انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 3:32am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2584 , 2585 , 2586 , 2587 , 2588 , 2589 , 2590 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باتشکر از مهندس حمید عزیز بابت طراحی عالی ،واقعا این دسگاه عالیه چند سال دارم باهاش کار میکنم تازه احساس میکنم که زبون این دسگاه رو میفهمم.کشف یه خنجر تو عمق۲٫۲۰ با لوپ ۶۰ فقط باید بادسگاه کار کنید زیاد تا باهاش بتونید،بیرون برید،واقعا عالی کار میکنه،
با تشکر از استاد گرامی بابت طراحی عالی حتی از لورنز هم بهتره فقط باید تمرین کنید

جمعه 31 خرداد1398 - 11:05pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون. تبریک میگم. ایشالا موفقیتهای بیشتر و بهتری بدست بیارین. @};-

شنبه 31 خرداد1398 - 12:00am

حمید نوشته است:
بله مشکل قاعدتا از یکی از قطعات هست ولی در دمای 10 درجه نباید پیش بیاد. احتمال اینکه از ماسفت یا آیسی 357 باشه بیشتر هست.

ممنون هر دو رو عوض میکنم و نتیجه رو گزارش میدم .lf357 من از نوع سرامیکی هستش یه فلزی جایگزین میکنم.

شنبه 31 خرداد1398 - 12:09am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

asad135959 نوشته است:
باتشکر از مهندس حمید عزیز بابت طراحی عالی ،واقعا این دسگاه عالیه چند سال دارم باهاش کار میکنم تازه احساس میکنم که زبون این دسگاه رو میفهمم.کشف یه خنجر تو عمق۲٫۲۰ با لوپ ۶۰ فقط باید بادسگاه کار کنید زیاد تا باهاش بتونید،بیرون برید،واقعا عالی کار میکنه،
با تشکر از استاد گرامی بابت طراحی عالی حتی از لورنز هم بهتره فقط باید تمرین کنید

درود بر شما خسته نباشی برادر انشالله به زرد بزنی دوست عزیز لطفا یه مقدار واکنش دستگاه زمان سنس و میتر و ای یدی و نان اف ای دستگاه بگید و چقدر حجم داد با تشکر از جنابعالی

شنبه 1 تیر1398 - 5:54am
مدیر سایت
مدیر سایت

hamid_54 نوشته است:
درود بر شما مهندس جان فرکانس چه تاثیری بروی تفکیک داره اگه داره روی چه فرکانسی باشه هم تفکیک خوب عمل کنه هم نفوذ ش زیر خاک خوب باشه چون با فرکانس بالا کار میکنی ثباتش کم میشه با فرکانس پایین کار کنی ثباتش بالا میشه احتمال داره تفکیک بد عمل کنه و احتمال داره جنس بارزش از دست بره

با اجازه مهندس حميد
يكي از دوستان اپراتور حرفه اي كه ميگفت فلزجو با فركانس 35 هم تونسته در عمق 2 متري با لوپ 50 يك خم سكه زرد رو بزنه ، به هرحال چون اين مورد رو خيلي خيلي كم بهش برميخوريم براي همين شك بر انگيزه و قبولش سخته ! و هر كسي در اين موارد يك چيزي ميگه !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 1 تیر1398 - 9:57am
مدیر سایت
مدیر سایت

delta2014 نوشته است:
سلام بر مهندس حمید عزیزتر از تمام مهندسان ایران زمین و سلام بر تمام طلاجو هایی که دستگاه فلزجو دارن

دستگاه من که قبلا با تست یه لوپ عنکبوتی به مشکل واقعا بی ثباتی شدید و سنس خود به خودی و میتر منفی خود بخودی مواجه شده بود و معلوم نبود که از لوپه یا قطعات. با ساخت دستگاه دیگر دوباره به مشکلی فقط با مورد سنس خود بخودی البته این بار در خانه شده بود که هنوز بعد از آن در بیرون تست نکرده بودم قبلا دستگاه کمی هم مشکل عمق زنی داشته ولی الان چون عمق زنیش هم بالا رفته دیگه در خانه با حساسیت های بالا خوب کار نمیکنه و این مورد را دوستمون قبلا به من گوشزد کرده بودن وحدس زده بودن که مشکل می تونه از افزایش عمق زنی نسبت به قبل باشه من از گوشزدیشون استفاده کردم به مشکلم پی بردم که در بیرون کاملا متوجه فرمایششون شدم الان درست شده و بیرون با حساسیت ۱۵ و ۱۶ و ... به صورت قابل انتظار و قبول کار میکنه البته مهندس حمید که از اول می گویند باید بیرون تست بشه. وچون من قبلا با دستگاه داخل خانه تست میکردم قبول نمی کردم که...

یه سوال از مهندس دارم این قسمتو می خوام بدونم جایی که فلز اهنی بزرگ داره و آیدی بالایی نشون میده مثل ۶۵ تا مثلا ۷۸
از چه حدی به بالا قسمت فرو دیگه اونو حذف نمیکنه؟
میدونم که فرموده اید فرو و ایدی متفاوت از هم عمل می کنند منظورم ایا عدد خاصی هست که از اون عدد به بالا برنامه میکرو دستور میده فرو اون فلز رو دیگه حدف نکنه و در قسمت non fe نشون بده؟ با وجود اهنی بودن
در دستگاه های با قطعات مختلف و لوپ مختلف فرق می کنه؟
امیدوارم منطورمو به حضور ذهن شما رسونده باشم.

ببين عزيزم به عنوان يك اپراتوري كه فقط با فلزجو كار كردم البته تي ال هم داشتم انداختم دور ! بايد بگم كه تفكيك در فلزجو مقدار بالا و پائين بودن مثبت بخش ميتر آهن و قسمت حذف‌آهن بستگي به مقداري حساسيت تنظيم شده ، فركانس ، پهناي پالس و مقدار تنظيم عدد بخش آيرون ريجكت ، كه براي هر لوپ مقدارش متفاوت هست ؛ براي تفكيك بهتر براي فلزات سطحي حتي مقادير كم پهناي پالس مثلا 120 تا 130 و فركانس بالاتر مثل 200 الي 300 براي دقت بالا و بهتر فلزات سطحي خيلي بهتر هست و مخصوصاً فلزات غير آهني ؛ هرچقدر كيفيت لوپ و مدار بهتر باشه طبعاً كيفيت عملكرد دستگاه در تفكيك هم بهتر خواهد بود ! @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 1 تیر1398 - 10:12am
مدیر سایت
مدیر سایت

delta2014 نوشته است:
پس نوع لوپ خودش در این روند تاثیر زیادی داره مثال یه لوپی حدف میکنه یکی دیگه نهبا تنطیمات دلخواه یا بیشتر

جایی که اول با آیدی ۷۸ و حتی بیشتر من دیدم تا حدود ۸۲ و با تغییر مسیر خودم و گرفتن لوپ از طرفی دیگر دیگه اون ایدی دیده نشد و بیشتر ایدی اطراف ۶۶ تا مثلا ۶۸ یا اونبرتر. البته در بار اول هم فقط چند ثانیه عدد آیدی بالا را دیدم یعنی قبل از تغییر مسیر. و چون در بار اول خواستم دقیق عدد ایدی رو چک کنم دیگه عدد بالای ۷۳ ندیدم ولی از اول فکر کنم فرو ه یا منفی بود یا بار اول مثبت شاید ۳۰ دیدم ولی بعدا اومد پایین یا منفی.
با کناره لوپ هم به سختی می خواست سنس بشه. چون اینجور جاها تخت هم نیست که هر کسی راحت بتونه تست کنه اون ور میری سنگ مزاحمه اینور می کنی علف نمیزاره می خواهی هم بالاتر کنی ااشکال میشه می خواهی از مسیر دیگه تست کنی اعداد تعییر می کنند با تعییر اعداد هم خود آدم حال و روزش از این رو به اونرو میشه اطرافیان هم که دیگه ... برای این کارا بیشتر از اینکه کار بلد باشی یا مثال بتونی الکتریک ملکتریک یا دستگاه به دست بگیری باید بیشتر پررو و جسارت و کمی هم کال باشی مختصر گفتم

این حرفا برای نا امیدی نیستا هر چه قدر هم از این تجربیات برای من پیش میاد اتفاقا علاقه ام از قبل هم بیشتر و جالبتر به این مقوله میشه . ماها که قبلا با دستگاه های شرکتی پدرمون در میومد بتونیم دستگاهو بالانس کنیم و بتونیم حتی نکته ای را خوب کاوش کنیم و بتونیم بگیم اینجا سنس کردیم یا نه. الان راحت میگیم سنگه راحت میگیم از آهنی دوره یا به آهنی نزدیکه و می تونیم محوطه وسیعی را هم کاوش کنیم حنی موقع راه رفتن دستگاه باز بمونه و راحت هم کاوش کنه. خلاصه من هم به نوبه خودم به همه اهالی میگم این وسیله خوب چیزیه.

يك تجربه : جايي كه از سه جهت شرق و غرب و جنوب تفكيك آهني بده از جهت شمال ابتداي شروع سنس ميتر مثبت و غير آهني ميده و وقتي دقيق روي نقطه قوي ترين جاي سنس لوپ رو ببريد اونوقت حذف آهن عمل ميكنه ! و اين به خاطر گرايش ذرات باردار اكسيد آهن هست كه به سمت شمال مغناطيسي تجمع بيشتري دارن ، و همين مورد هست كه تمام رديابها رو با انواع فركانسهاي طلا فريب ميده !

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 1 تیر1398 - 10:26am
مدیر کل
مدیر کل

مهدی نوشته است:

با اجازه مهندس حميد
يكي از دوستان اپراتور حرفه اي كه ميگفت فلزجو با فركانس 35 هم تونسته در عمق 2 متري با لوپ 50 يك خم سكه زرد رو بزنه ، به هرحال چون اين مورد رو خيلي خيلي كم بهش برميخوريم براي همين شك بر انگيزه و قبولش سخته ! و هر كسي در اين موارد يك چيزي ميگه !

لوپ 50 میتونه هدفی به همین اندازه یا بزرگتر رو تا 2.5 متر سنس بکنه و اگر این هدف یک دفینه قدیمی باشه بیش از این هم سنس خواهد شد. بنابراین سنس خم سکه در 2 متری با لوپ 50 چیز عجیب و خاصی نیست. اما وجود چنین هدفی در کاوش عمومی نادر هست. در واقع اگر باشه دستگاه بخوبی میگیره ولی مشکل اینجاست اکثرا خبری نیست و کاوشگران به اشتباه در مورد اون مکان فکر میکنن خبری هست و این شک خودشون رو حتی از قابلیت دستگاهها فراتر میدونن!!!

شنبه 1 تیر1398 - 1:29pm
مدیر کل
مدیر کل

مهدی نوشته است:
ببين عزيزم به عنوان يك اپراتوري كه فقط با فلزجو كار كردم البته تي ال هم داشتم انداختم دور ! بايد بگم كه تفكيك در فلزجو مقدار بالا و پائين بودن مثبت بخش ميتر آهن و قسمت حذف‌آهن بستگي به مقداري حساسيت تنظيم شده ، فركانس ، پهناي پالس و مقدار تنظيم عدد بخش آيرون ريجكت ، كه براي هر لوپ مقدارش متفاوت هست ؛ براي تفكيك بهتر براي فلزات سطحي حتي مقادير كم پهناي پالس مثلا 120 تا 130 و فركانس بالاتر مثل 200 الي 300 براي دقت بالا و بهتر فلزات سطحي خيلي بهتر هست و مخصوصاً فلزات غير آهني ؛ هرچقدر كيفيت لوپ و مدار بهتر باشه طبعاً كيفيت عملكرد دستگاه در تفكيك هم بهتر خواهد بود ! @};-

تفکیک فلزجو فقط بصورت جزئی و قابل صرفنظر به فرکانس و عرض پالس ارتباط داره و سایر تنظیمات مطلقا و حتی در حد جزئی ربطی به تفکیک ندارن. این رو در راهنما هم توضیح دادم! هر نتیجه دیگری گرفته باشین حاصل اشتباه در اپراتوری ؛ بالانس یا تست و البته تاثیر ذهنیت شما در برداشت از نتایج هست که متاسفانه در کاوشگران بخصوص کسانی که مدتها با سیستمهای آنتنی کار کردن رایج هست! در مورد کیفیت کویل و مشخصات پیشنهادی ساخت و تست تفکیک هم فکر میکنم توضیحات کافی در راهنما قید شده.

شنبه 1 تیر1398 - 1:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت همگی والا دقیق یادم نیست یعنی چیزی رو یادداشت نکردم ولی ولی حجم از چهار طرف میداد،و تفکیکشم درست non-fe مثبت داد که اعدادشم یادم نیست شرمنده ولی ایندفعه حتما یدونه دفترچه میبرم همه چیرو یاد داشت میکنم حساسیت روی ۱۵ اسپید۷ گرند خاموش انتگرال هم ۶۰ فرکانس۱۸۰ پالس هم ۱۷۰ بعدش با فرکانس پایین هم تست کردم جواب داد ،دوستان فقط باید باهاش کار کنید،اونم زیاد ،تا زبونشو بفهمید،واقعا با ثبات کار میکنه عالی البته lf357 ژاپنی گرفتم ۹۸ برام تموم شد با لوپ ۶۰ اهم ۱با ثبات کار میکنه،فاصلرو با زمین حفظ کنید انقد لوپ بالا بیارید که زمینو سنس نکنه،بعدش بالانس کنید یا علی،من اینطوری کار میکنم البته تو۲٫۷۰ هم موفق شدم با لوپ ۱متری ولی همشون بی ارزش ولی مهم اینکه عالی کار میکنه به امید حق همه موفق بشن به مراد خودشون برسن،بعد اینکه همه موفق شدن ماهم درکنارشون موفق بشیم،
با تشکر از استاد حمید عزیز خدا پشت پناهش باشه
یا علی

شنبه 1 تیر1398 - 10:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2584 , 2585 , 2586 , 2587 , 2588 , 2589 , 2590 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure