انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 8:47pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2599 , 2600 , 2601 , 2602 , 2603 , 2604 , 2605 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

وقتی ماسفت داغ بکنه یعنی جریان زیادی میکشه و طبیعی هست که 7812 هم داغ بکنه. از این گذشته سلامت 7812 از طریق اندازه گیری ولتاژ 12 مدار بسادگی مشخص میشه.

چهارشنبه 6 شهریور1398 - 3:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
وقتی ماسفت داغ بکنه یعنی جریان زیادی میکشه و طبیعی هست که 7812 هم داغ بکنه. از این گذشته سلامت 7812 از طریق اندازه گیری ولتاژ 12 مدار بسادگی مشخص میشه.

خسته نباشی مهندس.ولتاژ۱۲ ولت رو اندازه گرفتم حدود۱۶ ولت بود که با تعویض7812 درست شد.حالا به نظر شما ممکنه کدوم قطعه بجز میکرو که اونم سالمه با جریان ۱۶ ولت آسیب دیده باشه؟؟ممنون از صبر و پاسخگویی شما استاد عزیز

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

چهارشنبه 6 شهریور1398 - 5:55pm
مدیر کل
مدیر کل

میکرو و ال سی دی که با 5 ولت کار میکنن و سلامتشون به ولتاژ 5 و رگولاتور 7805 بستگی داره. اگر مطمئن هستین ولتاژ از 16 بالاتر نرفته به قطعه دیگری آسیب نرسیده. وگرنه ممکنه خازنهای 16 ولتی که روی خط ولتاژ 12 بودن هم معیوب شده باشن. بهرحال داغ کردن ماسفت بیشتر به همون دلیل هست که قبلا عرض کردم. اول بررسی کنین ماسفت بصورت غیر عادی داغ نکنه. اعداد و عملکرد فلزیابی دستگاه رو مجددا بررسی کنین. چون ولتاژ 12 درست نبوده اعداد هم با رنج طبیعی فاصله داشتن ولی الان باید درست شده باشه.

چهارشنبه 6 شهریور1398 - 6:50pm

سلام
من هم ۳۵۷و۸۴۰ رو تعویض کردم ولی همچنان برد دستگاه کم هست و اعداد سه گانه مشکل داره وهم قسمت تفکیک.ایا ایراد از چیز دیگری است.ممنون.

چهارشنبه 6 شهریور1398 - 7:34pm
مدیر کل
مدیر کل

مدار رو دقیق بررسی کنین مقدار مقاومت یا خازنی رو اشتباه نذاشته باشین. تستها رو در محیط باز انجام بدین یا در منزل از لوپ کوچک استفاده کنین و مطمئن بشین نزدیکش فلز مزاحمی نباشه. در نهایت ممکنه این آیسی 357 شما هم تقلبی باشه! متاسفانه انواع تقلبی در بازار زیاد هست.

چهارشنبه 6 شهریور1398 - 9:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

rabio نوشته است:
سلام
من هم ۳۵۷و۸۴۰ رو تعویض کردم ولی همچنان برد دستگاه کم هست و اعداد سه گانه مشکل داره وهم قسمت تفکیک.ایا ایراد از چیز دیگری است.ممنون.

درود
به اجازه مهندس حمید

این مشکل رو بارها دوستان داشتن ! ابتدا به گفته مهندس از 357 مطمئن بشین ،
ماسفت و bs170 رو چک کنید ! مقدار مقاومت 100 اهم و خازن 5.6 پیکو رو بررسی کنید !

از ظرفیت خازنی لوپ مطئن بشید بعد از چک کردن bs170 ! اگه سیم هاتون به هم چسبیده باشه خیلی و اندوکتانس بالا باشه اعداد 3گانه بهم میریزه !

کابل رابط رو حتما از RG58 بدون فویل استفاده کنید ! و مطمئن باشید که در اتصالات کانکتور و لوپ اتصالی خیلی جزئی هم وجود نداشته باشه !

چهارشنبه 6 شهریور1398 - 11:02pm
YIM

حمید نوشته است:
مدار رو دقیق بررسی کنین مقدار مقاومت یا خازنی رو اشتباه نذاشته باشین. تستها رو در محیط باز انجام بدین یا در منزل از لوپ کوچک استفاده کنین و مطمئن بشین نزدیکش فلز مزاحمی نباشه. در نهایت ممکنه این آیسی 357 شما هم تقلبی باشه! متاسفانه انواع تقلبی در بازار زیاد هست.

ممنون

چهارشنبه 6 شهریور1398 - 11:50pm

IIII نوشته است:
rabio نوشته است:
سلام

درود
به اجازه مهندس حمید

این مشکل رو بارها دوستان داشتن ! ابتدا به گفته مهندس از 357 مطمئن بشین ،
ماسفت و bs170 رو چک کنید ! مقدار مقاومت 100 اهم و خازن 5.6 پیکو رو بررسی کنید !

از ظرفیت خازنی لوپ مطئن بشید بعد از چک کردن bs170 ! اگه سیم هاتون به هم چسبیده باشه خیلی و اندوکتانس بالا باشه اعداد 3گانه بهم میریزه !

کابل رابط رو حتما از RG58 بدون فویل استفاده کنید ! و مطمئن باشید که در اتصالات کانکتور و لوپ اتصالی خیلی جزئی هم وجود نداشته باشه !

ممنون

چهارشنبه 6 شهریور1398 - 11:56pm

سلام
میخواستم بدونم میشه دوتا ۳۵۷ رو روی هم لحیم کرد ودر مدار گذاشت.

جمعه 8 شهریور1398 - 5:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر دوست و استاد همیشگی ما مهندس حمید
مدار من مدتها بود که کارش حرف نداشت ولی در این اواخر موقع تست دیدم یه هویی سنس تا نهایت شد و بعدش کویل ارور داد خاموشش کردم و سیم رابط را تکان دادم و روشن کردم برای لحظاتی کار کرد و باز ارور داد در این میان که روشن و خاموش چند بار کردم هر بار دیلی لوپ را گوناگون نشون میداد دیلی واقعی لوپ من که ۱۹ هست گاهی میشد ۱۰ و گاهی ۶ و گاهی ۱۸من روشن خاموش میکردم و زمانیکه ۱۹ میشد به کارم ادامه میدادم. این مشکل به جای خود . مشکل ناراحت کننده اینه که موقع همین ادا بازی در نوشتار السیدی هم پدیدار مبشد مثلا گاهی سنس تا نهایت میرفت و سطر بالا قاطی میکرد و خاموش روشن میکردم می دیدم فقط سطر اول مربع های پر نشون میداد و هیچی. و خاموش دوباره و دست زدن با لوپ و کابل و دوباره روشن می کردم اینبار نوشتار درست بود ولی کویل ارور.
به نظر شما اگه لوپ اتصالی در نزدیک کانکتور لوپ باشه پس چرا نوشتار صفحه قاطی میکرد؟
اتصال لوپ ماسفت را خراب میکنه یا فقط دیود ها رو؟
آیا ممکنه میکرو آسیب ببینه؟ شاید هم میکرو از سوکتش شل شده؟
یا برنامه مجدد میخواد؟
مشکل اینجاست که الان اون لوپ که باهاش این مشکل پدیدار شد الان دسترس نیست لوپ دیگه دارم انوز تست نکردم تا یه چیزهایی مشخص بشه

همیشه امید داشته باش

جمعه 8 شهریور1398 - 5:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2599 , 2600 , 2601 , 2602 , 2603 , 2604 , 2605 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: khoshkhahi1 , mikimaus و 90 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure