انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 4:44pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2651 , 2652 , 2653 , 2654 , 2655 , 2656 , 2657 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

BS170 و آپ امپ انواع غیر اصلی یا تقلبی زیاد دارن. پس باید مطمئن باشین قطعه سالم روی دستگاه انداختین. سایر قطعاتی هم که به این قطعات متصل هستن بررسی کنین. هر ایرادی در بخش آنالوگ مدار میتونه به کویل ارور منجر بشه.

جمعه 6 تیر1399 - 1:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
BS170 و آپ امپ انواع غیر اصلی یا تقلبی زیاد دارن. پس باید مطمئن باشین قطعه سالم روی دستگاه انداختین. سایر قطعاتی هم که به این قطعات متصل هستن بررسی کنین. هر ایرادی در بخش آنالوگ مدار میتونه به کویل ارور منجر بشه.

ممنون

جمعه 6 تیر1399 - 11:32pm

سلام وقت بخیر
جناب مهندس حمید عزیز @};-
دو تا مدار مونتاژکردم

یکی از مدار ها 7812 کمی داغ میکنه و لوپ رو نمشناسه، تمامی قطعات رو جنس عالی انداختم
مدار دومی یه مدت کار میکرد ولی از دیروز کویل ارور میده
مونتاژ و لحیم کاری رو در حد خیلی خوبی انجام دادم
این ایراد امکان داره از میکرو باشه ؟
با سپاس از زحمات شما

یکشنبه 8 تیر1399 - 8:51am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اشکال مدار اول چنانکه بارها گفتیم احتمالا از BS170 هست. در مورد مدار دوم هم میتونه همینطور باشه. بهرحال گفتیم هر اشکالی در بخش انالوگ مدار یعنی اطراف ماسفت و آپ امپ میتونه به کویل ارور منجر بشه. به ندرت پیش میاد به میکرو ربط داشته باشه.

یکشنبه 8 تیر1399 - 1:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باسلام مهندس ببخشید :x

مناسب ترین روش برای تهیه سیم پیچ لوپ 1*1 با سیم 0.5 افشان کدام روش می باشد و بیشترین برد را دارد .

کدامیک از شکلهای زیر بهترین و کدام بدترین هست .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

یکشنبه 8 تیر1399 - 5:17pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
سیم افشان 0.5 بخودی خود برای فریم یک متری کمی ضعیف هست و من سیم افشان 0.75 رو بیشتر توصیه میکنم. ضمن اینکه هر چه سیم نازک تر باشه تاثیر روش پیچیدن هم روی کارکرد کویل کاهش پیدا میکنه. بهرحال در تصویر شما روش B مناسب تر هست و پس از اون روش A هم بد نیست. روش C بدترین حالت هست. ضمن اینکه بنظر میاد شما تعداد دورها رو در هر سه روش 11 در نظر گرفتین که مناسب نیست و برای فریم 1 متری 10 دور باید بپیچین.

یکشنبه 8 تیر1399 - 5:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون مهندس جان @};-

چون فرم 1*1 تاشو هست میخوام تخت دو طبقه بپیچم و داخل لوله قرار بدم ولی گوشه های تاشو رو بصورت کابلی درست کنم که موقع باز کردن و جمع کردن دردسرساز نشه اگه خوب در اومد حتما عکس میزارم . احتمالا روش B رو درست کنم که تو لوله جا شه @};-

بله درست میفرمایید اگه اشتباه نکنم 11 دور برای لوپ گرد با قطر 1 متر بود :ymblushing:

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

یکشنبه 8 تیر1399 - 5:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اکثرا لوپهای بزرگ ۱ در ۱ که با افشان درست شده برای فلزجو از روش شبیه سوم در پست بالا استفاده شده فقط با این تفاوت که فاصله بین سیمها خود بخود وجود داره به خاطر اینکه با دست پیچیده میشن و این فاصله خود باعث تعادل خاصیت خازنی شده و نیز با این خاطر از اکثر کابلهای آماده برای ساختن لوپ بهتر عملکرد میکنه. پس لوپ با سیم افشان بهتر از روش c و کابلی هست.

همیشه امید داشته باش

یکشنبه 8 تیر1399 - 6:09pm
مدیر کل
مدیر کل

signal نوشته است:
ممنون مهندس جان @};-

چون فرم 1*1 تاشو هست میخوام تخت دو طبقه بپیچم و داخل لوله قرار بدم ولی گوشه های تاشو رو بصورت کابلی درست کنم که موقع باز کردن و جمع کردن دردسرساز نشه اگه خوب در اومد حتما عکس میزارم . احتمالا روش B رو درست کنم که تو لوله جا شه @};-

بله درست میفرمایید اگه اشتباه نکنم 11 دور برای لوپ گرد با قطر 1 متر بود :ymblushing:

ایشالا موفق باشین.
در مورد 11 دور اگر لوپ گرد یک متری باشه درست هست. اما اگر فریم مربعی 1 در 1 باشه همون 10 دور مناسبه. در واقع لفظ درست این هست که به کویلهای گرد لوپ میگیم و یک عدد بعنوان قطرش بیان میکنیم. اما به کویلهای مربعی فریم گفته میشه که یک عدد بعنوان اندازه ضلع یا دو عدد بعنوان طول و عرض براش قید میشه.

یکشنبه 8 تیر1399 - 6:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

delta2014 نوشته است:
اکثرا لوپهای بزرگ ۱ در ۱ که با افشان درست شده برای فلزجو از روش شبیه سوم در پست بالا استفاده شده فقط با این تفاوت که فاصله بین سیمها خود بخود وجود داره به خاطر اینکه با دست پیچیده میشن و این فاصله خود باعث تعادل خاصیت خازنی شده و نیز با این خاطر از اکثر کابلهای آماده برای ساختن لوپ بهتر عملکرد میکنه. پس لوپ با سیم افشان بهتر از روش c و کابلی هست.

سلام
البته دلتای عزیز وقتی جناب مهندس حمید که خودشون طراح سازنده و استاد کار هستن و می فرمایدند که B درسته قطعا درسته و باید پذیرفت .
بنده هم یک فریم با روش B ساختم به بشکل تا شو و با سیم افشان 1 که عالی عمل می کنه ، فقط هنر پیچیدنش مهمه اگر تصاویرش رو پیدا کردم خدمت دوستان می زارم .
در این فریم هرچی حالت خازنی کم تر باشه برای تفکیک دستگاه هم مفید تر .
موفق باشید .

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

یکشنبه 8 تیر1399 - 10:50pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2651 , 2652 , 2653 , 2654 , 2655 , 2656 , 2657 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Arazkaradeniz , Google و 132 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure