انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 7:48pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2692 , 2693 , 2694 , 2695 , 2696 , 2697 , 2698 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

saeed.jo نوشته است:
سلام خدمت مهندس حمید عزیز مهندس مشکل ولتاژم خرابی lf357 بود که با تعویض کردنش ولتاژ دقیق شد وقتی lf357 خراب رو میزارم ولتاژ رو اشتباه نشون میده ولی بازم سنس دارم . بازم ممنونم مهندس خدا خیرت بده که اینهمه زحمت میکشی و با حوصله جواب مارو میدی انشالله همیشه سر زنده و سلامت باشی

خواهش میکنم.
نمایش ولتاژ ربطی به 357 نداره. حتی اگر جوری معیوب شده باشه که جریانکشی زیاد روی ولتاژ 12 ایجاد کنه و ولتاژ باطری هم افت بکنه باز میکرو ولتاژ باطری رو درست نشون میده. تنها احتمال باقیمانده ولتاژ خروجی 357 هست که اگر زیاد بالا باشه میتونه به میکرو آسیب بزنه.

سه شنبه 30 دی1399 - 5:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.مهندس خسته نباشین
یه سوال تکراری.دنبال اون صفحه پاسخ گشتم ولی پیدا نکردم.
سیستم قطعات وصل کردم.
357 و لوپ وصل نبود
خاستم سیستم روشن کنم.ال سی دی روشن نمیشه و بلندگو بیب نمیزنه
7812 داغ میکنه.ممنون میشم راهنمایی کنین

بیهوده نشین
وقت طلاست

چهارشنبه 8 بهمن1399 - 9:08pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خواهش میکنم.
مشکل از BS170 هست. البته قبل از تعویض صحت اتصالات دور و برش رو بررسی کنین.

چهارشنبه 8 بهمن1399 - 11:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان و پیش کسوتان و اساتید این انجمن همچنین عرض ادب و خسته نباشید ویژه خدمت استاد گرانقدر و فرهیخته آقا حمید که همیشه هم از نظر علمی و هم فضائل اخلاقی خوش درخشیدند
بنده هم بالاخره مدار فلزجو را که از سال ۹۳تابحال در فکر ساختنش بودم و بخاطر مشغله های زندگی فرصت و موقعیتش نبود را مونتاژ کردم !
استاد جان احتمال قریب به یقین مشکلی که میخوام مطرح کنم توی این دو سه هزار صفحه چند بار مطرح شده و شما جواب دادید . برای همین از همه عذر خواهی میکنم که به خودم زحمت خوندن مطالب رو ندادم.
البته فایل راهنما رو تقریبا حفظم و خیلی هم خوب میدونم که باید یه پروگرامر مناسب میخریدم ولی ...
و اما سوال من از استادِ عزیز
آیا با بوق کوچیک موقع برق زدن مدار و بوق سه تایی موقع قطع برق میشه نتیجه گرفت که میکرو درست پروگرام شده ؟
_ ال سی دی فقط نور دارد بدون نمایش چیزی
_خروجی لوپ بدون هیچ جریانی
_ولتاژ های ۵ و ۱۲ و مونتاژ مدار قابل قبولند
_چند بار هم پروگرام کردم با فیوز EESAVE متفاوت نتیجه نگرفتم
میخوام برم پروگرامر بخرم اما دو به شک هستم X_X
بازم شرمنده
تندرست باشید
داوود

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

جمعه 10 بهمن1399 - 9:29pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون. @};- خسته نباشین.
به صرف بوق نمیشه مطمئن بود میکرو درست پروگرام شده چون مشکل اصلی بسیاری از پروگرامرها و برنامه ها با این میکرو و تنظیمات خاصی که ما در نظر گرفتیم به نحوه پروگرام صحیح فیوز بیت ربط داره که هم از حیث درستی عملکرد فنی برنامه و هم 300 بار محدودیت اهمیت داره.
اما اینکه بوق وجود داره ولی ال سی دی فقط نور داره نشون میده مشکلی در قسمت مربوط به اتصالات ال سی دی هست. البته بشرطی که پروسه تنظیم کنتراست اولیه رو درست انجام داده باشین و قبل از نمایش عدد شمارنده کلید رو فشار ندین وگرنه صفحه خالی میتونه بدلیل عدم تنظیم صحیح کنتراست باشه. در این صورت باید میکرو رو پاک و دوباره پروگرام کنین.
مثل سایر مواردی که عرض شد و در راهنما هم توضیح کامل دادم باز هم تاکید میکنم حتما از پروگرامر و برنامه پیشنهادی استفاده کنین.

جمعه 10 بهمن1399 - 9:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خیلی ممنون. @};- خسته نباشین.
به صرف بوق نمیشه مطمئن بود میکرو درست پروگرام شده چون مشکل اصلی بسیاری از پروگرامرها و برنامه ها با این میکرو و تنظیمات خاصی که ما در نظر گرفتیم به نحوه پروگرام صحیح فیوز بیت ربط داره که هم از حیث درستی عملکرد فنی برنامه و هم 300 بار محدودیت اهمیت داره.
اما اینکه بوق وجود داره ولی ال سی دی فقط نور داره نشون میده مشکلی در قسمت مربوط به اتصالات ال سی دی هست. البته بشرطی که پروسه تنظیم کنتراست اولیه رو درست انجام داده باشین و قبل از نمایش عدد شمارنده کلید رو فشار ندین وگرنه صفحه خالی میتونه بدلیل عدم تنظیم صحیح کنتراست باشه. در این صورت باید میکرو رو پاک و دوباره پروگرام کنین.
مثل سایر مواردی که عرض شد و در راهنما هم توضیح کامل دادم باز هم تاکید میکنم حتما از پروگرامر و برنامه پیشنهادی استفاده کنین.

سپاس بیکران @};-

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

جمعه 10 بهمن1399 - 10:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس زدید تو خال :ymapplause:

سیمهای ال سی دی از روی پین هدر قطعی داشتن
همه چی مرتبه سنس هم دارم. قدرت مطلوب نیست
که احتمالا بخاطرLF357 پلاستیکی هست و تنظیم پارامتر ها
ممنون @};-

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

شنبه 11 بهمن1399 - 3:38pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. :x @};-

شنبه 11 بهمن1399 - 6:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
ممنون. خواهش میکنم.
مشکل از BS170 هست. البته قبل از تعویض صحت اتصالات دور و برش رو بررسی کنین.

مهندس ممنون بابت راهنمایی.دستت درد نکنه.
یکی از خازن های 4700 مشکل داشت ک تعویض کردم.درست شد.ممنون
ممنونم
مهندس دو سوال دیگ
1_ آیا در فلزیابهای پالسی میشه transmitter coil و reciver coil رو از هم جدا کرد.( مثل بعضی از فلزیابهای vlf) 2_ آیا جریان transmitter coil رو میشه زیاد کرد تا ولتاژ flyback از فلزیابهای موجود بیشتر بشه( مثلا با استفاده از ماسفتهای سری). ممنون

بیهوده نشین
وقت طلاست

یکشنبه 12 بهمن1399 - 4:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

davood_zzz نوشته است:
مهندس زدید تو خال :ymapplause:

سیمهای ال سی دی از روی پین هدر قطعی داشتن
همه چی مرتبه سنس هم دارم. قدرت مطلوب نیست
که احتمالا بخاطرLF357 پلاستیکی هست و تنظیم پارامتر ها
ممنون @};-

قدرت سنس ففط مربوط ب 357 نیست.840 و مقاومت 2 وات.خازن تانتال و بلکه خود لوپ خیلی تاثیر گذاره

بیهوده نشین
وقت طلاست

یکشنبه 12 بهمن1399 - 4:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2692 , 2693 , 2694 , 2695 , 2696 , 2697 , 2698 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: zagalo16 و 111 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure