انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 30 فروردین1403 - 2:28am

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2640 , 2641 , 2642 , 2643 , 2644 , 2645 , 2646 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت استاد حمید گرامی و سایر دوستان :x
پیروی فرمایش دوست عزیزم در پست آخر،بنده هم نمیتونم از لحاظ فنی حرفی داشته باشم و استاد نکات فنی رو گفتن اما از لحاظ تجربی و آزمون به جرعت میگم در صورت استفاده از قطعات و المانهای باکیفیت که خود استاد تاکید برشون کردن،َبهترین جواب قابل قبول رو میشه گرفت و در صورتی که شما طرحی بهتراز فلزجو دارید برای ارائه ...!،بنده همینجا قول میدم بهتون رگولاتور ایزوله اصلی شرکت زیمنس و سونی که در دستگاهای خاص با تکنولوژی بالا استفاده شده رو کاملا رایگان در اختیارتون بزارم با اینکه قیمت خیلی بالایی دارن ...، تا خودتون تست کنید که اتفاقا تلرانس قابل توجهی نصبت به رگولاتورهای معمولی اورجینال دارن و با توجه به اصل ساده پیاده سازی و جواب قابل قبول که استاد فرمودن و اجراء هم کردن و با توجه به شرایط عمومی بازار قطعات و نهایتا درصد فوق جزعی در جواب دهی و هزینه ی بالا اصلا توجیحی برای همچین کاریی وجود نداره....!
یک هفته یی هست که کل نگرشم عوض شده وتا قبل از این فکر میکردم هرچی مدار شلوغتر و المانهایه بیشتری داشته باشه احتمالا تو جواب دهی بهتر خواهد بود و طراحش حتما خیلی حالیش بوده اما الان با اطمینان 95 درصدی(شرایط جوی و عدم امکان تست بیشتر در این شرایط باعث اون 5 درصد باقی موندس) میگم اون طرحی طراحش باهوشتره که در عین سادگی ظاهری طرح مدار،هوشش رو در ساده سازی در چیدمان و استفاده از المانها پنهان کنه و جواب دهی در عین سادگی براش ملاک باشه نه پیچیدگی که نتیجه ی مطلوبی نداشته باشه خصوصا در مورد مدارات عمومی ......

پنج شنبه 14 فروردین1399 - 2:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Ali1359 نوشته است:
پیروی فرمایش دوست عزیزم در پست آخر،بنده هم نمیتونم از لحاظ فنی حرفی داشته باشم و استاد نکات فنی رو گفتن اما از لحاظ تجربی و آزمون به جرعت میگم در صورت استفاده از قطعات و المانهای باکیفیت که خود استاد تاکید برشون کردن،َبهترین جواب قابل قبول رو میشه گرفت و در صورتی که شما طرحی بهتراز فلزجو دارید برای ارائه ...!،بنده همینجا قول میدم بهتون رگولاتور ایزوله اصلی شرکت زیمنس و سونی که در دستگاهای خاص با تکنولوژی بالا استفاده شده رو کاملا رایگان در اختیارتون بزارم با اینکه قیمت خیلی بالایی دارن ...، تا خودتون تست کنید که اتفاقا تلرانس قابل توجهی نصبت به رگولاتورهای معمولی اورجینال دارن و با توجه به اصل ساده پیاده سازی و جواب قابل قبول که استاد فرمودن و اجراء هم کردن و با توجه به شرایط عمومی بازار قطعات و نهایتا درصد فوق جزعی در جواب دهی و هزینه ی بالا اصلا توجیحی برای همچین کاریی وجود نداره....!
یک هفته یی هست که کل نگرشم عوض شده وتا قبل از این فکر میکردم هرچی مدار شلوغتر و المانهایه بیشتری داشته باشه احتمالا تو جواب دهی بهتر خواهد بود و طراحش حتما خیلی حالیش بوده اما الان با اطمینان 95 درصدی(شرایط جوی و عدم امکان تست بیشتر در این شرایط باعث اون 5 درصد باقی موندس) میگم اون طرحی طراحش باهوشتره که در عین سادگی ظاهری طرح مدار،هوشش رو در ساده سازی در چیدمان و استفاده از المانها پنهان کنه و جواب دهی در عین سادگی براش ملاک باشه نه پیچیدگی که نتیجه ی مطلوبی نداشته باشه خصوصا در مورد مدارات عمومی ......

از این حرفا و قول های زیاد گفته شده

بیهوده نشین
وقت طلاست

سه شنبه 19 فروردین1399 - 6:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس جان یه نگا به نتایج من میندازی فداتشم.
بعد اگ جای ارتقا داره اگ ممکنه راهنماییم کنین.ممنونم.خسته نباشی
خدا قوت بهت @};-
مهندس برای کم کردن صدای هدفون مقاومت 100 اهمی ب کدوم سیم وصل کنم؟؟؟

حساسیت دستگاه هم 8 بود

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

بیهوده نشین
وقت طلاست

سه شنبه 19 فروردین1399 - 6:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
سلام خدمت عزیزان فلزجو
مهندس جان چه چیزی باعث میشه که دستگاه هنگام سنس ایدی ۹۹ رو اعلام بکنه . منظورم اینه که نمیدونم چرا امروز که دستگاه رو بردم جنگل واصه کار همش هنگام سنس آیدی ۹۹ رو میزد . شما قبلا فرموده بودین ایدی ۹۹ خطا هستش . چه قطعه ای از دستگاه ممکنه مشکل پیدا کرده باشه که همش آیدی ۹۹ رو میزنه ؟!!!

چهارشنبه 19 فروردین1399 - 12:05am
مدیر کل
مدیر کل

Honarmand7 نوشته است:
مهندس جان یه نگا به نتایج من میندازی فداتشم.
بعد اگ جای ارتقا داره اگ ممکنه راهنماییم کنین.ممنونم.خسته نباشی
خدا قوت بهت @};-
مهندس برای کم کردن صدای هدفون مقاومت 100 اهمی ب کدوم سیم وصل کنم؟؟؟

حساسیت دستگاه هم 8 بود

ممنون. خواهش میکنم. @};-
اعداد 3 گانه شما در مجموع اندکی پایین هستن که میتونه از کیفیت کویل یا نزدیکی اون به فلزات مزاحم باشه.
برد نهایی لوپ 40 حدود 2.1 متر هست که با توجه به درجه حساسیت و تست داخل اتاق نتیجه بسیار خوب و بیش از حد انتظار بوده. لذا از حیث برد بنظر من جای کار بیشتری نداره.
برای کم کردن صدای هدفون میتونین از یک مقاومت حدود 1 کیلو استفاده کنین. اینکه دقیقا چه مقاومتی مناسب باشه بستگی به نوع هدفون و قدرت صدایی داره که شما نیاز دارین. فرقی هم نمیکنه با کدوم سیم هدفون سری بشه.

چهارشنبه 19 فروردین1399 - 12:45am
مدیر کل
مدیر کل

kambiz1985 نوشته است:
سلام خدمت عزیزان فلزجو
مهندس جان چه چیزی باعث میشه که دستگاه هنگام سنس ایدی ۹۹ رو اعلام بکنه . منظورم اینه که نمیدونم چرا امروز که دستگاه رو بردم جنگل واصه کار همش هنگام سنس آیدی ۹۹ رو میزد . شما قبلا فرموده بودین ایدی ۹۹ خطا هستش . چه قطعه ای از دستگاه ممکنه مشکل پیدا کرده باشه که همش آیدی ۹۹ رو میزنه ؟!!!

خسته نباشین.
آیدی 99 معمولا خطایی هست که در اثر سنس زمین یا بالانس نادرست پیش میاد. تست بخش تفکیک رو در راهنما توضیح دادم. اگر در تستهای خودتون برای فلزات مشکلی در تفکیک وجود نداره پس مدار ایرادی نداره. مثلا ایدی برای سکه 500 تومنی باید حدود 40 باشه. بسته به شرایط کویل و مدار نباید بیش از چند واحد کمتر یا بیشتر از این باشه.

چهارشنبه 19 فروردین1399 - 12:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

از این حرفا و قول های زیاد گفته شده

سلام دوست عزیز الان منظور شما دقیقا چیه و مخاطبتون کیه؟منظور اگر قول بنده هست فکر نمیکنم قولی داده باشم انجام نداده باشم و باز عرض میکنم اگرکسی طرحی داره که برای کمک به اعضای سایت باشه نه مصرف شخصی،این قطعات رو در اختیارش میزام،من قطعات اورجینال زیادی دارم که اکثرا برای دستگاهای پزشکی و صعنتی که برشون داشتم و همشون مورد استفاده ام نیست و هزینه یی برام نداشته ....،چرا یاد نمیگیریم ی کمک بهم کمک و اعتماد کنیم.....!

چهارشنبه 20 فروردین1399 - 2:31pm

حمید نوشته است:
ممنون از نظرات مفید شما! مسائل اخیری که فرمودین پیش پا افتاده تر از این هستن که طراح چنین طرحی باهاشون آشنا نباشه! ولی شما به مساله سادگی در عین داشتن کارایی مورد نیاز توجه نمیکنین یا شاید هم عامدانه دنبال طرح اشکال هستین! در مورد خطای رگولاتورهای معمولی موضوع واضح هست و بنده در بخش دقت ولتاژ 5 و 12 و 9.5 ولت مدار در فایل راهنما توضیح دادم. مثلا وقتی عرض میکنم تولرانس حداکثر 0.2 ولت برای ولتاژ 12 این مدار قابل قبول هست یعنی محاسبه و تست با چندین رگولاتور مختلف انجام و نتایج مقایسه شده! از نظر بالانس هم برنامه این دستگاه ولتاژ اصلی و واقعی رگولاتور رو مبنا قرار میده نه اعداد اسمی و تئوریک. پس چیزی نبوده که در کارکرد دستگاه حتی در بخش حساس و دقیق تفکیک مشکلساز باشه. سایر قسمتها که بمراتب کمتر حساس هستن. در مورد رفرنسهای دقیق تغذیه هم حرف شما واقعا باعث شگفتی هست! خوشحال میشم قطعه ای رو در زمینه رفرنس ولتاژ یا رگوله ولتاژ به ما معرفی کنین که "خطای کمتر از 1 درصد" داشته باشه و در عین حال در بازار ما رایج باشه! وانگهی شما اگر میلیونها خرج تهیه یک مولتی متر دقیق بکنین مثلا برای برخی مدلهای فلوک نهایتا به دقت اندازه گیری ولتاژ در حد دهم درصد خطا میرسین که در کاتالوگشون هم قید شده! همون رو بخواین خودتون بسازین قطعاتش در بازار یافت نمیشه و عملا براتون ممکن نیست. پس در هر صورت عبارت "به هیچ عنوان تلرانس ندارن " در صحبت شما مطلقا غلط و به دور از دنیای واقعیت هست. حالا هر کی ندونه فکر میکنه سایر مدارات منتشر شده فلزیاب که همشون در همین انجمن هم مورد ساخت و بحث قرار گرفتن از چه تغذیه خاصی استفاده کردن؟! دوست عزیز اگر نمیدونین محض اطلاع شما عرض میکنم شاید بشه گفت تمام مدارات مطرح آنالوگ و حتی دیجیتال موجود از همین رگولاتورهای سری 78xx , 79xx استفاده کردن! برخی هم که کلا از رگولاتور یا تغذیه ولتاژ ثابت استفاده نکردن!!! حتی سایر رگولاتور های جدید تر هم لااقل از نظر دقت چندان بهتر نیستن که تغییر خاصی ایجاد بکنه.
در خصوص اینکه این طرح تا چه حد خوب هست یا نه دیگه فکر میکنم پس از گذشت حدود 5 سال کاملا مشخص باشه. هزاران نفر طرح رو ساختن و هم با سایر مدارات موجود و هم حتی دستگاههای شرکتی مقایسه شده. در یوتیوب هم اگر کلمه felezjoo رو جستجو بزنین صدها فیلم از ساخت این مدار توسط دوستان خارجی رو ملاحظه میکنین که علیرغم رعایت نکردن بسیاری از نکات که ما به فارسی توضیح دادیم ؛ چطور با شور و شوق از عملکردش فیلم تهیه کردن که طبیعتا حاکی از رضایت هست. یعنی حتی با عدم رعایت برخی نکاتی که خود ما تاکید کردیم باز هم نتیجه براشون جالب و مطلوب بوده! دیگه نکاتی که شما میفرمایین چه جایگاهی داره نمیدونم!
در نهایت عرض کنم من مدعی این نیستم که این طرح از هیچ لحاظ قابل بهبود نیست. اما اولا اگر همه جوانب امر رو در نظر بگیریم هر تغییری درست و به جا نیست یا شاید کلا اشتباه باشه یا اینکه در مقایسه با درجه پیچیدگی و هزینه یا دردسر تهیه قطعه ممکنه اصلا تاثیر محسوسی نداشته باشه که در واقعیت فلزیابی تغییر مثبت مشخصی ایجاد کنه. در ثانی کسی میتونه مدار رو بهتر کنه که درک کامل و تحلیل دقیق نسبت به تمام جزئیات مدار و حتی ریز عملکرد الگوریتم داخل برنامه دستگاه داشته باشه که طبیعتا فکر نمیکنم کسی جز من طراح بتونه چنین اشرافی به این طرح داشته باشه! وانگهی شخص شما حدود 3.5 سال قبل ادعایی در زمینه طراحی یک فلزیاب با برد 10 متر برای لوپ 50 سانتی(!!!) در انجمن مطرح کردین:
viewtopic.php?f=8&t=2182&start=20010#p161105
حالا پس از گذشت بیش از هزار روز تشریف اوردین به مسائل ساده و ابتدایی در مورد این مدار اشاره میکنین؟ الان برای من جای سوال هست با این مدل نظراتی که بنوعی از ناحیه یک مدعی امر داره مطرح میشه پس خودتون بالاخره چکار کردین؟! قرار شد طرحی ارائه و براش تاپیکی ایجاد کنین نه اینکه بعد چند سال تشریف بیارین مسائل تکراری و قدیمی رو مطرح کنین که قبلا هم به نوعی پاسخ داده بودم.

حمید عزیز من ایران زندگی نمیکنم شاید اونجا به خاطر تحریم مشکلاتی باشه و قطعات نباشند اما تعداد زیادی مدار رفرنس با خطای 0.01ولت وجود داره بیشتر بگردید لطفا.
در رابطه اون دستگاهی که مدتی قبل گفتم هم باید خدمتت بگم با کمک دوستانم ساختم والان دارمش و یک سکه 500تومانی رو در 100سانتی سنس میکنه و کلا با این سیستمی که فلزیاب شما کار میکنه فرق داره ولی دنبال پول در آوردن نبودم :) که بخوام بفروشمش و... و یا برم دنبال دفینه در.
من کار اتوماسیون صنعتی انجام میدم و همیشه تفاوت بین قطعات آزمایشگاهی و صنعتی رو حس کردم و قصدم کمک به کساییه که اینجا تلاش میکنند برای رسیدن به آرزوهاشونه و نگران زمانی از عمرشون هستم که همینطور میگذره.
اینجا خیلی از دوستان من تو شرکتهایی مثل OKM و... کار میکنند و همیشه میگن که تمام شرکتهایی که مدارات فلزیاب طراحی میکنند از یک استانداردی استفاده میکنند و به همین دلیل تمامی دستگاه هاشون فلزیاب تفریحی به حساب میان.
این چیزی که شما ساختید و بقیه مداراتی که تو بازار هست الگو گرفته از همین فلزیابهای تفریحیه و تقریبا همه از تقویت کننده های سریLF استفاده میکنند و همه از روی یکدیگه کپی شده.
من اینجا نظراتم رو میگم اما انگار برای شما خوشایند نیست :)
شاید به جای استفاده از LF357 و کپی از روی بقیه مدارات مثلا از AD744که به مراتب قویتره استفاده میشد تا حداقل یه فرقی میکرد و واقعا طراحی مدار رو اختصاصی میکردید.
در کل فکر میکنم دلیل باز شدن این فضا برای تبادل نظراته و تا زمانی که از این نوع مدارات و این قطعات استفاده بشه نهایتا به همون سکه تو 60 سانت خطم میشه.
حمید عزیز همیشه دنیا در حال پیشرفته شدن هستش و تمام تکنولوژی توی مدار شما تموم نمیشه. :)

چهارشنبه 20 فروردین1399 - 3:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود برشما دوست عزیز برای اثبات ادعا شما که فرمودین دستگاه شما یک سکه رو تا یک متر میزنه و دستگاه هنوز موجوده لطفا یه فیلم تست سکه تهیه کنید و تو سایت قرار دهید یا اینکه مدار تون رو تو قسمت مدارات پالسی قرار دهید تا دوستان بتونن بسازن و نظر بدن که صحت سقم گفتار شما باشد با تشکر از جنابعالی

چهارشنبه 20 فروردین1399 - 3:50pm

بله حتما :)

چهارشنبه 20 فروردین1399 - 4:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2640 , 2641 , 2642 , 2643 , 2644 , 2645 , 2646 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 89 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure