انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 9:48pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2601 , 2602 , 2603 , 2604 , 2605 , 2606 , 2607 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

در مورد ریست محدودیت استفاده بنظرم توضیحات راهنما کاملا مشخص هست و کسی هم مشکل نداشته.
فیبری که میفرمایین هر چند مورد تایید من نیست اما اگر بخش آنالوگ شامل ماسفت و آیسی 357 و قطعات اطرافشون دقیقا مطابق فیبر اصلی جاگذاری و سیم کشی شده باشن مشکلی نداره.
اگر اعداد و دیلی لوپ و همینطور تفکیک طبق توضیح راهنما درست هست پس ایسی شما هم اصلی هست و مشکلی نداره. در این شرایط بعید میدونم تفاوت برد محسوسی هم وجود داشته باشه وگرنه اولین چیزی که بطور فاحش بهم میخوره اعداد و تفکیک هست که بیشتر از برد به شرایط موج و عملکرد آیسی وابسته هستن. از نظر من تنها راه تشخیص اصل بودن هم بررسی همین موارد روی مدار فلزجو هست.
در مورد اتصال مدار شارژر نحوه اتصال سیم منفی که درست هست. اما بهتره کلید روشن خاموش رو از نوع تک پل یعنی 3 پایه بذارین که سیم وسط به مثبت باطری وصل بشه و یکی از کناریها به مثبت مدار فلزجو و پایه کناری دیگه به مثبت مدار شارژر متصل بشه. اینجوری فقط وقتی مدار رو خاموش میکنین در حالت شارژ قرار میگیره و بنظر من بهتر هست. حالتی که شما وصل کردین بنظر میرسه مثبت شارژر دائما به مدار هم وصل هست و این رو توصیه نمیکنم.
در مورد نشانگر شارژ اگر بخواین مراحل شارژ رو کاملا مشخص بکنه نیاز به مدار خاصی هست که اگر بگردین میتونین توی نت پیدا کنین. اما اگر فقط یک چراغ ساده برای مشخص کردن اتصال شارژر لازم داشته باشین میتونین قبل از دیودی که برای خروجی شارژر گذاشته شده یک سیم بگیرین و با مقاومت مثلا 22 کیلو به مثبت یک ال ای دی وصل کنین. منفیش هم که همون منفی شارژر هست.

یکشنبه 9 شهریور1398 - 12:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از توضیحات عالیتون
کلید روشن خاموش مدار من از اونهاییه که فقط دو پایه داره و فقط هنگام روشن کردن دو سیم مثبت رو به هم وصل میکنه
از جکی شارژر هم یه سیم مثبت اومده به این کلید . درسته که وقتی کلید را روشن می کنم مثبت جکی هم به مدار وصل میشه ولی خود جکی از اونهاییه که وقتی مادگی شارژر به آن وصل میشه جریان سیم به کلید قطع میکنه یعنی جکی سه پایه داره

در مورد چراغ منطورم این بود که در پانل مدار قرار بگیره و اگه بشه از همون جکی و ... سیم کشیش کرد؟و شما فرمودین از دیود شارژر آخه اونجا مونده روی شارژر

همیشه امید داشته باش

یکشنبه 10 شهریور1398 - 1:10pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر بخواین فقط اتصال شارژر به دستگاه با چراغ مشخص بشه میتونین از همون سر جک شارژر یک سیم بگیرین و با مقاومت 22 کیلو به یک ال ای دی وصل کنین.

یکشنبه 10 شهریور1398 - 4:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ببخشید مهندس اگه یه سر ال ای دی به منفی جکی و یک سر دیگه با مقاومت به مثبت جکی وصل بشه بدون شارژ هم ال ای دی روشن میشه یعنی مستقیم با باطری
زیاد با ال ای دی آشنا نیستم باید سری بشه یا موازی؟

همیشه امید داشته باش

یکشنبه 10 شهریور1398 - 5:16pm
مدیر کل
مدیر کل

از مثبت جک یک سیم میگیرین به یک مقاومت 22 کیلو وصل میکنین و سر دیگه مقاومت به مثبت ال ای دی متصل میشه. منفی ال ای دی هم به منفی جک شارژر وصل میشه. اگر از مدار شارژر استفاده کرده باشین نباید بدون اتصال ادابتور ال ای دی روشن بشه چون ولتاژ باطری مدار به سر جک شارژر بر نمیگرده.

یکشنبه 10 شهریور1398 - 6:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس جک هدفون گذاشتم و از هندزفری گوشی استفاده میکنم.صداش واقعا زیاد و زننده هست.راهی هست ک صداش کم کنم.؟؟مدار ب باکس ثابت کردم.میشه مقاومتی بین سیم اتصال وصل کنم؟؟

بیهوده نشین
وقت طلاست

یکشنبه 10 شهریور1398 - 9:22pm
مدیر کل
مدیر کل

بله در راهنما اشاره کردم بخصوص اگر از تون 9 به بعد استفاده کنین صدا برای هدفون خیلی قوی هست و باید یک مقاومت مثلا 1 کیلو با یکی از سیمهای هدفون سری کنین.

یکشنبه 10 شهریور1398 - 10:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید پریروز تو کوه بودم فلزجو تو تفکیک بود و دستگاه صداش در اومد و فلز با ارزش نشون داد یکم زمین رو کندیم دستگاه زدیم دیگه صداش در نیومد بعد متوجه شدم ریشه گیاه که پیازچه داره رو میزنه و خودشم فلز با ارزش نشون میداد مهندس چکار کنم که به ریشه و سفال حساس نباشه و نزنه

یکشنبه 10 شهریور1398 - 10:50pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد سنس غیر فلزات و علت اون در راهنما توضیح کامل دادم. تنظیمات رو طبق اون توضیح رعایت کنین و در اینجور جاها سعی کنین لوپ رو بالاتر از زمین بگیرین. سنس این موارد فقط در عمق خیلی کم و روی درجه حساسیت بالا اتفاق میفته.

یکشنبه 10 شهریور1398 - 11:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
هرچه فکر کردیم یک LED برای جکی شارژر قرار بدیم که فقط وقتی روشن بشه که آداپتور وصل باشه و با جریان باطری روشن نشه نتونستیم اصلا انگار هیچ راهی نداره به جز اینکه یک مدار جداگانه برای این مورد بسازیم تا بلکله بتونیم LED روشن فقط هنگام شارژ داشته باشیم

همیشه امید داشته باش

سه شنبه 12 شهریور1398 - 3:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2601 , 2602 , 2603 , 2604 , 2605 , 2606 , 2607 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mnbvcxzaqwsx , Reza.t و 129 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure