انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 8:18am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2673 , 2674 , 2675 , 2676 , 2677 , 2678 , 2679 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

قطر انگشتر حدود 2 سانت هست. بنابراین لوپ 45 برای سنس اون زیاد مناسب نیست. برای اینجور خرده ریز ها لوپ 30 کمی بهتر هست. حالا اگر روی اثر هاله هم حساب کنیم باز در نهایت لوپ 30 و 45 این اهداف رو مشابه هم میزنه.

شنبه 14 آذر1399 - 2:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

با تشکر.بنابراین لوپ 45 برای جستجو برای قبر مناسبه.بنده یه مکان رو برای قبرهای گبری رفتم دستگاه پایدار بود و سنسی نداشتم شک بر این موضوع داشتم که شاید بخاطر لوپ 45 مفروغ و طلای کوچک رو نزنه در 1 تا 2 متر .

شنبه 14 آذر1399 - 3:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saedkashi نوشته است:
با تشکر.بنابراین لوپ 45 برای جستجو برای قبر مناسبه.بنده یه مکان رو برای قبرهای گبری رفتم دستگاه پایدار بود و سنسی نداشتم شک بر این موضوع داشتم که شاید بخاطر لوپ 45 مفروغ و طلای کوچک رو نزنه در 1 تا 2 متر .

دوست من لوپ 45 ک میخای درست کنی برای قبر خوب نیست.بازم برو سراغ لوپ 30 تا 40 ولی 30 و 35 بهتره
شما ک 45 درست میکنی.لوپ شما اجسام ریز بخوبی سنس نمیکنه در صورتی سنس قبر داری ک مطمئن باشی جسم حجیم ام درون قبر باشه

بیهوده نشین
وقت طلاست

شنبه 15 آذر1399 - 10:41am
مدیر کل
مدیر کل

البته طبق تجربه لوپ 60 یا فریم 1 متری برای کاوش قبور مناسب تر هست. چون عمق قبور معمولا در حد نیم متر نیست که شما توقع سنس مثلا یک سکه معمولی یا انگشتر و امثالهم رو درش داشته باشین. در واقع اگر فقط یک خرده ریز در این حد داخل قبور باشه اصلا با فلزیاب قابل سنس نیست. بنابراین باید عمق 1 الی 2 متری که در مورد اکثر قبور معمول وجود داره رو در نظر بگیرین و بکمک کویلهایی که عرض کردم دنبال فلزات بزرگتری باشین.

شنبه 15 آذر1399 - 4:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون مهندس.بنده یه فریم 1.4 درست کردم با 8 دور سیم افشان 1 که منظم سیمپیچی کردم به حالت دو ردیف 4 تایی و به صورت منظم الان تموم شد بعد از تست نتیجه رو میگم.اهم فریم 1.3 بود.چجوری بنظرتون.

یکشنبه 16 آذر1399 - 7:28pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین. مشکلی نداره.

یکشنبه 16 آذر1399 - 8:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و خسته نباشید به اساتید
امروز یک خونه قدیمی رو دستگاه زدم که جالب بود برام دستگاه ثباتش عالی بود داخل زیرزمین دالان اخر یه راه باریک داشت به پهنای 40 سانت با لوپ 30 مجبود شدم بزنم که یه نقطه سنس داشتم نهایت تا میتر 150 میرفت شعاعش میشه گفت 30 سانتی بود فرکانسم 100 بود اول پهنا 180 فرکانس رو 300 هم بردم بازم این سنس رو داشتم ارو 60 بود id55
از این تعجب بودم توی این خونه جنس جدیدی که نبوده بدون دستکاری بود خونه .فلزی با این ای دی و این عمق تعجبی بود برام حدسم این بود عمقش نهایت 1 متر باشه
اساتید نظر بدید

سه شنبه 17 آذر1399 - 12:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و خسته نباشین خدمت شما مهندس حمید
یه لوپ تخت ۶۰ سانتی آماده میکردم با سیم مسی ۷۰
در فایل pdf فرموده اید ۱۶ دور برای لوپ تخت و ۱۷ دور برای عنکبوتی ۶۰ سانتی.
این لوپ من بدون کابل رابط با ۱۵ دور ظرفیتش شده 388 منهای ظرفیت خود پرابها میشه 380
مقاومتش هم بدون کابل رابط و منهای پرابها میشه 1.2 یا 1.3
به نظر شما ۱۵ دور کافیه یا چکارش کنم؟
سعی کرده ام منظم بپیچم روی همون پلاکسی چوبی سه میلیمتری و از چسب حرارتی هنگام پیچیدن سیم استفاده کردم مثلا در در هفت هشت سانتی. می خوام بعد از تمام شدن دورها روی کل سیم و چوب را با چسب حرارتی بپوشونم.

اگه بخوام سیم پیچی پوشانده شده با یک یا دو میلیمتر ضخامت چسب حرارتی را با چسب سیاه نواری معمولی خودمون کل سیم پیچ را روی لوله دایره دور تا دور بچسبانم حالت خازنی پیش میاد؟ و اینکه چسب حرارتی لابه لای سیمها هم بالاخره نفوذ میکنه باز حالت خازنی ایجاد میکنه؟
یا اگه سیم پیچ را بعد از بریدن لوله پای اتیلین داخل پلی اتیلین بزاریم و هنگام ساخت اسکلت خود لوپ مجبور باشیم یه سه راهی یا قطعه ای از این قبیل را به پلی اتیلین بچسبونیم می تونیم از چسب سه صوت یا اسپری دار را دور تا دور اون قسمت پلی اتیلین بزنیم! یا در اینصورت هم حالت خازنی پیش میاد؟ حتی با وجود اینکه چسب به سیم پیچ نخوروه باشه و حدود دو سانت یا کمتر با سیم پیچ فاصله داشته باشه. یا اگه فقط قسمتی از دایره بیرونی پلی اتیلین را با سه راه بچسبونیم و دایره کامل چسب نزنیم تا قسمتی باز باشه و کل طرفین سیمپیچ از روی پلی اتیلین با چسب اسپری دار بسته نشه؟

همیشه امید داشته باش

سه شنبه 17 آذر1399 - 1:51am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان یه سوالی تو ذهنم پیش اومد راهنمایی کنید
در یه عمقی هم اهن داریم هم طلا خب در حالت عادی اعداد تفکیک نسبت به مقدار اهن و طلا و شرایط میانگین میده یچیزی بین طلا و اهن
سوالم اینه در حالت حذف اهن در این شرایط دستگاه اهن رو در نظر میگیره یا نه بعد تفکیک میکنه؟
مثال رو عددی کنم مثلا طلای تنها باشه میزنه ارو 35 و ایدی 73 و در حالت حذف اهن میزنه نوفری مثبت 31
اگر در این شرایط اهنی هم نزدیک طلا باشه تفکیک میشه 60 ایدی 70.سوالم اینه در شرایط حذف اهن چگونه میشه؟نوفری همون مثبت 31 هستش یا نه اهن رو در نظر میگیره و نوفری میشه مثبت 18 مثلا؟
سوالم دقیقتر این میشه در حالت حذف اهن اهن رو در نظر نمیگیره تو محاسبات تفکیک یا نه فقط تنظیماتی هست که برای اعداد نزدیک اهن بوق نزنه؟

سه شنبه 17 آذر1399 - 2:17am
مدیر کل
مدیر کل

saedkashi نوشته است:
سلام و خسته نباشید به اساتید
امروز یک خونه قدیمی رو دستگاه زدم که جالب بود برام دستگاه ثباتش عالی بود داخل زیرزمین دالان اخر یه راه باریک داشت به پهنای 40 سانت با لوپ 30 مجبود شدم بزنم که یه نقطه سنس داشتم نهایت تا میتر 150 میرفت شعاعش میشه گفت 30 سانتی بود فرکانسم 100 بود اول پهنا 180 فرکانس رو 300 هم بردم بازم این سنس رو داشتم ارو 60 بود id55
از این تعجب بودم توی این خونه جنس جدیدی که نبوده بدون دستکاری بود خونه .فلزی با این ای دی و این عمق تعجبی بود برام حدسم این بود عمقش نهایت 1 متر باشه
اساتید نظر بدید

خسته نباشین.
این قدرت سنس با لوپ 30 نشون میده عمق در حدود نیم متر یا حتی کمتر هست. تفکیک هم نزدیک به آهن هست. احتمال داره فلزات در و دیوار رو گرفته باشین.

سه شنبه 17 آذر1399 - 3:06am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2673 , 2674 , 2675 , 2676 , 2677 , 2678 , 2679 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 145 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure