انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 4:11pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2650 , 2651 , 2652 , 2653 , 2654 , 2655 , 2656 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام استاد حمید خسته نباشید واقعا سپاس از اینهمه صبوری وکمک بی منت شما واقعا یدونه ای مهندس میشه تو قسمت پاور فلزجو از مثلا سه باتری لیتیومی و یک ماژول افزایش ولتاژ دی سی استفاده کرد بازم تشکر

جمعه 30 خرداد1399 - 1:51pm
مدیر کل
مدیر کل

daniall22 نوشته است:
با سپاس فراوان از شما مهندس حمید عزیز @};-
بایت زحمات بی منتی که برای بنده و دوستان انجام میدهید
1- عدد ولتاژ روی ال سی دی با ولتاژ باطری هم خوان نیست آیا ایراد از مقاومتهای 19 و 20 می باشد؟
2- علت کار نکردن کلیدها (فقط کلید ok کار میکند)
^:)^

خواهش میکنم. @};-
1- بله در راهنما اشاره داشتم. البته جامپر بزرگ زیر میکرو هم مربوط به همین مساله هست که باید متصل باشه.
2- یا اشکال از خود کلیدها و سیمکشی اونهاست یا میکرو معیوب شده.

جمعه 30 خرداد1399 - 2:26pm
مدیر کل
مدیر کل

Dadson نوشته است:
سلام استاد حمید خسته نباشید واقعا سپاس از اینهمه صبوری وکمک بی منت شما واقعا یدونه ای مهندس میشه تو قسمت پاور فلزجو از مثلا سه باتری لیتیومی و یک ماژول افزایش ولتاژ دی سی استفاده کرد بازم تشکر

ممنون. خواهش میکنم. @};-
بله این مساله رو بارها دوستان مطرح کردن و عرض کردم شدنی هست ولی اولا این ماژولها نویز قابل ملاحظه ای دارن که ثبات مدار رو کمی پایین میاره و در ثانی دیگه ولتاژ نمایش داده شده باطری روی ال سی دی واقعی نیست و متوجه میزان خالی شدن باطری نمیشین. ضمن اینکه باطری هم کمی زودتر خالی میشه.

جمعه 30 خرداد1399 - 2:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
Dadson نوشته است:

ممنون. خواهش میکنم. @};-
بله این مساله رو بارها دوستان مطرح کردن و عرض کردم شدنی هست ولی اولا این ماژولها نویز قابل ملاحظه ای دارن که ثبات مدار رو کمی پایین میاره و در ثانی دیگه ولتاژ نمایش داده شده باطری روی ال سی دی واقعی نیست و متوجه میزان خالی شدن باطری نمیشین. ضمن اینکه باطری هم کمی زودتر خالی میشه.

سلام دوستان و استاد حمید فلزجو ناگهانی خاموش شده رگلاتور 5ولت داغ میکنه روشن هم نمیشه اما ولتاژها دقیق هستندمشکل کجاست ممنون از لطفتان

دوشنبه 1 تیر1399 - 12:09am
مدیر کل
مدیر کل

داغ کردن رگولاتور 5 ولت میتونه بدلیل معیوب شدن این قطعه یا وجود اتصالی روی خط ولتاژ 5 ولت باشه. مثلا ممکنه سیمهای ال سی دی اتصالی کرده باشه یا حتی میکرو مشکل داشته باشه.

دوشنبه 1 تیر1399 - 1:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
داغ کردن رگولاتور 5 ولت میتونه بدلیل معیوب شدن این قطعه یا وجود اتصالی روی خط ولتاژ 5 ولت باشه. مثلا ممکنه سیمهای ال سی دی اتصالی کرده باشه یا حتی میکرو مشکل داشته باشه.

مهندس جان اصلا روشن نمیشه رگلاتور هم تعویض کردم

دوشنبه 2 تیر1399 - 2:26pm
مدیر کل
مدیر کل

وقتی روی خط 5 ولت مشکلی داشته باشین طبیعیه که مدار روشن نشه! چون میکرو و ال سی دی با ولتاژ 5 کار میکنن. این مطلب به جای دیگه مدار هم ربط نداره. برای همین عرض کردم این قسمتها رو بررسی کنین. اگر قطعه ای مشکل داشته باشه و از داخل اتصال کرده باشه غیر از رگولاتور اون هم باید داغ بکنه. اما اگر اتصالی بین سیمها داشته باشین با تست اهم متر مشخص میشه.

دوشنبه 2 تیر1399 - 4:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
وقتی روی خط 5 ولت مشکلی داشته باشین طبیعیه که مدار روشن نشه! چون میکرو و ال سی دی با ولتاژ 5 کار میکنن. این مطلب به جای دیگه مدار هم ربط نداره. برای همین عرض کردم این قسمتها رو بررسی کنین. اگر قطعه ای مشکل داشته باشه و از داخل اتصال کرده باشه غیر از رگولاتور اون هم باید داغ بکنه. اما اگر اتصالی بین سیمها داشته باشین با تست اهم متر مشخص میشه.

مهندس جان مشکل آی سی اصلی بود عوض کردم درست شده اما لپ رو نمی شناسه سیم لپ رو برسی کردم آی سی معمولی و فلزی رو تغییر دادم اما درست نشد

سه شنبه 2 تیر1399 - 12:01am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
پس مدار شما مشکل دیگری هم داره. مساله میتونه از BS170 یا ماسفت یا اپ امپ باشه.

سه شنبه 2 تیر1399 - 12:56am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
پس مدار شما مشکل دیگری هم داره. مساله میتونه از BS170 یا ماسفت یا اپ امپ باشه.

مهندس عزیز خسته نباشید هر سه تا رو عوض کردم درست نشد به غیر از این سه قطعه کدام قطعه رو تعویض کنم؟

جمعه 6 تیر1399 - 8:45am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2650 , 2651 , 2652 , 2653 , 2654 , 2655 , 2656 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Arazkaradeniz و 128 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure