انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 5 اردیبهشت1403 - 12:25am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2567 , 2568 , 2569 , 2570 , 2571 , 2572 , 2573 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر شما مهندس جان من روی دستگاه فلزجو آی جی بی تی گذاشتم دستگاه درست کار میکنه حالا اونو برداشتم بجاش ماسفت هر مدلی که گذاشتم دستگاه لوپ وصل میکنی دستگاه روشن نمیشه دوباره همون ای جی بی تی رو نصب کردم دستگاه مشکلی نداره لطفا بفرمایید علتش چیه با تشکر از جنابعالی البته ماسفتها رو دستگاه دیگه جواب میده همش سالم هستند

شنبه 17 فروردین1398 - 10:48pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اگر مساله اتصالی هنگام مونتاژ ماسفت نباشه احتمالا BS170 مشکل داره.

یکشنبه 17 فروردین1398 - 12:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
می خواهم اینجا از پشتکار و اراده مهندس در تبدیل نشدها به شدن ها از صمیم تاپتیک تشکر کنم چون اینو متوجه شدم که مهندس نه تنها به کارهای شدنی فکر کردن به کارهای نشدنی هم فکر و تلاش کرده اند تا بالاخره با همت و توکل بر خدا پیروزی باورنکردنی به طور مستقیم یعنی دستگاه فلزجو دست یافته اند و علاقه مندان بسیاری را دلخوش هم کرده اند در این سال ها. در تاپتیک های قدیمی در قسمت مربوط به گلد اسکن مهندس نطرشونو در مورد گلد اسکن و ... اینطوری نوشته اند

در تاریخ ۲۶ خرداد ۹۲

مهدی نوشته
مهندس حميد ما آخرش نفهميديم اين سيستم گلد اسكن درچه حدي بوده ؟ مختصر بفرمائيد سپاسگذارم

حمید نوشته
هیچ مهدی جان! نه اینکه فلزیاب بدی باشه ولی بدرد کار شما نمیخوره! هم یک مقدار پیچیده هست و به نظر من ارزش ساخت هم نداره و تنظیمش هم کمی مشکله. از طرف دیگه فرکانس پالسش برای اینکه طلا رو بتونه خوب بزنه کمی بالاست و طبیعتا نفوذ در خاک خوبی نداره و طبیعتا در یک کلام روی این فلزیابها حسابی نمیشه کرد.
در یک کلام فلزیاب پالسی بدرد گنجیابی نمیخوره! این مساله بعد از سالها بمن ثابت شده و شاید خیلیا بخوان منو به چالش بکشن ولی من کاملا توان اثبات حرف خودمو دارم! بعنوان یک فلزیاب دم دستی یک پالسی ساده مثل بی آر ان بسیار مناسبه. اما اگر قرار به این همه دنگ و فنگ در ساخت باشه تنها فلزیابی که بدرد دفینه یابی میخوره فقط توباکس هست و بس! بازم کسی بحثی داشت میتونم ثابت کنم براش!

مهندس نابغه ای شکست ناپذیری . ذوق هزاران علاقه مند در این کشور را زنده کرده ای .

همیشه امید داشته باش

یکشنبه 17 فروردین1398 - 1:40am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از شما. @};-
از اون تاریخ 6 سال گذشته و اتفاقا طی این سالها ثابت شد که یک فلزیاب پالسی فرکانس پایین مناسبترین گزینه جهت دفینه یابی هست! برخی از توضیحات قدیمی ما در انجمن درست و دقیق نبوده و یا در زمان خودش و با توجه به اطلاعات و مسائل موجود نظر دادیم. فلزیاب توباکس اگر خیلی خوب بود باید شرکتهای معتبر سازنده فلزیاب بیشتر از این بهش میپرداختن در حالیکه اصلا اینطور نیست. توباکس ساشو هم که خیلی روش حساب میکردیم و اوایل دوستان راضی و ذوق زده بودن بعدا بمرور مشخص شد اون چیزی نیست که فکر میکردیم. هر یک از این دستگاهها هر چه بیشتر مورد استفاده قرار بگیره نتایج مثبت و همینطور اشکالات و خطاهاش بیشتر مشخص میشه. من در سال 93 هم متوجه این موضوع شده بودم و بهمین لحاظ توباکس و حتی ردیاب رو رها کردم و وقت و انرژی خودم رو صرف پروژه فلزیاب پالسی کردم. از اون زمان تا الان هم فکر میکنم مشخص شده که حداقل در زمینه پروژه فلزیاب انتخاب درستی داشتیم.

یکشنبه 17 فروردین1398 - 1:57am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام عرض ارادت خدمت استاد حمید عزیز و سایر سرواران و اساتید... @};-
انشاءالله که سال جدید سالی سرشار از خیر و برکت و اتفافهای خوب برای همه عزیزان و امت سرفراز ایران باشه و این پیغام آخر استاد حمید مثل همیشه نکات آموزنده یی همراه خود داشت و اون اینکه ما انسانیم و ممکن الخطا و همه چیز را همگان دانند و خیلی از مسائل و ابزار و گفته ها ... آن چیزی که گفته میشه و شاید به نوعی هدف مند نشان داده میشه، نیستد و فقط آنچه که بعد کلی رنج و تلاش و آزمون و خطای فرارگیر مثل همین فلزجو که به همت استاد حمید فرار گیر شد و هر چند تا همین الان نیز اگثر مسائل مربوطه اش رو یک تنه به دوش کشیدند X_X ^:)^ اما این بستر رو برای خیلی هامون فراهم کردند که ابزاری رو در اختیار داشته باشیم که بتونیم در حد امکان،شرایط،تجربه و ... شخصی خودمون آزمون خطا کنیم و چیزهااااااااا بیاموزیم و خیلی هامون هم به واسطه همین،به اصطلاح دانشگاه و استاد ندیده شدیدم مهندس و استاد و مدعی.....!و فراموش کردیم تا همین چند ساله پیش قبل از انجمن فلزجو و یک بیس و مرجع مطمئنی وجود نداشت و خیلی از چیزهایی که الان میدونیم و به نوعی مدعیش هستیم،لااقل برای همه اگر نه،برای خیلی هامون آرزوووووووو بوده این حرف بنده کمترین رو کسایی میفهمند که عمری تو این کار با هدف یا .... گذروندن....
اینها رو گفتم که بگم عزیزان ، بزرگواران، اساتید،مهندسین و ...... خلاصه همه ی سروران بیاید قدر این بستر رو که استاد حمید و آقامجتبی عزیز و بزرگواران دیگر برامون فراهم کردن بیش از پیش بدونیم و کل رو فدای جرء نکنیم و از حاشیه ها و سوءتفاهمات و گذشته های خیلی از تایپیک ها درس بگیریم و اول این رو به خودم میگم و گوش زد میکنم که به هیچ عزیزی بر نخور و خدا گواهه منظورم کاملا عامه...:
اگر علم و هنری برای ارائه نداریم و نمیتونیم دستی بگیریم لااقل سنگ اندازی و حاشیه سازی و منم منم و مچ گیری و .... رو از ذهن روحمون و ادبیات گفتاری و رفتاریمون حذف کنیم و بدونیم و بیاموزیم و بخود گوش زد کنیم : اشتباه و کاستی همراه همیشگیه انسان بوده و هست و خواهد بود و تعالی از پس آموزش و فراگیری و آزمون و خطا و پیگیری و تلاش و خستگی ناپذیری و تعقل و استناد به اسناد قابل استناد و بخشش و مناعت طبع و پیشرفت دیگری رو پیشرفت خود دونستن و پذیرش و طاقت پذیرش اشتباه رو داشتن و بی حب و بقض یاری رسوندن و .... و..... حاصل میشه .
به نوبه خودم قدردان همه اساتید و بزگوارن(مجتبی عزیز،استاد سنه دژ،استاد جاوید،عرفان عزیز،آقای ارجینال،آقا محمد،غضنفر عزیز،استاد کاوشگر،آقا بهنام ،مهندس حسن زاده که عوجوبیه در زمینه خودش و اما نمیدونم چرا تو انجمن کمتر نشون میده خودش رو و همه فکر میکنن یه کاربر عادیه اما بنده که مدیونشون هستم و بسیار آموختم از ایشون و ......و ..... و بل الاخص استاد حمید عزیزم که نه به تعریف و تمجید که به عمل نشون دادن استادی واقعی برازندشونه)هستم و خواهم بود و انشاءالله به همتشون بازم انجمن به رونق سابق برگرده مثل و سابق انقدر تولید محتوای واقعی داشته باشه که هر روز مثل قبل وقت نکنیم همه رو لااقل ی نگاه بندازیم... :YMPRAY:
و یادمون باشه همه ی این بگیر و بندا و سر وکله زدنها برای اگثرمون برای اینه که به ابزار ها و روشها و.... دست پیدا کنیم که انشاءالله انشاءالله انشاءالله پلی باشه برای رسیدن به میراث گذشتگانمون و پس اگر جسارت نباشه:آی اونهایی که از دستون برمیاد و زکات علمی رو که آموختید فراموش نکنید و سهمی از آنچه دارید ببخشید و دستی بگیرید و چراغی روشن کنید و میراثی بگذارید و مطمعن باشید برآیندش رو کاینات و خدا بزرگ قطعا تو زندگینون ساری و جاری خواهد کرد...
یاحق

یکشنبه 18 فروردین1398 - 6:11pm
مدیر کل
مدیر کل

:ymhug: @};-

یکشنبه 18 فروردین1398 - 6:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
:ymhug: @};-

سلام و خسته نباشید و عیدتون مبارک
استاد قبلا در مورد اعداد abc در دستگاه بهتون گفته بودم استاد گفتید که برم بیرون تست کنم و رفتم و این اعداد مثل اعداد قبلی که گفته بودم هست
A 103 B 345 C 474 اعداد ذکر کردم و هم داخل خونه و هم بیرون یکی هست بنظر شما مشکل از کجاست؟ دیلی اتومات 30 بود

یکشنبه 18 فروردین1398 - 8:01pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بیشترین احتمال نا مناسب بودن کویل و همینطور تقلبی بودن ایسی 357 هست. مدار رو هم دقیق چک کنین مقدار مقاومت یا خازنی رو اشتباه نذاشته باشین.

یکشنبه 18 فروردین1398 - 8:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
بیشترین احتمال نا مناسب بودن کویل و همینطور تقلبی بودن ایسی 357 هست. مدار رو هم دقیق چک کنین مقدار مقاومت یا خازنی رو اشتباه نذاشته باشین.

احتمالا لوپ یا مقاومت یا خازن باشه چک می کنم میگم ممنون فکر کنم از لوپ باشه بنظرم کلنگیه لوپم ولی دوباره بررسی می کنم تخته لوپم تاب داره شما پیشنهاد می کنید بجای تخته چی استفاده کنم؟ تخته زدم تاب داره

یکشنبه 18 فروردین1398 - 8:48pm
مدیر کل
مدیر کل

جنس تخته یا تاب داشتن اون تغییر محسوسی ایجاد نمیکنه. اما اگر جایی از این تخته یک میخ کوچک وجود داشته باشه میتونه این حالت رو بوجود بیاره! یعنی هم دیلی بالا میره و هم اعداد پایین میان.

یکشنبه 18 فروردین1398 - 11:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2567 , 2568 , 2569 , 2570 , 2571 , 2572 , 2573 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behzad1363 , Google , Majestic12 , Saeidpor2 و 131 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure