انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 4:21am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2644 , 2645 , 2646 , 2647 , 2648 , 2649 , 2650 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
مهندس جان تشکر از بزرگواری و صبری که واصه ما که دانش بسیار کمی به الکترونیک داریم میگزارید . ولا بیشتر از نویز مسله تفکیک برای من مهمتر بود .‌نویز رو با عوض کردن کابل بدون فویل و کانکتور پلاستیکی تا حد بسیار زیادی بر طرف کرده بودم ولی متاسفانه هر کاری میکنم اعداد سه گانه دستگاهم درست عمل نمیکنند . برد رو از حسین آقا گرفتم با بهترین قطعات اورجینال هم سرهم بندی کردم . لوپ هم از عنکبوتی ۴۵ و ۶۰ استفاده میکنم . درحد دانش محدودم سعی کردم در بهترین حالت ممکنه لوپ رو بپیچم ولی متاسفانه باز هم اعداد تفکیک مشکل اصلی من هستش که بخاطر نرمال نبودن نمیتونم به تفکیک بهتری برسم . طلای زیاد هم در دسترس ندارم که بتونم با تست با طلا به تفکیک دستگاهم پی ببرم .

سه شنبه 16 اردیبهشت1399 - 11:27pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
شرایط اعداد 3 گانه و تفکیک در راهنما توضیح داده شده. برای تست هم چنانکه اشاره کردم یک سکه 500 تومنی کفایت میکنه و اصلا نیازی به طلا نیست. در واقع تفکیک فلزیابها بر اساس سنجش مغناطیس و رسانایی امکانپذیر هست و ربطی به طلا نداره. توضیحات راهنما رو کلمه به کلمه مد نظر قرار بدین.

چهارشنبه 16 اردیبهشت1399 - 12:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید
این فرمولی که عمق زنی اجسام با اندازه های مختلف را باهاش حساب می کنند
رادیکال و ....
هر چی حساب می کنم خوب جور در نمیاد ح اقل با اندازه برد دستگاه من
لوپ ششت من فرض کنیم سکه پانصد تومنی را به طور واضح در ۳۰ سانتی بزنه
با این وضع اجسام بزرگتر را چجوری می زنه
البته سکه را بیشتر از این میزنه داخل خانه ولی محیط بیرون هم چون کلا مواد زمین و سنگهاش آهنیه نمیزاره درست حسابی تست کرد
با این حال برای طلاهی انواع مختلف در یک جا که مثلا کوزه ای پر از النگو و گردنبند و سکه و .... باشه و قطر قسمت کلفتش ۳۰ سانت باشه برد معمولی و حداکثرش چقدره با این وضع اگه حساب کنیم؟

همیشه امید داشته باش

چهارشنبه 17 اردیبهشت1399 - 4:04pm
مدیر کل
مدیر کل

برد 30 سانت برای سکه با لوپ 60 خیلی کم هست. در واقع این برد براحتی برای لوپ 20 سانتی بدست میاد. لذا اگر لوپ رو خوب پیچیده باشین و تحت شرایط درستی تست بگیرین باید تا حدود 50 سانت سنس داشته باشین.
اگر لوپ یا دستگاه ایرادی نداشته باشه فلز با قطر 30 سانت توسط لوپ 60 تا حدود 2 متر میتونه سنس بشه. اگر سنس قوی و مشخص منظور شما باشه میتونین روی 1.5 متر کاملا حساب کنین. البته در شرایط دفینه ای معمولا برد و قدرت سنس بیشتر هست.

چهارشنبه 17 اردیبهشت1399 - 5:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد حمید ضمن سپاس از زحمتهای شما میشه به جای رگولاتور 12 ولتی پیشنهدی از LT1085-ct-12استفاده کرد و اگر میشه ترتیب پایه هاش با قبلی یکسان هست؟ بازم ممنونم

جمعه 26 اردیبهشت1399 - 10:11am

سلام استاد. با لوپ 60 سانت سکه رو باید به لوپ بچسبونم تا دستگاه واکنش نشون بده .به نظر شما میتونیه از لوپ باشه یا قطعات دیگه .و اینکه ای سی LF357 رو از نوع DIP نذاشتم چون اصلیشو پیدا نکردم از نوع smd هست این میتونه مشکلی داشته باشه ؟؟

شنبه 27 اردیبهشت1399 - 4:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با اجازه مهندس.
وحید جان اول لوپ از سیستم جدا کن و تست کن ببین اتصال کوتاه نشده باشه مقاومت لوپ باید یک اهم باشه ظرفیتش هم 300تا 400 بین این دوتایعنی 350 بهتره کانکتور هم چک بشه همینطور کابل رابط.از لوپ متعلقاتش مطمئن که شدی دوباره کل قطعات روی فیبر رو هم چک کن قطعه ایی رو اشتباه جا نزده باشی بعد سیستم راه اندازی کن اگه همچنان مشکل حل نشد و بردت افزایش نداشت میتونه ماسفت یا بی اس مشکل داشته باشه اگه 357 اس ام دی هم باشه حتی اگه تقلبی هم باشه بردت بازم باید بیشتر از این باشه از باطری هم مطمئن شو که سالم باشه ومدارو تغذیه میکنه

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 27 اردیبهشت1399 - 1:45am
مدیر کل
مدیر کل

Dadson نوشته است:
استاد حمید ضمن سپاس از زحمتهای شما میشه به جای رگولاتور 12 ولتی پیشنهدی از LT1085-ct-12استفاده کرد و اگر میشه ترتیب پایه هاش با قبلی یکسان هست؟ بازم ممنونم

خواهش میکنم.
بله قابل استفادست ولی ترتیب پایه هاش فرق داره. برای این قطعه وقتی رگولاتور رو از طرف نوشته هاش و در حالتی که پایه ها رو به پایین هست در نظر بگیرین ترتیب پایه ها از چپ به راست زمین-خروجی-ورودی هست در صورتیکه که برای 7812 ورودی-زمین-خروجی هست.

یکشنبه 28 اردیبهشت1399 - 9:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
Dadson نوشته است:

خواهش میکنم.
بله قابل استفادست ولی ترتیب پایه هاش فرق داره. برای این قطعه وقتی رگولاتور رو از طرف نوشته هاش و در حالتی که پایه ها رو به پایین هست در نظر بگیرین ترتیب پایه ها از چپ به راست زمین-خروجی-ورودی هست در صورتیکه که برای 7812 ورودی-زمین-خروجی هست.

^:)^ ^:)^ ^:)^
استاد یک دنیا سپاس که هنوززم با گذشت اینهمه زمان از شروع طرح بی نظیرتون همچنان پاسخگوی سوالات حتی اابتدایی افرادی مثل حقیر هستید از خدا عاجزانه طلب اول سلامتی خودتون و خانواده گرامیتون را داشته وبعدازسلامتی انشالله به هر چیزی که میخواهید برسید که انصافا لیاقت بیش از این را هم دارید بازم سپاس @};- @};- ^:)^ ^:)^ ^:)^ :ymapplause:

سه شنبه 30 اردیبهشت1399 - 12:08pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. لطف دارین. :ymblushing: :x @};-

سه شنبه 30 اردیبهشت1399 - 12:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2644 , 2645 , 2646 , 2647 , 2648 , 2649 , 2650 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 178 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure