انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 7:29pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2611 , 2612 , 2613 , 2614 , 2615 , 2616 , 2617 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

حمید نوشته است:
اگر دستگاه با سرعت عادی بالا میاد مشکل نمیتونه از پروگرام باشه. بررسی کنین کابل رابط لوپ از مدلهای توصیه شده باشه. بعضی انواع کابل میکروفن ممکنه چنین مشکلی ایجاد کنن. فیبر هم باید طرح اصلی باشه. اگر لطف کنین از مدار و لوپ و جزئیات تصویر بذارین شاید ایراد مشخص بشه.

سلام مجدد
بله با سرعت عادی بالا میاد
کابل rg58 بدون فویل هست فقط با لوپ 1*1 تست نکردم تست میکنم
عکس هم رسیدم خونه آپلود میکنم
موندم تومار این یه دونه
تا حالا چند تایی که ساختم همه درست و میزون بودن
حتی تو یکی کریستال 20.00250 گذاشتم اون هم همچنین مشکلی نداشت و اینکه کپی این یکی ساختم اون هم مثل اینکه همین مشکل داره چون شهرستان رفته و به گفته طرف ردیف بالا هم یک سری اعداد مجهول آمده که گفتم فیلم بفرسته یا عکس که گفت دیگه تکرار نشده و اون تفکیک درستی داره .

نقد صوفی نه همه صافی بی‌غش باشد
ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد

خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

ناز پرورد تنعم نبرد راه به دوست
عاشقی شیوه رندان بلاکش باشد

غم دنیی دنی چند خوری باده بخور
حیف باشد دل دانا که مشوش باشد

چهارشنبه 24 مهر1398 - 12:10pm
مدیر کل
مدیر کل

وقتی دو مدار یک مشکل دارن قاعدتا یک اشکال در هر دو تکرار شده. حالا ممکنه مقدار قطعه ای مثل مقاومت اشتباه باشه. قطعات اطراف آیسی 357 رو بررسی کنین.

چهارشنبه 24 مهر1398 - 5:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان و مهندس حمید عزیز
میدونم جای این سوال اینجا نیست ولی من با لوپ 35 یه جا سنس داشتم و مطمعنم فلز سطحی و آشغال نیست چون 20 سانت سرش پاکسازی کردم و وسیله حفاری همراهم نبود که ادامه بدم خواستم بدونم آی دیnonfe با عدد آی دی 4 تا 8 چی میتونه باشه؟

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

چهارشنبه 24 مهر1398 - 6:58pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اگر تفکیک دستگاهتون درست کار میکنه و منظورتون آیدی 8 باشه هیچ فلز با ارزشی نمیتونه باشه. ولی اگر منظورتون NON-FE:+8 هست میتونه مربوط به بسیاری فلزات غیر آهنی باشه. اصولا این مدل بیان اطلاعات سنس کمکی نمیکنه! باید میتر سنس ؛ آیدی ؛ فرو یا مقدار NON-FE رو بهمراه سایز لوپ و حجم محوطه ای که سنس داشتین اعلام کنین تا بشه نظر داد. ضمن اینکه لطف میکنین اگر این مسائل رو در تاپیک مخصوص اپراتوری این فلزیاب مطرح کنین.

چهارشنبه 24 مهر1398 - 7:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس جان خسته نباشید.

مهندس من یدونه لوپ ۱.۵ دارم وقتی در یه جای مشخص فلزجو رو بالانس میکنم یه بار دیلی رو ۱۹ نشون میده و دوباره در همون نقطه که بالانس میکنم دیلی رو ۱۶ نشون میده به نظرتون ایراد از کدوم بخش هستش؟؟؟

شنبه 27 مهر1398 - 11:46am
آواتار کاربر

سلام،من pcb فلزجو رو میخوام میشه بگید از کجا میتونم بخرم یا کسی اگر داره بی زحمت بفرسته

شنبه 27 مهر1398 - 12:44pm
مدیر کل
مدیر کل

پندار نوشته است:
سلام مهندس جان خسته نباشید.

مهندس من یدونه لوپ ۱.۵ دارم وقتی در یه جای مشخص فلزجو رو بالانس میکنم یه بار دیلی رو ۱۹ نشون میده و دوباره در همون نقطه که بالانس میکنم دیلی رو ۱۶ نشون میده به نظرتون ایراد از کدوم بخش هستش؟؟؟

ممنون.
در مجموع مشکل خاصی نیست و این اتفاق وقتی دیلی دقیق بین دو عدد باشه بوجود میاد. تاثیر محسوسی روی برد یا تفکیک نداره. گاهی هم نویز باعث میشه در هر بار بالانس دیلی کمی متفاوت اعلام بشه. بهرحال در حد 2-3 واحد مشکلی نداره.

شنبه 27 مهر1398 - 6:04pm

حمید نوشته است:
وقتی دو مدار یک مشکل دارن قاعدتا یک اشکال در هر دو تکرار شده. حالا ممکنه مقدار قطعه ای مثل مقاومت اشتباه باشه. قطعات اطراف آیسی 357 رو بررسی کنین.

سلام مهندس حمید عزیز
خدا قوت
مقاومت دمپینگ ها برسی شدند
خازن 11،12 تعویض شدند
البته سالم بودند اما تستر مقاومت درونی خازن ها رو بالاتر نشون میداد بخاطر همون تعویض کردم
دیود هرزگرد ها تعویض شدند
مقاومت ها همه یک درصد خطا هستند
فقط یک سوال R6,R15 اگر 11~12 اهم باشند مشکلی داره؟
و اینکه لوپ 1*1 وصل کردم عدد ها تغییر کرد
A500 B704 C745
اما برای لوپ 30،60،50،26 همچنان همان هستند
سیم ارتباط لوپ تا دستگاه احتمالا باعث باشه درسته؟

نقد صوفی نه همه صافی بی‌غش باشد
ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد

خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

ناز پرورد تنعم نبرد راه به دوست
عاشقی شیوه رندان بلاکش باشد

غم دنیی دنی چند خوری باده بخور
حیف باشد دل دانا که مشوش باشد

یکشنبه 27 مهر1398 - 2:22am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خسته نباشین.
دقت مقاومتهای 10 اهم اهمیتی نداره. اگر در منزل تست میکنین حتما کویل رو جایی بذارین که مطمئن باشین اطرافش فلز مزاحم نیست. عرض کردم مشکل میتونه از نوع کابل رابط باشه و سابقه داشته.

یکشنبه 27 مهر1398 - 3:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام مهندس
طبق فرمایشتون که خازن ۵ پیکو حداکثر ۱۰ درصد خطا داشته باشه و ازونجا خازن سنجی ندارم که با دقت پیکو بتونه اندازه بگیرم امکانش هست بجای خازن عدسی از خازن های دیگه که اصلیشو راحتر میشه پیدا کرد استفاده کنیم ممنونم

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

چهارشنبه 1 آبان1398 - 3:01pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2611 , 2612 , 2613 , 2614 , 2615 , 2616 , 2617 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , mnbvcxzaqwsx , zagalo16 و 137 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure