انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 8:51am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2614 , 2615 , 2616 , 2617 , 2618 , 2619 , 2620 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من دارم ماسفتم رو تغییر میدم به همون ۸۴۰ خودم. چون 11nk100 قبلا استفاده کردم نسبت به ۸۴۰ یه ذره قوی تر بود برد یه ذره بیشتر بود ولی بعدا فهمیدم که irf840 که سعی کنیم هنگام لحیم زیاد گرمش نکنیم و پایه هایش را بکی یکی و میان هر کدام لحظاتی فاصله بیاندازیم ولحیم بزنیم برد خوب خواهد بود چون من در تست دیده ام‌ و مفهوم شده ام که چون ماسفت ۸۴۰ قبلیم هم عین همین یعنی از همون شرکت و کاملا مشابه به هم بود که در اثر به احتمال زیاد لحیم کردن نامناسب نیمسوز چند درصدی میشده و کاراییش کم میشده به اضافه هزار اختلالات دیگه که هر از گاهی رخ میده. پس بنابراین 11nk100 نسبت به اون ماسفت نیمسوز چند درصدی برد بیشتری میداد. ولی بعدا با ماسفت 840 نو و کاملا مشابه اون بردم بهتر از 11nk100 شد. حالا من برای امتحان و تست مدتی ماسفت 18nk80 نصب کردم بردش مثل 840 بود ولی الان می فهمم که ثباتش از 840 کمتره و به اضافه اختلالاتی از قبیل ماندن علامت ! در
مکان مشخص خودش و نشون میداد که باید دکمه بالانس زده بشه و این طوری بود که نمی رفت به از بالانس خارج شدن . در حالت علامت تعجب می موند. البته در بخش هایی هم از بالانس خارج میشد و مثل قبل عادی با نظر مرسید.

همیشه امید داشته باش

چهارشنبه 7 آبان1398 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دستگاه فلزجو در سایت .... به قیمت.... فقط به صورت کیت و لوپ ساده بدون قاب و دسته ... فروش میشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همیشه امید داشته باش

چهارشنبه 7 آبان1398 - 12:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوست عزیزم جناب مهندس حمید گرامی

حقیقتش خیلی وقته نیومدم انجمن

قبلا ۲تا درست کردم که نهایتا دچار یاس شدم و بن کل موضوع رو رها کردم
و مجددا میخوام بسازم

قبلیا
اعداد ۳گانه حدودی و با ختلاف کم تقریبا درست بودن
دیلی اتومات لوپ هایی که ساختم یکیش ۱۶یکیش۱۹یکی هم ۲۴
مشکلی که من داشتم این بود که بی ثباتی اذیتم میکرد
توی محیط تست بسیار عالی عمل میکرد
مثلا لوپ از طناب رخت لباس آویزون میکردم و تست ها رو انجام میدادم
دور از فلز
و دور از خطوط برق
تست ها هم از نظر برد قابل قبول و ثبات هم با فرکانس های پایین خیلی خوب بود

ولی تو محیط بیرون مکان های مورد نظر هر کاری کردم نسبت ب زمین بالانس بشه نشد ک نشد.البته بالانس میشد و ساکت هم میشد .به محض اولین سنس نسبت به زمین دیگه هرکجای زمین که لوپ رو قرا. میدادم سنس میکرد
مثلا گراند خاموش و بالانس دستی میزدم و تا چند ثانیه نسبت ب زمین بوق نمیزد ولی بعد از چند دقیقه بی ثبات میشد
گراند روشن هم مرتب تک بوق و بالانس و باز تک بوق و بالانس و ادامه وار و کلا بوق های بی جهت .
میتر منفی بی جهت
فاصله لوپ تا زمین رو رعایت میکردما

لوپ های کوچیک روی مدارم خوب بودن و ثبات داشتن
اینو بگم رو فرکانس های زیر ۷۰بهتر و مطمئن تر میتونستم آرومش کنم و ازش استفاده کنم
لوپ ها رو هم اکثرا با لاکی نمره ۱درست کرده بودم
فقط یه بار یه لوپ درست کردم با افشان نمره ۱که خیلی خوب بود و برد هم عالی بود ولی خیلی سنگین بود و استفاده ازش سخت بود
چند نوع۳۵۷هم تست کردم که روی هر کدوم یه جور دیلی اتومات نشون میداد.

کلا مایوس شدم و بیشتر از ۱ساله نیومدم خدمتتون

الان یه لوپ با لاکی نمره۷۵درست کردم قطر داخلی۴۰سانته و ۲۴دور شد و دقیق شده۲اهم که باید اصلاح بشه و چند دور کم کنم.الان سلف سنگ دم دستم نیس تست بگیرم .
سعی کردم هر دور با دور بعدی حدود نیم میلیمتر فاصله داشته باشه که ب هم نچسبن.نمیدونم کارم درسته یا نه

دستگاه های قبلی که ازشون دلسرد شدم. خودم ۳تا شک دارم
۱امپ امپ هایی ک دارم تماما تقلبی هستن هرچند ۵مدل مختلف ازش دارم
۲پروگرامرtnmدرست نمیتونه این میکرو رو پروگرام کنه
۳کریستالی ک خریدم بی کیفیت هست

یه دونه ک پارسال درست کردم و انداخته بودمش ی،گوشه الان نگاش کردم خازن الکترولیتش ورم کرده.برق بش وصل نبوده.چرا ورم کرده؟؟؟؟ احتمالش هست همین خازن دلیل بی ثباتی مدار من بوده باشه؟؟؟؟؟؟؟

برا مدار جدید قطعات هم بزودی میرسه دستم تا مجددا با لطف و عنایت شما درستش کنم

مهندس جان بخدا من تو این۳سال که خدمتتون هستم تو انجمن ه کاری کردم که بی ثباتی رو از بین ببرم نتونستم
کابل رابط هم کابل تمام مس میکروفون کواکسیال کرمان استفاده کردم
باطری هام هم از داخل لپتاپ برداشتم و کیفیت عالی بودن
حتی بدون کانکتور هم مشکل داشتم

ببخشید مهندس جان این بی،ثباتی مثل خوره افتاده ب جونم .تا حلش،نکنم آراموش،ندارم

چهارشنبه 7 آبان1398 - 12:23am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
مجددا خوش اومدین! @};- ماشالا چه دل پری داشتین و به اندازه همه زمانی که به انجمن نیومدین در یک پست جبران کردین! :D سعی میکنم مواردی که در فرمایشات شما بنظرم شاخص هست توضیح بدم.
1- دیلی اتوماتیک 19 بیشتر مورد تایید هست. با این حال 16 و 24 هم بخودی خود چندان اشکالی نداره.
2- سنس زمین در اغلب موارد طبیعی و در ذات فلزیابهاست. علت سنس هم منطق علمی عملکرد یک فلزیاب هست که رسانایی الکتریکی فلز رو بعنوان تنها فاکتور مهم برای تشخیص فلز در نظر میگیره. اما وقتی میخوایم فلزی رو در عمق بالا سنس کنیم نمیتونیم توقع داشته باشیم زمینی که بواسطه املاح و رطوبت کمی رسانایی داره و بسیار نزدیک تر به کویل هست هیچ سنسی نداشته باشه. باید از تنظیمات مناسب بخصوص درجه حساسیت کاربردی برای کار روی زمین مثلا 12 استفاده کنین و فاصله کویل تا زمین رو که در راهنما توضیح دادیم رعایت کنین و این فاصله حین کاوش تغییر زیادی نداشته باشه.
3- اگر برخی لوپها بخصوص کوچک ثبات دارن و انواع دیگه بی ثبات هستن ممکنه در ساخت اونها نکاتی رو رعایت نکرده باشین. بعلاوه اینکه هر چه کویل بزرگتر باشه فاصله مناسبش تا زمین هم بیشتر میشه. فراموش نکنین قبل از اینکه فلزیاب برای کار روی زمین استفاده بشه باید در هوا ثبات داشته باشه! یعنی حتی با حرکت دادن دستگاه به سمت آسمان و در محیط بدون نویز هیچ بی ثباتی نداشته باشین. در غیر این صورت دستگاه احتمالا در بخش کویل یا کابل رابط یا کانکتور مشکل داره.
4- سیم لاکی 1 میل برای هیچ کویل متعارفی مورد توصیه من نیست و نتیجه خوبی بهمراه نداره! مشخصات لوپها در راهنما قید شده و باید از همون سیمها استفاده کنین. برای فریم 1 متری هم سیم افشان شماره 0.75 و برای فریمهای بزرگتر سیم افشان شماره 1 مناسب هست.
5- اینکه چون در رسیدن به ایده آل خودتون در ساخت یک فلزیاب موفق نشدین و تازه اگر به توضیحات خودتون دقت کنین متوجه میشین اشکال از کار خودتون بوده ولی بهرحال دلیل نمیشه به انجمن تشریف نیارین! چون اولا اگر به نتایجی که دوستان گرفتن و میزان اقبال عمومی به این طرح و همینطور سرچ فلزجو در یوتیوب و صدها فیلم ساخت این طرح توسط دوستان خارجی توجه میکردین متوجه میشدین جایی برای نا امیدی نیست. بنده هم که همیشه اینجا در خدمت دوستان بوده و هستم! در ثانی انجمن فلزجو هزاران مطلب در زمینه های مختلف داره و ترک انجمن بدلیل شکست در ساخت یک مدار معقول نیست و به ضرر خود شماست.
6- در مورد لوپ باز هم عرض میکنم مشخصات فایل راهنما رو در نظر بگیرین. بخصوص اگر سلف سنج ندارین بهیچ وجه ابتکار شخصی بکار نبرین و حداقل مثل بسیاری از دوستان در انجمن سوال کنین تا مشخصات درست رو عرض کنیم. ضمن اینکه مقاومت اهم لوپ رو ملاک نگیرین چون ظرفیت سلفی و حتی خازنی کویل اهمیت بیشتری داره.
7- در تشخیص اپ امپ تقلبی درستی رنج اعداد 3 گانه و تفکیک کفایت میکنه همونطور که در راهنما توضیح دادم.
8- بله پروگرامر TNM این میکروی خاص رو بدرستی و با اطمینان پروگرام نمیکنه! بارها این رو عرض کردم و در راهنما هم توضیح دادم. هر چند مشکل بی ثباتی ربطی به نحوه پروگرام نداره ولی عدم پروگرام صحیح میکرو بعدا مشکلات دیگری ایجاد میکنه. شما که این همه وقت و هزینه صرف کردین چطور این توصیه اکید من رو که در راهنما قید کردم در نظر نگرفتین؟!
9- مشکل شما به کریستال ارتباطی نداره. هر کریستال معمولی 20 مگاهرتز بشرط سالم بودن کار میکنه و اگر هم سالم نباشه کلا کار نمیکنه!
10- خازنهای الکترولیت تحت برخی حالاتی که خراب میشن باد میکنن. تازه شانس آوردین که این یکی بقول شما ورم کرده و خودشو نشون داده! :D بهرحال دلیل خاصی نمیبینم جز اینکه خازن بی کیفیتی بوده و یا در شرایط بدی نگهداری شده. باید از خازنهای با کیفیت استفاده کنین. خازن خراب هر کجای مدار باشه میتونه بی ثباتی های عجیبی ایجاد بکنه. ولی این نوع بی ثباتی چون به شرایط کار روی زمین ربطی نداره در همون تستهای اولیه هم مشخص میشه.
11- کابل میکروفن در مجموع مورد تایید من نیست و بسته به نوع خاصی که استفاده کرده باشین میتونه مشکلات مختلفی ایجاد کنه. توصیه میکنم فقط کابل RG-58 از نوع بدون فویل تهیه کنین. این تنها کابل رایج و کاملا مورد تایید هست.
12- توصیه های فوق رو جدی بگیرین و با قطعات با کیفیت دستگاه رو بسازین. اگر باز هم مشکلی بود از مدار یا وضعیت کارکرد نامناسبش عکس و فیلم بگیرین شاید مشکلات دیگری هم مشخص شد. در ضمن برای کار روی زمین این تنظیمات پیشنهادی من هست:
فرکانس 100 - پالس 180 - دیلی 30 الی 40 - انتگرال 44 - اسپید 8 یا 9 - گراند خاموش و حساسیت 12

چهارشنبه 7 آبان1398 - 1:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
مجددا خوش اومدین! @};- ماشالا چه دل پری داشتین و به اندازه همه زمانی که به انجمن نیومدین در یک پست جبران کردین! :D سعی میکنم مواردی که در فرمایشات شما بنظرم شاخص هست توضیح بدم.
1- دیلی اتوماتیک 19 بیشتر مورد تایید هست. با این حال 16 و 24 هم بخودی خود چندان اشکالی نداره.
2- سنس زمین در اغلب موارد طبیعی و در ذات فلزیابهاست. علت سنس هم منطق علمی عملکرد یک فلزیاب هست که رسانایی الکتریکی فلز رو بعنوان تنها فاکتور مهم برای تشخیص فلز در نظر میگیره. اما وقتی میخوایم فلزی رو در عمق بالا سنس کنیم نمیتونیم توقع داشته باشیم زمینی که بواسطه املاح و رطوبت کمی رسانایی داره و بسیار نزدیک تر به کویل هست هیچ سنسی نداشته باشه. باید از تنظیمات مناسب بخصوص درجه حساسیت کاربردی برای کار روی زمین مثلا 12 استفاده کنین و فاصله کویل تا زمین رو که در راهنما توضیح دادیم رعایت کنین و این فاصله حین کاوش تغییر زیادی نداشته باشه.
3- اگر برخی لوپها بخصوص کوچک ثبات دارن و انواع دیگه بی ثبات هستن ممکنه در ساخت اونها نکاتی رو رعایت نکرده باشین. بعلاوه اینکه هر چه کویل بزرگتر باشه فاصله مناسبش تا زمین هم بیشتر میشه. فراموش نکنین قبل از اینکه فلزیاب برای کار روی زمین استفاده بشه باید در هوا ثبات داشته باشه! یعنی حتی با حرکت دادن دستگاه به سمت آسمان و در محیط بدون نویز هیچ بی ثباتی نداشته باشین. در غیر این صورت دستگاه احتمالا در بخش کویل یا کابل رابط یا کانکتور مشکل داره.
4- سیم لاکی 1 میل برای هیچ کویل متعارفی مورد توصیه من نیست و نتیجه خوبی بهمراه نداره! مشخصات لوپها در راهنما قید شده و باید از همون سیمها استفاده کنین. برای فریم 1 متری هم سیم افشان شماره 0.75 و برای فریمهای بزرگتر سیم افشان شماره 1 مناسب هست.
5- اینکه چون در رسیدن به ایده آل خودتون در ساخت یک فلزیاب موفق نشدین و تازه اگر به توضیحات خودتون دقت کنین متوجه میشین اشکال از کار خودتون بوده ولی بهرحال دلیل نمیشه به انجمن تشریف نیارین! چون اولا اگر به نتایجی که دوستان گرفتن و میزان اقبال عمومی به این طرح و همینطور سرچ فلزجو در یوتیوب و صدها فیلم ساخت این طرح توسط دوستان خارجی توجه میکردین متوجه میشدین جایی برای نا امیدی نیست. بنده هم که همیشه اینجا در خدمت دوستان بوده و هستم! در ثانی انجمن فلزجو هزاران مطلب در زمینه های مختلف داره و ترک انجمن بدلیل شکست در ساخت یک مدار معقول نیست و به ضرر خود شماست.
6- در مورد لوپ باز هم عرض میکنم مشخصات فایل راهنما رو در نظر بگیرین. بخصوص اگر سلف سنج ندارین بهیچ وجه ابتکار شخصی بکار نبرین و حداقل مثل بسیاری از دوستان در انجمن سوال کنین تا مشخصات درست رو عرض کنیم. ضمن اینکه مقاومت اهم لوپ رو ملاک نگیرین چون ظرفیت سلفی و حتی خازنی کویل اهمیت بیشتری داره.
7- در تشخیص اپ امپ تقلبی درستی رنج اعداد 3 گانه و تفکیک کفایت میکنه همونطور که در راهنما توضیح دادم.
8- بله پروگرامر TNM این میکروی خاص رو بدرستی و با اطمینان پروگرام نمیکنه! بارها این رو عرض کردم و در راهنما هم توضیح دادم. هر چند مشکل بی ثباتی ربطی به نحوه پروگرام نداره ولی عدم پروگرام صحیح میکرو بعدا مشکلات دیگری ایجاد میکنه. شما که این همه وقت و هزینه صرف کردین چطور این توصیه اکید من رو که در راهنما قید کردم در نظر نگرفتین؟!
9- مشکل شما به کریستال ارتباطی نداره. هر کریستال معمولی 20 مگاهرتز بشرط سالم بودن کار میکنه و اگر هم سالم نباشه کلا کار نمیکنه!
10- خازنهای الکترولیت تحت برخی حالاتی که خراب میشن باد میکنن. تازه شانس آوردین که این یکی بقول شما ورم کرده و خودشو نشون داده! :D بهرحال دلیل خاصی نمیبینم جز اینکه خازن بی کیفیتی بوده و یا در شرایط بدی نگهداری شده. باید از خازنهای با کیفیت استفاده کنین. خازن خراب هر کجای مدار باشه میتونه بی ثباتی های عجیبی ایجاد بکنه. ولی این نوع بی ثباتی چون به شرایط کار روی زمین ربطی نداره در همون تستهای اولیه هم مشخص میشه.
11- کابل میکروفن در مجموع مورد تایید من نیست و بسته به نوع خاصی که استفاده کرده باشین میتونه مشکلات مختلفی ایجاد کنه. توصیه میکنم فقط کابل RG-58 از نوع بدون فویل تهیه کنین. این تنها کابل رایج و کاملا مورد تایید هست.
12- توصیه های فوق رو جدی بگیرین و با قطعات با کیفیت دستگاه رو بسازین. اگر باز هم مشکلی بود از مدار یا وضعیت کارکرد نامناسبش عکس و فیلم بگیرین شاید مشکلات دیگری هم مشخص شد. در ضمن برای کار روی زمین این تنظیمات پیشنهادی من هست:
فرکانس 100 - پالس 180 - دیلی 30 الی 40 - انتگرال 44 - اسپید 8 یا 9 - گراند خاموش و حساسیت 12

ممنون مهندس جان
ببخشید دیگه حرفا دلمو زدم
ولی تمام ایرادات از منه و سیستم شما ماشالله ثابت شده اس برا همگان
برا شروع از لوپ شروع کردم
تا لوپ مورد تایید شما نباشه مدار رو نمیسازم

کلا۲تا لوپ میخوام بسازم
یکیش که ساختم با لاکی نمره۷۵و ۲۴دور شده و قطر دور اول۴۰سانته و هر دور با دور بعدی نیم میلیمتر فاصله داره

امروز متوجه شدم سلف سنج ویکتور که دارم تماما غیر واقعی نشون میده و سلف سنجم خرابه
حالا شما بزرگوار بفرمایید چند دور کم کنم تا بشه۳۵۰میکرو هانری و ۱اهم

لوپ دوم رو با قطر اولین دور۲۵سانت میخوام بسازم.لطف کنید بفرمایید همین نمره۷۵خوبه یا نه.چند دور باشه

همچنین فاصله هردور نیم میلیمتر آیا زیاده یا کمتر بگیرم

من یه روش بلدم که بصورت منظم هر دور با دور بعدی رو به هر اندازه که بخوایم میتونیم فاصله بندازیم .بصورت منظم و دقیق.و هیچ دوری با دور بعدی تماس نداره.فقط نمیدونم چقد فاصله بدم که ظرفیت خازنی مورد نظر شما در بیاد

اگه هم لازمه تا برم لاکی نمره ۷۰یا۶۰بگیرم

فردا عکس لوپ رو میدم اگه مورد تایید بود تا برم سراغ مدار

ممنون و سپاسگزارم

چهارشنبه 8 آبان1398 - 11:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بیکران وعرض ارادت به استادی گرانقدر و بی منت و بزرگوار جناب مهندس حمید گل :x و دوستان و یاران همیشگی انجمن..بعد یکسال بیش خدمت رسیدم ما که خاک اینجارو خوردیم باید وفادار باشیم @};- @};- استاد جان متاسفانه خصوصی بسته هست و پیامی ارسال کردم که سعادت نداشتم ارسال نشد به جنابتان..مسرورم از زیارت شما و اعضا و یاران @};-

جمعه 9 آبان1398 - 12:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود استاد حمید عزیز .
اگر ممکن هست در ورژن های بعدی گزینه حرکت لوپ برای سنس رو هم در نظر بگیرید . همانند سیستم های وی ال اف معمول .(سنس فلز با حرکت لوپ امکان پذیر باشد) البته من خودم میدونم چرا در وی ال اف فلز باید حرکت کنه تا سنس بشه و در پالسی نیازی نیست و سیستم ها کاملا متفاوت از هم هستند.
البته برای لوپ های کوچکتر . در این حالت چند حسن دارد که به عنوان مثال میشه به عدم بالانس پی در پی و همینطور ثبات بیشتر و استفاده از حساسیت بیشتر سیستم در محیط های خاص و همینطور اینکه بنده در سیستم های متداول پالسی چنین حرکتی رو ندیدم انجام بدهند .
البته شما خودتان استاد هستید شاید وضعیت رو هم بدتر کند .
به هر حال یک پیشنهاد بود .
موفق باشید .

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

جمعه 9 آبان1398 - 3:23am

Mojtaba195 جان سلام :
خیلی دوستت دارم مجتبی جان از بچه های خوب وزحمتکش وباسواد انجمن هستید . آقا مجتبی یه سر به تایپک XS PLUS بزن بچه ها ازت سوال دارن ولی نیستی جواب نمیدی فدات بشم . ضمنا" من منظورت از اینکه موقع حرکت لوپ سنس نداریم رو نفهمیدم آخه ما که لوپ رو چپ وراست میکنیم اگر فلز بود سنس میشه شمارو نمیدونم . هرچند اصلا" به من ربطی نداره چون سوالت از مهندس حمید عزیز بود .

جمعه 10 آبان1398 - 12:35pm
مدیر کل
مدیر کل

alijooon نوشته است:
ممنون مهندس جان
ببخشید دیگه حرفا دلمو زدم
ولی تمام ایرادات از منه و سیستم شما ماشالله ثابت شده اس برا همگان
برا شروع از لوپ شروع کردم
تا لوپ مورد تایید شما نباشه مدار رو نمیسازم

کلا۲تا لوپ میخوام بسازم
یکیش که ساختم با لاکی نمره۷۵و ۲۴دور شده و قطر دور اول۴۰سانته و هر دور با دور بعدی نیم میلیمتر فاصله داره

امروز متوجه شدم سلف سنج ویکتور که دارم تماما غیر واقعی نشون میده و سلف سنجم خرابه
حالا شما بزرگوار بفرمایید چند دور کم کنم تا بشه۳۵۰میکرو هانری و ۱اهم

لوپ دوم رو با قطر اولین دور۲۵سانت میخوام بسازم.لطف کنید بفرمایید همین نمره۷۵خوبه یا نه.چند دور باشه

همچنین فاصله هردور نیم میلیمتر آیا زیاده یا کمتر بگیرم

من یه روش بلدم که بصورت منظم هر دور با دور بعدی رو به هر اندازه که بخوایم میتونیم فاصله بندازیم .بصورت منظم و دقیق.و هیچ دوری با دور بعدی تماس نداره.فقط نمیدونم چقد فاصله بدم که ظرفیت خازنی مورد نظر شما در بیاد

اگه هم لازمه تا برم لاکی نمره ۷۰یا۶۰بگیرم

فردا عکس لوپ رو میدم اگه مورد تایید بود تا برم سراغ مدار

ممنون و سپاسگزارم

خواهش میکنم.
عرض کردم مشخصات لوپها در راهنما قید شده و باید از همون استفاده کنین. سایز لوپ رو نگفتین ولی اگر منظور لوپ 45 هست تعداد دور ها رو 19 ذکر کرده بودیم. نیازی هم به فاصله اضافی بین سیمها نیست. باز هم تاکید میکنم از توضیحات راهنما پیروی کنین. بنظرم میرسه عمده مشکل شما عدم دقت کافی به عرایض بنده هست که حتی در همین پست هم مشخص شد!
در مورد مولتی متر هم چک کنین باطری ضعیف نشده باشه وگرنه اعداد درستی نشون نمیده.

شنبه 11 آبان1398 - 1:07pm
مدیر کل
مدیر کل

amin.rahjoo نوشته است:
درود بیکران وعرض ارادت به استادی گرانقدر و بی منت و بزرگوار جناب مهندس حمید گل :x و دوستان و یاران همیشگی انجمن..بعد یکسال بیش خدمت رسیدم ما که خاک اینجارو خوردیم باید وفادار باشیم @};- @};- استاد جان متاسفانه خصوصی بسته هست و پیامی ارسال کردم که سعادت نداشتم ارسال نشد به جنابتان..مسرورم از زیارت شما و اعضا و یاران @};-

خواهش میکنم. لطف دارین. :ymhug: @};-

شنبه 11 آبان1398 - 1:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2614 , 2615 , 2616 , 2617 , 2618 , 2619 , 2620 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 87 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure