انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 8:58am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2678 , 2679 , 2680 , 2681 , 2682 , 2683 , 2684 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بهتره از یک فیبر جدید استفاده کنین. فیبر قبلی دیگه بنظرم کیفیت مناسبی نداشته باشه. ضمن اینکه این بار با روش اطو فیبر رو بزنین یا برای چاپ سیلک خودتون تصویر فعلی رو آینه کنین که همه چیز مدار برعکس در نیاد! بخشی از سختی عیب یابی مدار فعلی شما مربوط به همین مساله هست. در ضمن نیاز نیست در هر تستی تفکیک رو بررسی کنین. دیلی کویل در کنار اعداد سه گانه و یک تست برد ساده سلامت مدار رو مشخص میکنه.

جمعه 21 آذر1399 - 9:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

متشکرم مهندس جان .بردم رو تست کردم و مشکلی نداش ولی بازم عوضش میکنم.تنها امید من همین میکرو هستش برام بیاد و عوض کنم درست نشه حتما همین کار رو میکنم

جمعه 21 آذر1399 - 10:02pm

حمید نوشته است:
زروان نوشته است:
سپاس از توجه شما
بله . حتما تایم دیویژن ولتاژ دیویژن رو نگاه میکنم میگم
مهندس چطور از ثبات حرارتی مقاومت های ۳۹۰ اطمینان پیدا کنیم ؟
آیا اینکه مقاومت ها رو تحت گرما و سرما قرار بدیم و اهم رو اندازه گیری کنیم روش درستی هست؟
اگر بجای مقاومت ۳۹۰ اهم از ۴۲۲ اهم استفاده کنیم مشکلی پیش میاد؟
ببخشید که زیاد سوال میکنم بازم از لطف شما سپاسگزارم

خواهش میکنم.
تست ثبات حرارتی مقاومت سادست. ابتدا در دمای معمول مقدار مقاومت رو با اهم متر اندازه میگیرین و سپس یک فندک از فاصله چند سانتی زیر مقاومت به مدت چند ثانیه روشن میکنین تا کمی داغ بشه. بعد بلافاصله مقدار مقاومت رو دوباره با اهم متر اندازه میگیرین و با مقدار اول مقایسه میکنین. هر چه تغییر مقدار مقاومت بعد از داغ شدن کمتر باشه بهتر هست.
از مقاومت 422 هم میتونین بجای 390 استفاده کنین.

سلام عرض ادب خدمت مهندس حمید عزیز
تست ثابت حرارتی مقاومت های دمپینگ رو طبق دستور شما انجام دادم ومقاومت های ۴۲۲ اهمی که داشتم مناسب بود تو فضای باز با آپ آمپ ۱۵۷ اصلی تست کردم دیلی اتو ۱۸ شد ID سکه ۵۰۰ تومانی سفید بین ۴۰و۴۱ متغیر بود اعداد سه گانه هم عالی بود قدرت سنس هم خوب بود .فقط یه نکته اینکه وقتی دستگاه تازه روشن میشه با حساسیت ۲۰ لوپ بدون حرکت و ثابت تا یک دقیقه اول کمی بی ثبات هست که البته اگر حساسیت رو به ۱۸ کاهش بدم کاملا مشکل برطرف میشه علت این بی ثباتی اولیه چی هست .سوال بعد اینه آیا توسعه میکنید که سطح مقاومت های دمپینگ ودیود های ۴۱۴۸ رو با چسب حرارتی پوشش بدیم .؟
آیا شیلد کردن ایسی اپ آمپ در ثبات دستگاه تاثیر داره؟
ببخشید زیاد سوال میکنم باز هم ممنون از محبت شما
عکس اعداد سه کانه

جمعه 21 آذر1399 - 10:03pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
طبیعیه که دستگاه روی حساسیت 20 ثبات خوبی نداشته باشه چون این درجه حساسیت بسیار فراتر از سطح فلزیابهای عادی هست! برد نهایی که من عنوان میکنم مربوط به تست روی درجه حساسیت 18 هست. در دقایق ابتدایی قطعات زیادی وجود دارن که مدام در حال تغییر دما هستن و روی حساسیت بالا این تغییر دما منجر به بی ثباتی میشه.
چسب حرارتی بنظر من تاثیر خاصی نداره. ولی استفاده ازش هم ایرادی نداره.
شیلد کردن اپ امپ هم تاثیر خاصی نداره. اگر هم داشته باشه فقط مربوط به محیط پر نویز منزل هست.

جمعه 21 آذر1399 - 10:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان یه سوال،اگر بجای 357nایسی357jگذاشته بشه به میکرو اسیب میزنه؟
الان که ای سی هارو تست میکردم متوجه شدم یه ایسی 357jقاطی ای سیها بوده بعد از اون مقاومتr15سوخت و این مشکل برام پیش اومد ممکنه دلیلش این باشه؟

شنبه 22 آذر1399 - 4:09pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر این شماره هم اگر اصلی باشه مشکلی نداره و دوستان بارها استفاده کردن. مقاومت 15 مقاومت فیلتر تغذیه این آیسی هست و فقط در صورت اتصالی میتونه بسوزه. سوختنش هم آسیبی به میکرو یا حتی 357 نمیزنه.

شنبه 22 آذر1399 - 5:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

د از اتصالی دستگاه وقتی مقاومت رو عوض کردم اعداد سگانه بالا رفت از 300 به 400 رسید بعدش دوتا عیب مقاومت پیدا کردم که اشتباه زده بودم از 400 به 130 رسید و این مشکل پیش اومد الان تمام قطعات عوض شده ولتاژها تست شد 12.09-9.59.-5.04 بود
دوتا از ایسی 357 هام تست کردم خراب بود و دوطرفه اتصال داشت که حدسم بر این بود اسیب به میکرو زده
فقط خازنهای 4700 دقیق نبود نو هم داشتم تست زدم 4600 و4550 بود باقی قطعات دقیق اعداد خودشون بود
قبلا مقاومت r10بنده بجای 100 اهم 1کیلو اهم اشتباه جایگذاری شده بود و بجای r1-r21بجای 1کیلو اهم 100 اهم بود(که بعدا فهمیدن این دوتا برا نور ال سی دی بوده)ولی کار r10 رو نفهمیدم .بعد از اون این مشکل رو دارم منتظر میکرو هستم.شرمنده این چند روز همش سوال کردم

شنبه 22 آذر1399 - 5:59pm
مدیر کل
مدیر کل

خب این دیگه مدار نشد! یک اتصالی در جایی اتفاق افتاد و بعد شما عجله کردی و اشتباهات دیگری هم انجام دادی. من جای شما باشم مدار رو از ابتدا روی فیبر اصلی میسازم و تمام قطعات رو قبل جاگذاری تست میکنم.
ولتاژ ها درست هستن و دقت خازنهای 4700 هم هیچ اهمیتی نداره. مقاومت 10 مربوط به ورودی تقویت کننده هست و افزایش اون منجر به افت برد میشه. ولی هیچ یک از این موارد منجر به وضعیتی که توصیف کردین نمیشه. باز هم تاکید میکنم قطعات بخصوص مقاومتها رو قبل از جاگذاری تست کنین که اشتباه نباشن.

شنبه 22 آذر1399 - 7:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بعله مهندس اشتباه کردم و عجله کردم،الان از نو بستم مدار رو روی برد اصلی و قبل جاگذاری همه رو تست کردم و با دقیقترین اعداد جاگذاری کردم و ولتاژ رو تست کردم که اعلام کردم ،الان میکرو بدستم رسید برنامهریزی کنم و جاگذاری کنم نتایج رو اعلام میکنم اگه درست نشه دیگه نمیدونم چیکار کنم چون همه چی از نو و با قطعات جدید درست شده :D

شنبه 22 آذر1399 - 8:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان میکرو رو گذاشتم باز همون مشکل رو داشتم دیلی اتومات بالا و هر لحظه یه عددی بود یا ارور میداد منکه از 0 تا 100 جدید و بی عیب بود اومدم r10رو مثل قبل که اشتباه بسته بودم کردم یعنی از 100 اهم به 1 کیلو اهم تبدیل کردم همه چی درست شد انگار لوپی که درست کرده بودم نسبت به این حالته.پیشنهادتون چیه؟تو این حالت طلا رو میزنه 28 نقره رو میزنه 55 مس رو هم همینطور.الان میخوام مقاومت رو به 500 اهم تبدیل کنم ببینم چی میشه اهم کویلم 1.5 عنکبوتیه

شنبه 22 آذر1399 - 10:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2678 , 2679 , 2680 , 2681 , 2682 , 2683 , 2684 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: aamddd , Google و 59 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure