انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 1 خرداد1403 - 12:44pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2685 , 2686 , 2687 , 2688 , 2689 , 2690 , 2691 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
babayi.sajjad نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز
مهندس جان مدار من وقتی دارم تست میگیرم اعداد سه گانش دقیقا همونایی هستن که فرمودین همینجوری میمونه اعداد ولی بعضا میبینی رفتم تنظیمات عوض کردم موقع برگشت میبینم اعداد حدود ۵۰ عدد اومدن پایین.
یا مثلا دستگاه خاموشه با همون شرایط قبلی لوپ که حتی دست هم به لوپ نزدم میبینم بله همون ۵۰ عدد کمه هست مثلا ۲۵۶ برا عدد اولی.یه موقع هم روشن میکنم میبینم درسته ۳۰۱ هست از چی میتونه باشه؟؟؟

مساله مهمی نیست بخصوص عدد اول با تغییر تنظیمات ممکنه تا حدود 50 واحد تغییر بکنه. گاهی هم تغییر دیلی اتوماتیک هنگام بالانس سبب میشه اعداد در یک رنج بالاتر یا پایین تر قرار بگیرن. همینطور در اثر تغییرات حرارتی هم ممکنه اعداد کمی تغییر کنن. در هر صورت این موضوع در حدی که عرض کردم اهمیتی نداره.

ممنون مهندس جان آخه من تنظیمات که عوض نمیکنم با همون تنظیمات که بالانس میکنم چندباز پشت سر هم چندبار عدد اول ۲۵۶ هست
و چندبار هم میبینم ۳.۱ شده بدون تغییر هیچ چیزی

شنبه 5 دی1399 - 2:37am
مدیر کل
مدیر کل

عرض کردم هنگام بالانس اگر دیلی متفاوت پیدا بشه برای اعداد سه گانه این میزان تغییر رخ میده. ولی همونطور که مثلا دیلی 18 و 19 تفاوت خاصی در کارکرد دستگاه نداره اون میزان تغییر اعداد 3 گانه هم بهمین صورت هست.

شنبه 5 دی1399 - 2:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
عرض کردم هنگام بالانس اگر دیلی متفاوت پیدا بشه برای اعداد سه گانه این میزان تغییر رخ میده. ولی همونطور که مثلا دیلی 18 و 19 تفاوت خاصی در کارکرد دستگاه نداره اون میزان تغییر اعداد 3 گانه هم بهمین صورت هست.

خیلی ممنون مهندس بابت جوابگویتون.
مهندس جان طبق شرایط یکسان یعنی مثلا تنظیمات پیش فرض بهتره از ۸۴۰ استفاده کنیم یا 11nk100؟
یعنی منظورم اینه ثبات و برد کدوم یکی بهتره؟؟حالا بیشتر ثبات مد نظرم هس تا برد

شنبه 6 دی1399 - 10:22pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بنظر من اگر هر دو اصلی باشن تفاوت محسوسی وجود نداره.

شنبه 6 دی1399 - 10:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
بنظر من اگر هر دو اصلی باشن تفاوت محسوسی وجود نداره.

ممنون مهندس جان.
مهندس برا اینکه جلوی پایین اومدن یا کند کردن یا کم کردن میزان تغییرات عدد انتگرال که موقع روشن کردن دستگاه تا گرم شدن قطعات وجود داره رو بگیریم چه پیشنهادی میکنید؟من تا جایی که دیدم مقاومت های دمپینگ و ماسفت تاثیر داره و هیت سینگ هم بستم ولی تغییر محسوسی ندیدم.
از وقتی که قطعات کاملا خنک هستن تا وقتی که عدد به یه استیبل حدودی میرسه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ یا ۳۵۰ عدد میاد پایین اون عدد.
یه سوال دیگه مثلا توی انتگرال ۴۴،هر عدد اون معرف چه ولتاژیه؟؟مثلا چند میکرو ولت هست هر عددش؟؟
تصویری که من از لورنز دیدم اینجوری بود که انگار بدنش فلزی هس و مقاومت هاشو از نوع RTO استفاده کرده که پکیج TO-220 هس دقیقا شبیه رگلاتور.و اومده مقاومت هارو از کنار برد خم کرده و با یه تیغه فلزی وصل کرده به بدنه و یه هیت سینک بزرگ انگار براشون ساخته

شنبه 6 دی1399 - 10:43pm
مدیر کل
مدیر کل

این مساله به کیفیت قطعات ربط داره و جز تهیه قطعات مرغوب کار خاص دیگه ای نمیشه کرد. علاوه بر مقاومتهای 2 وات و ماسفت ؛ آیسی 357 و رگولاتور 7812 حتی گاهی بیشتر روی ثبات حرارتی دستگاه تاثیر دارن! البته مقدار تغییری که فرمودین بنظرم کمی زیاد هست و باید قطعات رو بیشتر بررسی کنین. گاهی هم کیفیت پایین خازنها مشکلساز هست. در این مدار خازنهای 10 و بخصوص 11 و 12 میتونن روی این مساله تاثیر زیادی داشته باشن.
بازه های اندازه گیری در این سیستم 1.6 میکرو ثانیه ای هست. لذا انتگرال 44 بمعنی 28 نمونه اندازه گیری شده در بازه 5 ولت و بر اساس مقیاس 0 تا 1023 هست. بنابراین هر یک عدد در دیباگ 1 معادل 5 میلی ولت تغییر در کل بازه هست که اگر به 28 تقسیم کنین میانگین نزدیک به 200 میکرو ولت تغییر برای هر مقدار در پایه مشترک مقاومتهای 7 و 8 خواهد بود. البته این روش بررسی چندان صحیح نیست چون بسته به عاملی که سبب تغییر موج شده همه جای منحنی میرا به یک نسبت تغییر نمیکنه.
در مورد مقاومتها یا سایر قطعات خاصی که در برخی دستگاههای شرکتی معتبر استفاده میشه همینطور هست. در واقع یک تفاوت اصلی مدارات دستساز با این دستگاهها در کیفیت قطعاتشون هست! برای مقاومت هم میشه از هیت سینک استفاده کرد بشرطی که امکان نصب خوب و درستش وجود داشته باشه و بدلیل نویز پذیر بودن اون قسمت بهتره هیت سینک به زمین مدار متصل بشه.

یکشنبه 6 دی1399 - 2:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
سلام مهندس حمید خسته نباشید
یه مشکلی که در سیتم های پالسی نظیر فلزجو ،تی ال و..... وجود داره اینه که با بالا و پایین کردن لوپ دستگاه بوق میزنه البته در فلزجو به لطف آپشن گراند این مشکل کمتره ولی در صورتی که گراند خاموش باشه این مشکل وجود داره ولی در دستگاهی مثل گلدن ماسک که یک مدار پالسی هستش با بالا و پایین کرذن لوپ بوق اضافی نخواهد داشت،دلیل این موضوع چی میتونه باشه؟ارتباطی به کویل و شیلد بودنش داره؟

یکشنبه 7 دی1399 - 8:26pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
حساسیت به زمین در همه فلزیابهای مونولوپ با سنس غیر حرکتی طبیعی هست و به قدرت دستگاه و شرایط زمین هم بستگی زیادی داره. لذا اینکه فلان دستگاه پالسی با سیستم مونولوپ کلا به زمین حساس نباشه غیر ممکن و بر خلاف علم فلزیابی هست. چون سنس فلز بر اساس سنجش رسانایی الکتریکی صورت میگیره و زمینها هم بسته به درجه املاح و رطوبت همگی کمی رسانایی دارن. اما در سیستم موشن سنس که در برخی پالسی های معتبر نظیر GPX مینلب یا در سیستمهای VLF بکار گرفته میشه اصولا حساسیت به زمین معنی نداره چون صرفا با حرکت رفت و برگشت لوپ روی فلز سنس انجام میشه و بالا و پایین بردن لوپ تاثیری نداره. اما این روش فقط در لوپ های کوچک و برای خرده ریز کارایی داره و برای دفینه قابل استفاده نیست. بنابراین چیزی که میفرمایین برای یک فلزیاب دفینه یاب کاملا طبیعی هست و مهمترین نکته برای مواجهه با اون رعایت فاصله مناسب لوپ تا زمین و حفظ این فاصله در حین کاوش هست.

یکشنبه 7 دی1399 - 10:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saedkashi نوشته است:
با سلام به دوستان و اساتید،من اوایل که دستگاه رو ساختم با مقاومت اشتباه که برد رو کم میکنه برد عادی داشتم عین دیگران واسه همین شک نکردم که مقاومتم اشتباه باشه وقتی به اشتباهم پی بردم دیدم بردم انقدر بالاست که خودم تعجب کردم و گزارش دادم و در تستهایی که داشتم به این پی بردم که بخاطر این مدل ۳۵۷ هستش که استفاده میکنم تاکید میکنم فقط این مدل و مارک نه مدل دیگه چون مدل دیگه فلزی رو هم دارم ولی اصلا این برد رو نداشتم ،نخیر با حساسیت ۱۲ توی ۹۰ نبود با حساسیت ۱۲ توی ۸۰ بود که برد میشه توی نود حساسیت ۱۷
اینم از عکسای ۳۵۷و ۸۴۰ برای دو تا از بردها اینارو استفاده کردم و این جوابو گرفتم حتما بتونم یه فیلم از برد و انتگرال هم میذارم
در ضمن در پایان کارتون حتما برد رو با اسپری تمیز کننده و یک مسواک کاملا تمیز کنید این توی کیفیت و نویز تاثیر میذاره بخاطر روغن لحیم بین نقطه ها

سلام. دوست عزیز اتفاقا ظاهر این دو قطعه مشکوکه و بیشتر به فیک بودن میخوره. من نود و پنج درصد فکر می کنم شما در خود تست گرفتن خطای دید و خطای حساب و خطای ... داشته باشید. من فکر نمی کنم مدار شما بتونه اون سکه را در ۶۰ سانتی بزنه . چون تا حالا کسی نتونسته با فلزجو که هیچ با هیچ فلزیابی بزنه. تا جایی هم که من یادمه بیشتر کاربران از آی سی کالا ناراضی بودن حتی گفته ان مال آیسی کالا خیلی تقلبیه‌ . امیدوارم که آی سی کالا به راه راست اومده باشه و حرف های شما اگه درست باشه باید تمام شرکتها و کانالهای فلزیابی فعلا تعطیل کنن و چند روزی در مورد این حرف های شما تامل کنن و بررسی کنن. ولی خداییش فلزجو وسیله خوبی هست خیلی می ارزه که علاقه مندان داشته باشنش.

همیشه امید داشته باش

دوشنبه 8 دی1399 - 9:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

:D سلام دوست عزیز شاید مترم خراب بوده :D منکه با دید چشم متر نکردم بنده دقیق دقیق با متر اینکار رو کردم 840 رو از خود شهرستانم از مغازه گرفتم که مطمعنم فیک نیست 357 رو از ایسی کالا.اگرم مترم خراب بوده بنده مزاییک زمین رو شمردم بین 14 تا 15 مزاییک بود که هر مزاییک 30 سانته .من خودمم تعجب کردم که اعلام کردم بنده بجای یکی از مقاومتها اهم بالاتر گذاشته بودم بجای 100 اهم 1 کیلو اهم کذاشته بودم که باعث افت برد زیادی میشه با اون مقاومت برد دستگاه اندازه برد شما بوده بصورت عادی که این امر باعث شد بنده متوجه نشم که مقاومت اشتباه و بردم کم شده که بخاطر یه اتصالی و تست صفر تا 100 برد متوجه اشتباه شدم بعد از اون بردم بصورت عجیبی بالا بود و قول دادم به اساتید فیلمشو برا دوستان بذارم که باور کنن بنده دروغی ندارم .در ضمن با دروغ بنده چیزی نه به من میرسه نه کس دیگه :D

سه شنبه 8 دی1399 - 1:13am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2685 , 2686 , 2687 , 2688 , 2689 , 2690 , 2691 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: razghandit , zagalo16 و 115 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure