انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 4:31pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2619 , 2620 , 2621 , 2622 , 2623 , 2624 , 2625 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

مدار پروگرامر USBasp بصورت عمومی منتشر شده و قابل ساخت هست. حالا نمیدونم پروگرامری که شما ساختین در کدوم بخش مشکل داره. ممکنه سوکتی که گذاشتین ایراد داشته باشه. بهرحال قبلا عرض کردم ساخت اینجور ابزارها رو زیاد توصیه نمیکنم چون خودش یک پروژه هست که باید با رعایت همه جزئیات درست پیاده بشه وگرنه حین کار و پروژه اصلی مشکل ایجاد میکنه.

شنبه 16 آذر1398 - 2:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
حمید نوشته است:
مدار پروگرامر USBasp بصورت عمومی منتشر شده و قابل ساخت هست. حالا نمیدونم پروگرامری که شما ساختین در کدوم بخش مشکل داره. ممکنه سوکتی که گذاشتین ایراد داشته باشه. بهرحال قبلا عرض کردم ساخت اینجور ابزارها رو زیاد توصیه نمیکنم چون خودش یک پروژه هست که باید با رعایت همه جزئیات درست پیاده بشه وگرنه حین کار و پروژه اصلی مشکل ایجاد میکنه.

دقیقا مهندس دیروز رفتم یکی خریدم ۳۵ تومن خیلی ام خوب جواب داد :x

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

یکشنبه 17 آذر1398 - 1:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
لوپ 60 رو اصلا نمیشه داخل منزل درست تست کرد. باید در فضای باز تست بشه تا برد نهاییش مشخص بشه.
ورق مسی اگر واقعا مس باشه که از رنگش هم مشخصه تفاوت محسوسی با فیبر مسی نداره. بردشون به یک اندازه هست. اما چون سطح فلز برای فلزیاب اهمیت داره اگر روکش خاصی مثل قلع روش کشیده شده باشه که رسانایی کمی داره طبیعتا ضعیف تر سنس میشه. بهرحال ورق مس 10 در 12 با لوپ 60 تا حدود 1.2 متر در فضای باز قابل سنس هست.
چه کسی گفته آلومینیوم ضعیف سنس میشه؟! اتفاقا آلومینیوم سنس به نسبت خوبی داره و فقط کمی ضعیف تر از مس و طلا هست. برای مقایسه سنس طلا و سایر فلزات هم کافیه یک سکه طلا در نظر بگیرین و با سکه های دیگه در همون ابعاد مقایسه کنین میبینین تفاوت برد محسوسی نداره. اینجور تستها رو بنده صدها و بلکه هزاران بار انجام دادم. نکته خاصی درش وجود نداره که جای شک داشته باشه. عملکرد فلزیاب صد در صد علمی هست و چیز مجهولی وجود نداره.

سلام
با توجه به این توضیحات شما این سوال رو دارم
امکان داره که معیوب بودن قطعه ای در مدار موجب بشه سنس فیبر مسی یا اصلا طلا به نسبت فلزات دیگر در مداری ضعیفیت محسوسی باشه؟
یا نه این کارا فقط به عهده میکرو هست که سنس فلزات را کنترل میکنه و هیچ سنس ضعیفتری بین فلزات نمی تونه قایل بشه؟
مثال در مدارهای دست ساز حدود ده سال پیش با کاهش یا افزایش دو تا مقاومت دستگاه به طلا حساس میشد که قبل اون به طلا حساس نمیشد.
علت پرسیدن این سوال اینه که مدار من به نظرم فیبر مسی ۱۰ در ۱۲ را ضعیف سنس میکنه داخل خانه. همان داخل خانه قوطی رانی را فعلا نود سانتی سنس میکنه ولی اون فیبر را نهایت ۷۵ سانت سنس میکنه. کدام یک را باید بیشتر بزنه. آخه اگه بحث تفاوت سنس در داخل خانه و بیرون خانه هست ممکنه بعضی فلزات را خوب بزنه بعضی را کمتر بزنه به خاطر وجود فلزات خانه؟ فیبر مسی هم نیست ورق مسی تهیه کرده ام رنگش که مسی هست شاید قولم زده ان؟ شاید هم باید اندازه ورق کمی هم بیشتر بود تا این لوپ کت ۶ با نوع فرستادن موج خودش بهتر بزنه ورق مسی رو

لوپ شصت کت۶

همیشه امید داشته باش

چهارشنبه 20 آذر1398 - 4:17pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر اعداد 3 گانه و دیلی و تفکیک طبق چیزی که گفتیم درست باشه دیگه تقریبا مشکلی در مدار وجود نداره. فقط بحث ماسفت باقی میمونه که اگر معیوب باشه برد خیلی کم میشه و کاملا مشخص هست. باقی داستان به میزان کمی به کیفیت کویل بستگی داره.
مس 10 در 12 با لوپ 60 تا حد 1.2 متر قابل سنس هست که البته این برد در فضای باز و دور از فلزات مزاحم بدست میاد. بخصوص هر چه لوپ بزرگتر باشه افت برد در محیط بسته منزل محسوس تر هست. البته در مورد لوپ ساخته شده با کابل کت6 بارها عرض کردم بدلیل مقاومت نسبتا بالایی که داره برد نهاییش برای فلزات بزرگ کمی افت میکنه. درصورتیکه همین لوپ ممکنه فلزات کوچکی مثل سکه رو در عمق خوبی سنس بکنه! بنابراین میزان افت برد شما بنظر من در درجه اول بدلیل تست در منزل هست و پس از اون کمی هم به لوپ شما ربط داره.
در مورد تفاوت برد ورق مسی و قوطی رانی قاعدتا باید ورق مسی قویتر سنس بشه چون اون قوطی رو از هر طرف که در نظر بگیریم سطح کوچکتری نسبت به ورق 10 در 12 داره و در عین حال اگر ورق واقعا مسی باشه بخودی خود اندکی قدرت سنس بیشتر نسبت به آلومینیوم داره. کلا در همه فلزیابها در شرایط مساوی از نظر شکل هندسی ؛ سنس مس اندکی قویتر از آلومینیوم هست چون مس رسانایی بیشتری داره. البته فرض من این هست که قوطی آلومینیومی بوده ولی اگر آهنی باشه بخصوص در حالت قوطی و بدلیل قدرت مغناطیسی که داره میتونه کمی برد بیشتر داشته باشه.

چهارشنبه 20 آذر1398 - 5:13pm

سلام.
پی سی بی فلز جو قابل چاپ کسی داره.به روش اتو نه.میخوام بدم بیرون برام بزنن

شنبه 23 آذر1398 - 10:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
rabio نوشته است:
سلام.

درود @};-
:-? ~X( :YMPRAY:
در صفحه نخست همین مبحث http://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f=8&t=2182 تمام فایلها و اطلاعات مربوط به ساخت موجود هست از جمله فایل قابل چاپ pcb!
حالا شما ازهر روش میخوای استفاده کنی همین فایل کافی هست.

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

دوشنبه 24 آذر1398 - 12:32am

A.D.H1360 نوشته است:
rabio نوشته است:
سلام.

درود @};-
:-? ~X( :YMPRAY:
در صفحه نخست همین مبحث http://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f=8&t=2182 تمام فایلها و اطلاعات مربوط به ساخت موجود هست از جمله فایل قابل چاپ pcb!
حالا شما ازهر روش میخوای استفاده کنی همین فایل کافی هست.

سلام من فایل پی دی اف رو دارم.این بلاخره با یک نرم افزار طراحی شده.من اون فایلو میخوام.

دوشنبه 25 آذر1398 - 9:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید عزیز
مهندس میدونم سوالم تکراریه ولی ببخشید
مهندس میخوام یه لوپ 60 سانت بصورت مربعی مثل لوپ یکی متری بسازم تز چه نوع سیمی و چند دور استفاده کنم؟؟؟ با تشکر

سه شنبه 25 آذر1398 - 12:32am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
ساخت فریم 60 سانتی رو زیاد توصیه نمیکنم چون نسبت به لوپ 60 سانتی عنکبوتی یا تخت یا حتی استوانه ای قویتر نیست و شاید کمی ضعیف تر هم باشه و در مجموع مزیت خاصی نداره. اما بهرحال اگر تصمیم به این کار گرفتین میتونین از 13 دور سیم لاکی 0.7 استفاده کنین. اگر هم میخواین بصورت تاشو باشه میتونین سیم افشان شماره 0.5 بکار ببرین.

سه شنبه 25 آذر1398 - 1:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم مهندس جان اره طبق فرمایشات شما مزیتی نداره ولی واسه حمل تو یه کوله پشتی خوبه راحت حمل میشه و کسی شک نمیکنه بازم شرمنده

سه شنبه 26 آذر1398 - 8:44pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2619 , 2620 , 2621 , 2622 , 2623 , 2624 , 2625 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , mirhossein و 128 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure