انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 4:49am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2560 , 2561 , 2562 , 2563 , 2564 , 2565 , 2566 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

madrek نوشته است:
ویولن نوشته است:
سلام و خسته نباشید خدمت مهندس عزیز.استاد مشکلی که بنده دارم اینه که بعد چند بار استفاده از دستگاه حس میکنم برد دستگاه کم میشهو حدود ۲۰ الی ۳۰ سانت افت برد پیدا میکنه.از نظر کارکرد بسیار عالی هستش و قسمت تفکیک و اعداد سه گانه در حد عالی هستن ولی همین افت برد کلافه ام کرده.لطفا راهنمایی کنید.قبلا کمال تشکر و قدردانی رو دارم...

گرندبالانس روشنه یا خاموش؟

هم با گراند خاموش و هم با روشن افت برد رو کاملا میشه حس کرد

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

دوشنبه 19 اسفند1397 - 12:05am

ویولن نوشته است:
madrek نوشته است:
ویولن نوشته است:
سلام و خسته نباشید خدمت مهندس عزیز.استاد مشکلی که بنده دارم اینه که بعد چند بار استفاده از دستگاه حس میکنم برد دستگاه کم میشهو حدود ۲۰ الی ۳۰ سانت افت برد پیدا میکنه.از نظر کارکرد بسیار عالی هستش و قسمت تفکیک و اعداد سه گانه در حد عالی هستن ولی همین افت برد کلافه ام کرده.لطفا راهنمایی کنید.قبلا کمال تشکر و قدردانی رو دارم...

گرندبالانس روشنه یا خاموش؟

هم با گراند خاموش و هم با روشن افت برد رو کاملا میشه حس کرد

سیم خدمت شما دوست عزیز
اجازه بدید جواب بدم
این مشکل رو در یک گروه تلگرامی عنوان کردند و علت اون رو استفاده از هگز نامحدود هک شده عنوان کردند و دوتا ایراد دیگه هم گفته شد که دستگاه بصورت خود به خود خاموش و دوباره روشن میشه، برد کم میشه ، لوپ شناسایی نمیشه همینها بود فکر میکنم.

نقد صوفی نه همه صافی بی‌غش باشد
ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد

خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

ناز پرورد تنعم نبرد راه به دوست
عاشقی شیوه رندان بلاکش باشد

غم دنیی دنی چند خوری باده بخور
حیف باشد دل دانا که مشوش باشد

دوشنبه 19 اسفند1397 - 12:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

هگزی که بنده استفاده کردم مال خود انجمن هستش و تماما از اول تا این لحضه در خدمت استاد حمید و دوستان انجمن بودم و از جایی که نا معتبر هست هگز رو نگرفتم.تشکر بابت راهنماییتون

دوشنبه 19 اسفند1397 - 12:18am
مدیر کل
مدیر کل

ویولن نوشته است:
:ymtongue: ^:)^ @};- سلام و خسته نباشید خدمت مهندس عزیز.استاد مشکلی که بنده دارم اینه که بعد چند بار استفاده از دستگاه حس میکنم برد دستگاه کم میشهو حدود ۲۰ الی ۳۰ سانت افت برد پیدا میکنه.از نظر کارکرد بسیار عالی هستش و قسمت تفکیک و اعداد سه گانه در حد عالی هستن ولی همین افت برد کلافه ام کرده.لطفا راهنمایی کنید.قبلا کمال تشکر و قدردانی رو دارم...

ممنون.
ابتدا بفرمایین دقیقا چه تستی انجام دادین و بعد چه مدتی این مقدار برد کم شده؟ اگر پروگرام میکرو مشکل نداشته باشه احتمالا ماسفت شما ایراد داره.

دوشنبه 19 اسفند1397 - 12:36am
مدیر سایت
مدیر سایت

ویولن نوشته است:
هگزی که بنده استفاده کردم مال خود انجمن هستش و تماما از اول تا این لحضه در خدمت استاد حمید و دوستان انجمن بودم و از جایی که نا معتبر هست هگز رو نگرفتم.تشکر بابت راهنماییتون

سلام ، جناب ویولن عزیز ، اول بگو مکانی که تست گرفتی و احساس کردی بردت کم میشه چه مکانی بوده و شرایط تست رو به دقت بگو ! اگر با دقت نگی نمیشه کاری کرد ، چون اپراتوری رمز و رازهایی داره که فقط یک اپراتور حرفه ای و میدان دیده میتونه متوجه بعضی عوامل بشه ! با دقت شرایط تست مکان رو بگو نوع خاک ، مقداری رطوبت و خیس بودن خاک ، داخل خونه و و و و شماره ماسفت و عکسی از مقاومتهای دمپینگ 390 اهم هم بده @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 20 اسفند1397 - 8:26am
مدیر سایت
مدیر سایت

Purmasing نوشته است:
حمید نوشته است:
خسته نباشین.
اگر تفکیک دستگاه شما درست کار بکنه آیدی 99 بخودی خود و به احتمال زیاد نشان از خطا داره. FE با عدد 14- هم که در ناحیه آهنی هست و نکته مثبتی نیست. نمیدونم بر چه اساسی میفرمایین میتونه مس باشه! مس در هیچ حالتش نمیتونه چنین تفکیکی داشته باشه. اینجور خطاها معمولا در زمینهای کشاورزی زیاد پیش میاد. علتش هم یا جنس خاص خاک اون قسمت از زمین هست و یا وجود چند تکه فلز کوچک که در ترکیب با هم تفکیک غیر عادی بوجود آورده. با این حال بهتره با لوپهای کوچکتر هم بررسی کنین و تنها در صورتی که با لوپ کوچک سنس نداشتین یا خیلی ضعیف تر بود برای حفاریش تصمیم بگیرین. اگر طبق گفته شما حجم واقعا در این حد بزرگ باشه عمق هدف 2 الی 3 متر هست.
با فریم یک متری هم میشه از کناره ها و بصورت عمودی تست کرد که اگر فلز کوچک سطحی نباشه نباید سنس بکنه. ولی بدلیل بزرگی این کویلها استفاده از این روش کمی مشکل هست.

سلام مهندس حمید خدا قوت
محل مورد بحث حفاری شد
یک قطعه قوطی آلومینیومی تکه تکه شده در عمق 30 سانت خارج شد تمام
و بابت ثبات عالی دستگاه ممنونم ازتون چون بعضی وقتها فکر میکنم دستگاه خاموشه ;) اما در نهایت سلامت داره کار میکنه :ymhug:

با سلام
حالا معلوم میشه که دستگاه شما خیلی هم در شرایط ایده ال قرار نداره @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 20 اسفند1397 - 8:47am

مهدی نوشته است:
Purmasing نوشته است:
حمید نوشته است:
خسته نباشین.
اگر تفکیک دستگاه شما درست کار بکنه آیدی 99 بخودی خود و به احتمال زیاد نشان از خطا داره. FE با عدد 14- هم که در ناحیه آهنی هست و نکته مثبتی نیست. نمیدونم بر چه اساسی میفرمایین میتونه مس باشه! مس در هیچ حالتش نمیتونه چنین تفکیکی داشته باشه. اینجور خطاها معمولا در زمینهای کشاورزی زیاد پیش میاد. علتش هم یا جنس خاص خاک اون قسمت از زمین هست و یا وجود چند تکه فلز کوچک که در ترکیب با هم تفکیک غیر عادی بوجود آورده. با این حال بهتره با لوپهای کوچکتر هم بررسی کنین و تنها در صورتی که با لوپ کوچک سنس نداشتین یا خیلی ضعیف تر بود برای حفاریش تصمیم بگیرین. اگر طبق گفته شما حجم واقعا در این حد بزرگ باشه عمق هدف 2 الی 3 متر هست.
با فریم یک متری هم میشه از کناره ها و بصورت عمودی تست کرد که اگر فلز کوچک سطحی نباشه نباید سنس بکنه. ولی بدلیل بزرگی این کویلها استفاده از این روش کمی مشکل هست.

سلام مهندس حمید خدا قوت
محل مورد بحث حفاری شد
یک قطعه قوطی آلومینیومی تکه تکه شده در عمق 30 سانت خارج شد تمام
و بابت ثبات عالی دستگاه ممنونم ازتون چون بعضی وقتها فکر میکنم دستگاه خاموشه ;) اما در نهایت سلامت داره کار میکنه :ymhug:

با سلام
حالا معلوم میشه که دستگاه شما خیلی هم در شرایط ایده ال قرار نداره @};-

با سلام خدمت شما
بله در شرایط ایده آل نبود اما ایراد رو پیدا کردم و درست شد البته به کمک یک دوست عزیز
و ای داد از دست ای سی تقلبی
تقریبا یک باغ رو با لوپ 1 چرخیدم و فقط یه قوطی سیگار سنس شد منم گفتم عالیییی :D نگو ای سی مشکل داشته تو عمق زنی X_X
خلاصه بعد از تعویض ای سی الآن خوب شده . واقعا دست مریزاد به خالقش @};- با ای سی تقلبی کار میکرد
حقیقتا کیف کردم وقتی فهمیدم ای سی تقلبیه ولی دستگاه کار میکنه

مطمئنا که هرگونه ایراد از ساخت منه وگرنه این دستگاه جوابشو پس داده :x
به امید موفقیت همه مردم خوب

نقد صوفی نه همه صافی بی‌غش باشد
ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد

خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

ناز پرورد تنعم نبرد راه به دوست
عاشقی شیوه رندان بلاکش باشد

غم دنیی دنی چند خوری باده بخور
حیف باشد دل دانا که مشوش باشد

سه شنبه 20 اسفند1397 - 3:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر مهندس عصر ایران مهندس حمید
فعلا که مشکل پیدا می کنیم زحمتتون میدیم وای به روزی که خوشبختی پیدا کنیم
دفعات محدودیت میکرو به زیر ۵۰ رسیده و من خواستم دوباره پروگرمش کنم اما نشد
پروگرمر من همان نوع eca است که شما توصیه کرده اید و نیز برنامه پروگرامر.
بار اول میکروی خام را به راحتی پروگرم کردم. ولی اینبار که با فیوزبیت ریست انجام میدم باز دفعات همون زیر ۵۰ میشه
آیا راهکاری داره که من هنوز متوجه نشده ام یا باید تعداد دفعات تموم بشه بعد پروگرم بکنیم یا باید دیلت یا چیزی از این قبیل انجام بشه؟ سوال دیگه اینکه اگه چندین بار روش های پروگرم یعنی فیوزبیت های مختلف رو امتحان کرده باشیم میکرو اشکالی پیدا میکنه؟
پروگرامر من جامپر نداره و از کریستال بیست مگا استفاده میکنم و اینبار یکی دو ثانیه فقط طول میکشه که بگه پروگرم شد ولی دفعات رو ریست نمیکنه.

ببخشید بعد از ارسال سوال در سایت از قسمت جستجو دیدم یه اشتباهی موقع انتهای کار پروگرم انجام میداده ام اونم به جای write all در قسمت بالا و زیاد در چشم نبودن به اشتباه دکمه write در پایین یا وسط را میزده ام که درست در جای ساده و راحت در دید چشم و فکر کنم همه را می تونه به اشتباه بیاندازه. اصلا انگار این قسمت برنامه با هزاران برنامه دیگر کامپیوتری هماهنگی نظمی نداره یا حداقل یجوریه که همه را احتمالا به اشتباه میندازه و در واقع موجب ناراحتی دوستداران فلزجو میشده. تشکر از اونیکه قبلا در سایت همچین مشکلی داشته و رفع شده .البته هنوز اونجاشو امتحان نکردم تا صد درصد پروگرم درست انجام بگیره.
حالا سوال نهایی اینه که با چند بار پروگرم خالی یا فقط write و ... نیاز به نمیدونم erase یا .... هست؟ اخه میترسم بعد از پروگرم دوباره و چندین بار استفاده اعداد تفکیک به هم بریزه یا مشکلات دیگر برنامه ای پدید بیاد که خود مهندس گفته اند در مورد کسانی که سو استفاده و اقدام به برداشتن قسمت محدودیت دفعات کرده اند اشکالاتی در برنامه خواهد بود یا همچین چیزی.و یا یهویی حالت دمو پدید بیاد؟

همیشه امید داشته باش

سه شنبه 21 اسفند1397 - 3:48am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
ویولن نوشته است:

سلام ، جناب ویولن عزیز ، اول بگو مکانی که تست گرفتی و احساس کردی بردت کم میشه چه مکانی بوده و شرایط تست رو به دقت بگو ! اگر با دقت نگی نمیشه کاری کرد ، چون اپراتوری رمز و رازهایی داره که فقط یک اپراتور حرفه ای و میدان دیده میتونه متوجه بعضی عوامل بشه ! با دقت شرایط تست مکان رو بگو نوع خاک ، مقداری رطوبت و خیس بودن خاک ، داخل خونه و و و و شماره ماسفت و عکسی از مقاومتهای دمپینگ 390 اهم هم بده @};-

سلام و خسته نباشید.بنده تستهایی که از دستگاه گرفتم کلا در منزل بودن که اولش با لوپ ۳۰ یه قوطی کنسرو ماهی رو حدود یک متر شاید یک متر و ده سانت کاملا سنس داشتم و بعد از چند دفعه کار کردن و تست دستگاه بردش برا همون فلز به ۸۰ سانت رسید.ولی با تعویز ماسفت بازم بردش به همون یک متر و ده برگشت.چندین مرتبه ماسفتbs170 رو هم به مراتب عوض کردم شاید ۱۰ دفعه بیشتر ولی مشکل به قوت خودش باقی هستش.آیابه نظرتون کل قطعات داخل بازار ایران رو آشغالهای چین گرفته یا میشه قطعات اورجینال از جمله bs170 رو پیدا کرد؟!ممنون از آقا مهدی و مهندس حمید عزیز...ضمنا افت برد در طول نیم ساعت نبوده که بگیم به خاطر ثبات حرارتی قطعات اتفاق افتاده باشه این افت برد شاید در طول یک هفته اتفاق می افته

سه شنبه 21 اسفند1397 - 9:31am
مدیر کل
مدیر کل

delta2014 نوشته است:
سلام بر مهندس عصر ایران مهندس حمید
فعلا که مشکل پیدا می کنیم زحمتتون میدیم وای به روزی که خوشبختی پیدا کنیم
دفعات محدودیت میکرو به زیر ۵۰ رسیده و من خواستم دوباره پروگرمش کنم اما نشد
پروگرمر من همان نوع eca است که شما توصیه کرده اید و نیز برنامه پروگرامر.
بار اول میکروی خام را به راحتی پروگرم کردم. ولی اینبار که با فیوزبیت ریست انجام میدم باز دفعات همون زیر ۵۰ میشه
آیا راهکاری داره که من هنوز متوجه نشده ام یا باید تعداد دفعات تموم بشه بعد پروگرم بکنیم یا باید دیلت یا چیزی از این قبیل انجام بشه؟ سوال دیگه اینکه اگه چندین بار روش های پروگرم یعنی فیوزبیت های مختلف رو امتحان کرده باشیم میکرو اشکالی پیدا میکنه؟
پروگرامر من جامپر نداره و از کریستال بیست مگا استفاده میکنم و اینبار یکی دو ثانیه فقط طول میکشه که بگه پروگرم شد ولی دفعات رو ریست نمیکنه.

ببخشید بعد از ارسال سوال در سایت از قسمت جستجو دیدم یه اشتباهی موقع انتهای کار پروگرم انجام میداده ام اونم به جای write all در قسمت بالا و زیاد در چشم نبودن به اشتباه دکمه write در پایین یا وسط را میزده ام که درست در جای ساده و راحت در دید چشم و فکر کنم همه را می تونه به اشتباه بیاندازه. اصلا انگار این قسمت برنامه با هزاران برنامه دیگر کامپیوتری هماهنگی نظمی نداره یا حداقل یجوریه که همه را احتمالا به اشتباه میندازه و در واقع موجب ناراحتی دوستداران فلزجو میشده. تشکر از اونیکه قبلا در سایت همچین مشکلی داشته و رفع شده .البته هنوز اونجاشو امتحان نکردم تا صد درصد پروگرم درست انجام بگیره.
حالا سوال نهایی اینه که با چند بار پروگرم خالی یا فقط write و ... نیاز به نمیدونم erase یا .... هست؟ اخه میترسم بعد از پروگرم دوباره و چندین بار استفاده اعداد تفکیک به هم بریزه یا مشکلات دیگر برنامه ای پدید بیاد که خود مهندس گفته اند در مورد کسانی که سو استفاده و اقدام به برداشتن قسمت محدودیت دفعات کرده اند اشکالاتی در برنامه خواهد بود یا همچین چیزی.و یا یهویی حالت دمو پدید بیاد؟

خواهش میکنم. @};-
برای پروگرام مجدد لزومی نداره صبر کنین 300 مرتبه تمام بشه. در هر زمان میتونین انجام بدین. میکرو تنها در صورتی مشکل پیدا میکنه که تصادفا فیوزبیتهای قفل و پروگرام رو دستکاری کرده باشین و دیگه میکرو قابل پروگرام نباشه. معمولا نیازی به استفاده از Erase نیست ولی اگر مشکلی پیش اومد و درست پروگرام نشد بد نیست این گزینه رو هم امتحان کنین و از اول برنامه و فیوز بیت رو پروگرام کنین. اگر پروگرام فیوز بیتها درست انجام شده باشه میکرو بدرستی کار میکنه و اعداد هم طبق محاسبه داخل برنامه نمایش پیدا میکنن. قرار نیست با هر بار پروگرام کردن فرمولهای کار داخل برنامه بهم بخوره! :D

سه شنبه 21 اسفند1397 - 2:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2560 , 2561 , 2562 , 2563 , 2564 , 2565 , 2566 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , jokerp و 134 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure