انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 23 اردیبهشت1403 - 6:22am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2687 , 2688 , 2689 , 2690 , 2691 , 2692 , 2693 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

babayi.sajjad نوشته است:
ممنون مهندس جان لطف کردین
اینکه میگین 1.6 میکرو ثانیه رو مطمین هستین؟این دقیقا نوشته خود دیتاشیت هست که 65 الی 265 میکرو ثانیه فقط زمان تبدیل هستش.
حالا شما چه جوری توی 44 میکرو ثانیه 28 تا تبدیل انجام میدین؟؟؟؟

خواهش میکنم.
یعنی چی مطمئن هستم؟ خب برنامه رو من نوشتم میدونم چکار کردم! :D فرکانس ADC در این طرح 625 کیلوهرتز هست یعنی هر کلاک اون 1.6 میکرو ثانیه زمان میبره. زمان هر تبدیل 14 کلاک یا 22.4 میکرو ثانیه هست. کار خاصی که من انجام دادم این بوده که مجموع نمونه ها هم از 14 پالس تهیه شده که نمونه گیری از هر پالس نسبت به قبلی دقیقا 1.6 میکروثانیه اختلاف داره! این کار که با کمک کد دقیق اسمبلی ممکن شده این اجازه رو میده که ما از مجموع 14 پالس 14 نمونه با اختلاف زمانی 1.6 میکرو ثانیه نسبت به هم داشته باشیم. غیر از این بود که پیدا کردن دیلی اتومات با همین دقت 1.6 میکرو ثانیه ای ممکن نمیشد.

جمعه 12 دی1399 - 9:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
Honarmand7 نوشته است:
سلام
مهندس این نتایج با لوپ 45 تخت ک با سیم لاکی،کمی نامنظم پیچیدم بدست اوردم.
لوپ ام دقیق 45 نشد.سایز واقعی کمتر در اومد.بین 40 تا 45 حواسم نبود سایز بگیر دوباره.الان اومدم بیرون :-BD :D

سکه 500 ت
حدود 45
حلقه طلا 5 گرمی
18 سانت
3 عدد النگو 6 سانتی نازنک
حدود 62
بزرگترین فلز
حدود 220 کمتر

ظرفیت لوپ 422
فرکانس 201
پالس 250
دیلی 20
حساسیت 13
A302 B702 C791

خسته نباشین.
بردها همه خوب و درست هستن و برد نهایی این لوپ هم 2.2 متر هست. اعداد و دیلی هم مشکلی نداره. ولی با توجه به ظرفیت بالا بنظر من بهتره یک دور از این لوپ رو باز کنین.

ممنونم @};- چشم حتما
تست داخل خونه بود.تنظیم دیلی 20 بود و دیلی خودکار 21
ب نظرتون با نامنظیم بودن پیچیدنم یبار دیگ درست کنم یا همین کافیه؟؟

بیهوده نشین
وقت طلاست

جمعه 12 دی1399 - 9:35pm
مدیر کل
مدیر کل

Honarmand7 نوشته است:
ممنونم @};- چشم حتما
تست داخل خونه بود.تنظیم دیلی 20 بود و دیلی خودکار 21
ب نظرتون با نامنظیم بودن پیچیدنم یبار دیگ درست کنم یا همین کافیه؟؟

چیزی در دستگاه شما اشکال نداره. ولی منظم بودن سیمها همیشه میتونه کمی وضعیت رو بهتر بکنه.

جمعه 12 دی1399 - 9:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت مهندس حمید عزیز خسته نباشید
مهندس حمید من دنبال یه مدار پین پوینتر هستم برای کاوش طلا توی خاک یا همون ناگت های طلا ک ب صورت طبیعی تو خاک هستن مهندس لطف میکنید یه مدار بهم معرفی کنید که راحت قابل حمل باشه و مورد تایید شما سپاس گزارم

یکشنبه 13 دی1399 - 12:01am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
اگر منظور شما ذرات و رگه های طبیعی طلا باشه با این فلزیابهای معمولی بخوبی سنس نمیشه. در مورد پین پوینتر هم چند مدل در انجمن هست ولی هیچکدوم خیلی خوب و مورد تایید نیست. ضمن اینکه اصولا مدارات پین پوینتر ضعیف هم هستن. بنظر من اگر بتونین همین مدار فلزجو رو کمی جمع و جورتر و با باطری کوچک بسازین و از لوپ پین پوینتر استفاده کنین قطعا از هر مدار پین پوینتر دیگری میتونه بهتر جواب بده. تنظیمات مناسب برای اهداف کوچک هم که در اختیار خودتون هست.

یکشنبه 13 دی1399 - 12:57am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
babayi.sajjad نوشته است:
ممنون مهندس جان لطف کردین
اینکه میگین 1.6 میکرو ثانیه رو مطمین هستین؟این دقیقا نوشته خود دیتاشیت هست که 65 الی 265 میکرو ثانیه فقط زمان تبدیل هستش.
حالا شما چه جوری توی 44 میکرو ثانیه 28 تا تبدیل انجام میدین؟؟؟؟

خواهش میکنم.
یعنی چی مطمئن هستم؟ خب برنامه رو من نوشتم میدونم چکار کردم! :D فرکانس ADC در این طرح 625 کیلوهرتز هست یعنی هر کلاک اون 1.6 میکرو ثانیه زمان میبره. زمان هر تبدیل 14 کلاک یا 22.4 میکرو ثانیه هست. کار خاصی که من انجام دادم این بوده که مجموع نمونه ها هم از 14 پالس تهیه شده که نمونه گیری از هر پالس نسبت به قبلی دقیقا 1.6 میکروثانیه اختلاف داره! این کار که با کمک کد دقیق اسمبلی ممکن شده این اجازه رو میده که ما از مجموع 14 پالس 14 نمونه با اختلاف زمانی 1.6 میکرو ثانیه نسبت به هم داشته باشیم. غیر از این بود که پیدا کردن دیلی اتومات با همین دقت 1.6 میکرو ثانیه ای ممکن نمیشد.

مهندس جان جسارت نکردم.
یعنی مثلا فرکانس دستگاه رو گذاشتیم روی ۱۰۰ هرتز.
حالا برای اینکه ۱۴ تا نمونه بتونیم بدست بیاریم به اندازه ۱۴ پالس زمان میبره تا نمونه ها کامل بشن؟یعنی حدود 140 میلی ثانیه؟؟
من دقیق متوجه نشدم مهندس.
یه سوال و تقریبا میشه گفت پیشنهاد مهندس،من فرکانس مدار رو بررسی میکردم روی صدم هرتز ریپل داره و مخصوصا روی فرکانس های بالا بیشتر میشه و این بنظرم یه مقدار خوب نیست دیگه.میشه یه بازنگری کنید در این مورد شاید فرکانس خروجی رو با ثبات ترش کنید مهندس؟؟حتی عرض پالس هم نوسان داره و ثابت ثابت نیس و این روی عدد انتگرال و تغییراتش تاثیر میذاره و نمیشه ثابت روی یک عدد نگهش داشت.این طرحی که سما رایگان در اختیار عموم گذاشتین خیلی کارتون با ارزش بوده و دست خیلی از سودجو هارو کم کرده و خیلی ها هستن که توان خرید دستگاه شرکتی رو ندارن و این دستگاه با هزینه کم براشون و برامون یه موهبت حساب میشه ممنون میشم یه ریز نگاهی یا یه بازنگری به اون قسمت بکنید خیلی عالی میشه اگه این لطف رو بکنید ممنون.

دوشنبه 15 دی1399 - 5:33am
مدیر کل
مدیر کل

مجموع یک سری نمونه گیری کامل 14 پالس طول میکشه و بنابراین با فرکانس 100 حدود 7 سری نمونه کامل در ثانیه داریم.
روی فرکانسهای زیر 300 دقت کلی صدم هرتز هست و مشکلی نداره. در فرکانسهای بالاتر بدلیل اینکه پردازش داده ها زمان بیشتری نسبت به یک سیکل پالس نیاز داره بین هر 14 پالس تا سری بعدی فاصله بیشتری میفته که کاملا طبیعی هست ولی فرکانس بین اون 14 پالس دقیقا همون هست که تنظیم میکنین. دقت این موضوع رو با اسکوپ میشه متوجه شد. چیزی که پیاده شده نهایت دقتی هست که با این میکرو قابل انجام بوده و اصلا اونجور نیست که شما میفرمایین. بخصوص عرض پالس دقت کامل داره و در حد نانو ثانیه هم تغییری نمیکنه! حتی اگر اندکی نوسان در عرض پالس وجود داشته باشه دستگاه کاملا بهم میریزه. در صورتی که شما وقتی در محیط کم نویز عدد دیباگ 1 رو ملاحظه کنین در حد رقم یکان در یک عدد 5 رقمی نوسان وجود داره که اون هم بدلیل خطای عادی ADC و نشانه دقت بسیار بالا در محاسبات هست. حتی یک اشتباه کوچک منجر به نوسانی بیش از صد واحد میشه! بهمین دلیل در بخشهای حساس از برنامه اسمبلی استفاده شده. روی این طرح بیش از اون چیزی که فکرش رو بکنین کار شده! اصلا اینطور نیست که با یک نگاه ساده بتونین ایرادی درش پیدا کنین. همینکه دیگران نتونستن با چنین مدار و میکرویی به چنین نتیجه ای برسن خودش گویای مطلب هست.

دوشنبه 15 دی1399 - 5:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
مجموع یک سری نمونه گیری کامل 14 پالس طول میکشه و بنابراین با فرکانس 100 حدود 7 سری نمونه کامل در ثانیه داریم.
روی فرکانسهای زیر 300 دقت کلی صدم هرتز هست و مشکلی نداره. در فرکانسهای بالاتر بدلیل اینکه پردازش داده ها زمان بیشتری نسبت به یک سیکل پالس نیاز داره بین هر 14 پالس تا سری بعدی فاصله بیشتری میفته که کاملا طبیعی هست ولی فرکانس بین اون 14 پالس دقیقا همون هست که تنظیم میکنین. دقت این موضوع رو با اسکوپ میشه متوجه شد. چیزی که پیاده شده نهایت دقتی هست که با این میکرو قابل انجام بوده و اصلا اونجور نیست که شما میفرمایین. بخصوص عرض پالس دقت کامل داره و در حد نانو ثانیه هم تغییری نمیکنه! حتی اگر اندکی نوسان در عرض پالس وجود داشته باشه دستگاه کاملا بهم میریزه. در صورتی که شما وقتی در محیط کم نویز عدد دیباگ 1 رو ملاحظه کنین در حد رقم یکان در یک عدد 5 رقمی نوسان وجود داره که اون هم بدلیل خطای عادی ADC و نشانه دقت بسیار بالا در محاسبات هست. حتی یک اشتباه کوچک منجر به نوسانی بیش از صد واحد میشه! بهمین دلیل در بخشهای حساس از برنامه اسمبلی استفاده شده. روی این طرح بیش از اون چیزی که فکرش رو بکنین کار شده! اصلا اینطور نیست که با یک نگاه ساده بتونین ایرادی درش پیدا کنین. همینکه دیگران نتونستن با چنین مدار و میکرویی به چنین نتیجه ای برسن خودش گویای مطلب هست.

ممنون مهندس جان واقعا لطف کردین بابت جوابگویی.
بله واقعا با این میکرو چنین کارایی خودش شاهکاریه و همه قبول دارن اینو ممنون بابت همه چی

دوشنبه 15 دی1399 - 5:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
جناب saedkashi
لطفا تستی چیزی با فیلم و عکس بذارین اینجا در مورد سنس سکه یا مس یا النگو ...
منتظریم تا ثابت کنین.

همیشه امید داشته باش

سه شنبه 16 دی1399 - 6:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز
مهندس جان برا لوپ ۱۵ و ۲۰ چه مشخصاتی رو توصیه میکنید؟و اینکه چند دور و چه سیمی رو استفاده کنم؟

چهارشنبه 17 دی1399 - 8:45pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2687 , 2688 , 2689 , 2690 , 2691 , 2692 , 2693 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 128 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure