انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 10:37am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2690 , 2691 , 2692 , 2693 , 2694 , 2695 , 2696 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

sajadm2 نوشته است:
حمید نوشته است:
sajadm2 نوشته است:
سلام دوستان
یک لوپ یک در یک برای فلزجو ساختم با سیم افشان شماره ۱ ولی موقع تست دیلی 8 میزنه
تو بیابون هم تست کردم
۱۰ دور سیم افشان در قاب ۱ متر
مشکل از کجاست؟
ممنونم از همه عزیزان

برای فریم 1 متری سیم افشان شماره 0.75 مناسبتر هست. با این حال اگر کویل رو درست و منظم پیچیده باشین نباید دیلی تا این حد پایین در بیاد. البته وضعیت کابل رابط هم اهمیت داره. باز هم بررسی کنین اگر مشکل پیدا نشد یک عکس از این کویل و کابلش قرار بدین.

درود مهندس عزیز
همانطور که خدمتتون عرض کردم از سیم افشان1x1 استفاده کردم
من قبلا مغازه الکتریکی داشتم و برای تست همچین سیم هایی یه تار از سیم رو جدا می کردم
و اون رو توی پوست دستم فشار می دادم اگر تار سیم سریع خم میشد که معلوم بود مس هست
من این عملکرد رو روی این سیم انجام دادم و خوب جواب داد
و از سیم رابط هم از کابل کرمان استفاده کردم و محل اتصال سیم های رابط و کویل رو لحیم کاری و سپس چسب پیچی کردم

مهندس جان سیم 0.75 چند دور استفاده کنم؟
سپاسگزارم

سلام مهندس جان
اقا طول سیم رابط تاثیر در دیلی داره؟
این عکس لوپ

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

خدایا در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان

یکشنبه 21 دی1399 - 4:40pm
مدیر کل
مدیر کل

طول کابل رابط روی قدرت و همینطور وضعیت اعداد و دیلی اثر داره. برای فریم 1 متری بیشتر از 2 متر کابل نیاز نیست.
با توجه به تصویر فکر میکنم سیم رو خیلی خوب و منظم نپیچیده باشین.

یکشنبه 21 دی1399 - 5:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
طول کابل رابط روی قدرت و همینطور وضعیت اعداد و دیلی اثر داره. برای فریم 1 متری بیشتر از 2 متر کابل نیاز نیست.
با توجه به تصویر فکر میکنم سیم رو خیلی خوب و منظم نپیچیده باشین.

سبم ها باید محکم کشیده بشن ؟
میشه ۴ تا میخ بکوبم بعد محکم بپیچم؟

خدایا در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان

دوشنبه 21 دی1399 - 12:31am
مدیر کل
مدیر کل

مساله بیشتر نظم و فاصله بین سیمهاست. بخصوص در کویلهای بزرگ سیمها باید تا حد ممکن موازی هم باشن و همینطور بهم فشرده نشن. بعضی حالات چسب کاری هم میتونه کیفیت عملکرد کویل رو تا حد قابل ملاحظه پایین بیاره.

دوشنبه 21 دی1399 - 2:09am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
مساله بیشتر نظم و فاصله بین سیمهاست. بخصوص در کویلهای بزرگ سیمها باید تا حد ممکن موازی هم باشن و همینطور بهم فشرده نشن. بعضی حالات چسب کاری هم میتونه کیفیت عملکرد کویل رو تا حد قابل ملاحظه پایین بیاره.

چیزی شبیه سیم پیچ آرمیچرها !
درسته؟
ممنونم

خدایا در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان

دوشنبه 21 دی1399 - 2:35am
مدیر کل
مدیر کل

بله ولی در عین حال در اینجا روکش سیمها هم کمک میکنه تا مغزی سیمها از هم فاصله بگیرن و حالت خازنی بین سیمها کمتر بشه که این برای کیفیت عملکرد کویل در فلزیاب پالسی اهمیت داره.

دوشنبه 21 دی1399 - 2:50am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بله ولی در عین حال در اینجا روکش سیمها هم کمک میکنه تا مغزی سیمها از هم فاصله بگیرن و حالت خازنی بین سیمها کمتر بشه که این برای کیفیت عملکرد کویل در فلزیاب پالسی اهمیت داره.

مهندس جان
با سیم لاکی0.75 میشه لوپ یک متری ساخت
اگر میشه چند پور بزنم
سپاسگزارم

خدایا در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان

پنج شنبه 25 دی1399 - 9:57pm
مدیر کل
مدیر کل

بله ولی نتیجه جالبی نداره. اولا سیم لاکی 0.75 برای فریم یک متری کمی نازک هست و قدرت رو پایین میاره. دقت کنین شماره سیمهای افشان بر خلاف لاکی بر اساس سطح مقطع بیان میشه. پس سیم افشان 0.75 که اون رو برای فریم یک متری توصیه میکنیم در واقع قطری حدود 1 میل داره که برای این سایز از کویل مناسب تر هست. مطلب دوم و مهم تر اینکه معمولا کویلهای بزرگ باید قابلیت تا شدن داشته باشن و اگر شما از سیم لاکی استفاده کنین با چند بار باز و بسته کردن سیم بدلیل شکنندگی که داره قطع میشه. لذا همونطور که همیشه گفتم برای فریم 1 متری 10 دور سیم افشان شماره 0.75 مناسب هست.

پنج شنبه 25 دی1399 - 10:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بله ولی نتیجه جالبی نداره. اولا سیم لاکی 0.75 برای فریم یک متری کمی نازک هست و قدرت رو پایین میاره. دقت کنین شماره سیمهای افشان بر خلاف لاکی بر اساس سطح مقطع بیان میشه. پس سیم افشان 0.75 که اون رو برای فریم یک متری توصیه میکنیم در واقع قطری حدود 1 میل داره که برای این سایز از کویل مناسب تر هست. مطلب دوم و مهم تر اینکه معمولا کویلهای بزرگ باید قابلیت تا شدن داشته باشن و اگر شما از سیم لاکی استفاده کنین با چند بار باز و بسته کردن سیم بدلیل شکنندگی که داره قطع میشه. لذا همونطور که همیشه گفتم برای فریم 1 متری 10 دور سیم افشان شماره 0.75 مناسب هست.

ممنونم

خدایا در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان

پنج شنبه 25 دی1399 - 11:33pm

با عرض ادب و ارادت خدمت شما استاد گرامی
مهندس بنده یکسال پیش فلزجو رو ساختم و در چند مورد راهنمایی شما رو خواستارم. پس از مطالعه دقیق فایل راهنما و مشاهده کامنت های حضرتعالی به نظرم اینی که من ساختم از ایده آل مهندس مجتبی فاصله داره
۱. اول اینکه من هر لوپی که ساختم چه با سیم لاکی و چه با افشان به دیلی کمتر از ۳۰ دست پیدا نکردم و نهایتا با پایین اوردن عرض پالس به دیلی ۲۷ با لوپ ۶۰
اعداد تفکیک با لوپ ۶۰ در محیط منزل :
A140.B466.C645
۲. دوم اینکه برد لوپ ۶۰ برای بزرگترین فلز نهایتا ۱۵۰ سانتی متر ولی در کمال تعجب لوپ ۱ در ۱ برای لوله گاز عظیم صادراتی که در عمق ۴ الی ۵ متری مدفون در خاک شاهد میتر سنس بسیار بالا بودم ولی دیلی این لوپ هم از ۳۰ پایین تر نیست .
و در این اواخر هم یک لوپ عنکبوتی ۳۰ ساختم با سیم لاکی که اون هم عملکرد جالبی نداشت
۳. به نظر شما علت اینکه دستگاه به کابل خودش(rg59) حساسه چیه ؟!

در کل بنده قصد دارم خازن های مهم در مدار رو با خازن های صوتی بسیار با کیفیت و های گرید صوتی و بخصوص خازن های تانتالیوم و اطراف lf357 (نظامی H) با نوع باکیفیت تر جایگزین کنم
۴. به نظر شما اگر ایراد از لوپ باشه امکانش هست لوپ های مهندس مجتبی رو تهیه و در این مدار استفاده کنیم ؟!
سپاس فراوان بابت حوصله ی تمام نشدنی شما

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 26 دی1399 - 8:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2690 , 2691 , 2692 , 2693 , 2694 , 2695 , 2696 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , سرور و 103 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure