انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 2:47pm

پاسخ به موضوع  [ 27744 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2647 , 2648 , 2649 , 2650 , 2651 , 2652 , 2653 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوست عزیز
بهتون یه چیزی بگم تا حالا که هیچ کس نگفته آی سی من کاملا اصل هست و دیگه نیازی به تهیه آی سی از جای دیگر ندارم..‌.
و هیج کس با اطمینان نمیتونه بگه آقا مال من اصل بوده و از فلان جا خریدمش.
مثلا خود من در حدود هفت هشت سال پیش از همین فروشگاه های اینترنتی چند تا خریدم که دونه ای اون زمان فقط ۳۹۰ تومن یا ۳۹۰۰ ریال. فقط من به این فکر میکنم که قیمتشو در اون زمان اشتباهی حساب کرده اند و یه صفر افتاده و احتمالا قیمت هر عدد سه هزار و نهصد تومن بوده که به اشتباه سیصدو نود تومن حساب شده. مثلا خود مهندس حمید هم گفته اند در همون سالها چند تا آی سی ۳۵۷ با قیمت همین حدودها خریداری کرده اند که خوب کار میکنه. کلا این آی سی بعد ها آدم حساب شد و قیمتش همینطوری رفت بالا.
تا الان تنها راه تشخیص اصلی یا کپی اصلی بودنش در درجه اول همین درست بودن اعداد سه گانه هست و در این صورت تفکیک و ... هم سالم کار خواهد کرد در درجه دوم هم با عقل و چشم انسان به طور مستفیم باید سنجیده بشه که عمق زنیش چطوره و فلان.
خنده دارترینش اینه که خود من هنوز نفهمیده ام مال من کپی اصل هست یا ... البته رویش که مارک کارخانه ژاپن نوشته.
اگه یه جایی پانصد هزار تومن هم قیمت گفتن زیاد باور نکن که اصل باشه
ولی روی هم رفته می تونی از آقا حسین در تلگرام تهیه کنی. اکثرا قطعاتش خوبه.حداقل اون یه پولی بدست بیاره.

همیشه امید داشته باش

دوشنبه 12 خرداد1399 - 1:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سپاس داداش. اتفاقا تو تلگرام به حسین آقا پیام دادم گفت از abc عکس میفرستم

دوشنبه 12 خرداد1399 - 2:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اون فروشنده هست. هیچ وقت جواب سوالی رو درست حسابی نمیده و منحنی جواب میده. الان من بهت قول میدم حتی اون عکس اعداد را هم نمی فرسته.

همیشه امید داشته باش

دوشنبه 12 خرداد1399 - 4:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
ایسی های حسین اصلیه راحت ازش خرید کنید

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

دوشنبه 12 خرداد1399 - 10:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر مهندس حمید عزیز و دوست داشتنی.
مهندس جان در مورد شناسایی قبر چه چیزی رو پیشنهاد میکنید؟
من با فلزجو کار میکنم متاسفانه لوپ ۶۰ و یا بزرگتر تمام قبرهارو خالی نشون میده.نمیدونم بخاطر حفره ای هست که قبر داره یا چی.
خلاصه کلی گیر کردم و یکی دو نفر میگن برا قبر gpx5000 بگیر یا ایتراک.منم که اون همه پول ندارم خلاصه ممنون میشم راهنمایی کنید

چهارشنبه 14 خرداد1399 - 11:41pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
برای کاوش قبور بهترین کویل همون لوپ 60 و در مواردی فریم 1 متری هست. فلزیابهایی که نام بردین البته میتونن برای این کار مناسب باشن ولی فراموش نکنین سایز کویل بیشترین نقش رو داره. این فلزیابها معمولا بزرگترین لوپشون 45 سانتی هست که در صورت پالسی بودن مثل GPX5000 و با لوپ مونو حدود 2 متر برای فلز بزرگ برد دارن و در صورت وی ال اف بودن مثل ایتراک یا استفاده از لوپ دابل حداقل 20 درصد از این برد کاسته میشه. مدل دستگاه دیگه در این زمینه کمکی نمیکنه بخصوص که هر دو دستگاه مورد نظر شما حداقل برای فلزاتی بزرگتر از سکه در حد محسوسی از فلزجو ضعیف تر هم هستن! با فلزجو و لوپ 60 شما تا حد 3 متر شانس سنس فلزات بزرگ رو دارین. حالا اگر فلز به نسبت عمق کوچک باشه هیچ فلزیابی قادر به سنس اون نیست. مثلا یک فلز 10 در 10 با لوپ 60 تا حد 1.2 متر قابل سنس هست. همین فلز با دستگاههایی که نام بردین بین 70 تا 100 سانت بیشتر قابل سنس نیست و اگر فلز در حد محسوسی از 10 در 10 کوچکتر باشه دیگه کلا در 1 متری شانس سنس نداره در صورتیکه اکثر قبور عمقی بیشتر از این دارن! وجود حفره هم کمی از برد فلزیاب کم میکنه و این قاعده کلی فلزیابهاست. البته در چنین شرایطی هر چه زمین خشک تر باشه اثر منفی حفره روی سنس فلز کمتر خواهد بود.

پنج شنبه 14 خرداد1399 - 12:24am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. @};-
برای کاوش قبور بهترین کویل همون لوپ 60 و در مواردی فریم 1 متری هست. فلزیابهایی که نام بردین البته میتونن برای این کار مناسب باشن ولی فراموش نکنین سایز کویل بیشترین نقش رو داره. این فلزیابها معمولا بزرگترین لوپشون 45 سانتی هست که در صورت پالسی بودن مثل GPX5000 و با لوپ مونو حدود 2 متر برای فلز بزرگ برد دارن و در صورت وی ال اف بودن مثل ایتراک یا استفاده از لوپ دابل حداقل 20 درصد از این برد کاسته میشه. مدل دستگاه دیگه در این زمینه کمکی نمیکنه بخصوص که هر دو دستگاه مورد نظر شما حداقل برای فلزاتی بزرگتر از سکه در حد محسوسی از فلزجو ضعیف تر هم هستن! با فلزجو و لوپ 60 شما تا حد 3 متر شانس سنس فلزات بزرگ رو دارین. حالا اگر فلز به نسبت عمق کوچک باشه هیچ فلزیابی قادر به سنس اون نیست. مثلا یک فلز 10 در 10 با لوپ 60 تا حد 1.2 متر قابل سنس هست. همین فلز با دستگاههایی که نام بردین بین 70 تا 100 سانت بیشتر قابل سنس نیست و اگر فلز در حد محسوسی از 10 در 10 کوچکتر باشه دیگه کلا در 1 متری شانس سنس نداره در صورتیکه اکثر قبور عمقی بیشتر از این دارن! وجود حفره هم کمی از برد فلزیاب کم میکنه و این قاعده کلی فلزیابهاست. البته در چنین شرایطی هر چه زمین خشک تر باشه اثر منفی حفره روی سنس فلز کمتر خواهد بود.

پس با این اوصاف فلزیاب خودمون بهترین گزینه بایستی باشه.
چه تنظیماتی بیشتر کمک میکنه بهم توی این مورد؟؟
و اینکه اصلا اگه یه قبری که علایمش از دست رفته رو چه جوری میشه پیدا کنم با فلزجو؟؟مثلا با حفره چون اکثرا سنس ندارن قبرها ولی جنس دارن اکثرا.
خیلی ممنون از کمکی که میکنید

پنج شنبه 14 خرداد1399 - 12:47am
مدیر کل
مدیر کل

برای قبر بنظر من این تنظیمات میتونه مناسب باشه:
فرکانس 200 - پالس 170 - دیلی 30 - انتگرال 44 - گراند خاموش - اسپید 9 و حساسیت 15
پیدا کردن خود قبر توسط فلزیاب فقط با تکنیک حفره یابی ممکن هست که در بخش مربوطه در راهنما هم توضیحش رو دادم. در هر صورت حداقل بین فلزیابهای معتبر مدلی نمیشناسم که این امکان رو داشته باشه ولی با فلزجو امکانپذیره. در ضمن اگر هدف حفره یابی باشه بهتره لوپ به زمین نزدیک تر باشه تا اثر زمین بیشتر شده و وجود حفره از روی میتر منفی قویتر مشخص بشه. در این شرایط اگر در محوطه ای اندازه قبر میتر منفی داشتین مشخص میشه قبری هست که فلزی داخلش نیست یا قابل سنس نبوده. اگر ابتدا میتر منفی داشتین که در یک نقطه میتر بالا رفت و دوباره پایین اومد یعنی قبری هست که فلزی هم درش سنس شده.

پنج شنبه 14 خرداد1399 - 1:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
برای قبر بنظر من این تنظیمات میتونه مناسب باشه:
فرکانس 200 - پالس 170 - دیلی 30 - انتگرال 44 - گراند خاموش - اسپید 9 و حساسیت 15
پیدا کردن خود قبر توسط فلزیاب فقط با تکنیک حفره یابی ممکن هست که در بخش مربوطه در راهنما هم توضیحش رو دادم. در هر صورت حداقل بین فلزیابهای معتبر مدلی نمیشناسم که این امکان رو داشته باشه ولی با فلزجو امکانپذیره. در ضمن اگر هدف حفره یابی باشه بهتره لوپ به زمین نزدیک تر باشه تا اثر زمین بیشتر شده و وجود حفره از روی میتر منفی قویتر مشخص بشه. در این شرایط اگر در محوطه ای اندازه قبر میتر منفی داشتین مشخص میشه قبری هست که فلزی داخلش نیست یا قابل سنس نبوده. اگر ابتدا میتر منفی داشتین که در یک نقطه میتر بالا رفت و دوباره پایین اومد یعنی قبری هست که فلزی هم درش سنس شده.

ممنون مهندس جان بله خوندم راهنما رو.
حالا سوال اینکه چطور فلز رو با حجم دادن و روش های دیگه از ذرات جدا میکنیم آیا حفره هم اونطوریه؟؟یعنی روشی هست براش که حجم حفره رو تخمین زد؟
و اینکه در مورد فلز امکان داره که یک فلزی به دلیل عمق زیاد و سنس ضعیف و اندازه کوچک باعث بشه حجم نده و سنس ضعیفی داشته باشه؟؟یعنی مثل فلز سطحی تک بوق یا حجم کوچکی بده؟؟

پنج شنبه 14 خرداد1399 - 1:20am
مدیر کل
مدیر کل

بله جایی که میتر منفی شروع میشه تا جاییکه تموم میشه معادل حجم حدودی حفره هست. از 4 جهت هم باید انجام بدین که مشخص تر باشه.
فلز کوچک در عمق بالا که کلا سنس نمیشه. اگر عمقش تا حدی باشه که سنس بده فقط در مرکز لوپ و بصورت جزئی هست و حجم خاصی نمیده.

پنج شنبه 14 خرداد1399 - 2:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27744 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2647 , 2648 , 2649 , 2650 , 2651 , 2652 , 2653 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: FX5 , Valed و 185 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure