انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 11:33am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2568 , 2569 , 2570 , 2571 , 2572 , 2573 , 2574 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
امروز هر چه فروشگاه های کابل و سیم رو گشتم نتونستم سیم افشان 1 میلی با روکش ضخیم پیدا کنم. روکش ضخیم اونایی بودن که ضخامت سیمشون بالای 1.5 بود . سیم افشان 1 میل همه داشتن ولی روکشش ضخیم نبود. فروشنده ها همش گفتند اینا استاندارده چیزی که تو میگی ضخیم باید باشد همچین چیزی نیست اگه ضخیم ترشو می خواهی باید سیم متفرقه بگیری که اونا هم جنسش مسی نیست.
مهندس سیمی که شما می فرمایید کل ضخامتش چقدره یعنی هم مسش هم روکشش کلا باید حدود چند میلی باشه.چهار پنج فروشنده رفتم همشون سیمشون عین هم بود الان گیج مونده ام. می خوام لوپ یک متری درست کنم.اگه بهترین باشه می خوام کابل rg58 هم بگیرم بدون فویل. ولی انگار داخل rg اگه مسی هم باشه روی مس را هم قلع اندود کرده ان.

همیشه امید داشته باش

دوشنبه 19 فروردین1398 - 9:27pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
در بازار سیم افشان بر اساس ضخامت میلیمتری نداریم. چون سیمهای افشان بر اساس مساحت سطح مقطع نامگذاری میشن. لذا سیم افشان شماره 0.75 همون ضخامت 1 میل هست که مد نظر ماست. در مورد ضخامت روکش هم استانداردی وجود داره و ضخیمتر موجود نیست. مگر اینکه بصورت سفارشی تولید بشه.
اگر بتونین از روش پیچیدن تخت استفاده کنین یا بهرشکل بین سیمها فاصله ایجاد کنین دیگه روکش ضخیم نیاز نیست. حتی با همین سیمهای استاندارد هم اگر منظم و دقیق بپیچین میشه نتیجه خوبی گرفت. بهرحال در روش پیچیدن معمولی اگر مغزی سیم 1 میل و کل سیم 3 میل یا بیشتر ضخامت داشته باشه مشکل ایجاد ظرفیت خازنی حل میشه و کویل بخوبی جواب میده.
در مورد قلع اندود بودن کابل مشکلی نیست و تاثیر محسوسی در نتیجه نداره.

دوشنبه 19 فروردین1398 - 10:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

الان کاملا گیچ شدم مهندس.مشکل اینجاست که من قبلابرای دستگاه دیگه از سیم افشانی استفاده کردم که به نام ۰.۷۵ بود فروشنده گفته بود اندازه اش ۰.۷۵ هست من فکرمی کنم روی سیم هم ۰.۷۵نوشته بود. خلاصه اون زمان یعنی دو سال پیش ۱۱ دور به مربع یک متری شد ۴۳۰ ظرفیت ومقاومت باکابل شده بود ۱.۹ اگه اون سیم .۷۵ نام تجاری بود و ضخامت واقعیش 1 میل بود ظرفیت باید با ۱۱ دور بالاتر نمیرفت یا مقاومت کمتر نمیشد البته اون سیم فعلا دسترس نیست نگاهش کنم دقیق تا ابهام رفع بشه
فروشنده فقط میگه شماره یک یامثلاشماره ۷۵ دیگه بامساحت و اهم و ...کاری ندارن فقط با قیمتش کار دارند که اونموقع ۳۰۰تومن متری بود الان ۱۳۰۰ تومن.
الان من برم بگم سیمی میخوام که قطرش ۱ میل باشه اونا متوجه میشن؟
در تاپتیک ها دیدم توصیه کردین روکش ضخیم باشه به این علت در موردش پرسیده بودم.

همیشه امید داشته باش

سه شنبه 19 فروردین1398 - 1:01am
مدیر کل
مدیر کل

عرض کردم شماره تجاری سیمهای افشان بر اساس مساحت سطح مقطع سیم عنوان میشه. پس ابتدا جدولی از سیمهای افشان رایج و کاربردی بهمراه ضخامت واقعی اونها رو ذکر میکنم تا بهتر متوجه بشین:

سیم افشان 0.25 - ضخامت مغزی: 0.56 میلیمتر
سیم افشان 0.5 - ضخامت مغزی: 0.8 میلیمتر
سیم افشان 0.75 - ضخامت مغزی: 0.98 میلیمتر
سیم افشان 1 - ضخامت مغزی: 1.13 میلیمتر
سیم افشان 1.5 - ضخامت مغزی: 1.4 میلیمتر
سیم افشان 2 - ضخامت مغزی: 1.6 میلیمتر

البته اینها مشخصات واقعی سیمها و طبق استاندارد جهانی هست. اما اگر سیم تقلبی باشه و از استاندارد دقیق تبعیت نکنه احتمالش هست ضخامت واقعی کمتر هم باشه! پس باید در مورد سیم افشان دقت کنین تقلبی نباشه.
کویلی که ساختین مشخصات درستی نداشته. با سیم افشان 0.75 هیچوقت فریم 1 متری مقاومت 1.9 پیدا نمیکنه. پس یا سیم درست نبوده یا کابل رابط مقاومت رو بالا برده و یا اهم متر خطا داشته. همینطور 11 دور سیم هم برای فریم 1 متری مناسب نیست و باید با 10 دور ظرفیت حدود 400 میکروهانری در بیاد. در خصوص ظرفیت برای کویلهای بزرگ دیگه ضخامت سیم چندان تاثیری نداره و لذا هر سیمی هم باشه باید از همون 10 دور استفاده کنین. برای فریم 1 متری 10 دور سیم افشان با شماره 0.75 مناسب هست.

سه شنبه 19 فروردین1398 - 2:00am

مهندس حمیدعزیزسلام :
وباکمی تاخیر سال نو به شما وخانواده شما مبارک باشه امیدوارم همیشه سالم باشید .
میخواستم بپرسم که اگر یه زمانی بخواهیم زیر دکل برق فشارقوی یا زیردکلهای مخابراتی کاوش انجام بدیم که یقینا" ایجاد نویز میکنه میشه باتغییر گزینه ها مثل فرکانس و پهنای پالس این مشکل رو برطرف کنیم واصلا" دستور جنابعالی برای همچین مکانهایی بعنوان طراح فلزیاب که کاملا" هم بهش مشرف هستید چیه؟ سپاس فراوان

سه شنبه 20 فروردین1398 - 9:52pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. @};-
دکل مخابراتی نمیتونه روی فلزیاب نویز محسوسی ایجاد کنه که مشکلساز باشه. چون رنج فرکانسی خیلی متفاوت هست. ولی زیر برخی دکلها و کابلهای فشار قوی که حامل جریان قوی برق هستن و در عین حال مشکل جرقه زنی دارن نمیشه از فلزیاب جواب خوبی گرفت. مهمترین تنظیم در این مورد فرکانس هست که شاید بتونین به کمک اون تا حدودی به ثبات برسین. معمولا بین 100 تا 150 باید فرکانسی پیدا بشه که کمترین نویز رو داشته باشه.

سه شنبه 20 فروردین1398 - 10:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
من هر چه به فروشنده کابل گفتم جریان نام تجاری و ضخامت متفاوت اصلا قبول نکرد و گفت مال ما سازنده اش شرکت نور البرز هست و نامش هر چی باشه داخلش همونه...
لوپ یک در یک رو با سیم افشان یک که رویش 1×1 نوشته پیچیدم ظرفیتش شد ۴۴۷ منهای ظرفیت پراب یا خطاش شد ۴۲۲ میکرو هانری. سیمها رو شمردم دیدم ۱۱ دور پیچیده ام می خوام کمش کنم ببینم ایده آل خواهد شد یا نه فکر کنم حدود ۳۸۰ میکرو هانری بشه. و مقاومتش بدون کابل رابط با کسر خطای پراب ۰.۸ اهم میشه
پیچیدن لوپ یک در یک همچین کار ساده ای هم نیست چون هنگام چسب کاری از این طرف اون طرف ناهموار میشه و اذیت میکنه . هرچه فکر کردم راهی دیگر یا روشی بهتر نتونستم پیدا کنم تا به شکل بهتر سیم پیچی کنم هنوز

همیشه امید داشته باش

پنج شنبه 22 فروردین1398 - 7:59pm
مدیر کل
مدیر کل

فروشنده ها اغلب اطلاعات فنی خوبی ندارن. سیمهای افشان شماره تجاریشون بر اساس مساحت سطح مقطع سیم هست در صورتیکه سیم لاکی بر اساس همون قطر سیم فروخته میشه و اختلافشون در همین هست. اگر از جدول پست قبل استفاده کنین خودتون میتونین معادل سازی کنین. در عین حال بحث سیمهای افشان تقلبی جدی هست و اگر در گوگل جستجو بزنین متوجه میشین.
سیم افشان 1 هم برای فریم 1 متری قابل استفادست هر چند مقاومتش کمی پایین در میاد. بهمین دلیل عرض کردم سیم 0.75 مناسبتر هست. در هر صورت باید از همون 10 دور استفاده بشه.

پنج شنبه 22 فروردین1398 - 10:12pm

سلام عرض میکنم به همه دوستان عزیزم @};-
امیدوارم همه خوب باشید
واقعا جا داره از مهندس حمید عزیز تشکر کنم که نمونه یک انسان شریف و نوع دوست هستن و برای بنده الگو هستن... :x @};-
در آخرین کاوش یک قطعه برنزی رو با دستگاه فلزجو پیدا کردیم، لوپ 58 سانتی بود، و حساسیت روی 13، فرکانس 100، پالس 200 و دیلی هم 30 بود
عمدا عکس رو تو این تاپیک گذاشتم که دوستان ببیند اگه واقعا جنسی در کار باشه قطعا با فلزجو میشه موفق شد، این سومین باره که با فلزجو نتیجه گرفتیم هر چند هر سه بار برنز بوده ولی واقعا دلگرم کننده هستش...
مهندس حمید خیلی مردی، انشاالله همیشه سالم و سلامت باشید...

پیوست:
0.jpg

پیوست:
1.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 23 فروردین1398 - 11:45pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین. خیلی ممنون. @};- :x
تبریک میگم. ایشالا موفقیتهای بیشتری نصیبتون بشه.

شنبه 24 فروردین1398 - 4:08am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2568 , 2569 , 2570 , 2571 , 2572 , 2573 , 2574 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: khoshkhahi1 و 112 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure