انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 10:55pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2605 , 2606 , 2607 , 2608 , 2609 , 2610 , 2611 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

zanlog نوشته است:
یه راه خل سریعش استفاده از کانکتور رادیو هست هم ارزونه هم محکم ..........خیلی گشتم تا به این راه حل ارزون رسیدم............عددهای سگانه هم عالی میشه

اره اونهم ميشه ، شنيدم كانكتور BNC هم استفاده كردن ولي فلزيه فكر نكنم اعداد سگانه ميزون در بياد !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 3 مهر1398 - 2:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
zanlog نوشته است:
یه راه خل سریعش استفاده از کانکتور رادیو هست هم ارزونه هم محکم ..........خیلی گشتم تا به این راه حل ارزون رسیدم............عددهای سگانه هم عالی میشه

اره اونهم ميشه ، شنيدم كانكتور BNC هم استفاده كردن ولي فلزيه فكر نكنم اعداد سگانه ميزون در بياد !

دورود بر مهدی عزیز @};- ، آقا کانکتور نظامی فلزی پیچی چی رو اعداد سه گانه تاثیر داره ، برای میکروفن هم دیدم استفاده می کنن ؟؟ البته از نوعی هست که آهنربا خیلی کم جذبش می کنه ، لوپ ردیف درست شده کابلشم خوبه ، LF137 هم زدم ، از کانکتور نباشه دیگه مشکوکم به اصل نبودن آپ امپ ، تو شرایط تست هم دور لوپ ، اطراف و مقابلش هیچ فلزی نبوده .

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

چهارشنبه 3 مهر1398 - 2:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
دوستان بنده از یه کانکتور پلاستیکی که فقط جنس کانکتورهای داخلش فلزیه استفاه کردم.عدد اولم 190 اینا در میاد و با لوپ 32 سانتی یه سینی بزرگ( فک کنم قطرش 45-50 باشه) رو تو 170 سنس میکنه و فکر میکنم این همون برد نهایی هست که از لوپ 32 سانتی میشه انتظار داشت.بردم تو همین نزدیکیهای بی بی سکینه تو اون محله های اطرافش فقط تست کردم که ببینم نویز داره یا نه که با حساسیت 14 فوق العاده ساکت کار می کرد که مجبور شدم کلید بندازم روی خاک تا ببینم اصلا دستگاه روشنه یا نه و درست کار میکنه که سریع سنس کرد.برای لوپ 32 از فک کنم 21 دور سیم 0.6 استفاده کردم(تعداد دورش یادم نیست) فقط خواستم تعداد دورهایی که جناب مهندس حمید عزیز اعلام کرده بودن توی راهنما حتما داشته باشم و مظمئنا به اندازه تعداد دور اعلام شده پیچیدم.کابل رابطم غیر از حدود 20 سانت سیم خود لوپ که ازش بیرون زده یک و نیم متر هم کابل انتن کرمان از نوع بدون فویل بهش بستم و آی سی LF357H از عباسیان گرفتم دونه ای 45 تومن میداد و ترانزیستورم هم 11NK100 استفاده کردم.البته قبل از اینکه این آی سی و ترانزیستور رو ببندم از lf357n پلاستیکی معمولی که فک کنم 4500 گرفته بودم و ترانزیستورم هم IRF840 بود که قطعا هردو تقلبی بودن و هر کویلی وصل میکردم کویل ارور میداد که با تعویض ترانزیستور و آی سی دیگه کویل ارور ندارم.(تستم تو محیط خونه انجام دادم چون بیرون خیلی میترسیدم که بگیرن و داستان بشه)و البته با کویل 53 سانتی داخل خونه بازم برد برای همون سینی بیشتر از 170 نشد(دلیلش چی میتونه باشه؟).
و اما در مورد کویل بنده کویلها رو روی سینی کیک درست کردم و وسطش رو بریدم و خالی کردم بعد با کش پهن 5 سانتی که برای خیاطی استفاده میشه یه بار از روی سیم بستم که سفت بشه بعد کاغذ کادوی زرورقی روی کش بستم و برای این که کاغذ کادوها سفت وایستن بازم از همون کش برای بار دوم و از روی کاغذ کادوی زرورقی بستم که کامل سفت باشه و باعث نویز نشه و در نهایت هم یه چسب پهن زدم که آب هم نره داخلش و با این وضعیت عالی و بدون نویز بود.حذف آهنم تو هوا تو 9-10 کامل حذف میکنه.
فقط مهندس اگه میشه یه زحمت بکشید تنظیمات برای لوپ 32 سانتی و ترانزیستور 11NK100 رو بهم بگید که بدونم دیفالت کدومه و از کجا باید شروع کنم.
چند روز پیش هم تو اینستا یه فلزیاب دیدم که با یه اسم تجاری تبلیغشو میکردن برای فروش ولی قیمت نزده بودن!صفحه ال سی دیش و همه مشخصات و نحوه کارش کپی فلز جو بود!به نظرتون چقدر احتمال داره که یکی فلزیاب شبیه فلزیاب مهندس حمید رو ساخته باشه یا اصلا همین بود که اسمشو عوض کرده بودن؟
در پایان هم تشکر ویزه میکنم از استاد حمید عزیز که این دستگاه با این قدرت رو ساختن و رایگان در اختیار ما قرار دادن و البته به عنوان یه ایرانی افتخار میکنم که مهندس حمید طراح این دستگاه هستن.

چهارشنبه 3 مهر1398 - 5:15pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین. @};- خسته نباشین.
داخل منزل بدلیل محیط بسته و وجود فلزات مزاحم برد از حدی بیشتر بدست نمیاد. علت اینکه لوپ کوچکتر و بزرگتر هر دو یک برد دارن همین هست.
تنظیمات زیر از نظر من برای اکثر شرایط مناسب هست:
فرکانس 100 - عرض پالس 180 - دیلی 30 - انتگرال 44 - گراند خاموش - اسپید 9 و حساسیت 12
این فلزیاب رو خیلیا با تغییر اسم بعنوان محصولی جدید برای فروش گذاشتن! موضوع جدیدی نیست.
خیلی ممنون. @};-

چهارشنبه 3 مهر1398 - 6:05pm
مدیر سایت
مدیر سایت

Rooz نوشته است:
مهدی نوشته است:
zanlog نوشته است:

دورود بر مهدی عزیز @};- ، آقا کانکتور نظامی فلزی پیچی چی رو اعداد سه گانه تاثیر داره ، برای میکروفن هم دیدم استفاده می کنن ؟؟ البته از نوعی هست که آهنربا خیلی کم جذبش می کنه ، لوپ ردیف درست شده کابلشم خوبه ، LF137 هم زدم ، از کانکتور نباشه دیگه مشکوکم به اصل نبودن آپ امپ ، تو شرایط تست هم دور لوپ ، اطراف و مقابلش هیچ فلزی نبوده .

با سلام
شما براي اينكه متوجه بشي اشكال از كانكتور هست يا از 357 ، يك كاري كنيد اينكه كابل رابط لوپ رو از كانكتور جدا كن و همينطور سيم اتصال مدار به كانتور رو هم جدا كن و حالا كابل رابط لوپ رو مستقيم به مدار وصل كن و با لوپ 25 الي 50 با عدد حساسيت 1 توي خونه تست كن ببين اعداد سگانه روي چه رنجي ميشه و طبق راهنما و فرمايش مهندس حميد اگر اوكي شده بود پس اشكال از كانكتور هست و 357 موردي نداره ! حالا اگر اعداد باز هم كم بودن پس 357 هم تقلبي و فيك هست :-BD تست كنيد @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 4 مهر1398 - 11:24am
کاربر فعال
کاربر فعال

با عرض سلام مجدد
دوستان این بحث کانکتور فلزی و ... رو دیدم و فک کنم خالی از لطف نباشه که روشی که خودم استفاده کردم رو خدمتتون بگم تا هم اگه ایراده داشت مهندس حمید عزیز و سایر اساتید لطف کنن بگن و اگه اوکی بود کسایی که دوست دارن استفاده کنن.
بنده چهار جفت کانکتور پلاستیکی با مغزی فلزی گرفتم (چون چهارتا لوپ 23-32-55-1در1 دارم) و همه سوکتها قسمت نری رو طبق فرمایش مهندس حمید با کابل انتن کرمان بدون فویل به طول کمتر از یک و نیم متر به لوپها وصل کردم.حالا هروقت میخوام لوپها رو جمع کنم سیمها رو هم باهاشون دسته میکنمم که جای خیلی کمی هم میگیره.مزیتش هم کاهش اتصالات از چهارجفت کانکتور برای هر لوپ به دو جفت هست و هم کانکتور فلزی نزدیک لوپ وجود نداره که نگرانش باشم که البته هم برای کاهش نویز مناسبه و خیلی هم محکم هست که اصلا لقی نداره و ...
یه کانکتور مادگی رو هم به قسمت کویل فلز جو نصب کردم که همه این کویلهام به فلز جو وصل بشن.
موفق باشید

شنبه 6 مهر1398 - 6:34pm
مدیر کل
مدیر کل

درست متوجه نشدم دقیقا از چه نوع اتصالی استفاده کردین. ولی بهرحال ما "چهار جفت کانکتور برای هر لوپ" نداریم! هر لوپ یک کابل دو سیم با دو پین اتصال داره که با یک کانکتور دو پین به دستگاه متصل میشه. طبیعتا بدلیل اینکه وجود هر نوع اتصال فلزی نزدیک کویل مجاز نیست ؛ توصیه کردیم هر کویل کابل رابط و فیش نری خودش رو داشته باشه و روی جعبه دستگاه یک مادگی باشه که همه کویلها بتونن بهش متصل بشن.
حالا ممکنه شما برعکس در نظر گرفته باشین و نوعی اتصال نزدیک کویل گذاشته باشین که در مصرف کابل صرفه جویی بشه. اما باید توجه کنین اولا هیچ نوع کانکتور یا اتصال محکمی وجود نداره که کاملا نزدیک کویل قابل استفاده باشه و اشکالی ایجاد نکنه. در ثانی اگر هم بتونین استفاده کنین عملا باید این اتصال رو حداقل تا حدی از کویل فاصله بدین و در واقع میانه کابل کانکتور بذارین که فکر نمیکنم چندان جالب باشه.

شنبه 6 مهر1398 - 6:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
با سلام
شما براي اينكه متوجه بشي اشكال از كانكتور هست يا از 357 ، يك كاري كنيد اينكه كابل رابط لوپ رو از كانكتور جدا كن و همينطور سيم اتصال مدار به كانتور رو هم جدا كن و حالا كابل رابط لوپ رو مستقيم به مدار وصل كن و با لوپ 25 الي 50 با عدد حساسيت 1 توي خونه تست كن ببين اعداد سگانه روي چه رنجي ميشه و طبق راهنما و فرمايش مهندس حميد اگر اوكي شده بود پس اشكال از كانكتور هست و 357 موردي نداره ! حالا اگر اعداد باز هم كم بودن پس 357 هم تقلبي و فيك هست :-BD تست كنيد @};-

سپاس آقا مهدی از راه حل های موجز و مفیدتون ، اون روش پیشنهادیتون برای پیدا کردن عمق کار با تغییر حساسیت هم خیلی جالب بود واقعا این تجارب عملی توکار خیلی بدرد می خوره ، زنده باشید دوست عزیز @};- @};- @};- ~O)

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

شنبه 6 مهر1398 - 10:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
با تشکر از مهندس حمید عزیز
مهندس منظورم اینه که سر سیم به قسمت لوپ لحیم بشه و سمت دیگه که طرف فلزجو میشه یه کانکتور روی فلز جو هست و یه کانکتور هم سر سیم که باید وصل بشه به دستگاه.چند سال پیش موقعی که ماینرو انداخته بودن وسط، فقط یه راهنمایی کوچیک ناقصی درمورد ساختش از طریق فروم میشد فهمید و هیچ راهنمای کاملی مثل زحمتی که شما برای فایل راهنمای فلزجو کشیدید نداشت (شاید هرکسی یه اطلاعات متوسطی در مورد ساخت مدارها داشته باشه با این فایل راهنمای شما راحت بتونه فلزجو رو بسازه)و اونموقع بنده هم شاید مثل خیلیا کابلی درست کرده بودم که دوسرش کانکتور داشت از لوپ و دستگاه جدا بود که اصلا ماینر جواب نداد که حالا با لوپ هم تست کامل بگیریم.بنده فقط نزدیک کویل کانکتوری نذاشتم که نگرانش هم باشم.
فقط یه سوال : مهندس من با لوپ 1در1 تو خونه (خونه خیلی بزرگ 60 متری :D )نتونستم اصلا هیچ تستی بگیرم و عدد اولم رو 45 اینا بود!این مقدار تفاوت تو عدد اول بیرون از خونه جبران میشه؟
ممنون

یکشنبه 7 مهر1398 - 10:31am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
فریم 1 متری که اصلا در منزل قابل تست نیست. همینکه دستگاه بالانس شده و اعداد رو دیدین به ندرت در منزل امکانپذیره! وقتی فلزات مزاحم در میدان کویل وجود داشته باشن دستگاه درست بالانس نمیشه و اگر هم بشه دیلی کویل بالا میره و اعداد 3 گانه پایین میان. در محیط باز وضعیت متفاوت هست.

یکشنبه 7 مهر1398 - 4:51pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2605 , 2606 , 2607 , 2608 , 2609 , 2610 , 2611 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 115 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure