انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 12:34am

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2693 , 2694 , 2695 , 2696 , 2697 , 2698 , 2699 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

Honarmand7 نوشته است:
مهندس ممنون بابت راهنمایی.دستت درد نکنه.
یکی از خازن های 4700 مشکل داشت ک تعویض کردم.درست شد.ممنون
ممنونم
مهندس دو سوال دیگ
1_ آیا در فلزیابهای پالسی میشه transmitter coil و reciver coil رو از هم جدا کرد.( مثل بعضی از فلزیابهای vlf) 2_ آیا جریان transmitter coil رو میشه زیاد کرد تا ولتاژ flyback از فلزیابهای موجود بیشتر بشه( مثلا با استفاده از ماسفتهای سری). ممنون

1- بله این موضوع رو بارها توضیح دادم. فلزیاب های پالسی هم میتونن لوپ دابل داشته باشن و هم مونو مثل چیزی که در GPX مینلب میبینین. البته برای این کار نیاز به تغییرات مداری وجود داره و در نهایت هم بدرد دفینه یابی نمیخوره چون لوپ دابل نسبت به مونوی هم سایز خودش حدود 20 درصد برد کمتر داره و فقط برای سنس فلزات ریز کاربرد داره. بعلاوه نیاز به نال کردن دقیق داره که در مجموع ساخت کویلش بمراتب مشکل تر از مونو هست.
2- این کار توسط افزایش عرض پالس انجام میشه. البته کمتر بودن مقاومت کویل هم در این زمینه تاثیر داره. ولتاژ فلای بک به تنهایی تاثیر چندانی در افزایش قدرت و برد نداره و اصل جریان عبوری از کویل هست. اما همونطور که میتونین تست کنین افزایش از حدی بیشتر به برد کمک نمیکنه و فقط ثبات فلزیاب کم میشه و مصرف باطری هم افزایش پیدا میکنه.

یکشنبه 12 بهمن1399 - 5:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Honarmand7 نوشته است:
davood_zzz نوشته است:
مهندس زدید تو خال :ymapplause:

سیمهای ال سی دی از روی پین هدر قطعی داشتن
همه چی مرتبه سنس هم دارم. قدرت مطلوب نیست
که احتمالا بخاطرLF357 پلاستیکی هست و تنظیم پارامتر ها
ممنون @};-

قدرت سنس ففط مربوط ب 357 نیست.840 و مقاومت 2 وات.خازن تانتال و بلکه خود لوپ خیلی تاثیر گذاره

ممنون دوست من

باLF357 فلزی
A149 B315 C450
دیلی اتومات بین ۳۰ تا ۵۰ و بعضا کویل ارور !
فیبر مسی۱۵در۱۵ با کویل تخت ۴۰سانت و S20 از ۹۰ سانت
یعنی تقلبیه آیا ؟! (۱۲۰ اُشلوق دادم)

357 پلاستیکی دیلی اتومات بین ۱۸ تا ۲۲ بدون کویل ارور، سنس مشابه بالا
مهندس جان مدد
ببخشید عکس آپ نشد

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

سه شنبه 14 بهمن1399 - 10:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جای هر کدوم از ۲وات ها ۳تا ۱۲۰۰ اهم دو وات موازی کردم گذاشتم
بعد از ۵ دقیقه ولرم میشن
هیت سینک ۷۸۱۲ گرم و ولتاژش موقع کار کویل 11.9ولته
IRF هم ولرم
بقیه قطععات خنک هستن
پایداری مدار با آیسی فلزی عالی و با پلاستیکی روی سنسیویتی کمتر از ۱۷ عالی

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

سه شنبه 14 بهمن1399 - 10:44pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اعداد 3 گانه و دیلی خودکار خودش گویای مطلب هست. ربطی هم نداره که چقدر پول آیسی داده باشین. اگر آیسی پلاستیکی دیلی درستی داره و آیسی فلزی دیلی تا این حد خارج از محدوده داره طبیعتا میشه نتیجه گرفت آیسی فلزی مشکل داره. البته قبل از تعویض مطمئن بشین که تست درست و به دور از فلزات اطراف انجام شده باشه. تا اعداد و دیلی در رنج درست قرار نگرفتن نیاز به تست دیگری نیست چون اول باید اینها درست باشه. از حیث برد فیبر 15 در 15 با لوپ 40 در فضای باز باید تا حد 1.3 متر قابل سنس باشه.
روش موازی کردن مقاومت هم جواب میده ولی بنظر من بهتره از یک مقاومت 2 یا 3 وات استفاده کنین.

سه شنبه 14 بهمن1399 - 11:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شما هم خسته نباشید ~O)
ممنون از حوصله ،سخاوت و پاسخ های بدون چشمداشت شما،
بله شرایط محیطی برای هر دو آی سی مشابه و بدور از فلزات بود.حتی IRF و BS170 و میکرو را چون موجود داشتم عوض کردم تغییری نکرد . بجای BS170 یه BS107 که از مدتها قبل داشتم انداختم .... سرتون را درد نیارم
دیدید آدم دوست داره از پذیرفتن یه حقیقتی هی طفره بره :-s
اگه بتونم آی سی گیر بیارم بعدا بازم گزارش میدم خدمتتون

و بازم ممنون که سالهاست با صرف وقت و انرژی و جوونی تون کاری میکنید ماها اینجا احساس راحتی کنیم .
این نشون دهنده ی فرهنگ و منش درست شماست.
دوس دارم بدونید اینها تملق گویی نیست و احساس واقعیمه .
چیزهایی که باید هم بگیم و هم بولدش کنیم تا هم حق مطلب سپاسگزاری ادا بشه و هم تبلیغی بشه برای جا افتادن این روش رفتاری بین ما ایرانی ها که سخت ازش دور افتادیم.
با مهر
داوود

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

چهارشنبه 15 بهمن1399 - 1:13pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. ممنون. @};-
رنج اعداد 3 گانه و دیلی اصلا به کیفیت BS170 ارنباطی نداره و ماسفت هم اگر سالم باشه تاثیر محسوسی روی اینها نداره. ولی آیسی 357 خیلی دخیل هست.
:ymhug: :x

چهارشنبه 15 بهمن1399 - 5:46pm
استادیار
استادیار

:ymhug: :x :ymhug:

پنج شنبه 16 بهمن1399 - 1:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر اهالی فلزجو چه کسانی که به هدف رسیدن و دیگه نیستن و چه کسانی که در حال کاوش هستن و مشغول و چه کسانی که در حال ساخت
و درود بر مهندس بزرگوار
مهندس من یه لوپ با کابل یونیورسال خریداری کردم ولی به محض اتصال به دستگاه سریع بوق میزنه و اصلا ثبات نداره توی حیاط هم تست کردم ولی بی فایده بود

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

خدایا در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان

یکشنبه 19 بهمن1399 - 12:47pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر با سایر کویلها مشکلی نیست پس مشخصا این کویلی که درست کردین مشکل داره. علاوه بر اینکه کابل یونیورسال مورد تایید من نیست ؛ حالتی هم که ساختین چیز جالبی نیست! مثلا اگر بعد بالانس کابل در حد میلیمتری و نامحسوس از دید شما حرکت داشته باشه بالانس دستگاه بهم میخوره. لذا هر کویلی میسازین باید ساختار محکمی داشته باشه.

یکشنبه 19 بهمن1399 - 5:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
اگر با سایر کویلها مشکلی نیست پس مشخصا این کویلی که درست کردین مشکل داره. علاوه بر اینکه کابل یونیورسال مورد تایید من نیست ؛ حالتی هم که ساختین چیز جالبی نیست! مثلا اگر بعد بالانس کابل در حد میلیمتری و نامحسوس از دید شما حرکت داشته باشه بالانس دستگاه بهم میخوره. لذا هر کویلی میسازین باید ساختار محکمی داشته باشه.

درود مهندس جان
اقا با چند تا لوپ استفاده کردم اصلا ثبات نداشت قبلش عالی بود
ولی یهو اینجوری شد
ماسفت ۸۴۱ رو عوض کردم ولی درست نشد

خدایا در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان

دوشنبه 20 بهمن1399 - 11:51am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2693 , 2694 , 2695 , 2696 , 2697 , 2698 , 2699 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 92 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure