انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 2:32pm

پاسخ به موضوع  [ 27744 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2648 , 2649 , 2650 , 2651 , 2652 , 2653 , 2654 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
بله جایی که میتر منفی شروع میشه تا جاییکه تموم میشه معادل حجم حدودی حفره هست. از 4 جهت هم باید انجام بدین که مشخص تر باشه.
فلز کوچک در عمق بالا که کلا سنس نمیشه. اگر عمقش تا حدی باشه که سنس بده فقط در مرکز لوپ و بصورت جزئی هست و حجم خاصی نمیده.

ببخشید که اذیتتون میکنم.توی این حالت روشی هست که بشه تشخیص داد فلز سطحیه یا توی عمق؟؟البته بجز اینکه بخایم مثلا یه بیست سی سانتی برداریم دوباره دستگاه بزنیم.روشی به غیر از این حالت

پنج شنبه 14 خرداد1399 - 2:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

برای تشخیص سطحی و عمقی بودن فلز بهترین روشی فکر کنم اولین بار به طور جدی مطرح شد در همین تاپتیک فلزجو بود که بعد اون در کانال های تلگرامی بعضی مهندسها آموزش می دهند . اصلا این دستگاه فلزجو باعث شده اپراتورها درمورد فلزیاب های دیگری که قبل استفاده میشده حساس بشن و تازه بعضی قلق ها رو با دقت بیشتر یاد بگیرن و ... یکیش همین روش استفاده از بغل لوپ برای تشخیص سنس عمقی بودن یا سطحی بودن فلز. به این صورت که لوپ را به حالت عمودی قرار می دهیم و از سطح زمین تقریبا پنج سانت یا کمتر می گیریم و جستجو میکنیم همان نقطه را. اگه سنس کرد فلز سطحی هست چون دیگه با پهلوی لوپ نمیتونه بیش از نیم متر یا کم و بیش سنس بکنه.پس اگه سنس نکرد میشه قبول کرد که حداقل فلزی اگر هست در بیش از مثال نیم متر به بالا هست . حالا باید با توجه به حجم و ... از تجربه خود استفاده کرد.در این روش پهلوی لوپ حتی میشه حجم فلز های سطحی و همچنین نقطه دقیق فلز سطح یا فلز بزرگ در عمق مثال شصت سانتی را خوب در آورد.

همیشه امید داشته باش

پنج شنبه 15 خرداد1399 - 12:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

delta2014 نوشته است:
برای تشخیص سطحی و عمقی بودن فلز بهترین روشی فکر کنم اولین بار به طور جدی مطرح شد در همین تاپتیک فلزجو بود که بعد اون در کانال های تلگرامی بعضی مهندسها آموزش می دهند . اصلا این دستگاه فلزجو باعث شده اپراتورها درمورد فلزیاب های دیگری که قبل استفاده میشده حساس بشن و تازه بعضی قلق ها رو با دقت بیشتر یاد بگیرن و ... یکیش همین روش استفاده از بغل لوپ برای تشخیص سنس عمقی بودن یا سطحی بودن فلز. به این صورت که لوپ را به حالت عمودی قرار می دهیم و از سطح زمین تقریبا پنج سانت یا کمتر می گیریم و جستجو میکنیم همان نقطه را. اگه سنس کرد فلز سطحی هست چون دیگه با پهلوی لوپ نمیتونه بیش از نیم متر یا کم و بیش سنس بکنه.پس اگه سنس نکرد میشه قبول کرد که حداقل فلزی اگر هست در بیش از مثال نیم متر به بالا هست . حالا باید با توجه به حجم و ... از تجربه خود استفاده کرد.در این روش پهلوی لوپ حتی میشه حجم فلز های سطحی و همچنین نقطه دقیق فلز سطح یا فلز بزرگ در عمق مثال شصت سانتی را خوب در آورد.

خیلی ممنون عالی بود من تا حالا تست نکرده بودم.من یه لوپ کوچک دارم معمولا با اون تست میکردم اگه میزد میفهمیدم سطحیه اگه نمیزد میفهمیدم توی عمق هشتش.این روش هم حتما تست میکنم.حالا برا تشخیص قبر اگه روشی دارید ممنون میشم بگید؟؟؟و بعد از مشخص شدن قبر،فهمیدن اینکه داخلش فلزی هست یا نه اگه برا اونم روشی هست ممنون میشم اونم بگین

جمعه 15 خرداد1399 - 2:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز با اجازه مهندس در مورد قبر نظر من این هست که بهتره با لوپ ۶۰ یا فریم ۱ متری کار بشه. باید بدونی که کاوش در گورستان اینطور نیست که لوپو دستت بگیری و راحت بچرخی. در این نوع محیط به طور مثال ۱۰۰ متر در ۱۰۰ متر اگه باشه بدان که حداقل احتمالا پنجاه بار بالانس خواهدبود چون اگه واقعا اونجا قبرستان باشه نیاز به بالانس زیاد خواهد بود. از نظر من زیاد دنبال میتر منفی نباش که با آن قبر خالی یا ... را پیدا کنی. مستقیم بدنبال سنس فلزات در قبرستان باش. می فهمم که شما نظرتون در مورد اشیای فلزی کوچک در قبرستان هست که احتمالا سنس نمیشن. در عوض اینو باید در نظر داشته باشی که اگه دستگاه پالسی مثل فلزجو جایی رو سنس بکنه و عمقش یک متر به بالا هم باشه بدان اون فلز کم نخواهد بود و حجمش چشم گیر خواهد بود. یعنی اشیایی را اگر این نقطه زنها بگیرد کم نخواهد بود خود من هم علاقه زیاد در کاوش قبرستانها دارم. برای این کار یه لوپ یک در یک به روش تک نفری و ۶۰ هم که دارم کت ۶ . مهمترین چیز اینه که در هر جایی که کار می کنی بالانس پی در پی و مورد نیاز را باید در بهترین موقعیت و دقیقترین نیاز بزنی. جایی که مرتبا میتر منفی زیاد شد کمی برگرد عقب دوباره بالانس و رد بشو اگه چیزی باشه سنس خواهد شد زیادالاف نکن خودتو به فکر چند متر آن طرفترش باش. اگه چیزی باشه می گیری نگران نباش. اصلا اصول کار با فلزیابها داشتن حوصله بی کران هست نه خود پسندی و کم کاری ... مورد خوب هم اینه اثر هاله بهترین حالتش در قبرها پدید میاد چون داخل قبر خاکش نرمتر هست و ممکنه اشیای کوچک در قبر هم هاله بزرگی ایجاد کنند و دیگه از سنس نتونند فرار کنند که برای فلزیابها بسیار عالی پسندیده هست.

همیشه امید داشته باش

جمعه 16 خرداد1399 - 12:23pm

سلام مهندس و خسته نباشی . دستگاه من داشت کار میکرد که یهو هنگ کرد و روی گزینه sensitivity گیرکرد بعد سیم لوپ رو کشیدم روشن کردم درست شد ولی باز دوباره وصل کردم هممین جوری شد با یک لوپ دیگه هم تست کردم همین جوری شد بعد ای سی رو پروگرام کردم روسن کردم عدد ها برای کنتراست اومد بعد اوکی که زدم روی demo گیر کرد دوبار پروگرام کردم باز هم همین جوری شد

پنج شنبه 22 خرداد1399 - 5:09am
مدیر سایت
مدیر سایت

delta2014 نوشته است:

@};- با سلام ، بالاخره تونستم یک ف ی ل شکن ردیف کنم که بتونم وارد این مجموعه علمی و دلنشین بشم :ymhug:
احسنت بله به این روش لبه کشی گفته میشه در اصطلاح اپراتوران حرفه ای که لوپ رو بصورت عمودی از لبه ها روی نقطه سنس حرکت میدیم ، البته این برای مواقعی هست که لوپ 20 و یا پین پوینت نداشته باشید ، که با همون لوپ 50 یا 60 لبه کشی میکنن

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 22 خرداد1399 - 10:05am
مدیر سایت
مدیر سایت

vmali نوشته است:
سلام مهندس و خسته نباشی . دستگاه من داشت کار میکرد که یهو هنگ کرد و روی گزینه sensitivity گیرکرد بعد سیم لوپ رو کشیدم روشن کردم درست شد ولی باز دوباره وصل کردم هممین جوری شد با یک لوپ دیگه هم تست کردم همین جوری شد بعد ای سی رو پروگرام کردم روسن کردم عدد ها برای کنتراست اومد بعد اوکی که زدم روی demo گیر کرد دوبار پروگرام کردم باز هم همین جوری شد

فکر میکنم ماسفت مدارتون اشکال پیدا کرده ، البته از سلامت کلید چپ و راست هم مطمئن بشید . بنده همچین موردی داشتم @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 22 خرداد1399 - 10:08am

مهدی نوشته است:
vmali نوشته است:

فکر میکنم ماسفت مدارتون اشکال پیدا کرده ، البته از سلامت کلید چپ و راست هم مطمئن بشید . بنده همچین موردی داشتم @};-

یعنی مشکل از irf840 هست اینو باید عوض کنم ؟ میتونه مشکل از atmega328 باشه ؟ کلید های دستگاه رو هم قطع کردم بازم روی demo میمونه بعد هردفعه پروگرام میکنم فیوز بیت هارو ریست میکنم باز میاد روی demo یعنی اون شمارنده کنتراست نمیاد

پنج شنبه 22 خرداد1399 - 2:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
vmali نوشته است:

سلام آقا مهدی.
شما برا قبر چه پیشنهادی دارید با توجه به تجربه ای که دارید؟

پنج شنبه 22 خرداد1399 - 5:00pm
مدیر کل
مدیر کل

vmali نوشته است:

ممنون.
مشکل شما ارتباطی به لوپ و ماسفت و این چیزها نداره. در مورد گیر کردن کلید یا اشکال از خود کلید و سیمکشی اون هست یا میکرو معیوب شده. اما اینکه در دفعات بعدی میکرو دمو رو نشون میده به پروگرام میکرو ربط داره که توضیحش رو در راهنما دادم و به همین نکته هم اشاره داشتم.

پنج شنبه 22 خرداد1399 - 6:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27744 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2648 , 2649 , 2650 , 2651 , 2652 , 2653 , 2654 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: FX5 , Google , saman2 و 187 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure