انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 12:48pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2613 , 2614 , 2615 , 2616 , 2617 , 2618 , 2619 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
حمید نوشته است:
اتفاقا اگر لحیم بشه بهتر هم هست چون نویز کمتری میگیره.

ممنونم مهندس :x

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

یکشنبه 5 آبان1398 - 1:20pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. :x @};-

یکشنبه 5 آبان1398 - 6:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

:x @};- @};- @};- :x
حمید نوشته است:
خواهش میکنم. :x @};-

دوشنبه 5 آبان1398 - 2:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس
به مدار یک لوپ ۴۵ معمولی ظرفیت ۳۵۰ و اهم ۱.۲ وصل کردم دیلی ۲۶ و اعداد هم ۱۰۰ ۲۹۰ ۴۵۰ هستش از کانکتور هم استفاده نکردم و سیم انتن بدون شیلد رو لحیم کردم به لوپ ۳۵۷ هم فلزی انداختم یه مشکل دیگه هم اینه وقتی هر جسمی رو به لوپ میچسبودم میتر اصلا به ۹۹۹ نمیرسه و حتی سینی بزرگ روی ۸۶۶ یا کمی بالا یا پایین میره میکرو هم با نرم افزار پیشنهادی و پروگرمر usbasp پروگرم کردم .

دوشنبه 6 آبان1398 - 9:42pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
لوپ معمولی دیلی بالا و اعداد پایین تری داره و از این نظر نتیجه شما طبیعی بنظر میرسه. با این حال ممکنه فلزات مزاحمی هم نزدیک کویل باشن و این مساله رو تشدید بکنن. اگر هنوز از سلامت مدار مطمئن نیستین حتما از لوپ تخت یا عنکبوتی یا استوانه ای کوچکتر برای تست استفاده کنین تا صحت عملکرد مدار بهتر مشخص بشه. نرسیدن میتر به 999 میتونه از کم بودن تنظیم بازه انتگرال باشه. ولی اگر روی رقم پیش فرض 44 گذاشته باشین و فلزات مزاحمی هم حین بالانس نزدیک کویل نباشن حتما باید با نزدیک کردن فلزی بزرگ میتر به 999 برسه.

دوشنبه 6 آبان1398 - 9:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
لوپ معمولی دیلی بالا و اعداد پایین تری داره و از این نظر نتیجه شما طبیعی بنظر میرسه. با این حال ممکنه فلزات مزاحمی هم نزدیک کویل باشن و این مساله رو تشدید بکنن. اگر هنوز از سلامت مدار مطمئن نیستین حتما از لوپ تخت یا عنکبوتی یا استوانه ای کوچکتر برای تست استفاده کنین تا صحت عملکرد مدار بهتر مشخص بشه. نرسیدن میتر به 999 میتونه از کم بودن تنظیم بازه انتگرال باشه. ولی اگر روی رقم پیش فرض 44 گذاشته باشین و فلزات مزاحمی هم حین بالانس نزدیک کویل نباشن حتما باید با نزدیک کردن فلزی بزرگ میتر به 999 برسه.

بله مهندس درست فرمودید انتگرال پایین بود در مورد لوپ هم من قبلا یک مدار دیگه درست کردم با همین لوپ تست انجام دادم اعداد توی رنج ۲۰۰ ۵۰۰ ۷۰۰ بود اما این مدار این اعداد رو نشون نمیده متاسفانه حین انجام تست یک اتصال اتفاق افتاد و الان کویل ارور میده و نمیتونم با لوپ عنکبوتی تست کنم حالا اگر با لوپ عنکبوتی هم این تست رو انجام دادم و محیط تست هم بدون فلز بود امکانش هست ۳۵۷ مشکل داشته باشه یا قطعه دیگه ای ؟

دوشنبه 6 آبان1398 - 10:40pm
مدیر کل
مدیر کل

در کارهای فنی وقتی روی چند چیز شک وجود داشته باشه کار مشکل میشه! برای همین عرض کردم حداقل از بابت لوپ میتونین مطمئن بشین و بعد صحت کار مدار رو بررسی کنین. اگر بهردلیل امکان ساخت لوپ رو ندارین و قبلا جواب خوبی از لوپ فعلی گرفتین و در عین حال مطمئن هستین لوپ نزدیک فلزات مزاحم نیست دیگه میشه گفت مدار مشکلی داره و شاید آیسی 357 تقلبی باشه.

دوشنبه 6 آبان1398 - 10:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
در کارهای فنی وقتی روی چند چیز شک وجود داشته باشه کار مشکل میشه! برای همین عرض کردم حداقل از بابت لوپ میتونین مطمئن بشین و بعد صحت کار مدار رو بررسی کنین. اگر بهردلیل امکان ساخت لوپ رو ندارین و قبلا جواب خوبی از لوپ فعلی گرفتین و در عین حال مطمئن هستین لوپ نزدیک فلزات مزاحم نیست دیگه میشه گفت مدار مشکلی داره و شاید آیسی 357 تقلبی باشه.

منم از همون اول حس خوبی به ۳۵۷ داشتم حالا بازم یه لوپ عنکبوتی درست میکنم که خیالم راحت بشه خیلی ممنون بابت راهنماییاتون @};-

دوشنبه 6 آبان1398 - 11:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان سلام سوالی داشتم اساتید بزرگوار لطف کنن پاخ بدن ممنون میشم
آی سی lf357 تاثیر زیادی در این دسگاه داره؟چند نمونه از این آیسی و آیسی های مشابه در بازار هست و با قیمت های مختلف.آیا بهترین این آیسی که lf157 نظامی یعنی با پسوند m هستش وقیمتی در حدود ۵۰۰ هزار تومن داره دقت و عملکرد و کیفیت دستگاه رو بالا میبره؟این امری بدیهی است که بالاتر میبره اما چند درصد نسبت به lf357 معمولی بالاتر میبره؟؟؟منظورم اینه که ارزش خرید و استفاده در این دستگاه رو داره؟به جای ۱۱ ان کی ۱۰۰ ماسفت دیگری یا برد دیگری پیشنهاد میکنید؟

@};- كوچيك همه،امير حسين @};-
تصویر

سه شنبه 7 آبان1398 - 1:43pm
مدیر کل
مدیر کل

خب مشخص هست که آیسی 357 در این مدار تاثیر زیاد و نقشی اساسی داره! اما در همین حد که مشابه اصلی باشه و اعداد 3 گانه و تفکیک طبق توضیحات درست در بیاد کفایت میکنه. در واقع معیار اصلی ما که تشخیص بدیم این آیسی موج بازگشتی رو بدرستی و با همه مولفه های مهم خودش تقویت میکنه اعداد 3 گانه و تفکیک دستگاه هست که حتی از اسکوپ هم دقیق تر این مساله رو مشخص میکنه. خلاصه عرض کنم بنده بعنوان طراح این سیستم حاضر نیستم 500 هزار بابت این آیسی بپردازم! چه بسا اون آیسی از همین انواع رایج و بسیار ارزانتری هست که خیلی هم خوب جواب میدن ولی بدلیل اینکه ما در این فلزیاب استفاده کردیم با این قیمتها فروش میره! در مورد ماسفت هم میتونین از همون 840 استفاده کنین. تستهای سر زمین تفاوت محسوسی بین ماسفتها نشون نمیده.

سه شنبه 7 آبان1398 - 9:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2613 , 2614 , 2615 , 2616 , 2617 , 2618 , 2619 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 125 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure