انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 4:14pm

پاسخ به موضوع  [ 27745 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2649 , 2650 , 2651 , 2652 , 2653 , 2654 , 2655 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
vmali نوشته است:
سلام مهندس و خسته نباشی . دستگاه من داشت کار میکرد که یهو هنگ کرد و روی گزینه sensitivity گیرکرد بعد سیم لوپ رو کشیدم روشن کردم درست شد ولی باز دوباره وصل کردم هممین جوری شد با یک لوپ دیگه هم تست کردم همین جوری شد بعد ای سی رو پروگرام کردم روسن کردم عدد ها برای کنتراست اومد بعد اوکی که زدم روی demo گیر کرد دوبار پروگرام کردم باز هم همین جوری شد

ممنون.
مشکل شما ارتباطی به لوپ و ماسفت و این چیزها نداره. در مورد گیر کردن کلید یا اشکال از خود کلید و سیمکشی اون هست یا میکرو معیوب شده. اما اینکه در دفعات بعدی میکرو دمو رو نشون میده به پروگرام میکرو ربط داره که توضیحش رو در راهنما دادم و به همین نکته هم اشاره داشتم.

سلام مهندس حميد عزيز.
مهندس جان يه سوالي داشتم،من چندتا از مدار شما ساختم و همشون خوب كار ميكنن منتهي يه تفاوتي درونشون من ديدم اونم اينكه مثلا يكيشون رو روشن ميكنم و روي حساسيت ١٥ اولش صدا نميده و حدود يك دقيقه بعد بالانس لازم ميشه و صدا ميده.
ولي يكي همونكه روشن ميكنم بعد چند ثانيه شروع ميكنه به صدا دادن و بايد زود زود بالانس كن تا وقتيكه به استيبل برسه.
من به عدد انتگرال دقت كردم ديدم اونيكه زودتر صدا ميده شيب تغييرات عددش بيشتر هست واي اون يكي آروم تر.
حالا ميخام بدونم اين از كجاي مدار ميتونه باشه و اينكه اگه بخام اين موضوع استيبلي عدد انتگرال رو بهينه تر بكنم كدوم قسمت رو روش كار كنم؟؟
چون من خروجي رگلاتور ١٢ ولت رو نگا ميكردم متوجه شدم در حد ميلي ولت داره كم ميشه و با كم شدن اون هم انتگرال عددش كمتر ميشه.فكرم رسيد كه رگلاتور ١٢ ولت رو يه كاريش بكنم مثلا با مدل هاي پيشرفته تر كه هم نويز كمتري دارن هم لود رگوليشن و بار رگلويشن كمتري دارن البته بنظرم بهتر هست ورودي ولتاژ رگلاتور هم كمتر باشه كه كمتر داغ كنه و تلفات توان هم روي رگلاتور چون خطي هست كمتر بشه.

یکشنبه 24 خرداد1399 - 12:53am
مدیر کل
مدیر کل

این مساله از کیفیت قطعات هست که در بین اونها آپ امپ و رگولاتور 7812 نقش اصلی رو داره. در مورد رگولاتور کیفیت مدلهای مختلف با هم تفاوت محسوسی داره ولی حالت ایده آل وجود نداره.

یکشنبه 24 خرداد1399 - 1:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
سلام مهندس وققت بخیر
من یه فلزجو دارم که با ماسفت 840 بدون مشکل کار میکنه
اما وقتی از 11nk100 یا 18nk80 استفاده میکنم کویل ارور میده،
ماسفت ها هم تست شدن همه سالمن
bs170 رو هم عوض کردم مشکل از چی میتونه باشه؟

یکشنبه 25 خرداد1399 - 11:19am
مدیر کل
مدیر کل

هر دو ماسفت باید بدون هیچ تغییری در مدار بخوبی کار کنن. این چیزی هست که بارها تست شده. حتی جهت نصبشون هم مثل هم هست.

یکشنبه 25 خرداد1399 - 2:14pm

babayi.sajjad نوشته است:
حمید نوشته است:
vmali نوشته است:
سلام مهندس و خسته نباشی . دستگاه من داشت کار میکرد که یهو هنگ کرد و روی گزینه sensitivity گیرکرد بعد سیم لوپ رو کشیدم روشن کردم درست شد ولی باز دوباره وصل کردم هممین جوری شد با یک لوپ دیگه هم تست کردم همین جوری شد بعد ای سی رو پروگرام کردم روسن کردم عدد ها برای کنتراست اومد بعد اوکی که زدم روی demo گیر کرد دوبار پروگرام کردم باز هم همین جوری شد

ممنون.
مشکل شما ارتباطی به لوپ و ماسفت و این چیزها نداره. در مورد گیر کردن کلید یا اشکال از خود کلید و سیمکشی اون هست یا میکرو معیوب شده. اما اینکه در دفعات بعدی میکرو دمو رو نشون میده به پروگرام میکرو ربط داره که توضیحش رو در راهنما دادم و به همین نکته هم اشاره داشتم.

سلام مهندس حميد عزيز.
مهندس جان يه سوالي داشتم،من چندتا از مدار شما ساختم و همشون خوب كار ميكنن منتهي يه تفاوتي درونشون من ديدم اونم اينكه مثلا يكيشون رو روشن ميكنم و روي حساسيت ١٥ اولش صدا نميده و حدود يك دقيقه بعد بالانس لازم ميشه و صدا ميده.
ولي يكي همونكه روشن ميكنم بعد چند ثانيه شروع ميكنه به صدا دادن و بايد زود زود بالانس كن تا وقتيكه به استيبل برسه.
من به عدد انتگرال دقت كردم ديدم اونيكه زودتر صدا ميده شيب تغييرات عددش بيشتر هست واي اون يكي آروم تر.
حالا ميخام بدونم اين از كجاي مدار ميتونه باشه و اينكه اگه بخام اين موضوع استيبلي عدد انتگرال رو بهينه تر بكنم كدوم قسمت رو روش كار كنم؟؟
چون من خروجي رگلاتور ١٢ ولت رو نگا ميكردم متوجه شدم در حد ميلي ولت داره كم ميشه و با كم شدن اون هم انتگرال عددش كمتر ميشه.فكرم رسيد كه رگلاتور ١٢ ولت رو يه كاريش بكنم مثلا با مدل هاي پيشرفته تر كه هم نويز كمتري دارن هم لود رگوليشن و بار رگلويشن كمتري دارن البته بنظرم بهتر هست ورودي ولتاژ رگلاتور هم كمتر باشه كه كمتر داغ كنه و تلفات توان هم روي رگلاتور چون خطي هست كمتر بشه.

ممنون مهندس از راهنمایی تون اول اینکه مشکل sensitivity از کلید بود که خراب شده بود و دوم هم مشکل از پروگرام میکرو بود که حل شد

دوشنبه 26 خرداد1399 - 2:23pm

سلام مهندس حمید عزیز
وقت بخیر
یه مشکلی دارم
موقعی که دستگاه رو روشن میکنم سیستم بالا میاد و بوق میزنه و نور صفحه کم میشه بعد انگار که ریست میشه شروع میکنه به چشمک زدن به صورت مداوم
احتمال داره از تنظیم فیوز بیتها باشه
لطفا راهنمایی بفرمایید با سپاس از شما

پنج شنبه 29 خرداد1399 - 7:57am
مدیر سایت
مدیر سایت

daniall22 نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز
وقت بخیر
یه مشکلی دارم
موقعی که دستگاه رو روشن میکنم سیستم بالا میاد و بوق میزنه و نور صفحه کم میشه بعد انگار که ریست میشه شروع میکنه به چشمک زدن به صورت مداوم
احتمال داره از تنظیم فیوز بیتها باشه
لطفا راهنمایی بفرمایید با سپاس از شما

باسلام
حالا تا مهندس حمید تشریف بیارن بنده مقداری راهنمایی میکنم ، اول اینکه اگر کاملا به ولتاژ های اصلی روی مدار مشخص شده در فایل راهنما مطمئن هستید ، اگر موقع روشن کردن اولین بار اعداد معکوس ظاهر شدن که باید سریع کلید اوکی رو بزنید تا برنامتون در یک کنتراست واضح روی ال سی دی ثابت بشه ، اگر اینکارو نکرده باشید ( چون فرمایش کردید بوق میزنه و نور ال سی دی کم و زیاد میشه ) ممکنه پروگرام اوکی باشه و باید داخل منو برید و یکجوری سعی کنید به زحمت نوشته های منو رو بخونید تا برسید به تنظیم کنتراست نوشته های داخل ال سی دی تا رنگش رو بیشتر کنید تا قابل خوندن بشن ، اگر نتونستید دوباره پروگرام ریست کنید و اینبار حواصتون باشه وقتی روشن کردید بعد از دو ثانیه باید کلید اوکی رو بزنید تا کنتراست نوشته ها میزان و خوانا بشن :YMPEACE: و رد غیر اینصورت ممکنه اشکال در پروگرام شما باشه @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 29 خرداد1399 - 8:15am

سلام مهدی جان
ممنون از شما
دستگاه که روشن میشه بوق میزنه نوشته !!! DEMO میاد بعد چند ثانیه شروع میکنه به چشمک زدن و بوق زدن تا وقتیکه صدا قطع میشه نور صفحه میره
دو سه مرتبه که روشن و خاموش میکنم دیگه روشن نمیشه باید چند دقیقه بگذره ، دوباره که روشنش میکنم میاد بالا کلید ها هم کار نمیکنه
میکرو هم عوض کردم ولی باز هم تغییری نکرد

پنج شنبه 29 خرداد1399 - 10:22am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
با توجه به مواردی که فرمودین مدار شما چند اشکال داره! یکی پروگرام میکرو هست که باید طبق روال و توصیه ای که در راهنما گفتیم عمل کنین. دیگری هم به احتمال زیاد معیوب بودن BS170 هست که ماسفت رو روشن نگه میداره و سبب میشه مدار خاموش و روشن بشه.

پنج شنبه 29 خرداد1399 - 1:47pm

با سپاس فراوان از شما مهندس حمید عزیز @};-
بایت زحمات بی منتی که برای بنده و دوستان انجام میدهید
1- عدد ولتاژ روی ال سی دی با ولتاژ باطری هم خوان نیست آیا ایراد از مقاومتهای 19 و 20 می باشد؟
2- علت کار نکردن کلیدها (فقط کلید ok کار میکند)
^:)^

پنج شنبه 29 خرداد1399 - 3:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27745 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2649 , 2650 , 2651 , 2652 , 2653 , 2654 , 2655 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 162 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure