انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 11:07am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2653 , 2654 , 2655 , 2656 , 2657 , 2658 , 2659 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

حمید نوشته است:
دوست عزیز این رو که بارها گفتیم و در پستهای اخیر هم تکرار کردیم. چنین حالتی وقتی پیش میاد که BS170 معیوب باشه. این باعث میشه ماسفت بصورت دائمی روشن بمونه و وقتی کویل رو متصل میکنین جریان زیادی از باطری بکشه که مشابه اتصال کوتاه در مدار هست و لذا مدار روشن نمیشه.

خیلی مننون مهندس @};-
ببخشید سئوالم تکراری بود ماشاالله انقدر صفحات بالاست که هرچی گشتم مورد مشابه ای به چشمم نیومد بازم ممنون مهندس حمید بخاطر این همه وقت و انرژی که برای پاسخ گویی میزارید و این مدار همه چی تموم @};- :x

جمعه 13 تیر1399 - 3:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
مهندس حمید خوشحالم که هنوز پس از چند سال با شور روزهای اول همه رو راهنمایی می کنید .

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

جمعه 13 تیر1399 - 3:58pm
مدیر کل
مدیر کل

amir021teh نوشته است:
ببخشید سئوالم تکراری بود ماشاالله انقدر صفحات بالاست که هرچی گشتم مورد مشابه ای به چشمم نیومد بازم ممنون مهندس حمید بخاطر این همه وقت و انرژی که برای پاسخ گویی میزارید و این مدار همه چی تموم @};- :x

ممنون. خواهش میکنم. @};-

جمعه 13 تیر1399 - 8:58pm
مدیر کل
مدیر کل

bantama نوشته است:
مهندس حمید خوشحالم که هنوز پس از چند سال با شور روزهای اول همه رو راهنمایی می کنید .

مجددا به فلزجو خوش اومدین. @};-
ممنون. شما بعد سالها هنوز این پروانه رو نگرفتی؟ :D :x

جمعه 13 تیر1399 - 8:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس فکر کنم بانتامای عزیز حتما کلکسیونر خوبی بشن که از پروانه ها دل نمیکنن.یا علاقه به تاکسیدرمی حشرات دارن.اما در واقعیت این کارو نکنید که گناه دارن پارسال یک پروانه از این درشتا تو حیاط منزل مرده بود من دیدم خیلی قشنگه حیفه مورچه ها ببرن بردم با چسب چسبوندم به درآور کنار آینه هر وقت نگاش میکنم احساس میکنم من زدم کشتمش :(( این عذاب وجدان منو کشته :ymdevil:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 13 تیر1399 - 3:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت مهندس حمید و حضار دوست
ماسفت ۸۴۰ را از روی فلزیاب به اصطلاح شرکتی دیپ مستر برداشتم و به جای ماسفت روی مدار خودم لحیم کردم از نظر خود این احتمالا بهتره. اولا این ماسفت مال حداقل ده سال پیش هست و ممکنه کپی یا دوستانش نباشه یا موادش خوب باشه. حال تفاوت های اولیه که من دیدم اینه که عدد اولیه با لوپ کت ۶ شصت سانتی مقداری رفته بالا و حدود ۲۹۴ رسیده و با بالا بردن لوپ از روی کف زمین در خانه مقداری هم بالاتر میره و به ۳۱۰ میرسه. که با ماسفت قبلی در داخل خانه عدد اولیه به ۲۵۰ می رسید در بیرون هم به ۲۸۵ حدودا می رسید. حالا به نظر من نتیجه اینطوری میشه که می دونیم که لوپ کت ۶ ظرفیتش بیشتر در میاد حدود ۴۴۰ میکرو هانری و این باعث بالا رفتن مقداری عدد اولیه میشه. چرا با ماسفت قبلی از ۳۰۰ کم میشد علتش اینه که احتمالا این ماسفت مال دیپ مستر بهتر عمل میکنه و عدد واقعی تر ایجاد میکنه. اعداد دوم و سوم با این ماسفت حدود ۵۶۰ و ۷۶۹ دیده میشه داخل خانه.به نظر من این ماسفت بهتر از قبلی کار میکنه. برد را نسبت به قبلی یا عینی هست یا کمی بهتر.
باز به نظر من تفاوت دیپ مستر ایکس پنج با فلزجو در تست داخل خانه اینه دیپ مستر با پالس القایی (Y) کار میکنه و با وجود این که لوپ یکسان را در نقطه ای از خانه میزارم که تقریبا یک متر و نیمی با چار جوب درب اتاق فاصله داره می تونه بهتر خودش رو هنگام بالانس وفق کنه و فلزات مورد تست را کمی بهتر از فلزجو بزنه (بیشتر)
اینجاشو به نظر من ظاهرا اینطور دیده میشه که با کناره های لوپ در دیپ مستر اطراف کم تداخل ایجاد میکنه به خاطر نوع پالس و ... و به این خاطر میشه داخل خانه به برد بیستر رسید. بیرون از خانه هنوز تست درست حسابی نکرده ام ... عرض کردم تست... نه اینکه..‌.
می خوام آیسی ۳۵۷ را از سوکت بردارم و مستقیم بزنم برد. که اونم صد در صد مطمین نیستم که در آینده بخوام با آی سی دیگری تعویض کنم در میانه مونده ام
مهندس حمید عزیز نظرتون را در این موارد می فرمایین.

همیشه امید داشته باش

سه شنبه 17 تیر1399 - 4:12pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
تفاوت عدد اول بین 250 تا 300 مساله مهمی نیست و به جزئیات زیادی از جمله ماسفت میتونه ربط داشته باشه. کما اینکه اگر عرض پالس رو هم تغییر بدین نزدیک به همین مقدار تفاوت در عدد اول بوجود میاد و اهمیتی هم نداره.
در مورد سیستم القایی پالس Y متوجه نشدم منظورتون چی هست. تمام فلزیابهای پالسی از نظر ایجاد پالس در کویل و نوع میدانی که تولید میکنن مشابه هم هستن. پس اینکه پالس تفاوت داره و بنابراین کویل در فلان فلزیاب از کنار کمتر میزنه اصلا صحت نداره. به حرفها و تبلیغات هم توجه نکنین. وانگهی اون که لورنز و حتی مینلب هست با همه اصطلاحات تجاری و تبلیغاتی که ذکر کردن دقیقا همون مدل سنسی رو دارن که یک فلزیاب پالسی ساده داره. تفاوت محسوسی وجود نداره. دیگه سایر فلزیابهای متفرقه که جای خود دارن.
قبلا هم مشکلتون رو گفته بودین من عرض کردم با لوپ کوچکتر تست کنین که در منزل بهتر قابل بررسی باشه. ظاهرا بردهایی که شما گرفتین با ارقامی که من همیشه عرض کردم اختلاف داشته. در این صورت مدار شما اشکالی داره که باید برطرف کنین. وگرنه مقایسه مداری که طراحش به شما میگه این برد شما رو کمتر از حد مورد انتظار میدونه با دستگاهی که سالم هست درست نیست. حتی در مورد فیبر هم عرض کردم فیبر شما هر چقدر هم خوب باشه فیبر اصلی نیست که من طراحی کردم و دلایلش رو هم عرض کردم. اگر میخواین از فلزجو استفاده کنین طراحش من هستم و باید مو به مو توجه کنین. این نمیشه شما تصور کنی یا فلانی فکر کنه احیانا چیزی بیشتر بلده و به زعم خودش کار بهتری صورت بده ولی به نتیجه ای که مد نظر من بوده نرسه و بعد اینجا و اونجای مدار به دنبال رفع اشکالی باشه که شاید ابتکارات خودش باعث این اشکالات شده باشه!

سه شنبه 17 تیر1399 - 8:08pm

درودفراوان خدمت مهندس حمید عزیز @};-
وقت بخیر خسته نباشید
مهندس جان علت بردکم دستگاه من از چه موردی میتونه باشه
با لوپ 30 سانت تخت ، کیفت لوپ خوبه
سکه 500 تومنی رو توی 28 سانت میزنه
اعداد سه گانه بالا است 890 750 480
=======================
در ضمن باطری دستگاه زود خالی میکنه
عدد شارژباطری روی 18 است هنگامی که لوپ متصل می شود عدد به 15 میرسد و بعد چند دقیقه power off نمایش داده می شود
بی زحمت میفرمایید ایرادات دستگاه من از کجاست
با سپاس از لطف و مرحمت شما مهندس جان ^:)^

چهارشنبه 18 تیر1399 - 6:44pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
علاوه بر عدد اول که خیلی بالاست عدد دوم و سوم شما هم بالاست. بنظر میاد دستگاه شما چند ایراد داره. اگر از کویل مطمئن هستین کابلش رو بررسی کنین باید طبق توصیه راهنما باشه. قطعات اطراف ایسی 357 هم چک کنین اشتباه نذاشته باشین. در مورد وضعیت باطری هم یا اشکال از خود باطری هست یا BS170 مشکل داره و یا شاید در مدار اتصالی داشته باشین.

چهارشنبه 18 تیر1399 - 7:39pm
مدیر سایت
مدیر سایت

daniall22 نوشته است:
درودفراوان خدمت مهندس حمید عزیز @};-
وقت بخیر خسته نباشید
مهندس جان علت بردکم دستگاه من از چه موردی میتونه باشه
با لوپ 30 سانت تخت ، کیفت لوپ خوبه
سکه 500 تومنی رو توی 28 سانت میزنه
اعداد سه گانه بالا است 890 750 480
=======================
در ضمن باطری دستگاه زود خالی میکنه
عدد شارژباطری روی 18 است هنگامی که لوپ متصل می شود عدد به 15 میرسد و بعد چند دقیقه power off نمایش داده می شود
بی زحمت میفرمایید ایرادات دستگاه من از کجاست
با سپاس از لطف و مرحمت شما مهندس جان ^:)^

@};- @};- با سلام کسب اجازه از محضر عزیز مهندس حمید بزرگوار @};- @};-
اول بگید ماسف دستگاه چی هست ؟ چون اعداد سگانه بالا از جنس سیم و تعداد بیشتر از حد نرمال سیمپیچ و عامل آخر جنس ماسفت هست
دوم اینکه لوپ رو با چه سیمی ساختید ؟
سوم مدل باطری چی هست و چند امپره ؟ چون باطری شما ضعیف و تقلبی باید باشه که بعد از چند دقیقه power off نشون میده

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 19 تیر1399 - 7:54am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2653 , 2654 , 2655 , 2656 , 2657 , 2658 , 2659 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mehdighz و 123 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure