انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 17 اردیبهشت1403 - 12:35am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2652 , 2653 , 2654 , 2655 , 2656 , 2657 , 2658 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
مهندس حمید عین حقیقت رو فرموده اند. ولی با این امکاناتی که در دست اکثر دوستان هست اکثرا نشده بصورت تخت این لوپهای بزرگ را بسازند اونهم تاشو. مثلا من همین افشان را به روش معمولی درست کرده ام و با تفاوت اینکه مال من تک نفری هست و به تنهایی میشه با لوپ بزرگ مثل لوپ کوچک کار کرد چون تک نفری که سیستم کار میکنه با اضافه کردن یه سیم ریست به راحتی میشه نقطه ای رو بار ها به راحتی بالانس کرد و با دست خودت ناهنواریها و بالا و پایین شدن لوپ را تنظیم کرد. و حالا دیگه حالت تخت برای این روش من مشکل تراز بقیه هست که بسازم البته اگه عکس هاش را بزارید استفاده می کنیم. بالاخره همه علاقه مندان دوست دارن از بهترین لوپ و فریم ها برای فلز جو استفاده بکنند.یه ضرب المثل واقعی از قدیم هست کوزه گر خودش از کوزه شکسته آب می خورد. البته اگه به این خاطر اینو گفتم . مثال ماها که توانمون برای داشتن فلزیاب های پولی کم هست یا خوب نیست از این فلزیاب دست ساز پر تعریف استفاده می کنیم. در حالیکه اکثر اونهایی که از فلزیاب های گران قیمت استفاده می کنند نه طریقه کارکرد فلزیابها را به خوبی می دانند نه تا حالا دست به ساخت و لحیم کردن یک دونه فیش زده اند. حالا ماها که علاقه شدیدمون به کار با این پالسزنها که سال هاست از حد گذشته باید با لوله ها و ... دست و پنجه نرم کنیم تا چیزی درست بکنیم هم شبیه کارخانه ای بشه هم کار کرد خوب داشته باشه. بعدش هم همه جا به اپراتوران دارنده فلزیاب شرکتی می گویند مهندس. به اپراتوران فلزجو هم میگن مهندس . و شاید بعضی جاها هم فکر کنن که فلان مهندس یه دستگاه لپتاپ دار داشت عجب دستگاهی بود. دیگه فکر نمی کنن که نود نه درصدشون به درد نخورده اند. مهندس واقعی مهندس حمید هستند که به واسطه ایشون ما را هم مهندس حساب می کنند و احترام میزارن و بعضی جاها وقتی که می شنون دستگاه ساخته شده به دست خود طرف هست و تونسته حتی یه دونه تکه آهن بزنه حتی در بیست سانتی. دیگه احترامات کلا بالا میره و اینبار مهندس را از ته قلب میگن. از مهندس حمید تشکر میکنم.

همیشه امید داشته باش

دوشنبه 9 تیر1399 - 5:39pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. لطف دارین. :ymhug: @};-

دوشنبه 9 تیر1399 - 7:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت استاد حمید عزیز
مهندس جان یه سوال داشتم از خدمتتون میخواستم ببینم تا الان از ماسفت w20NB50 استفاده کردین ایا عملکرد خوبی داره و تفکیک درست انجام میده، ممنون از محبتتون.

سه شنبه 9 تیر1399 - 12:27am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خیر استفاده نکردم ولی بر اساس مشخصات دیتاشیت ماسفت خوبی هست و احتمالا با تفکیک هم مشکلی نداشته باشه.

سه شنبه 9 تیر1399 - 1:15am
مدیر سایت
مدیر سایت

Farshadh54 نوشته است:
سلام خدمت استاد حمید عزیز
مهندس جان یه سوال داشتم از خدمتتون میخواستم ببینم تا الان از ماسفت w20NB50 استفاده کردین ایا عملکرد خوبی داره و تفکیک درست انجام میده، ممنون از محبتتون.

با سلام و درود خدمت مهندس حمید عزیز و بزرگوار @};-
بنده چند تا مدل از سری ماسفت های N / nm رو که تست کردم اعداد سگانشون خیلی بالا بودن واسه همین دیگه از این سری استفاده نمیکنم . حالا شما تست کن اینو با لوپ 20 که دور از فلزات بزرگ باشه و اعداد سگانه رو ببین چند میده ؟ :YMPEACE:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 10 تیر1399 - 8:26am

سلام مهندس خسته نباشی @};-
یک فریم ۱×۱ درست کردم با ۱۰دور سیم افشان ۱*۱ وقتی به مدار وصل میکنم سیستم روشن نمیشه و هیت سینک خیلی داغ میشه یعنی مانیتور و بلندگو هیچ واکنشی نشون نمیدن اما با لوپ های کوچک مدار کار میکنه و مشکلی نداره! :-s

چهارشنبه 11 تیر1399 - 12:28pm
مدیر سایت
مدیر سایت

@};- @};-
amir021teh نوشته است:
سلام مهندس خسته نباشی @};-
یک فریم ۱×۱ درست کردم با ۱۰دور سیم افشان ۱*۱ وقتی به مدار وصل میکنم سیستم روشن نمیشه و هیت سینک خیلی داغ میشه یعنی مانیتور و بلندگو هیچ واکنشی نشون نمیدن اما با لوپ های کوچک مدار کار میکنه و مشکلی نداره! :-s

@};- با سلام به فلزجو خوش آمدید
خوب وقتی با لوپهای کوچیک مدارت کار میکنه مشخصه که اشکال از لوپ 1 متری شماست ! اتصالات کانکتور رو بررسی کن که دوسر کابل در داخل کانکتور به هم اتصال نکرده باشن ، اهم بگیر ببین اهم درست میده لوپ یا نه ؟ اگر اهم درست نداد که باید زیر یک اهم بشه ، اگر اهم درست نداد پس اتصالی داره یا در کابل رابط یا در اتصال دادن کابل به سیمپیچ لوپ اشتباهی رخ داده ، در ضمن لوپ 1 رو فقط در خاج از شهر میتونی خوب تست کنید :YMPEACE:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 11 تیر1399 - 12:56pm

ممنونم چک میکنم حتماً

چهارشنبه 11 تیر1399 - 7:26pm

آقا مهدی تست کردم الان حتی لوپ کوچیک هم متصل میکنم دیگه دستگاه روشن نمیشه ~X( اما وقتی بدون لوپ دستگاه رو روشن میکنم مشکلی نداره و بعدش لوپ رو وصل میکنم دستگاه کار میکنه چکار باید بکنم

جمعه 13 تیر1399 - 2:30pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز این رو که بارها گفتیم و در پستهای اخیر هم تکرار کردیم. چنین حالتی وقتی پیش میاد که BS170 معیوب باشه. این باعث میشه ماسفت بصورت دائمی روشن بمونه و وقتی کویل رو متصل میکنین جریان زیادی از باطری بکشه که مشابه اتصال کوتاه در مدار هست و لذا مدار روشن نمیشه.

جمعه 13 تیر1399 - 2:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2652 , 2653 , 2654 , 2655 , 2656 , 2657 , 2658 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , Resa و 110 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure