انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 5:52am

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2602 , 2603 , 2604 , 2605 , 2606 , 2607 , 2608 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

اینکه مطلب بسیار ساده ای هست و توضیحش رو دادم! بستگی داره از چه مداری برای شارژ باطری استفاده کرده باشین. اگر طبق مقدار پیشنهادی بنده در مسیر شارژر دیود وجود داشته باشه دیگه ولتاژ باطری به سر جک شارژر بر نمیگرده که بخواد ال ای دی رو روشن کنه! وگرنه حتی بدون احتساب ال ای دی هم مدار شارژر شما ایراد داره و ولتاژ باطری هنگام خاموشی دستگاه هم به مدار شارژر بر میگرده و باطری بتدریج خالی میشه. بهرحال اگر باز هم شک دارین راهش سادست. بعد از جک شارژر یک دیود مثلا 4007 سری کنین و سیم ال ای دی رو از قبل اون بگیرین.

سه شنبه 12 شهریور1398 - 4:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باسلام مدار رو امروز مونتاژ کردم روشن بود بعد از دوبار خاموش روشن دمو شد لطفا راهنماییم کنید الانم روشن میکنم روی حالت دمو مونده فقط نور ال سی دی کم نور شده لطفا راهنماییی بفرمایید با تشکر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 12 شهریور1398 - 11:07pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
این همون وضعیتی هست که بارها تاکید کردم در صورت استفاده از برنامه یا پروگرامری غیر از مدل پیشنهادی میتونه تصادفا بوجود بیاد و علتش درست پروگرام نشدن فیوز بیتهاست. توضیحات راهنما رو در این مورد در نظر بگیرین. بعضی دوستان هم ظاهرا تصور کردن بنده پروگرامر یا برنامه دیگری در اختیار نداشتم که اینها رو پیشنهاد کردم! خیر اینطور نیست. اوایل پروژه این موضوع مدتها من رو مشغول کرد تا به این نتیجه رسیدم برای این میکرو و کارکرد خاصی که ما نیاز داریم جهت پروگرام مطمئن باید از اون برنامه و پروگرامر استفاده بشه وگرنه مشکل پیش میاد.

چهارشنبه 12 شهریور1398 - 12:00am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر شما مهندس جان آیا پروژه ساخت فلزیاب جدید دارین یا نه فلزجو آخرینه امکان داره بزودی طرح جدید ارائه کنین با تشکر

پنج شنبه 14 شهریور1398 - 8:20am

حمید نوشته است:
omidely نوشته است:
باسلام خدمت اقا حمید عزیز منم این مدار شمارو ساختم ودیگه میخوام کم کم برم سر وقت ساخت لوپ وهمچنین فهمیدم 357من تقلبیه چون دیروز 2هزارتومن گرفتمش بعد با دیدن قیمت های نجومی توی نت یقین پیدا کردم که اصل نیست.
1-من برای ای سی هام از سوکت معمولی استفاده کردم ایا تو کار فرقی دارد؟
2-با این357 تقلبی با لوپ45 سانت ،یه صفحه 10*10 رو حداکثر تا چه فاصله ای باید سنس کنه؟
برای لوپ از تخته3میل استفاده کنم بهتره یا5میل؟ یا اصلا از ورق پلکسی گلاس استفاده کنم وبدم برام برش لیزری بزنن؟
یه عکس از مدارم میزارم .برای نقاط لوپ1 و2 یدونه پین هدر گذاشتم که سیم لوپ رو مستقیم بیارم وسط کنم بهش که دیگه سوکت نزارم سر راش به نظرتون اشکالی نداره؟
پش فیبر هم بعظس ترک ها کمی ضخمی شده بود منم برداشتم همه ترک هارو یه روکش قلع کشیدم روش ایا این کار مشکلی برای کارکرد دستگاه وجود نمیاره؟
و سوال اخر -توی فایل پی دی اف برای لوپ عنکبوتی 45 گفتید 20 دور سیم 0.7 ولی توی انجمن قسمت فوت فن برای لوپ صفحه دوم گفتید 22 دور سیم1میل....الان من طبق کدوم لوپ رو بسازم؟
ممنونم بابت انرژی که برای ما میگذارید.تشکر @};-

به فلزجو خوش اومدین. خسته نباشین.
1- تاثیر خاصی در عملکرد فنی دستگاه نداره.
2- قبلا عرض کردم آیسی های تقلبی انواع مختلفی دارن و بهمین لحاظ حساب و کتاب خاصی وجود نداره. بطور معمول اگر کار بکنه بین 10 تا 20 درصد افت برد نسبت به ایسی اصلی بوجود میاد.
3- تخته 3 میل بشرط محکم بودن و تاب بر نداشتن بهتر هست. چوب از نظر فنی کمی بهتر از پلکسی هست ولی تفاوت زیادی نداره.
4- محکم بودن اتصال کابل لوپ در همه بخشها اهمیت زیادی داره و بهمین لحاظ توصیه اکید میکنم اتصالاتش بخوبی لحیم کاری بشه. فقط کانکتور روی جعبه ضرورت داره که در راهنما توضیح دادم.
5- مشکلی نیست.
6- اطلاعات فایل راهنمای فلزجو جدید تر و دقیق تر هست. مدتهاست برای لوپ 45 فقط سیم لاکی 0.7 رو توصیه میکنم.
خواهش میکنم. @};-

با سلام وعرض ادب مجددخدمت شما دوست عزیز .راستش من نتونستم بیشتراز2روز منتظر پاسخ شما درمورد لوپ بمونم وچون حیجان زیادی برای راندازی مدار داشتم یه لوپ45 با سیم1به روش عنکبوتی ساختم وبعد از روشن کردن مدار همش ارور کویل ارور میداد وپس سپری کردن چند ساعت برای پی بردن به طرز کار این مدار متوجه شدم ماسفت840 اصلا روشن نمیشه حتی با فرمان دادن دستی بهش یخورده که روش کار کردم متوجه شدم ترانزیسور107 خود بخود فعاله ومنفی رو یجورایی به صورت داـم داره به گیت ماسفت طزریق میکنه وپس از تست این ترانزیستور روی برد برد متوجه شدم که اینو برعکس جا بزنیم باید مدار درست بشه که بعد از برعکس جا زدن این قطعه مدار کار کرد وکویل ارور هم نداد (اینو گفتم چون وقتی پست هارو میخوندم دیدم خیلی ها با همچین مشکلی مواجه شدن وبه احتمال زیاد این ترانزیستور اصلی نیست)دفه اول که مدارم درست کار کرد دیلی اتومات روی27 بود(این تست هارو داخل حیاط انجام دادم وتا شعاع2متری نزدیکم فلز نبود البته تو زمین رو نمیدونم امکان تست در بیرون رو نداشتم چون پول خرید باطری رو فعلا ندارم واسه همین از یه تنرانس16 ولت ولتاژ رو یکسو کردم نزدیک21ولت شد ودادم به ورودی مدار)و بعدش لوپ رو با چسب حرارتی کاملا منظم کردم وبعد از روشن کردن مجدد مدار دیلی به30رسید که با توجه به توضحیات جامع وکامل شما نشان دهنده کاهش ظرفیت خازنی لوپ هست ،تنیجه کارمو میگم تا مورد ارزیابی شما قرار بگیره:
فرکانس 100-دیلی دستی22-عرض پالس200-سرعت7-گراند خاموش-حذف اهن خاموش- انتگرال44-حساسیت هم نمیدونم چنده چون تو منو چیزی به اسم سنسیویتی نبود - ای سی357 من متآسفانه تقلبی هست اخه هرچی گشتم اصلش گیرم نیومد
---A153 B376 C532
سینی 30*30 147سانت -فیبر مسی10*10 80سانت - سکه500تومانی 32سانت -سکه طلا دم دست نداشتم ولی یه انگشتر با اندازه متوسط به زور در5سانتی سنس شد
خب الان به نظرتون از همین لوپ استفاده کنم یا یه لوپ عنکبوتی دیکه با سیم0.7 بسازم؟ توی عمل فرقشون چیه؟ فقط میدونم لوپ با سیم1 جریان مصرفیش بیشتر از سیم0.7هست چن مقاومت سیم 1کمتر از سیم0.7 هست وهمچنین باعث میشه مقاومت های2 وات زودترگرم بشن.

پنج شنبه 14 شهریور1398 - 9:47am

omidely نوشته است:
حمید نوشته است:
omidely نوشته است:
...@};-

...@};-

با سلام وعرض ادب مجددخدمت شما دوست عزیز .راستش من نتونستم بیشتراز2روز منتظر پاسخ شما درمورد لوپ بمونم وچون حیجان زیادی برای راندازی مدار داشتم یه لوپ45 با سیم1به روش عنکبوتی ساختم وبعد از روشن کردن مدار همش ارور کویل ارور میداد وپس سپری کردن چند ساعت برای پی بردن به طرز کار این مدار متوجه شدم ماسفت840 اصلا روشن نمیشه حتی با فرمان دادن دستی بهش یخورده که روش کار کردم متوجه شدم ترانزیسور107 خود بخود فعاله ومنفی رو یجورایی به صورت داـم داره به گیت ماسفت طزریق میکنه وپس از تست این ترانزیستور روی برد برد متوجه شدم که اینو برعکس جا بزنیم باید مدار درست بشه که بعد از برعکس جا زدن این قطعه مدار کار کرد وکویل ارور هم نداد (اینو گفتم چون وقتی پست هارو میخوندم دیدم خیلی ها با همچین مشکلی مواجه شدن وبه احتمال زیاد این ترانزیستور اصلی نیست)دفه اول که مدارم درست کار کرد دیلی اتومات روی27 بود(این تست هارو داخل حیاط انجام دادم وتا شعاع2متری نزدیکم فلز نبود البته تو زمین رو نمیدونم امکان تست در بیرون رو نداشتم چون پول خرید باطری رو فعلا ندارم واسه همین از یه تنرانس16 ولت ولتاژ رو یکسو کردم نزدیک21ولت شد ودادم به ورودی مدار)و بعدش لوپ رو با چسب حرارتی کاملا منظم کردم وبعد از روشن کردن مجدد مدار دیلی به30رسید که با توجه به توضحیات جامع وکامل شما نشان دهنده کاهش ظرفیت خازنی لوپ هست ،تنیجه کارمو میگم تا مورد ارزیابی شما قرار بگیره:
فرکانس 100-دیلی دستی22-عرض پالس200-سرعت7-گراند خاموش-حذف اهن خاموش- انتگرال44-حساسیت هم نمیدونم چنده چون تو منو چیزی به اسم سنسیویتی نبود - ای سی357 من متآسفانه تقلبی هست اخه هرچی گشتم اصلش گیرم نیومد
---A153 B376 C532
سینی 30*30 147سانت -فیبر مسی10*10 80سانت - سکه500تومانی 32سانت -سکه طلا دم دست نداشتم ولی یه انگشتر با اندازه متوسط به زور در5سانتی سنس شد
خب الان به نظرتون از همین لوپ استفاده کنم یا یه لوپ عنکبوتی دیکه با سیم0.7 بسازم؟ توی عمل فرقشون چیه؟ فقط میدونم لوپ با سیم1 جریان مصرفیش بیشتر از سیم0.7هست چن مقاومت سیم 1کمتر از سیم0.7 هست وهمچنین باعث میشه مقاومت های2 وات زودترگرم بشن.

من برای ساخت این لوپ اعصاب برش کاری با اره مویی و از این قبیل رو نداشتم واسه همین طرحشو توی اوتوکد طراحی کردم ودادم برام با سی ان سی در عرض1 دقیقه برش داد وگذاشت کف دستم :-BD گفتم این فایل رو براتون ارسال کنم که اگه دوست داشتید به فایل های پروژه اضافه کنید که دوستان وقتشون رو برای بریدن لوپ حدر ندن. لازم یکم توضیح راجبش بدم که تعدا شیار رو برای این لوپ17 در نظر گرفتم-برای برش روی تخته 5میل مناسبه واگه خواستید روی 3میل برش بزنید به اپراتور سی ان سی بگید اون 3تا بیضی داخل رو براتون برش نزنه وگرنه لوپ شما قدری لمس میشه وهم چنین با توجه توضحات بخش فوت و فن وقتی لبه های اخل شیار رو سوهان کشی کردید و مثل تبر تیز شد عرض شیار سمت بیرون بین1.9الی2.1سانتی متر و عرض شیار در داخل به1.5الی1.7 سانتی متر در میاد ،درواقع یکم حالت هفتی بوجود میاد وبعد از سیم پیچی میتونید با چسب حرارتی سیم هارو مرتب کنید.
لوپ45

پنج شنبه 14 شهریور1398 - 10:04am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
پاسخ تکمیلی رو مهندس حمید باید بده ، بنده فقط مقداری نظر میدم
شما برای لوپ 45 داخل اتاق باید تنظیمات رو به حداقل برسونی ، یعنی ، حساسیت : موقعی که دستگاه در حالت سنس فلزات هست باید کلیدهای چپ و راست رو فشار بدی تا گزینه حساسیت رو بتونی کم و زیاد کنی ، درضمن داخل خونه همه گزینه هایی که فرمایش کردی رو حداقل بذار ، یعنی فرکانس 35 . پهنای پالس 140 ، گراند 1 ، حساسیت 1 بعد توی خونه لوپ رو وسط بین کف و سقف نگهدار و بعد سیستم رو دوباره روشن کن و ببین حالا دیلی اتومات چند میاد ؟ و برای تست برد واقعی باید بری بیرون از منزل ، داخل خونه نه ثبات خوب داری و نه برد خوب ! موفق باشی

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 14 شهریور1398 - 10:11am
مدیر کل
مدیر کل

hamid_54 نوشته است:
درود بر شما مهندس جان آیا پروژه ساخت فلزیاب جدید دارین یا نه فلزجو آخرینه امکان داره بزودی طرح جدید ارائه کنین با تشکر

ممنون.
فعلا برنامه ای برای فلزیاب در آینده نزدیک ندارم.

پنج شنبه 14 شهریور1398 - 5:58pm
مدیر کل
مدیر کل

omidely نوشته است:

---A153 B376 C532

خواهش میکنم.
منظورتون رو از 2 روز انتظار متوجه نشدم! بنده که پاسخ شما رو فورا دادم و اطلاعات کویلها هم در راهنما قید شده. در هر صورت بارها عرض کردم برای لوپ 45 سانتی مناسبترین سیم 0.7 لاکی هست. سیم ضخیم تر چندان جواب خوبی نمیده. مشکلی هم که داشتین همونطور که متوجه شدین از BS170 بوده. به شماره صحیح دقت کنین 170 هست نه 107 ! ظاهرا برخی دوستان هم همین اشتباه رو کرده بودن. اصلی بودن ترانزیستور هم بحث دیگری هست که بارها گفتیم.
تست در حیاط بشرطی خوب هست که مطمئن باشین در زیر کف فلزی نظیر لوله آب و امثالهم وجود نداشته باشه. محض اطمینان باید چند جای مختلف تست بگیرین. اما وقتی مدار در شرایط تست هست خیلی بهتره لوپ کوچکتری درست کنین تا ابتدا از صحت عملکرد مدار مطمئن بشین و بعد با کویلهای بزرگتر کار کنین.
در راهنما توضیح دادم تنظیم حساسیت از طریق منو انجام نمیشه و صرفا توسط کلیدهای چپ و راست حین عملکرد عادی فلزیابی دستگاه قابل تغییر هست.
دیلی بالای لوپ در کنار اعداد 3 گانه نشان میده یا هنگام بالانس کویل نزدیک فلزات مزاحم بوده و یا آیسی 357 تقلبی هست. برای همین عرض میکنم ابتدا با لوپ کوچکتر و در هوا تست کنین تا مطمئن بشین اشکال از کجاست. نزدیکی لوپ به فلزات مزاحم هم میتونه شرایط مشابهی رو ایجاد بکنه.
نکاتی که عرض کردم رو در نظر بگیرین و لوپ 45 رو با سیم لاکی 0.7 بپیچین. سیم ضخیم تر سبب افزایش وزن ؛ ظرفیت خازنی پارازیتیک ؛ نویزپذیری و بی ثباتی میشه بدون اینکه هیچ مزیتی داشته باشه! برای کنترل قدرت و جریان عبوری از کویل تنظیم عرض پالس در اختیار شماست و کفایت میکنه.

پنج شنبه 14 شهریور1398 - 6:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز خسته نباشین یه سوال داشتم موقعی که دستم میخوره به سیم باتری یا خود باتری یا سیم لوپ میتر منفی میده واز بالانس خارج میشه این طبیعیه یا مشکلی وجود داره؟

جمعه 14 شهریور1398 - 1:09am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2602 , 2603 , 2604 , 2605 , 2606 , 2607 , 2608 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mzzzzzzz و 70 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure