انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 فروردین1403 - 4:41pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2663 , 2664 , 2665 , 2666 , 2667 , 2668 , 2669 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
مشخصات اهمی و اندوکتانس مناسب هستن ولی عدد اول بالاست که بدلیل ظرفیت خازنی حاصل از نوع سیم و نحوه پیچیده شدن کویل هست و این روی تفکیک و حتی برد اثر منفی داره. اگر بتونین کمی سیمها رو شل تر بپیچین بهتر میشه. سینی 27 سانتی با فریم 1.5 تا حدود 2.5 متر در فضای باز قابل سنس هست که از این نظر نتیجه تست شما بد نبوده.

جمعه 18 مهر1399 - 10:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت مهندس حمید عزیز.البته در ابتدای امر از اینکه این سوال مربوط به این بخش نیست از همه عذر می خواهم اما امروز این مورد برام پیش اومد و خواستم نظر دوستانی که تو این زمینه تخصص دارند بویژه مهندس حمید عزیز رو بدونم . اما موضوع :امروز باشخصی که خیلی ادعایش می شد ملاقات داشتم ایشون مدعی شدن اکانت اختصاصی دارن و از محل خودش که منطقه ای باستانی هست اسکن ماهواره ای گرفته و کاملا در این این اسکن طول وعزض اتاقک طول و عرض تونل ورودی و حتی گاز موجود درآن و نوع مصالح ساخت دیواره و اتاقک کاملا مشخص کرده و جالبتر اینکه مقدار دقیق طلای موجود 150 کیلو و در کنار آن 10 کیلو جنس مفرغی و 30 کیلو نقره وجود داره به همراه یک تابوت به گونه ای که خطوط نوشته شده روی تابوت کاملا واضح و قابل خواندن هست . آن هم در عمق 19 متری زمین . قسمت جالب این ماجرا هم این بود که به ادعای ایشون سه چهار نفر در ایران چنین امکاناتی در اختیار دارن. حالا سوال من اینه آیا واقعا اسکن ماهواره ای واقعیت داره . آیا این اسکن میتونه با این تفکیک و میزان دقیق جنس رو در عمق 19-20 متری تشخیص بده یا نه؟یا اینکه همه حرفهای ایشان بلوف بوده

شنبه 18 مهر1399 - 12:25am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
به اندازه کافی در این مورد در تاپیک دستگاههای ماهواره ای بحث داشتیم. مختصر عرض کنم بلحاظ علم و تکنولوژی حتی در بالاترین سطح نظامی و محرمانه و ... هم مطلقا ذره ای از این صحبتها نمیتونه صحت داشته باشه. بنابراین یا بقول شما بلوف و دروغ و این مسائل بوده و یا مثل برخی موارد دیگری که دیدیم بر اساس علوم غریبه چیزهایی رو مطرح میکنن و به اطلاعات فلان دستگاه نسبت میدن. البته حتی در این موارد هم حداقل بنده هیچوقت ندیدم درست بوده باشه و نتیجه ای حاصل شده باشه.

شنبه 18 مهر1399 - 2:06am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان ممنمون مثل همیشه مختصر و مفید و متقن. به وجود شما افتخار میکنیم.

شنبه 19 مهر1399 - 5:26pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. لطف دارین. @};-

شنبه 19 مهر1399 - 5:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به استاد عزیز جناب حمید
بنده به لطف شما چند وقتی هست از فلزجو استفاده میکنم و در کنارش دوستم لورنز ایکس۳ داره که با لوپ ۱در۱ یه مقایسه ی کردم از لحاظ عمق زنی تفاوت کمی دارند ولی از لحاظ ثبات لورنز رو هر چقد بالا پایین میکنیم ثبات بهم نمیخوره ولی تو فلزجو با کوچکترین بالا پایین شدن صداش درمیاد ای کاش بشه کاری براش کرد که اگه این مشکل برطرف بشه والا از بیشتر پالسیهای شرکتی سرتره . @};-

شنبه 19 مهر1399 - 8:19pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
حساسیت به اکثر زمینها و خاکها برای فلزیابهایی که فریم بزرگ و طبیعتا سنس غیر حرکتی دارن طبیعی هست و این ربطی به نوع دستگاه نداره. لذا در صورتیکه حساسیت و قدرت دو دستگاه در یک سطح باشه واکنش به زمین هم نمیتونه تفاوت محسوسی داشته باشه. بخصوص که فلزجو امکان استفاده از فرکانس پایین تر رو داره ولی لورنز فرکانس پالسی بمراتب بیشتر داره که این مساله اتفاقا سبب حساسیت بیشتر لورنز به زمین میشه. بنابراین قطعا تست درستی نگرفتین یا در لورنز از تنظیمات GND یا دیلی استفاده کردین که با وجود ثبات به ظاهر بیشتر به شدت از برد فلزیاب کم میکنه و این رو میتونین در جداول تست برد داخل دفترچه لورنز هم ملاحظه کنین. لذا این مهم هست در هر شرایط و با هر تنظیماتی که احساس میکنین لورنز ثبات بیشتری داره بدون هیچ تغییری تست برد هم بگیرین. برد هر کدوم کمتر باشه قطعا ثبات بیشتر و حساسیت کمتری هم به زمین داره! این رو بارها توضیح دادم که همیشه برد و ثبات در دستگاهها با هم رابطه معکوس دارن. وانگهی همونطور که در راهنما هم توضیح مفصل دادم طبق علم فلزیابی علت سنس فلز رسانایی الکتریکی هست. زمینی هم که فلزیاب بهش حساس باشه بدلیل رسانایی الکتریکی هست که در اثر ترکیب املاح و رطوبت در زمین بوجود میاد. پس هیچ فلزیابی نمیتونه ضمن حفظ قدرت و حساسیت نسبت به فلز ؛ در مقابل رسانایی زمین واکنش متفاوتی داشته باشه! نکته دیگه مسائل مربوط به ساخت هست. مثلا ممکنه بخشی از بی ثباتی مربوط به متعلقات اسکلت و کویل و کابل و کانکتور باشه. در این صورت با تکان دادن دستگاه بی ثباتی ایجاد میشه که این ربطی به مسائل قبلی که توضیح دادم نداره.

شنبه 19 مهر1399 - 8:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم استاد عزیز حق با شماست در فلزیاب کوچکترین مسئله تو مونتاژ و اسکلت بندی لوپ و فیش میتونه موارد بالا رو بوجود بیاره . @};-

شنبه 19 مهر1399 - 11:44pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
البته دو مساله مهم و تاثیر گذار دیگه روی حساسیت نسبت به زمین وجود داره که تا حدودی از بحث برد جداست! یکی ضخامت سیم کویل هست که اگر از حدی ضخیم تر باشه حساسیت به زمین بیشتر میشه بدون اینکه قدرت فلزیابی افزایش پیدا کنه. لذا اگر فریم 1 متری که ساختین سیم ضخیمی داشته باشه در مقایسه با فریم لورنز که با کابل یونیورسال ساخته شده در نزدیکی خودش حساسیت بیشتری پیدا میکنه و این سبب میشه به زمین حساس تر باشه. این یکی از دلایلی هست که عرض میکنیم نباید سیم کویل از حد مورد نیاز برای رسیدن به قدرت مناسب ضخیم تر باشه. مثلا برای فریم 1 متری سیم افشان شماره 0.75 مناسب هست و نباید ضخیم تر باشه. مساله دوم و شبیه به موضوع ضخامت سیم تنظیم عرض پالس هست. مثلا اگر عرض پالس رو از حدود 200 بیشتر بذارین در فلزیابی افزایش برد محسوسی نخواهید داشت اما یکی از تبعاتش همین حساس تر شدن به زمین خواهد بود! بهمین دلیل عرض کردم عرض پالس رو فقط تا حدی بالا ببرین که افزایش برد مشخص در تستها داشته باشین. رقم دقیق به نوع کویل و حتی ماسفتی که در مدار استفاده کردین بستگی داره. اما طبق مجموع تجربیات عرض پالس حدود 180 مناسب هست. تاجاییکه بنده میدونم عرض پالسی که در لورنز و همینطور بهترین مدارات آنالوگ نظیر TL12000 استفاده شده دور و بر 150 و البته مقداری ثابت هست. این رقم در فلزجو بدلیل برخی تفاوتهای ساختاری عملا مطابق حدود 180 در میاد که عرض کردم.

یکشنبه 19 مهر1399 - 1:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم استاد عزیز مطالب مفیدی را یادآور شدید .

یکشنبه 20 مهر1399 - 9:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2663 , 2664 , 2665 , 2666 , 2667 , 2668 , 2669 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: jokerp , mzzzzzzz و 97 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure