انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 12:46pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2578 , 2579 , 2580 , 2581 , 2582 , 2583 , 2584 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز قرار نیست چند سال پس از ارائه این طرح با چند پست یک خطی هر بار یک مشکل پیش پا افتاده مونتاژی رو مطرح کنین! اگر تجربه لازم رو در مونتاژ یک مدار الکترونیکی ندارین و راهنما رو هم نمیتوین با حوصله مطالعه کنین خواهشا وقت ما و خودتون رو هدر ندین! بخصوص که شاهد کارهای دیگرتون در انجمن هم بودیم!
آیسی 357 ربطی به نمایش ولتاژ باطری نداره. همونطور که در راهنما اشاره کردم صحت و دقت نمایش ولتاژ باطری در این مدار به مقاومتهای 19 و 20 بستگی داره. در ضمن بعنوان یک توصیه خدمت شما و همه دوستان عرض میکنم همیشه هر مقاومتی رو قبل از نصب روی مدار با اهم متر تست کنین تا از مقدار صحیح مقاومت مطمئن بشین. بارها پیش اومده فروشنده مقاومت اشتباهی داده یا حلقه های رنگی شبیه به هم بوده و مقدار نادرستی جاگذاری شده و نهایتا مدار با همین اشکال ساده کنار گذاشته شده.

چهارشنبه 8 خرداد1398 - 11:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باتشکر از شما مهندس جان حرف شما کامل درسته،از اینکه امسال من رو تحمل میکند ممنون،فقط اون قسمتی که گفتین شاهد کارهای دیگرتون در انجمن بودمو نفهمیدم.ایا اشتباهی سر زده از من مهندس جان
سعی میکنم دیگه مزاحم اوقات شما نشم
ممنون از شما

پنج شنبه 8 خرداد1398 - 12:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید
در این مدار جدید ولتاژ به این صورته با اندازه گیری victor 88c

5.11
9.44
11.91
می ترسم میکرو و السیدی با این ولتاژ معیوب بشه این در حالی است که باطریها شارژشون کم شده حدود ۱۹ ولت هستن که با شارژ خواهند رفت به ۲۰.۸ که احتمالا ولتاژهای میکرو و ... هم بالا بروند با شارژ باطری و از 5.11 هم بالا روند

مدار قبلی من این ولتاژ زیر را داشتند

4.90
9.72
12.28

به نظر شما در ولتاژ های مدار قدیمی چون ولتاژ دوم و سوم کمی نسبت به مدار دیگری بالاتر هستن در برد مدار اثر دارند؟ چون در کویل حداقل ولتاژ بالایی نسبت به دیگری داره.
آیا رگولاتور ها را با رگولاتور های مدار قبلی تعویض کنم تا ولتاژ مثل قبلی بشه؟

همیشه امید داشته باش

جمعه 9 خرداد1398 - 12:49am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
ولتاژهای مدار شما درست هستن و مشکلی نیست. ضمن اینکه خود مولتی متر هم همیشه اندکی خطا داره! بهرحال برای میکرو و ال سی دی مشکلی پیش نمیاد و تغییر ولتاژ باطری هم تاثیری روی این ولتاژ ها نداره چون کار رگولاتور همین هست که ولتاژ رو روی ارقام مربوطه ثابت نگه داره وگرنه که دیگه استفاده از رگولاتور چه فایده ای داشت؟!

جمعه 10 خرداد1398 - 4:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و درود مخصوصاً بر جناب مهندس حمید عزیز..
خدا قوت مهندس جان.. انشالله که همواره سلامت و پابرجا باشید..
جسارتاً مهندس جان بعد از مدتها خواستم میکروی فلزجو رو مجدد پروگرم کنم.. ولی هرکاری کردم پروگرامر این میکرو رو نمیشناسه.. و مدام پیغام Fail میده...
البته در لیست میکروهاش Atmega 328 رو گذاشته ولی اصلا نمیشناسه و هیچ عملیاتی بر روش انجام نمیده.. وقتی به کامپیوتر وصله پروگرامر رو میشناسه ( ال ایدی سبزش روشنه) ولی وقتی هر کاری اعم از خوندن یا پاک کردن میکرو رو میزنم ال ایدی قرمز 3-2 ثانیه روشن میشه و کاری انجام نمیده و پیغامای خطای قرمز میده...
حتی برنامه رو برداشتم مجدد طبق توصیه های شما نصبش کردم.. افاقه ای نکرد. گفتم شاید نیاز به ورژن جدیدیه .. هرچی سرچ زدم بغیر از همین ورژن 1.4.2 چیز دیگه ای نبود... واقعا کلافه شدم... دیگه کاری از دستم بر نمیومد که مزاحم شما شدم..خواهشاً بنده رو دریابید مهندس جان...
از توجهتون پیشاپیش بینهایت ممنونم.

یکشنبه 12 خرداد1398 - 3:45am
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون. خواهش میکنم. @};-
یا مشکل از خود میکرو هست یا میکرو رو درست در جای مناسب روی سوکت زیف نگذاشتین و یا سوکت زیف کثیف شده و نمیتونه با پایه های میکرو اتصال درستی برقرار بکنه! این مورد آخر برای من چند بار پیش اومده و معمولا وقتی پروگرامر مدتی به کنار گذاشته میشه ممکنه پیش بیاد. در این صورت باید با اسپری خشک داخل سوکت زیف رو تمیز کنین و اگر لازم بود میکرو رو روی سوکت کمی به چپ یا راست جابجا کنین بلکه اتصال بدرستی برقرار بشه.

یکشنبه 12 خرداد1398 - 2:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام. ممنونم مهندس عزیز بابت جواب و عنایتتون.
حقیقتش ۴ تا میکرو رو امتحان کردم هیچکدوم نشد حتی میکروهای دیگه مثلAtemega 8
البته ازین پروگرمر ۲ عدد دارم که هر درفتارشون یکیه... محلهای زیف رو هم حساب تمیز کردم افاقه ای نکرد.. خیلی مستاصل شدم

یکشنبه 12 خرداد1398 - 8:51pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر با دو پروگرامر و چند میکروی مختلف اینطور هست شاید مشکلی در مورد نصب درایور پروگرامر وجود داشته باشه. وجود کریستال کنار سوکت زیف و مساله جامپری که در توضیحات ذکر کردم رو هم مد نظر داشته باشین. اگر مشکل حل نشد لطف کنین یک تصویر از صفحه خطایی که بعد از پروگرام اعلام میشه و یک تصویر هم از نحوه قرارگیری میکرو روی سوکت زیف بذارین.

یکشنبه 12 خرداد1398 - 8:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
mahmood51 نوشته است:
سلام. ممنونم مهندس عزیز بابت جواب و عنایتتون.
حقیقتش ۴ تا میکرو رو امتحان کردم هیچکدوم نشد حتی میکروهای دیگه مثلAtemega 8
البته ازین پروگرمر ۲ عدد دارم که هر درفتارشون یکیه... محلهای زیف رو هم حساب تمیز کردم افاقه ای نکرد.. خیلی مستاصل شدم

درود @};-
اینو فقط به عنوان گزینه احتمالی خدمت تون عرض میکنم !
البته بسته به نوع پروگرمر چنانچه میکرو قبلا پروگرم شده ودر فیوزبیت کلاک خارجی برای اون تعریف شده باشه شاید لازمه برای پروگرم مجدد یه کریستال در محل مخصوص اون در پرو گرمر ویا حتی بر روی خود زیف در کنار آسی بر روی پایه های مربوط به اون قرار بدین!!!؟

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

یکشنبه 12 خرداد1398 - 10:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس جان...
باز هم از عنایت و توجهتون ممنونم..
مشکل یافت و حل شد... مشکل بر سر یکی از میکروها بود که ظاهراً تقلبیه.. وقتی اول این میکرو گذاشته بشه.. بعد پشت سرش برای بقیه هم ارور میده.. که باید برنامه رو برداشت و ازنو ریخت.. در اینصورت بقیه رو خوب میشناسه... فقط اون خراب رو نمیشناسه.. نمیدونم چه زهرماریه که وقتی گذاشته میشه بقیه هم شناخته نمیشن !!!! حالا بنده شانساً اون میکروی خراب رو اول قرار داده بودم که باعث این اختلال شده بود...

در واقع بنده اینارو گرفته بودم برای ساخت ردیاب مینوتوم که یکیشون خراب از آب درومده... گفتم این وسط میکروی فلزجو رو هم از نو پروگرم کنم که با چنین مشکلی مواجه شدم...
مجدداً سپاسگزاری میکنم... @};- @};- @};-

دوشنبه 13 خرداد1398 - 4:45am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2578 , 2579 , 2580 , 2581 , 2582 , 2583 , 2584 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 105 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure