انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 11:29pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2610 , 2611 , 2612 , 2613 , 2614 , 2615 , 2616 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
حمید نوشته است:
انجام این کار رو اصلا توصیه نمیکنم. اولا اگر آیسی 357 کلا تقلبی باشه این کارها نه برد و نه تفکیک رو درست نمیکنه. چون آیسی تقلبی تکلیفش مشخص هست و حساب و کتابی نداره! در ثانی مقاومت 9 فیدبک اپ امپ هست که میزان تقویت رو تعیین میکنه. کم و زیاد کردنش روی برد تاثیر داره و البته بلحاظ تغییری که در انحنای نقاط مختلف موج میرا ایجاد میکنه روی اعداد 3 گانه و تفکیک تاثیر میذاره که در مجموع نتیجه مثبتی هم بهمراه نداره. ثالثا استفاده از هر گونه ولوم در اون بخش منجر به نویز پذیری زیاد و افت ثبات فلزیاب میشه. در حال حاضر انواع زیادی آیسی 357 در بازار هست که خیلیاش هم جواب میده و بهترین کار تهیه آیسی کارامد هست. بقول معروف انسان عاقل نباید چاه رو به چاله ترجیح بده!

بله استاد حمید عزیز
در رابطه با ولوم و نویز دقیقا حرف شما رو تایید میکنم چون در حال چرخوندن ولوم هر از گاهی تک بوق نویز میندازه اما بعد از بالانس دیگه نویزی روش نیست اما در رابطه با افزایش قدرت بله اصلا اضافه برد نداریم ولی برد هم کم نمیشه آیسی هر چقدر برد داره در همون برد خودش باقیه هر چند تقلبی باشه ....ولی در رابطه با تفکیک میتونم بگم تا حدودی با اینکار به آیسی اصلی نزدیکتره ....در کل فرمایشات شما کاملا درسته و دوستان هم اگه قصدشون انجام این کاره فقط از ولوم معروف به ولوم بیسیم استفاده کنند که به نسبت ولومهای معمولی و ده دور کوچکترن و اصلا نویز هم نمیندازن

سلام متشکر غضنفرجان از نکتت و مهندس حمید عزیز برای توضیحات کاملشون @};- ، آی سی بنده هم LF157 فلزی هست از همون تقلبی های اصل از فروشگه ickala گرفته بودم ، عجب فروشگاه بی در و پیکریه ، بجای خدماتم فقط به فکر گرون دادن و سود بیشتره ،چندین مورد هم جنس اشتباه فرستاده بود که اصلا بررسی نکردن و خسارت رو تقبل نکردن ، بی انصاف تقلبی داد خلاصه توصیه می کنم از اونجا چیزی نگیرید ، پس با رعایت شیلد خوب شاید بشه کاری ولو اندک انجام داد ، سپاس .

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

دوشنبه 22 مهر1398 - 8:38pm

سلام استاد حمید گرامی
عرض ادب
یه مساله ای پیش آمده با اعداد سه گانه دستگاهم
عدد A600 B880 C 808 شده
عمق زنی فرقی نکرده
ثبات فرقی نکرده هیچ دستکاری در بُرد نکردم و 357 هم اصلی هست و چن تا 157 و 357 هم انداختم همین اعداد بود
دیلی آتو لوپ ها هم بین 19~21 هستند
علت چیه به نظرتون

نقد صوفی نه همه صافی بی‌غش باشد
ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد

خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

ناز پرورد تنعم نبرد راه به دوست
عاشقی شیوه رندان بلاکش باشد

غم دنیی دنی چند خوری باده بخور
حیف باشد دل دانا که مشوش باشد

سه شنبه 23 مهر1398 - 10:16am

ذکر کنم که بُرد سنس فلز فرقی نکرده
تفکیک فقط روی 0 نشون میده تمامی فلزات مگه اینکه خیلی نزدیک کنم به لوپ تا عدد بیاره

سه شنبه 23 مهر1398 - 2:21pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اعداد نشون میده که شکل موج درستی ندارین. ابتدا شرایط لوپ و کابل لوپ رو بررسی کنین و بعد از سلامت مقاومت 12 و خازنهای 11 و 12 مطمئن بشین.

سه شنبه 23 مهر1398 - 6:58pm

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
اعداد نشون میده که شکل موج درستی ندارین. ابتدا شرایط لوپ و کابل لوپ رو بررسی کنین و بعد از سلامت مقاومت 12 و خازنهای 11 و 12 مطمئن بشین.

وقتت بخیر مهندس حمید عزیز
چک کردم همه رو اوکی بودن
لوپ عنکبوتی چک مارک 420میکرو هانری 2.1 اهم که یک دور کم کردم
باز همون اعداد دارم
عدد انتگرال 5 رقمی هم 25434 هست
دوتا فلزجو دارم یکیش با قطعات معمولی و آمپ امپ اصلی
و دومی قطعات مرغوب جفتشون همین مشکل دارند

سه شنبه 23 مهر1398 - 10:16pm

ممکنه از پروگرام کردن باشه ؟

سه شنبه 23 مهر1398 - 11:07pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر دستگاه با سرعت عادی بالا میاد مشکل نمیتونه از پروگرام باشه. بررسی کنین کابل رابط لوپ از مدلهای توصیه شده باشه. بعضی انواع کابل میکروفن ممکنه چنین مشکلی ایجاد کنن. فیبر هم باید طرح اصلی باشه. اگر لطف کنین از مدار و لوپ و جزئیات تصویر بذارین شاید ایراد مشخص بشه.

سه شنبه 23 مهر1398 - 11:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام عرض میکنم خدمت مهندس حمید عزیز ،

مهندس جان امکان داره داخل منوی فلزجو گزینه ای قرار بدید که بشه حالت حفره زنی سیستم‌رو خاموش کرد ؟؟ یعنی اینکه بتونیم این حالت میتر منفی رو خاموش کنیم تا روی حفره های طبیعی و خاکهای سست میتر منفی نندازه و موقع نیاز روشن بشه،

ارادتمندیم مهندس جان. @};-

چهارشنبه 23 مهر1398 - 12:49am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خیر امکانش وجود نداره. بهرحال وجود میتر منفی موهبتی هست که نه تنها در تشخیص حفره بلکه در تشخیص خارج شدن دستگاه از بالانس هم خیلی کمک میکنه. وگرنه اگر مثل سایر فلزیاب ها وقتی دستگاه از بالانس خارج میشه کلا ساکت بشه و مشخص نباشه که شاید برد دستگاه به نزدیک صفر رسیده قطعا جالب نیست.

چهارشنبه 23 مهر1398 - 1:49am
مدیر سایت
مدیر سایت

Purmasing نوشته است:
سلام استاد حمید گرامی
عرض ادب
یه مساله ای پیش آمده با اعداد سه گانه دستگاهم
عدد A600 B880 C 808 شده
عمق زنی فرقی نکرده
ثبات فرقی نکرده هیچ دستکاری در بُرد نکردم و 357 هم اصلی هست و چن تا 157 و 357 هم انداختم همین اعداد بود
دیلی آتو لوپ ها هم بین 19~21 هستند
علت چیه به نظرتون

ظرفیت خازنی لوپت بالاست برادر ، 420 میکرو هانری بالاست ، برسونش به 350 تا 380 باید درست بشه ، البته جنس قابی که سیم روی اون پیچیده شده و نوع چینش سیمها خیلی مهمه چند دور که کم بشه اعداد هم کمتر میشه ، اگر توی خونه تست میکنی حساسیت روی 1 باشه و اعداد رو نگاه کن لوپ هم روی هوا باشه نه کف اتاق و در آخر ماسفتهای تقلبی ظرفیت خازنی بالا زیاد شده که فیک هستن اونهام باعثش هست ، یاعلی @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 24 مهر1398 - 11:28am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2610 , 2611 , 2612 , 2613 , 2614 , 2615 , 2616 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , mikimaus , Saeidpor2 و 164 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure