انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 6:46pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2582 , 2583 , 2584 , 2585 , 2586 , 2587 , 2588 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. :D :x @};-

پنج شنبه 23 خرداد1398 - 2:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام

مهندس حمید چند وقتیه دستگاه من دچار مشکلی شده به اینصورت که:
بعد از اینکه لوپ رو توی فاصله مثلا 10 سانتی از زمین بالانس میکم وقتی لوپ رو به زمین نزدیک میکنم میتر منفی میندازه و وقتی فاصلشو از زمین بیشتر میکنم بوق میزنه و سنس میکنه!

در صورتی که کاملا باید بر عکس این حالت باشه و قبلا هم همینطور بود اما الآن دستگاه اینجوری شده ثباتشم به شددت کم شده جوری که مجبورم با حساسیت 10 توی زمین بکر حرکت بکنم.
البته وقتی لوپ رو ثابت جایی میزارم و تست میکنم بردش قابل قبوله
لوپ ها 45 و 60 سانتی عنکبوتی هستن که با سیم افشان 1 ساختم. توی زمین های مختلف و حتی زمین بکر تست کردم همین حالت هستش

لطفا اگه قطعه یا قطعاتی به نظرتون میرسه که معیوب شده باشن و این حالت رو پیش آورده باشن بفرمایید تعویض کنم

شنبه 25 خرداد1398 - 10:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر مهندس حمید عزیزتر از تمام مهندسان ایران زمین و سلام بر تمام طلاجو هایی که دستگاه فلزجو دارن

دستگاه من که قبلا با تست یه لوپ عنکبوتی به مشکل واقعا بی ثباتی شدید و سنس خود به خودی و میتر منفی خود بخودی مواجه شده بود و معلوم نبود که از لوپه یا قطعات. با ساخت دستگاه دیگر دوباره به مشکلی فقط با مورد سنس خود بخودی البته این بار در خانه شده بود که هنوز بعد از آن در بیرون تست نکرده بودم قبلا دستگاه کمی هم مشکل عمق زنی داشته ولی الان چون عمق زنیش هم بالا رفته دیگه در خانه با حساسیت های بالا خوب کار نمیکنه و این مورد را دوستمون قبلا به من گوشزد کرده بودن وحدس زده بودن که مشکل می تونه از افزایش عمق زنی نسبت به قبل باشه من از گوشزدیشون استفاده کردم به مشکلم پی بردم که در بیرون کاملا متوجه فرمایششون شدم الان درست شده و بیرون با حساسیت ۱۵ و ۱۶ و ... به صورت قابل انتظار و قبول کار میکنه البته مهندس حمید که از اول می گویند باید بیرون تست بشه. وچون من قبلا با دستگاه داخل خانه تست میکردم قبول نمی کردم که...

یه سوال از مهندس دارم این قسمتو می خوام بدونم جایی که فلز اهنی بزرگ داره و آیدی بالایی نشون میده مثل ۶۵ تا مثلا ۷۸
از چه حدی به بالا قسمت فرو دیگه اونو حذف نمیکنه؟
میدونم که فرموده اید فرو و ایدی متفاوت از هم عمل می کنند منظورم ایا عدد خاصی هست که از اون عدد به بالا برنامه میکرو دستور میده فرو اون فلز رو دیگه حدف نکنه و در قسمت non fe نشون بده؟ با وجود اهنی بودن
در دستگاه های با قطعات مختلف و لوپ مختلف فرق می کنه؟
امیدوارم منطورمو به حضور ذهن شما رسونده باشم.

همیشه امید داشته باش

آخرین بار توسط delta2014 در یکشنبه 25 خرداد1398 - 1:25am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 25 خرداد1398 - 1:19am
مدیر کل
مدیر کل

saleh700 نوشته است:
سلام

بعد از اینکه لوپ رو توی فاصله مثلا 10 سانتی از زمین بالانس میکم وقتی لوپ رو به زمین نزدیک میکنم میتر منفی میندازه و وقتی فاصلشو از زمین بیشتر میکنم بوق میزنه و سنس میکنه!

در صورتی که کاملا باید بر عکس این حالت باشه و قبلا هم همینطور بود اما الآن دستگاه اینجوری شده ثباتشم به شددت کم شده جوری که مجبورم با حساسیت 10 توی زمین بکر حرکت بکنم.
لوپ ها 45 و 60 سانتی عنکبوتی هستن که با سیم افشان 1 ساختم. توی زمین های مختلف و حتی زمین بکر تست کردم همین حالت هستش

لطفا اگه قطعه یا قطعاتی به نظرتون میرسه که معیوب شده باشن و این حالت رو پیش آورده باشن بفرمایید تعویض کنم

خسته نباشین.
این مساله بندرت روی بعضی زمینهای خاص که شرایط مغناطیسی دارن ممکنه پیش بیاد. ولی اینکه همه جا اینطور باشه موضوع دیگری هست که تا حالا نشنیدم. اعداد 3 گانه و دیلی لوپ رو بفرمایین بلکه مشخص بشه مدار چه مشکلی داره.

یکشنبه 25 خرداد1398 - 1:23am
مدیر کل
مدیر کل

delta2014 نوشته است:
سلام بر مهندس حمید عزیزتر از تمام مهندسان ایران زمین و سلام بر تمام طلاجو هایی که دستگاه فلزجو دارن

دستگاه من که قبلا با تست یه لوپ عنکبوتی به مشکل واقعا بی ثباتی شدید و سنس خود به خودی و میتر منفی خود بخودی مواجه شده بود و معلوم نبود که از لوپه یا قطعات. با ساخت دستگاه دیگر دوباره به مشکلی فقط با مورد سنس خود بخودی البته این بار در خانه شده بود که در بیرون این مشکلو نداشت قبلا دستگاه کمی هم مشکل عمق زنی داشته ولی الان چون عمق زنیش هم بالا رفته دیگه در خانه با حساسیت های بالا خوب کار نمیکنه و اینو دوستمون قبلا به من گوشزد کرده بودن و من از گوشزدیشون استفاده کردم به مشکلم پی بردم که در بیرون کاملا متوجه فرمایششون شدم الان درست شده و بیرون با حساسیت ۱۵ و ۱۶ و ... به صورت قابل انتظار و قبول کار میکنه البته مهندس حمید که از اول می گویند باید بیرون تست بشه. وچون من قبلا با دستگاه داخل خانه تست میکردم قبول نمی کردم که...
یه سوال از مهندس دارم این قسمتو می خوام بدونم جایی که فلز اهنی بزرگ داره و آیدی بالایی نشون میده مثل ۶۵ تا مثلا ۷۸
از چه حدی به بالا قسمت فرو دیگه اونو حدفرنمیکنه؟
میدونم که فرموده اید فرو و ایدی متفاوت از هم عمل می کنند منظورم ایا عدد خاصی هست که از اون عدد به بالا برنامه میکرو دستور میده فرو اون فلز رو دیگه حدف نکنه و در قسمت non fe نشون بده؟ یا در دستگاه های با قطعات نختلف و لوپ مختلف فرق می کنه؟
امیدوارم منطورمو به حضور ذهن شما رسونده باشم.

خواهش میکنم. @};-
پس مشخص شد مشکل از همون تست داخل محیط منزل و شرایط نویز اطراف شما بوده. در ضمن برای کاوش واقعی روی زمین حساسیت 12 توام با گراند خاموش رو توصیه میکنم. حساسیتهای بالا در اکثر جاها بدرد کاوش نمیخوره و همونطور که در راهنما اشاره کردم چند درجه آخر حساسیت بنوعی بیشتر از حد عادی اغلب فلزیاب ها هست.
حذف آهن یا نمایش فرو محاسبه ای متفاوت از آیدی داره. با این حال چون آیدی آهن هم از حدود 75 بیشتر نمیتونه باشه دستگاه این نکته رو هم لحاظ میکنه. البته اگر حذف آهن خاموش باشه باید خودتون در نظر داشته باشین که ایدی از حدود 75 به بالا دیگه نمیتونه آهن باشه هر چند فرو در ناحیه آهنی قرار بگیره. هر چند چنین حالتی به ندرت پیش میاد. در هر صورت جواب سوال شما آیدی 75 هست.

یکشنبه 25 خرداد1398 - 1:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پس نوع لوپ خودش در این روند تاثیر زیادی داره مثال یه لوپی حدف میکنه یکی دیگه نهبا تنطیمات دلخواه یا بیشتر

جایی که اول با آیدی ۷۸ و حتی بیشتر من دیدم تا حدود ۸۲ و با تغییر مسیر خودم و گرفتن لوپ از طرفی دیگر دیگه اون ایدی دیده نشد و بیشتر ایدی اطراف ۶۶ تا مثلا ۶۸ یا اونبرتر. البته در بار اول هم فقط چند ثانیه عدد آیدی بالا را دیدم یعنی قبل از تغییر مسیر. و چون در بار اول خواستم دقیق عدد ایدی رو چک کنم دیگه عدد بالای ۷۳ ندیدم ولی از اول فکر کنم فرو ه یا منفی بود یا بار اول مثبت شاید ۳۰ دیدم ولی بعدا اومد پایین یا منفی.
با کناره لوپ هم به سختی می خواست سنس بشه. چون اینجور جاها تخت هم نیست که هر کسی راحت بتونه تست کنه اون ور میری سنگ مزاحمه اینور می کنی علف نمیزاره می خواهی هم بالاتر کنی ااشکال میشه می خواهی از مسیر دیگه تست کنی اعداد تعییر می کنند با تعییر اعداد هم خود آدم حال و روزش از این رو به اونرو میشه اطرافیان هم که دیگه ... برای این کارا بیشتر از اینکه کار بلد باشی یا مثال بتونی الکتریک ملکتریک یا دستگاه به دست بگیری باید بیشتر پررو و جسارت و کمی هم کال باشی مختصر گفتم

این حرفا برای نا امیدی نیستا هر چه قدر هم از این تجربیات برای من پیش میاد اتفاقا علاقه ام از قبل هم بیشتر و جالبتر به این مقوله میشه . ماها که قبلا با دستگاه های شرکتی پدرمون در میومد بتونیم دستگاهو بالانس کنیم و بتونیم حتی نکته ای را خوب کاوش کنیم و بتونیم بگیم اینجا سنس کردیم یا نه. الان راحت میگیم سنگه راحت میگیم از آهنی دوره یا به آهنی نزدیکه و می تونیم محوطه وسیعی را هم کاوش کنیم حنی موقع راه رفتن دستگاه باز بمونه و راحت هم کاوش کنه. خلاصه من هم به نوبه خودم به همه اهالی میگم این وسیله خوب چیزیه.

همیشه امید داشته باش

یکشنبه 25 خرداد1398 - 3:09am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست عزیز و خداروشکر که راضی شدید و هستید.... ;)
ی توصیه دیگه هم دارم براتون بابت وقت کاوش و شلوغی دور و بر،من خودم در اکثر شرایط دستگاه رو رو بی صدا میزارم و تو محیط کاوش برای تعیین فرکانس و پهمای پالس و .... از دو عدد دیابلینگ استفاده میکنم و دیگه تقریبا میدونم رو هر لوپم اعداد سه گانش چنده و به نوعی با رصد اون تقریبا متوجه میشم زمین چقدر آلودگی داره و بسته به اون تصمیمات لازم رو میگیرم که مثلا لوپ با ابعاد بزرگتر استفاده کنم یا پهنای پالس رو کم کنم یا لوپ رو کمی بالاتر بالانس کنم یا دیلی دستی رو ببرم بالا و یا ....و از دیابلینگ دوم فرکانس انتخابی و ... چک میکنم که کمترین نوسان و نفوذ رو داشته باشم تو محیط و بعد موقع کاوش دستگاه بی صدا میزارم و حواسم به چشمک زدن ها و نمودار سنس و آی دی و میتر آهن و هست تا به نقطه یی مشکوک بشم بعد حجم گیری و میزان تغییز نمودار سنس از حاشیه تا بالاترین عدد نمودار سنس و بعد عدد فرو چک مکنم و الا آخر و در نهایت اگر موردی باشه حجم گیری رو با صدا هم انجام میدم اینطوری دیگه دور وبرها برای هر صدایی 3 متر بالا پایین نمیشن و هی قند تو دلشون آب نمیشه....
این روشی هست که بنده انجام میدم البته امیدوارم شاگر خوبی برای استاد حمید عزیزم بوده باشم که هر آنچه آموختم از ایشون و مزاحمتهایی هست که مکرر براشون داشتم و اگر اشتباهی در عرایضم هست از کج فهمی بنده بوده و تقاصا میکنم از استاد حمید که اصلاح کنند که مطلب اشتباهی نگفنه باشم... :YMPRAY:

یکشنبه 26 خرداد1398 - 4:02am
مدیر کل
مدیر کل

delta2014 نوشته است:
پس نوع لوپ خودش در این روند تاثیر زیادی داره مثال یه لوپی حدف میکنه یکی دیگه نهبا تنطیمات دلخواه یا بیشتر

جایی که اول با آیدی ۷۸ و حتی بیشتر من دیدم تا حدود ۸۲ و با تغییر مسیر خودم و گرفتن لوپ از طرفی دیگر دیگه اون ایدی دیده نشد و بیشتر ایدی اطراف ۶۶ تا مثلا ۶۸ یا اونبرتر. البته در بار اول هم فقط چند ثانیه عدد آیدی بالا را دیدم یعنی قبل از تغییر مسیر. و چون در بار اول خواستم دقیق عدد ایدی رو چک کنم دیگه عدد بالای ۷۳ ندیدم ولی از اول فکر کنم فرو ه یا منفی بود یا بار اول مثبت شاید ۳۰ دیدم ولی بعدا اومد پایین یا منفی.
با کناره لوپ هم به سختی می خواست سنس بشه. چون اینجور جاها تخت هم نیست که هر کسی راحت بتونه تست کنه اون ور میری سنگ مزاحمه اینور می کنی علف نمیزاره می خواهی هم بالاتر کنی ااشکال میشه می خواهی از مسیر دیگه تست کنی اعداد تعییر می کنند با تعییر اعداد هم خود آدم حال و روزش از این رو به اونرو میشه اطرافیان هم که دیگه ... برای این کارا بیشتر از اینکه کار بلد باشی یا مثال بتونی الکتریک ملکتریک یا دستگاه به دست بگیری باید بیشتر پررو و جسارت و کمی هم کال باشی مختصر گفتم

این حرفا برای نا امیدی نیستا هر چه قدر هم از این تجربیات برای من پیش میاد اتفاقا علاقه ام از قبل هم بیشتر و جالبتر به این مقوله میشه . ماها که قبلا با دستگاه های شرکتی پدرمون در میومد بتونیم دستگاهو بالانس کنیم و بتونیم حتی نکته ای را خوب کاوش کنیم و بتونیم بگیم اینجا سنس کردیم یا نه. الان راحت میگیم سنگه راحت میگیم از آهنی دوره یا به آهنی نزدیکه و می تونیم محوطه وسیعی را هم کاوش کنیم حنی موقع راه رفتن دستگاه باز بمونه و راحت هم کاوش کنه. خلاصه من هم به نوبه خودم به همه اهالی میگم این وسیله خوب چیزیه.

بله تفکیک و بخصوص حذف آهن به مختصات کویل هم بستگی داره. در این زمینه ظرفیت کویل و همینطور حالت خازنی که به نحوه پیچیدن بستگی داره مهم هستن.
در خصوص اطلاعات تفکیک هم عرض کردیم فقط روی مرکز هدف اعتبار داره و اون هم باید لوپ رو حداقل 2 ثانیه روی مرکز هدف که قویترین سنس رو داره نگه دارین تا تفکیک قابل اتکا باشه. در کناره های هدف یا هنگام عبور سریع کویل از روی هدف نمیشه به تفکیک اتکا کرد.

یکشنبه 26 خرداد1398 - 11:05am
مدیر کل
مدیر کل

Ali1359 نوشته است:
سلام دوست عزیز و خداروشکر که راضی شدید و هستید.... ;)
ی توصیه دیگه هم دارم براتون بابت وقت کاوش و شلوغی دور و بر،من خودم در اکثر شرایط دستگاه رو رو بی صدا میزارم و تو محیط کاوش برای تعیین فرکانس و پهمای پالس و .... از دو عدد دیابلینگ استفاده میکنم و دیگه تقریبا میدونم رو هر لوپم اعداد سه گانش چنده و به نوعی با رصد اون تقریبا متوجه میشم زمین چقدر آلودگی داره و بسته به اون تصمیمات لازم رو میگیرم که مثلا لوپ با ابعاد بزرگتر استفاده کنم یا پهنای پالس رو کم کنم یا لوپ رو کمی بالاتر بالانس کنم یا دیلی دستی رو ببرم بالا و یا ....و از دیابلینگ دوم فرکانس انتخابی و ... چک میکنم که کمترین نوسان و نفوذ رو داشته باشم تو محیط و بعد موقع کاوش دستگاه بی صدا میزارم و حواسم به چشمک زدن ها و نمودار سنس و آی دی و میتر آهن و هست تا به نقطه یی مشکوک بشم بعد حجم گیری و میزان تغییز نمودار سنس از حاشیه تا بالاترین عدد نمودار سنس و بعد عدد فرو چک مکنم و الا آخر و در نهایت اگر موردی باشه حجم گیری رو با صدا هم انجام میدم اینطوری دیگه دور وبرها برای هر صدایی 3 متر بالا پایین نمیشن و هی قند تو دلشون آب نمیشه....
این روشی هست که بنده انجام میدم البته امیدوارم شاگر خوبی برای استاد حمید عزیزم بوده باشم که هر آنچه آموختم از ایشون و مزاحمتهایی هست که مکرر براشون داشتم و اگر اشتباهی در عرایضم هست از کج فهمی بنده بوده و تقاصا میکنم از استاد حمید که اصلاح کنند که مطلب اشتباهی نگفنه باشم... :YMPRAY:

خواهش میکنم. خیلی ممنون. @};-

یکشنبه 26 خرداد1398 - 11:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
saleh700 نوشته است:
سلام

خسته نباشین.
این مساله بندرت روی بعضی زمینهای خاص که شرایط مغناطیسی دارن ممکنه پیش بیاد. ولی اینکه همه جا اینطور باشه موضوع دیگری هست که تا حالا نشنیدم. اعداد 3 گانه و دیلی لوپ رو بفرمایین بلکه مشخص بشه مدار چه مشکلی داره.

درود مهندس

اعداد سه گانه در رنج نورمال هستن در بیرون منزل و محیط کاوش اعداد تقریبا به شکل زیر بودن:
A310 B720 C790
در محیط منزل اعداد کمی پایینتر هستن مخصوصا عدد A که تغریبا 230 هستش

دیلی اتومات هر دو لوپ در بعضی زمین ها 16 و در بعضی دیگر 18

یکشنبه 26 خرداد1398 - 1:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2582 , 2583 , 2584 , 2585 , 2586 , 2587 , 2588 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: iran zamin و 120 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure