انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 5:27pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2622 , 2623 , 2624 , 2625 , 2626 , 2627 , 2628 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز مشابه این کار برای محدود سازی ولتاژ نه تنها در مدارات مختلف مرسوم هست بلکه تقریبا در همه مدارات فلزیاب پالسی هم به همین شکل کار شده! حتی اگر شماتیک داخلی برخی آپ امپها رو ملاحظه کنین خودشون بین ورودی مثبت و منفی دو دیود داخلی به همین صورت قرار میدن که البته در مورد همه آپ امپها عمومیت نداره. دو دیود موازی در جهت عکس هم صرفا برای محدود کردن ولتاژ هست و جهت خاصی هم نداره و برای محافظت طبقات مدار در برابر ولتاژ اضافی چه مثبت و چه منفی قرار داده میشه. به این ترکیب کلیپر یا برشگر ولتاژ گفته میشه که اجازه نمیده ولتاژ بین دو نقطه بیش از حدود 0.7 ولت بشه.

چهارشنبه 4 دی1398 - 4:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
در این ویدیو در مورد حذف مواد معدنی موجود در نوعی سنگ یا حذف سنگ آهن حرف می زنه نکته مورد نظر اینجاست که بعد از حذف سنگ آهن می تونه شی فلزی قرار گرفته شده در زیر همون سنگ آهن حذف شده را سنس کنه. دستگاهش هم دلتاپالس ۳ اس ساخت آقای حسین دمیر هست. آیا در فلزجو جریان این سنگ آهن و سنس فلز در زیر سنگ آهن همانند این هست یا متفاوت است؟
چون شما اظهار داشته اید که در جاهای سنگ آهنی شانس سنس فلز کمتر میشه. انگار در دستگاه دلتا پالس ۳ اس می تونه مینرال را با دکمه ای حذف کنه.
این هم لینک ویدیو:

https://m.youtube.com/watch?v=ulZHCCdaZLE

همیشه امید داشته باش

جمعه 6 دی1398 - 3:22pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر اینطور نیست! نه تنها چیزی که در فیلم ادعا میشه در دنیای فلزیابی غیر ممکن هست بلکه بعلاوه دلتاپالس رو همه ما از گذشته میشناسیم و تکنیک خاصی درش استفاده نشده که قادر به انجام این ادعا باشه.
نکته ساده فیلم این هست که دستگاه روی سنگ آهن بالانس میشه جوریکه دیگه اون رو سنس نکنه. این کار با هر فلزیابی ممکن هست ولی به قیمت کم شدن برد به میزان قابل ملاحظه تمام میشه. اون قوطی فلزی در هر صورت سنس قوی داره و در اون فاصله کم چه با بالانس درست و چه با بالانس اشتباهی که ایشون نشون میده سنس خواهد شد. اما اگر قبل و بعد بالانس دوم تست برد قوطی رو بگیرن بوضوح میبینین بعد بالانس دوم حتی نصف حالت اول هم قوطی رو سنس نمیکنه! مشابه این نوع اشتباه رو طی این سالها زیاد دیدیم کاوشگران با فلزیابهای مختلف انجام میدن ولی اگر قبل و بعد بالانس تست برد بگیرن قضیه براشون خیلی ساده و بوضوح مشخص میشه. حالا اگر همین کار رو بصورت برعکس روی قوطی انجام بدن و بالانس کنن دیگه نه قوطی رو میزنه و نه اون سنگ رو ولی یک فلز بزرگتر از قوطی رو در عمق کم سنس میکنه! یعنی بهمین صورت برد باز هم کمتر میشه و دستگاه فقط به فلز بزرگتر و نزدیک تر واکنش نشون میده. اگر قرار به این باشه کاری کنیم که اون سنگ که ضعیف تر هست سنس نشه ولی قوطی سنس بشه بسادگی با کم کردن حساسیت یا قدرت دستگاه میشه این کار رو کرد. در عوض با توجه به تنظیمات دستگاه اپراتور میدونه برد فلزیاب در چه وضعیتی هست. اما وقتی روی یک فلز بالانس میکنین بسته به قدرت سنس و حتی فاصله بالانس برد فلزیاب به میزان زیاد و غیر مشخص کم میشه و در این شرایط ثبات و سکوت دستگاه در کاوش فقط بمعنی کم شدن برد هست نه اینکه بتونه مثل قبل فلز بزرگی در عمق رو سنس بکنه.

جمعه 6 دی1398 - 5:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

احسنت بر استاد حمید بنده خودم هم اینو تجربه کردم و با فلزجوی خودمون هم این کار به راحتی و به مراتب بهتر و با از دست دادن کمتر برد قابل انجام هست

جمعه 6 دی1398 - 7:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تی ال منم این کار رو انجام میده اما بردش حداقل سی درصد کم میشه اول تویه منطقه که سنگهاش ذرات داره روی یکی از سنگها تنظیم میکنم بعد بالانس میکنم و میگردم

جمعه 6 دی1398 - 10:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس

در مورد گراند سوال دارم
این بالانس دستی رو هر موقع بزنیم بعد از دو سه ثانیه دستگاه بالانس میشه و ادامه کار. حالا اگه بخواهیم در منطقه وسیعی به کاوش بپردازیم و از گراند استفاده کنیم خصوصا در منطقه مرتعی. فرض درجه گراند را ۴ یا ۵ بزاریم و فرض کنیم دستگاه هر ۷ ثانیه خودشو بالانس میکنه. سوال اینه که چون هر بالانس دستی مدت چند ثانیه طول میکشه و در این مدت نباید لوپ را تکون بدیم. تکلیف بالانس گراندی چی میشه ؟
آیا هنگام استفاده از گراند اونهم درجه پایین تر مثل ۳ تا ۶ هر موقع که گراند دستگاه رو بالانس میکنه اونهم هنگام حرکت و کاوش . فلزی زیر باشه حین مدت دو ثانیه بالانس حذف نمیشه؟
یا گراند از الگاریتم دیگری غیر از بالانس دستی استفاده میکنه؟ فرق حذف فلز هنگام بالانس دستی و تفاوتش با گراند چیه و میشه بگید
گراند مثلا درجه ۵ یا دیگری صرفا در مدتی مخصوص به خود بالانس میکنه یا هر موقع تغییر در بالانس دید به وظیفه اش عمل میکنه؟

همیشه امید داشته باش

دوشنبه 16 دی1398 - 2:36pm
مدیر کل
مدیر کل

عملکرد گراند اونطور که تصور کردین نیست! در واقع اگر قرار بود گراند به این شکل باشه که هر چند ثانیه یک بالانس انجام بده پیاده سازیش خیلی ساده تر بود و البته دیگه بدرد هم نمیخورد! گراند بسته به درجه اون بر اساس سطح سیگنال در مجموع لحظات اخیر کار میکنه و کاملا حالت تدریجی داره. لذا بسته به درجه حساسیت اگر سطح سیگنال به سمت سنس بره دیگه بالانس تدریجی توسط گراند متوقف و در نهایت سنس فلز اعلام میشه.
بالانس دستی ربطی به گراند نداره و در کسری از ثانیه انجام میشه. با این حال بهتره 1-2 ثانیه بعد از بالانس دستی هم صبر کنین تا تنظیم بالانس بطور کامل انجام بشه. نیاز به زمان بیشتری نیست. حالا اگر گراند فعال باشه پروسه بالانس تدریجی بسته به درجه حساسیت بطور مداوم ادامه پیدا میکنه.
از نظر اپراتوری چیزی که در صورت فعال بودن گراند مهم هست سرعت حرکت کاوشگر هست. اگر سرعت شما خیلی کم باشه و خیلی ارام لوپ رو روی فلز ببرین دستگاه تصور میکنه بالانس به ارامی در حال بر هم خوردن هست و لذا بتدریج سطح بالانس رو اصلاح میکنه. ولی اگر سرعت حرکت کویل در حد مناسب باشه دیگه چنین مشکلی پیش نمیاد.
درجات بالاتر گراند بازه زمانی طولانی تری رو در نظر میگیره و به همین دلیل افت برد کمتری داره. ولی باید توجه کنین در این بازه زمانی بالانس در تمام لحظات ملاک هست نه مثلا در لحظه یا ثانیه ای خاص. همینطور این بازه زمانی به فرکانس هم وابسته هست و هر چه فرکانس پایین تر باشه بطور خودکار بازه زمانی مد نظر سیستم گراند هم طولانی تر میشه.

دوشنبه 16 دی1398 - 3:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ضمن سلام و احترام
دوستان سوالی داشتم که چون زیاد مزاحم مهندس حمید عزیز شدم اینجا مطرح میکنم که کمتر وقت ایشون رو بگیرم اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه
تا حالا چند بار برای فلز جو باتری تعویض کردم و بیشتر از هزینه خود مدار برای باتری هزینه کردم چون دانش الکترونیک ندارم
در نهایت و بعد از دو سه بار خراب شدن باتریهام دیروز مجددا ۵ سلول ۳.۷ولتی گرفتم
که اولین اشتباهم احتمالا این بوده که : چون قبل پک کردنشون تک تک شارژشون کرده بودم ۴تای اول ۳.۶ ولت شارژ شده بودن اما یکیشون۴.۱ ولت شارژ شده بود که من با همین ولتاژها سری و پک کردم و با ادابتور ۲۰ ولت که یک مقاومت اجری ۵وات سر راه مثبتش گذاشته بودم شارژکردم که بعد شارژ فلزجو ۲۰.۲ ولت رو نشان میداد حالا سوال اول من اینه چون موقع پک کردن، شارژ یکی از باتری ها ۴.۱ ولت بوده آیا این اشکالی ایجاد میکنه و باید مجدد تک تک سلول ها رو جدا کنم و شارژشون یکسان شد بعد سری کنم یا ایرادی نداره؟
وسوال دوم اینکه آیا من با ادابتور ۲۰ ولت میتونم این مدار شارژری که مهندس زحمت کشیدن رو درست کنم و از این به بعد با اون مدار شارژ کننم یا باید ادابتور۲۴ بگیرم؟و ایا 4تا دیود یا ۵تا خوبه ؟ چون اگه با ۵تا اسیبی به باتری ها نمیرسه خب به نظر بهتره چرا که باتری ها کامل شارژ میشن؟

سه شنبه 17 دی1398 - 11:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
haji نوشته است:
ضمن سلام و احترام
دوستان سوالی داشتم که چون زیاد مزاحم مهندس حمید عزیز شدم اینجا مطرح میکنم که کمتر وقت ایشون رو بگیرم اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه
تا حالا چند بار برای فلز جو باتری تعویض کردم و بیشتر از هزینه خود مدار برای باتری هزینه کردم چون دانش الکترونیک ندارم
که اولین اشتباهم احتمالا این بوده که : چون قبل پک کردنشون تک تک شارژشون کرده بودم ۴تای اول ۳.۶ ولت شارژ شده بودن اما یکیشون۴.۱ ولت شارژ شده بود که من با همین ولتاژها سری و پک کردم و با ادابتور ۲۰ ولت که یک مقاومت اجری ۵وات سر راه مثبتش گذاشته بودم شارژکردم که بعد شارژ فلزجو ۲۰.۲ ولت رو نشان میداد حالا سوال اول من اینه چون موقع پک کردن، شارژ یکی از باتری ها ۴.۱ ولت بوده آیا این اشکالی ایجاد میکنه و باید مجدد تک تک سلول ها رو جدا کنم و شارژشون یکسان شد بعد سری کنم یا ایرادی نداره؟
وسوال دوم اینکه آیا من با ادابتور ۲۰ ولت میتونم این مدار شارژری که مهندس زحمت کشیدن رو درست کنم و از این به بعد با اون مدار شارژ کننم یا باید ادابتور۲۴ بگیرم؟و ایا 4تا دیود یا ۵تا خوبه ؟ چون اگه با ۵تا اسیبی به باتری ها نمیرسه خب به نظر بهتره چرا که باتری ها کامل شارژ میشن؟

درود @};-
چهارتا تا مورد در طول عمر باطری لیتیوم بسیار موثر هست!
شامل میزان شارژ(به میزان نود درصد یعنی حدود 4.1ولت) ،میزان دشارژ(هیچگاه کمتر از 3.2ولت نشه)،کیفیت باطری و تعداد چرخه شارژ که برای هر باطری تعریف شده هست و برای استفاده از حداکثر عمر باطری بهترین روش اینه که باطری رو زمانی شارژ کنیم که میزان شارژ اون به حدود ده درصد رسیده تا در هر چرخه بیشترین استفاده از اون انجام بشه و با تعداد شارژ بیخود درزمانی که باطری هنوز دارای درصد قابل استفاده انرژی هست موجب هدر رفت تعداد چرخه تعریف شده اون نشیم!
اما در کل برای شما ولتاژ 20.5ولت با جریان حدود 200میلی آمپر(برای سلهای 1850mah)مناسب ترین ولتاژ کل هست و به جای این همه هزینه یک بار یک بالانسر 5سل از حسین آقا یا هرجای دیگه تهیه بفرمایید که دیگه موضوع اورشارژ در یک سل موجب ضرر و زیان خرید باطری جدید برای شما نشه !اون مدار مهندس هم باید با آداپتور 24 استفاده بشه و فقط برای تهیه ولتاژ کلی شارژ مناسب هست هیچ کنترلی بر میزان شارژ تک تک سلها نداره و بدونه بالانسر با هر روش دیگه همین آش است و همین کاسه!

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

سه شنبه 17 دی1398 - 6:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

A.D.H1360 نوشته است:
haji نوشته است:
ضمن سلام و احترام

درود @};-
چهارتا تا مورد در طول عمر باطری لیتیوم بسیار موثر هست!
شامل میزان شارژ(به میزان نود درصد یعنی حدود 4.1ولت) ،میزان دشارژ(هیچگاه کمتر از 3.2ولت نشه)،کیفیت باطری و تعداد چرخه شارژ که برای هر باطری تعریف شده هست و برای استفاده از حداکثر عمر باطری بهترین روش اینه که باطری رو زمانی شارژ کنیم که میزان شارژ اون به حدود ده درصد رسیده تا در هر چرخه بیشترین استفاده از اون انجام بشه و با تعداد شارژ بیخود درزمانی که باطری هنوز دارای درصد قابل استفاده انرژی هست موجب هدر رفت تعداد چرخه تعریف شده اون نشیم!
اما در کل برای شما ولتاژ 20.5ولت با جریان حدود 200میلی آمپر(برای سلهای 1850mah)مناسب ترین ولتاژ کل هست و به جای این همه هزینه یک بار یک بالانسر 5سل از حسین آقا یا هرجای دیگه تهیه بفرمایید که دیگه موضوع اورشارژ در یک سل موجب ضرر و زیان خرید باطری جدید برای شما نشه !اون مدار مهندس هم باید با آداپتور 24 استفاده بشه و فقط برای تهیه ولتاژ کلی شارژ مناسب هست هیچ کنترلی بر میزان شارژ تک تک سلها نداره و بدونه بالانسر با هر روش دیگه همین آش است و همین کاسه!

ممنون از شما .محبت می گنید ادرس این اقا حسین رو هم بفرمایید

سه شنبه 17 دی1398 - 8:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2622 , 2623 , 2624 , 2625 , 2626 , 2627 , 2628 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 87 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure