انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 10:19pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2618 , 2619 , 2620 , 2621 , 2622 , 2623 , 2624 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

حمید نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
ممنونم بالاخره اینترنت وصل شد واسه ما
مشکل از ۳۵۷ بود با یک ۳۵۷ دیگه الان کویل ارور ندارم و اعداد هم توی رنج اعلامی خودتون هستس توی محیط خونه با لوپ ۷۰ و دیلی ۳۰ سینی ۵۰ سانتیو توی ۲.۳۰ متر زدش البته بدلیل فلزات مزاحم عمق کم شده و فکر میکنم بیرون از منزل حداقل ۱ متر به بردم اضافه بشه
فقط برای لوپ ۷۰ طبق فرمایش خودتون ۱۲ دور سیم ۰.۷۵ به صورت عنکبوتی پیچیدم ولی ظرفیت شد ۲۷۵ یک دور دیگه اضافه کردم که شد ۳۲۰ میکرو هانری مجبور شدم دور اخر رو به لوپ سیم اضافه کنم که به خوبی لحیم و با وارزیش شیشه ای یا همین ژاپنیا عایق کردم محل اتصال رو به این صورت مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

خسته نباشین.
بله قابل پیش بینی بود. سینی 50 سانتی با لوپ 70 تا حدود 2.8 متر قابل سنس هست. با توجه به تست در محیط منزل نتیجه خوب بوده.
نمیدونم دقیقا چطور لوپ رو پیچیدین. قاعدتا باید با 12 دور درست در میومد. ولی بهرحال ظرفیت واقعی مهم هست و باید در محدوده درستی باشه. تکه شدن سیم در یک قسمت اشکالی نداره بشرطی که بخوبی لحیم و عایق بشه.

من ایسی ها برام از اتریش خریدن وفرستادن
با ایسی هایی که از ایران خریدم به ترتیب140.350.430 و دیلی 18
با ایسیهایی که از اتریش برام فرستادن 280.720.830 دیلی 13

جمعه 8 آذر1398 - 3:59pm
مدیر کل
مدیر کل

مورد اول که قطعا ایراد داره و آیسی تقلبی هست. ولی دومی درسته و فقط دیلی پایین هست که بیشتر به شرایط کویل و کابل رابط اون بستگی داره. در هر صورت درستی اعداد خیلی مهمتر از دیلی کویل هست.

جمعه 8 آذر1398 - 4:21pm

ممنون.

جمعه 8 آذر1398 - 5:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
ممنونم لوپ رو به این صورت پیچیدم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

جمعه 8 آذر1398 - 7:26pm
مدیر کل
مدیر کل

سیم پیچ کویل خوب و منظم پیچیده شده و از این حیث مشکلی نداره.

جمعه 8 آذر1398 - 10:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
سیم پیچ کویل خوب و منظم پیچیده شده و از این حیث مشکلی نداره.

خیلی ممنونم :x

جمعه 8 آذر1398 - 11:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت استاد حمید گرامی
یه سوال و یه نکته برام پیش اومده شاید از نظر شما بزرگوار بی معنی و مضحک باشه
ولی من تو مدار شما یه تغیراتی انجام دادم و مدار ثبات بهتر و بیشتری پیدا کرده
البته هنوز بیرون نرفتم باش
ولی فعلا تو محیط خونه دیگه از سنس و تک بوق اضاف خبری نیست

و تغییر اینه
پایه های اضاف ۳۵۷رو که بلا استفاده هست از طریق خازن۱۰۰نانو زمین کردم
ظاهرا قدرت سنس هیچ تغییری نکرده ولی تک بوق اضاف حساسیت از بین رفته

شما استاد هستید و من از نظر علمی به هیچ وجه نمیدونم کار صحیحی کردم یا نه
اگه این کار مورد تایید شما هست از چه رنج خازنی استفاده بشه بهتره

با تشکر

یکشنبه 10 آذر1398 - 11:12pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
دوست عزیز الکترونیک سرتاسر محاسبه علمی و فنی داره. اینجور نیست شانسی کاری انجام بدین و با ذهنیت خودتون تصور کنین تغییر مثبتی رخ داده! پایه های استفاده نشده ای که میفرمایین 1 و 5 و 8 هستن. پایه 8 که NC هست یعنی اصلا از داخل به جایی متصل نیست که وصل کردنش به جایی تاثیر داشته باشه. هر چند گاها در مواردی بد نیست که این نوع پایه ها به زمین متصل بشن. بهرحال اصلا تفاوت محسوسی ایجاد نمیکنه. اما پایه های 1 و 5 مربوط به تنظیم ولتاژ آفست آپ امپ هستن که ما در این مدار ازشون استفاده نکردیم و همه محاسبات به عهده بخش دیجیتال هست. در صورت استفاده هم معمولا باید پتانسیومتر بکار برده بشه نه اینکه این پایه ها با خازن به زمین وصل بشن! لذا انجام این کار حتی اگر روی شکل موج تاثیر منفی نداشته باشه و اعداد 3 گانه درست باشن باز هم از نظر علم الکترونیک کار درست و اصولی نیست. در مورد تک بوق هم 99 درصد داستان خارج مدار و در بخش کویل هست که یک سنسور حساس تلقی میشه. در واقع تک بوق چه حاصل تاثیر نویزی خاص در محیط باشه و چه در اثر بر هم خوردن بالانس حین حرکت و حتی شل بودن اتصالات همگی به عامل خارجی بستگی دارن که از مسیر کویل وارد مدار میشه.

دوشنبه 10 آذر1398 - 12:38am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
دوست عزیز الکترونیک سرتاسر محاسبه علمی و فنی داره. اینجور نیست شانسی کاری انجام بدین و با ذهنیت خودتون تصور کنین تغییر مثبتی رخ داده! پایه های استفاده نشده ای که میفرمایین 1 و 5 و 8 هستن. پایه 8 که NC هست یعنی اصلا از داخل به جایی متصل نیست که وصل کردنش به جایی تاثیر داشته باشه. هر چند گاها در مواردی بد نیست که این نوع پایه ها به زمین متصل بشن. بهرحال اصلا تفاوت محسوسی ایجاد نمیکنه. اما پایه های 1 و 5 مربوط به تنظیم ولتاژ آفست آپ امپ هستن که ما در این مدار ازشون استفاده نکردیم و همه محاسبات به عهده بخش دیجیتال هست. در صورت استفاده هم معمولا باید پتانسیومتر بکار برده بشه نه اینکه این پایه ها با خازن به زمین وصل بشن! لذا انجام این کار حتی اگر روی شکل موج تاثیر منفی نداشته باشه و اعداد 3 گانه درست باشن باز هم از نظر علم الکترونیک کار درست و اصولی نیست. در مورد تک بوق هم 99 درصد داستان خارج مدار و در بخش کویل هست که یک سنسور حساس تلقی میشه. در واقع تک بوق چه حاصل تاثیر نویزی خاص در محیط باشه و چه در اثر بر هم خوردن بالانس حین حرکت و حتی شل بودن اتصالات همگی به عامل خارجی بستگی دارن که از مسیر کویل وارد مدار میشه.

ممنون استاد

دوشنبه 10 آذر1398 - 1:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید عزیز
نباید اینجا بگم ولی واسه اینکه تاپیک اضافه باز نکنم میگم
برای پروگرم میکرو فلزجو از usbasp استفاده کردم البته چند سال پیش خودم ساختمش الان چند روزه دارم باهاش سرو کله میزنم اصلا نمیشه باهاش پروگرم کرد
مشکل اینجاست که انگار ارتباط با میکرو ندارم وگرنه پروگرمر توسط کامپیوتر و برنامه شناسایی میشه ولی نمیتونه ایسی رو پروگرم کنه ارتباط با میکرو رو چک کردم مشکلی نداشته با چندتا میکرو دیگه چک کردم بازم مشکلم همین بود حتی خود میکرو پروگرمر هم عوض کردم باز همین بود توی نت چندتا شماتیک از usbasp دیدم اونارو هم درست کردم اما همشون یک مشکل داشتن با ۳ تا سیستم مختلف هم چک کردم ولی انگار نه انگار خلاصه که هر کاری بگین انجام دادم حتی تغذیه میکرویی که میخوام پروگرم کنم هم بصورت جدا دادم ولی..... تا الانم انقدر روی مگا۸ برنامه ریختم دیگه روش نمیشه رایت کرد بنظرتون مشکل از کجا میتونه باشه بدجور فکرمو درگیر کرده که چرا نمیشه

شنبه 15 آذر1398 - 2:21am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2618 , 2619 , 2620 , 2621 , 2622 , 2623 , 2624 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mikimaus , mnbvcxzaqwsx , Sobhanak1385 و 108 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure