی از خازن های 4700 مشکل داشت ک تعویض کردم.درست شد.ممنون
ممنونم
مهندس دو سوال دیگ
1_ آیا در فلزیابهای پالسی میشه transmitter coil و reciver coil رو از هم جدا کرد.( مثل بعضی از فلزیابهای vlf) 2_ آیا جریان transmitter coil رو میشه زیاد کرد تا ولتاژ flyback از فلزیابهای موجود بیشتر بشه( مثلا با استفاده از ماسفتهای سری). ممنون

1- بله این موضوع رو بارها توضیح دادم. فلزیاب های پالسی هم میتونن لوپ دابل داشته باشن و هم مونو مثل چیزی که در GPX مینلب میبینین. البته برای این کار نیاز به تغییرات مداری وجود داره و در نهایت هم بدرد دفینه یابی نمیخوره چون لوپ دابل نسبت به مونوی هم سایز خودش حدود 20 درصد برد کمتر داره و فقط برای سنس فلزات ریز کاربرد داره. بعلاوه نیاز به نال کردن دقیق داره که در مجموع ساخت کویلش بمراتب مشکل تر از مونو هست.
2- این کار توسط افزایش عرض پالس انجام میشه. البته کمتر بودن مقاومت کویل هم در این زمینه تاثیر داره. ولتاژ فلای بک به تنهایی تاثیر چندانی در افزایش قدرت و برد نداره و اصل جریان عبوری از کویل هست. اما همونطور که میتونین تست کنین افزایش از حدی بیشتر به برد کمک نمیکنه و فقط ثبات فلزیاب کم میشه و مصرف باطری هم افزایش پیدا میکنه.

ممنونم ازت‌مهندس

بیهوده نشین
وقت طلاست

پنج شنبه 23 بهمن1399 - 11:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

sajadm2 نوشته است:
حمید نوشته است:

درود
اقا همه چی به خدا قبلش عالی بود با همین کانکتور ها و لوپ
خازن ها بررسی کردم مشکلی نبود
مهندس از lf357 که نیست؟

بااجازه مهندس حمید استاد بزرگوار
اینک نویز و بی ثباتی داری.لوپ از زمین فاصله بده.لوپ شما ک بصورت کابلی و بزرگ هست براش فریم تهیه کن و ثابت نگه دار تا همش با‌تکان‌خودن بالانس بهم نریزه
بقول مهندس خارج‌از خونه و محیط باز تست بگیر.
کیفیت باطری و ولتاژ درست باتری خیلی مهمه.حتما از پنج باطری استفاده‌کن.

بیهوده نشین
وقت طلاست

پنج شنبه 23 بهمن1399 - 11:44am

با درود و عرض ادب خدمت مهندس حمید عزیز
بزرگوار یه مشکل عجیب و غریب پیش اومده که به دستان حضرتعالی قابل حله
چند وقتی هست دستگاه گاهی اوقات روشن نمیشه !!! که من حدس میزنم به علت سرما باشه چون وقتی کل دستگاه رو داخل فریزر گذاشتم پس از مدتی دستگاه روشن نشد و
ولتاژ ورودی حدود 1.5 ولت و ولتاژ باتری پس از جدا کردن سیم از ترمینال 21 ولت بود و متوجه شدم مشکل از باتری نیست !
خازن 2200 و رگلاتور 12 رو عوض کردم ولی مشکل برطرف نشد ولی با این تفاوت که ولتاژ تست قبلی حدود 3 ولت رسید !!!

دوشنبه 27 بهمن1399 - 9:02pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر احتمال کمی در مورد ارتباط این مشکل با قطعات مدار وجود داشته باشه بیشتر مربوط به BS170 یا ماسفت هست. ولی احتمال بیشتر مربوط به سلامت باطری و کیفیت اتصالات اون مثلا وجود لحیم سردی و شل بودن ترمینال و امثالهم هست که در سرما بیشتر خودشو نشون میده.

دوشنبه 27 بهمن1399 - 11:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس حمید عزیز خسته نباشی
مهندس ببخش که این سوال رو میپرسم میدونم تکراریه شرمندم
مهندس من لوپ 20 سانت عنکبوتی رو طبق فرمایش شما با دو دور کمتر درست کردم و دیلی شناسایی میشه 14 من برای خورده ریزه طلا میخوام مهندس و طبق فرمایش شما برای حساسیت بیشتر به فلزات ریز باید دیلی دستی پایین باشه فرکانس بالا و اسپید بالا و پالس رو هم کم کنیم مهندس راستش تو یه رودخونه بصورت اتفاقی یه سنگ پلاسر پیدا کردم که تیکه های ریز طلا توش بود تست هم کردم پیرت یا طلای ابلهان نبود چون پیرت با حرارت سیاه میشه
حالا مهندس جان بنظرت برای خورده ریز طلا توی رود خونه چه فرکانسی و دیلی و پالس و گرند ایده عال هست که دستگاه به فلزات ریز حساس بشه چون میخام طبق فرمایش شما یه فلز جو بدون صفحه نمایش توی یه باکس کوچیک بزارم و فقط کلید بالانس رو بزارم براش
و بنظرتون لوپ 20 سانت بهتره یا لوپ 15 سانت بسازم برای این کار ؟
یه بار با این لوپ رفتم بیرون مهندس خوبی رودخانه اینه که چون خاک خیلی کمتره و سنگ همش حساسیت به خاک رو نداریم و بوق برای خاک یا سفال نداره دستگاه و این عالیه
بازم مهندس ببخشید که سوال تکراری پرسیدم

پنج شنبه 29 بهمن1399 - 12:29am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
از حیث سنس فلزات بسیار ریز فرکانس هر چه بالاتر و دیلی هر چه کمتر بهتر هست. عرض پالس هم در حدود 150 بنظر من مناسبه. لوپ 15 هم طبیعتا مناسب تره. اگر با در نظر گرفتن جمیع این نکات باز هم نتیجه خوبی حاصل نشد دیگه باید از یک وی ال اف فرکانس بالا استفاده کنین که ذاتا به ذرات فلز حساس تر هست.

پنج شنبه 29 بهمن1399 - 12:40am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام
با اجازه مهندس بزرگوار
اگه سنگو تو رودخونه پیدا کردین ، ردشو بگیرین ببینید از کجا اومده ، پیدا کردن مبدا از یافتن قطعات مهمتره
هرگونه رود یا دره انشعابی که میاد تو رودخونه اصلی ، مهمه . در سمت دهانه ی هر دره ی آبدار یا بهمن خیز ، اگه سنگ بعدی رو یافتید ، یعنی تو همون دره ست
اگه کوه بکری در لبه ی رود بود که آب بیخشو زده بود ، به ریشه ی سنگهای بکر کنار رود نیز توجه کنید ببینید آب جایی رو زخمی کرده ( خوردگی سنگهای بغل رود )

شکل و اندازه ی سنگ نیز مهمه . ببینید چقدر گرد شده ؟ یعنی چقدر غلتیده تا به اون مکان رسیده . اگه زیاد گرد و صیقلی شده بود ، مسیر دور هست و اگر فقط یک طرفش صیقلی بود ، یعنی جایی گیر کرده و آب طرف بالاشو صاف کرده و صیقلی بودنش نمیتونه معیاری برای مسافت باشه

البته برای رد گرفتن در سنگها ، سیستم نیازه و هر سیستمی جوابگو نیست . بنظر بنده نباید با پالسی دنبالش بگردید چون شانس پیدا کردنش خیلی میاد پائین
اگه تونستید با یه والف دنبالش بگردید حتی اگه ساده باشه بازم از پالسی بهتر خرده طلا رو پیدا میکنه . همانطور که مهندس فرمودن ذاتش اینه
اگرهم ناچار بودید که از پالسی استفاده کنید ، بغیر از تنظیماتی که مهندس فرمودن ،
با لوپ تخت کار کنید ( منظورم عنکبوتی نیست ) چون مهمه که وسط لوپ هم تراکم امواج داشته باشیم برای حساسیت بهتر به قطعات ریز ، یا حداقل لوپ بصورت دو دایره ی هم مرکز باشه
از لوپ بزرگ هم استفاده نکنید ( حداقل زیر 30 )
بنده در چند رودخانه دنبالش گشتم و تجربه شو دارم
میتونید با یه روش دیگه هم دنبالش بگردید :
در فصل بهار بعد از اینکه آب رود کمتر و روشن شد ، به ماسه های بسیار ریزی که آب کنار زده توجه کنید ( ماسه بادی یا شکری )
اما در زیر نور مستقیم خورشید باشه . اگه طلایی در رود باشه ، قطعات ریز زرد رنگ، تو ماسه ها میدرخشه ( زمانی که نور خورشید بهش میخوره و موج آب هم همزمان ماسه رو عقب جلو میبره )
بعد یه موکن و شیشه کوچک و سوزن و امثالهم همراه داشته باش که بتونی چند قطعه از اونا رو جدا کنی . تو ماسه های درشت دنبالش نباش مگر اینکه خود خاک دارای طلا باشه نه سنگ کوه
دو حالت داره : یا تو خاکه ( که قطعات بزرگتر و گرد تری داره ) یا از سنگ کوه جدا میشه ( که قطعات ریزتر و شکسته تری داره )
معمولا پیریت دانه های تیزی داره که شکسته شدن ، اما طلا لبه نداره و معمولا شکل هندسی لبه داری نداره ( حتی قطعات کوچکش )
شبیه قطعات آدامس جویده هست
به مقدار یه نخودش رو جمع کنید ، میتونید تست طلا بزنید . حتی از نرم بودنش مشخصه
امیدوارم کمک کننده باشه و بهش برسی :-BD

لا اله الا هو

پنج شنبه 29 بهمن1399 - 1:27am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2694 , 2695 , 2696 , 2697 , 2698 , 2699 , 2700 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 97 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure